» »

Laser - Zobozdravnik

Laser - Zobozdravnik

«
1
2

mm888mb ::

Je bil kdo? Lahko pove kaj več? Zadevo oglašujejo kot brezbolečinsko...

Izkušnje? Stranski efekti?

Mogoče še kakšno priporočilo?

vostok_1 ::

Dvomim da je brezbolečinsko.
O teh lazerjih se je govorilo že desetletja nazaj, a še nobenega zobarja nisem vidu, da bi uporabljal ali reklamiral.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

starfotr ::

Te laserje razvijajo v Fotoni. Mogoče vprašaj njih, kje so montirani v Sloveniji.

mm888mb ::

Govorijo o tem tukaj...

https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

zanima pa me če ima kdo konkretno kakšne izkušnje...

jype ::

mm888mb je izjavil:

zanima pa me če ima kdo konkretno kakšne izkušnje...
Mene ni nič bolelo, ko je z laserjem streljala vame, je pa res, da me tudi prej ni, ko je še s svedri vrtala. Morda je to posledica dolgoletnih izkušenj.

vostok_1 je izjavil:

a še nobenega zobarja nisem vidu, da bi uporabljal ali reklamiral.
To je bolj stvar za privatnike, ki si lahko tako drago mašinerijo privoščijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mm888mb ::

jype je izjavil:

mm888mb je izjavil:

zanima pa me če ima kdo konkretno kakšne izkušnje...
Mene ni nič bolelo, ko je z laserjem streljala vame, je pa res, da me tudi prej ni, ko je še s svedri vrtala. Morda je to posledica dolgoletnih izkušenj.

vostok_1 je izjavil:

a še nobenega zobarja nisem vidu, da bi uporabljal ali reklamiral.
To je bolj stvar za privatnike, ki si lahko tako drago mašinerijo privoščijo.


Zakaj pa si se odločil za laser?

jype ::

Nisem se - ko je zobozdravnica zamenjala opremo, je začela delat s tem in sem še naprej hodil k njej. Razložila je, da je mašina nova, da je bila tri tedne na usposabljanju in da če me je strah, lahko odklonim - ker ji že leta zaupam, nisem.

Laser uporablja že od 2013, pred kratkim je mašino zamenjala, vonj med vrtanjem je pa seveda precej drugačen kot pri svedrih. Tudi glede ostalih reči ohranja korak s časom, tako da zdaj lahko suvereno pulim izolacijo z bakrenih kablov do 3mm^2, čeprav mi to načeloma odsvetuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Torej je res neboleče ali kako?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mm888mb ::

jype je izjavil:

Nisem se - ko je zobozdravnica zamenjala opremo, je začela delat s tem in sem še naprej hodil k njej. Razložila je, da je mašina nova, da je bila tri tedne na usposabljanju in da če me je strah, lahko odklonim - ker ji že leta zaupam, nisem.

Laser uporablja že od 2013, pred kratkim je mašino zamenjala, vonj med vrtanjem je pa seveda precej drugačen kot pri svedrih. Tudi glede ostalih reči ohranja korak s časom, tako da zdaj lahko suvereno pulim izolacijo z bakrenih kablov do 3mm^2, čeprav mi to načeloma odsvetuje.


Kaj misliš s tem, da je vonj drugačen?

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Torej je res neboleče ali kako?
Jah, saj pravim: Tudi pri vrtanju s svedri me pri njej nikdar ni bolelo, me je pa pri zobozdravniku v osnovni šoli precej, zato sem prepričan, da ne gre za naključje.

Vazelin ::

Odstranjevanje zobnega kamna boli? lol

jype ::

mm888mb je izjavil:

Kaj misliš s tem, da je vonj drugačen?
Pri vrtanju s svedri so vonji bili drugačni. Pojma nimam, kako naj opišem - pri laserju včasih zasmrdi po zažganem na drugačen način, kot je pri svedrih.

vostok_1 ::

Pri svedrih, načeloma že leta ne bi smelo smrdeti, ker uporabljajo hladilno tekočino. No, ne v vseh primerih.
Lazer, predvidevam je komplet suha operacija.

