» »

Zobozdravnik za otroka

Zobozdravnik za otroka

Queen ::

Zdravo!
Vidim, da ste se že kar razpisali o zobozdravnikih. Ker pa vem, da se tudi člani slo-techa staramo in povečini že imamo potomce, se tokrat na vas obračam z izkušnjami in priporočili za otroškega zobarja.
Naš tamali - 3 leta, ima karies na stiku med 1 in 2. Njegova zobozdravnica se je tega rahlo dotaknila s svedrom, ampak od tega ni bilo nič kaj koristi, saj seveda 3-letnik ne bo sedel in dovolil, da mu orng povrta, da odstrani ves karies. Povedala je tudi, da se mlečnih zob ne plombira, ker itak izpadejo, niti jih ne vrtajo...če bo prehudo, da ga bo izpulila.

Meni je takšna doktrina malo nerazumljiva. Kar pustiti zob, da naj gnije. Otroka je začelo boleti. Zakaj ni vredno niti poskusiti z lokalno anastezijo, povrtati in sanirati, kolikor je pač mogoče?

Torej kakšna priporočila? Smo iz Savinjske, tako da bom vesela predlogov iz osrednje Slovenije in Štajerske.

HappyPills ::

Mal čudna razlaga zobozdravnice lol, jaz bi se je izogibal. Morda dobite koga ki ima laser saj je precej manj boleče? Ne poznam pa nikogar iz vašega konca.

zmaugy ::

Uf, lokalna anestezija je po mojem enako neznosna za otroka, tiste injekcije bolijo kot hudič.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

HappyPills ::

Ni nujno. Imajo zdaj će nove naprave ki nič ne bolijo. Moj zobar uporablja tako imenonvanega robota in prav nič ne boli ko to dobiš plus takoj lahko začne delat. Nažalost pa je večina zobarjev še vedno v letu 1970.

WhiteAngel ::

Zaradi malo kariesa ne bo hudega par let, dokler mu ne izpade. Bolje umivat, da ga še drugje ne bo, pa bo ok.

Invictus ::

Queen je izjavil:


Meni je takšna doktrina malo nerazumljiva. Kar pustiti zob, da naj gnije. Otroka je začelo boleti. Zakaj ni vredno niti poskusiti z lokalno anastezijo, povrtati in sanirati, kolikor je pač mogoče?

Lokalna anestezija se pri otrocih ne sme uporabljati.

Prej bi pazil, ko si mulcu dajal sladkarije in mu nisi čistil zob...

Zdaj ga bo bolelo...

Je pa to malo čudna reakcija zobozdravnice. Očitno je tako gnilo, da se ne splača popravljati. Ruvanje mlečnih zob pa ni priporočljivo, ker znajo potem stalni zobje čudno rasti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Očitno se splača vsak dan 2x dobesedno borit z mulcem, da mu konkretno poščetkamo zobe. Včeraj je bil pri zobarju in je samo hvalila.
Nisem pa vedel, da mlečnih ne popravljajo. Saj ne morejo kar pustiti, da ga boli. Je pa res, da pri 2 ali 3-letniku je lahko misija nemogoče, da ga držiš zadosti pri miru. Sploh glede na to, da je npr. naš bil že 5x na corona brisu in živ ne more več videti dohtarja s palčko.
Bi rabil kar splošno narkozo ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Smurf ::

Ce je ze brusenje zobnega kamna problem, potem bo z injekcijo toliko vecji problem (tudi inekcija ponavadi bolj zaboli kot, ce malo pobrusis zob).

Mlecne zobe se seveda lahko plombira, ampak je odvisno od vecih parametrov, med njimi je tudi pripravljenost sodelovanja otroka, ter kaksna je splosna higiena. Se pa seveda najdejo tudi cudni zobozdravniki.

GupeM ::

energetik je izjavil:

Očitno se splača vsak dan 2x dobesedno borit z mulcem, da mu konkretno poščetkamo zobe.