Definitivno pa bi bilo za poskusit. Če pomislim, dejansko manj uniči zob ker je bolj točkoven....hmm
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

mm888mb ::

Čaki potem se pri laserju zob ne greje?

jype ::

Ma, jaz ne razumem delovanja. Nekakšni jouli na enoto površine in take reči so v brošurah, ki jih ima na mizici v čakalnici. Ker nikdar ne čakam dlje kot par minut še nisem prebral do konca.

Tudi pri laserju se v zob piha oz. škropi s hladilno tekočino, se mi zdi - odvisno od načinov delovanja. Laser je uporabljala samo na modrostnih zobeh, ki so pri meni bili problematični, dokler sem jih imel, ker so bili ogromni in so lomili vse pred seboj, ter sedemkah, ki so trpele, dokler ni bil primeren čas za izdrtje osemk.

vostok_1 ::

Laser in tekočina...čudna kombinacija, ampak whatever.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mm888mb ::

Če ne boli lahko rožice ven meče pa je ok kar se mene tiče. Nič, bom šel malo na okoli naslednji teden, sliši se vsekakor obetavno...

jype ::

Vprašaj še koga - zgolj moje izkušnje niso dovolj.

mm888mb ::

Ja nameravam skočit v par ambulant in vprašat kaj imajo za povedat o tem... oni bi morali vedeti iz prve roke.

gendale2018 ::

pa saj sveder ne boli, če dobiš lokalno anestezijo? če ti ne prime uredu pa pač rečeš za še, če ti je noče dat pa menjaj zobozdravnika

je pa res da čutiš vibracije in slišiš tisti zopern hrup, česar pri laserju verjetno ni, kar je definitivno plus
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Highlag ::

Laser tako kot sveder uporablja za hlajenje vodni razpršilni sistem.
Zakaj hlajenje? Laser greje tkivo.

Z dovolj kratkimi pulzi lahko površino sklenine posname podobno kot s svedrom.
Sploh za zdravljenje je laser precej boljši od klasike, ker omogoči boljše čiščenje in hkrati sterilizira. V terapevtske namene se izkorišča tudi akustični efekt laserskega pulza.
Površina zoba obdelana z laserjem je bolj hrapava, kar omogoči boljši oprijem plombe.

In ja razvoj in proizvodnja te opreme je v Ljubljani.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

#000000 ::

jest imam občutek da je bolečina precej povezana z izkušenostjo zobarja, tudi pri stari klasiki brez vode, kolega je bil zobar v ZD moste za otroćke in mladino, mi je reku pri meni noben niti ne zajoka, ni sledu o solzah, je pa neprijetno to pa ja, zanimivo da se je sam BAL zobarja k hudič križa :)

Z laserjem je pa mela opravit kolegica v barsosu kjer so ji vsake tolk časa ubili obrazni živec ki je zategoval nekontrolirano posledica nesreče full trefer z avtom v drevo, pa je rekla da mal pikne to je pa vse. Pri zobeh morda to malo bolj čutiš verjetno ??

tikitoki ::

Ni brezbolecinsko, pozabi ti to. Ne morem pa reci, da je bilo zelo bolece.

gendale2018 ::

pa a ne dobite lokalne anestezije pri zobozdravniku?

ali je tuki govora o čiščenju kamna, ki pa res ni boleče imo?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mm888mb ::

Sem dobil dve nazadnje, pa očitno ni zadela pravega mesta ali pa ni pravi čas prijelo. Vem samo, da sem takrat mislil, da bom ji stol zlomil.

mm888mb ::

Potem ko malo iščeš okoli zobarje pa tudi ne veš kateri je mesar in kateri obvlada dokler ne greš probat...

gendale2018 ::

tko je bilo pri moji mami, en zobozdravnik ji ni znal dat lokalne anestezije za en zob (probaval velikokrat), zamenjala in nova zobozdravnica ji je uredila iz prve
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Vazelin ::

Nam zobozdravnica ni nikoli dajala anestezije - govorim za javno zdravstvo. Si pač trpel.

jype ::

Vazelin je izjavil:

Nam zobozdravnica ni nikoli dajala anestezije - govorim za javno zdravstvo. Si pač trpel.
Čudni ste.

Vazelin ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Nam zobozdravnica ni nikoli dajala anestezije - govorim za javno zdravstvo. Si pač trpel.
Čudni ste.

Dokler nisem šel privat nisem vedel kako enostavno je lahko.:D Lepo narkozica in lahko dela kar hoče.

Čeprav, roko na srce, se da tudi brez narkoze zdržati. Samo ne vem zakaj bi človek leta 2018 trpel, če ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

starfotr ::

Te lokalne so kar nekaj.

1. potem imaš še pol dneva gobec omrtvičen.
2. bolje je, tudi za zobozdravnika, da vidi odziv, če gre preveč. Pri lokalni tega odziva ni.

Tisti, ki pač ne zdržite tega, ste pussyji, če priznate ali ne.

Tu govorimo o nekih normlnih posegih, ne o oralni kirurgiji.

gendale2018 ::

Vazelin je izjavil:

Nam zobozdravnica ni nikoli dajala anestezije - govorim za javno zdravstvo. Si pač trpel.

moja je s koncesijo, ampak za lokalno anestezijo ni doplačila (kot recimo za kompozitne (bele) zalivke na zadnjih zobeh)

starfotr je izjavil:

Te lokalne so kar nekaj.

1. potem imaš še pol dneva gobec omrtvičen.
2. bolje je, tudi za zobozdravnika, da vidi odziv, če gre preveč. Pri lokalni tega odziva ni.

Tisti, ki pač ne zdržite tega, ste pussyji, če priznate ali ne.

Tu govorimo o nekih normlnih posegih, ne o oralni kirurgiji.

1. kakega pol dneva, mogoče 30-60 min... očitno smo različno občutljivi ali pa uporabljajo različne lokalne anestetike

2. meni je zobozdravnica rekla ravno obratno... če te boli ne boš čisto pri miru in je boljše če te ne, ker lahko bolj natančno dela + če te ne boli se ne boš (zavedno/nezavedno) izogibal obiskov pri zobozdravniku

in zakaj bi sploh moral nekaj prenašat, da dokažeš svojo moškost, če je popolnoma nepotrebno?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

starfotr ::

Čudno, da ne zahtevate površinske anestezije, preden vam zapičijo iglo.

gendale2018 ::

jaz bi imel za zraven še smejalni plin, to ti naredi super občutek
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mm888mb ::

starfotr je izjavil:

Čudno, da ne zahtevate površinske anestezije, preden vam zapičijo iglo.


Jaz sem vesel če ti nimaš problemov s tem, drugače je tam tema bolj za tiste...

gendale2018 ::

meni tudi ni jasno zakaj ga moti, da je večini veliko boljše z lokalno anestezijo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Gagatronix ::

starfotr je izjavil:

Te lokalne so kar nekaj.
1. potem imaš še pol dneva gobec omrtvičen.


Pojdi na pregled k nevrologu ker ce te lokalna anestezija drzi se pol dneva je nekaj narobe s teboj.

mm888mb ::

Update: Nasvet leta: pojdite k zobarju, ki zna dati anestezijo. Vse ostalo je skoraj brezpredmetno.

Sem šel samoplačniško in so mi v treh obiskih zrihtali vse tak da sem spet dober za 10 let :))

V bistvu mi je malo žal da nisem prej šel ampak jebiga, na srečo še ni bilo nič kritičnega,

XLapse ::

o temu sem miljon bral kot neboleče leta nazaj in realno edina opcija da grem sploh k zobozdravniku...


sveder nightmare material, sm v sci fi filmu kjer delajo experimente na meni... Tko da bom šel probat laser enkrat, če je res tko pol bom mel kjut zobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Nam zobozdravnica ni nikoli dajala anestezije - govorim za javno zdravstvo. Si pač trpel.
Čudni ste.