Potem imamo pa pri nas kar srečo. Nobenih borb ni potrebnih, že od samega začetka ne. Vmes se je kakšen dan zmislil, da danes pa ne bomo umili zob (kadar je res zelo utrujen, al pa da na poti domov v avtu zaspi, pa je cel zaspan ko pridemo zvečer domov), drugače pa pred spanjem kar sam reče, da smo pozabili zobe umit, če zaradi kakšnega razloga res pozabimo.

Enako je s kapljicami z vitaminom D. Če jih pozabimo, nas sam spomni.

Reakcija zbozdravnice OP, je pa res čudna.
Ali je treba popravljati tudi mlečne zobe?
Dobra ustna higiena in zdrava prehrana, brez pretiranih sladkarij sta ključna pogoja za zdrave mlečne zobe.

Zaradi različnih razlogov pogosto pride do kariesa tudi na mlečnih zobeh. Mlečni zobje so tanki, zato zobna gniloba na njih hitro napreduje. Ker lahko karies povzroča vnetja stalnega zoba mora zobozdravnik tudi na mlečnih zobeh ta karies odstraniti in mali zobek zapolniti in zaščititi s plombico.

Vir

Ko sem bil jaz majhen, me starši niso "silili" umivat zob. Zato hočem svoje otroke čim prej pripraviti do tega, da je to pač nujno. Skoraj tako nujno kot dihati. Jim ne privoščim težav z zobmi, saj predobro vem kako izgledajo.

Najhuje pa je to, da tudi če si jih kasneje začneš redno umivat, se težave še vedno pojavljajo še kar naprej. Sicer v manjši meri, ampak se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Peter18 ::

PS: Tudi mlečni zobje se "popravljajo", celo endodontsko zdravljenje se dela. Tudi otrokom se daje lokalno anestezijo.

zmaugy ::

energetik je izjavil:

Očitno se splača vsak dan 2x dobesedno borit z mulcem, da mu konkretno poščetkamo zobe. Včeraj je bil pri zobarju in je samo hvalila.
Nisem pa vedel, da mlečnih ne popravljajo. Saj ne morejo kar pustiti, da ga boli. Je pa res, da pri 2 ali 3-letniku je lahko misija nemogoče, da ga držiš zadosti pri miru. Sploh glede na to, da je npr. naš bil že 5x na corona brisu in živ ne more več videti dohtarja s palčko.
Bi rabil kar splošno narkozo ;((

Mi smo jim jih 3x dnevno (po vseh glavnih obrokih) in ni bilo nikoli nobenega kariesa na mlečnih zobeh.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

BCSman ::

Eno nevmesno filozofsko vprašanje: kaj bi se zgodilo z zobozdravniki, če bi si vsi pravilno in redno čistili zobe? Bi jih 90%+ izgubilo delo? Še modrostne zobe izrijejo zobni kirurgi. Koliko primerov je, da ni pacient kriv za nastalo situacijo?

Invictus ::

BCSman je izjavil:

Eno nevmesno filozofsko vprašanje: kaj bi se zgodilo z zobozdravniki, če bi si vsi pravilno in redno čistili zobe? Bi jih 90%+ izgubilo delo? Še modrostne zobe izrijejo zobni kirurgi. Koliko primerov je, da ni pacient kriv za nastalo situacijo?

Debilov je dovolj, tako da se zobarji ne bojijo za svoje delo...

Od beljenja zob z interneta do športnih poškodb...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Sem se spomnil na tole temo, ker mi je ravno partnerka omenla ker je imela predavanje na to temo, da tisti otroci ki imajo karies že zelo zgodaj, pijejo več sladkanih pijač (kar je sicer smiselno, ker sladkor povečuje možnost nastanka za karies).

Tako da raje filat otroka z vodo oz. nesladkanim čajem kot pa s cukrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laser - Zobozdravnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838980 (2584) Jure14
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790609 (33868) Steinkauz
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262905 (1844) Alamar
»

gnili čekani

Oddelek: Loža
253098 (1948) nevone

Več podobnih tem