Dokler nisem šel privat nisem vedel kako enostavno je lahko.:D Lepo narkozica in lahko dela kar hoče.

Čeprav, roko na srce, se da tudi brez narkoze zdržati. Samo ne vem zakaj bi človek leta 2018 trpel, če ni treba.


Ker traja, da narkoza prime, tudi injekcija ni neboleča, potem ko spusti, imaš mravljinčasta usta. Pač potrpiš tistih par minutk in je.

SambaShare ::

mm888mb je izjavil:

Update: Nasvet leta: pojdite k zobarju, ki zna dati anestezijo. Vse ostalo je skoraj brezpredmetno.


Se mar še najde kakšen ki ne ponudi te opcije? Je pa tako, da tisti najbolj glasni ponavadi res čutijo bolj malo, ker imajo zobe "mrtve" oz. z odmrtim živcem.

Djuro ::

Jest sem pred leti hodil k lokalnemu zobarju, ki je imel laser.
Vonj je drugačen, tako kot to nekdo opisuje zgoraj.
Je pa res, da napram svedru ni bolelo. Niente. Tako, da če si tak zajec kot jaz, probaj.

Sedaj hodim k javnemu zobarju, ki ve kaj dela in to s svedrom.

mm888mb ::

SambaShare je izjavil:

mm888mb je izjavil:

Update: Nasvet leta: pojdite k zobarju, ki zna dati anestezijo. Vse ostalo je skoraj brezpredmetno.


Se mar še najde kakšen ki ne ponudi te opcije? Je pa tako, da tisti najbolj glasni ponavadi res čutijo bolj malo, ker imajo zobe "mrtve" oz. z odmrtim živcem.


Pri meni še ni bilo tako hudo, sem pa bil zdaj od 3 obiskov pri dveh različnih zobarjih in prvi mi je dal injekcijo in nisem čutil čisto nič, niti malo.

Drugič, ko je bila zobarka pa mi je dala injekcijo in sem že takoj čutil, da mi ne dreveni dovolj, ustnica, lice in jezik. Potem je malo vrtala dokler ni začelo bolet, v bistvu samo malo zaskeli in sva bila dogovorjena da dvignem roko in neha. Potem sva še malo počakala in poskusila, torej v stilu da injekcija prime, dokler se ni predala in mi dala še ene injekcije - potem pa je bilo vredu.

Sem pa po posegu čutil, da imam obraz omrtvičen drugače kot prvič (višje), tako da po moje vsi zobarji ne znajo dati protibolečinske injekcije tako kot bi morali, ne zadenejo živca ali kaj pač, ne vem - ampak to je tudi tisto kar mi je prvi zobar razložil, je trdil v smislu da če je dober anesteziolog potem nebo nič bolelo.

Verjamem, da mi tudi 10 let nazaj ni na pravo mesto zadela injekcije in potem je bolelo. Povrh tega sem bil takrat še dijak in koristil javno zdravstvo, kjer očitno delajo na hitro in ti rečejo, da potrpi malo.

Obakrat so mi vrtali s svedrom.

Skratka, če najdeš dobrega zobozdravnika in mu razložiš, da je te je strah ter, da nočeš da boli itd - potem ne boli, razen če naletiš na mesarja oziroma mesarko. Prvič ko sem bil tam in je bil tist, ki zna dat anestezijo mi je v uri al uri pa pol popravil osmico (odlomljeno + karies), sedmico (velik karies) ter šestico (velik karies) in še enkrat povem - nisem čutil čisto nič.

Vazelin ::

Nič ne sme bolet pri običajnem popravilu zob leta 2018. V nasprotnem primeru se res raje vprašajte, h kakšnim mesarjem hodite. Ne vem zakaj bi moralo boleti, razen špika z injekcijo .

Gagatronix ::

Tiste injekcijske igle za anestetik so tako tenke da kvecjemu malo zaskeli. (Je pa tudi res, da imamo razlicni ljudje razlicen prag bolecine) Vecji problem je igla za omrtvicenje mandibularnega zivca, ki je dolga cca 15 centimetrov. Pa tudi pri omrtvicenju mandibularnega zivca, za razliko od anestetika vbrizganega v dlesen, je omrtvicenje daljse. Se mi se ni zgodilo, da bi imel dlesen omrtviceno dlje od nekje 45 minut po posegu, medtem ko sem pri mandibularnem zivcu bil vokalno neuporaben se nekje 2 uri.

SambaShare ::

mm888mb je izjavil:

.
Sem pa po posegu čutil, da imam obraz omrtvičen drugače kot prvič (višje), tako da po moje vsi zobarji ne znajo dati protibolečinske injekcije tako kot bi morali, ne zadenejo živca ali kaj pač, ne vem - ampak to je tudi tisto kar mi je prvi zobar razložil, je trdil v smislu da če je dober anesteziolog potem nebo nič bolelo.

Verjamem, da mi tudi 10 let nazaj ni na pravo mesto zadela injekcije in potem je bolelo. Povrh tega sem bil takrat še dijak in koristil javno zdravstvo, kjer očitno delajo na hitro in ti rečejo, da potrpi malo.


Sem tudi sam spraševal v čem je fora da včasih prime manj, pa je to baje problem spodnje čeljusti. Prime kasneje pa še vedno kaj čutiš.

mm888mb ::

SambaShare je izjavil:

mm888mb je izjavil:

.
Sem pa po posegu čutil, da imam obraz omrtvičen drugače kot prvič (višje), tako da po moje vsi zobarji ne znajo dati protibolečinske injekcije tako kot bi morali, ne zadenejo živca ali kaj pač, ne vem - ampak to je tudi tisto kar mi je prvi zobar razložil, je trdil v smislu da če je dober anesteziolog potem nebo nič bolelo.

Verjamem, da mi tudi 10 let nazaj ni na pravo mesto zadela injekcije in potem je bolelo. Povrh tega sem bil takrat še dijak in koristil javno zdravstvo, kjer očitno delajo na hitro in ti rečejo, da potrpi malo.


Sem tudi sam spraševal v čem je fora da včasih prime manj, pa je to baje problem spodnje čeljusti. Prime kasneje pa še vedno kaj čutiš.


Tisti, ki mi je prvič delal je rekel da če je dober anesteziolog potem ne sme boleti in pri njem me po eni injekciji ni bolelo pa mi je na spodnji čeljusti popravljal to kar sem napisal, torej 8, 7 in 6.

starfotr ::

Sem bil že pri različnih zobarjih. Eni so bolj nežni, drugi manj. Ko so mi nazadnje vrtali, je bila gospodična tako nežna, zelo je pazila na to, da ne bi bolelo. Nikoli ne zahtevam inekcije, tudi če vprašajo, odklonim. Tako, da vem, kdo je dober in kdo ni. Tisti, ki ti da inekcijo in dela kar hoče, zame ni dober zobar. Mora videti občutke pacienta, mora imeti občutek, kaj dela. Tudi za zobarja je bolje, da ima povratno informacijo. Drugače ima tam truplo, kot na vajah na faksu.


Ne vem, kaj bi bilo, če bi doživeli na primer prometno nesrečo in biki vkleščeni v vozilu,če že majhne bolečine pri zobarju ne morete potrpeti.

In ja, kot sem napisal zgoraj glede inekcine, potem ti slina teče iz ust, pa sploh ne veš in take fore, ko inkecija še drži nekaj časa. No thanks.

XLapse ::

torej do laserja zaenkrat nisem šel.

Šel sem navadnemu, eni starejši k res obvlada in je razumljiva da se ful bojim. Jutri imam jo prvič po kakih 10 letih če ne več. Ful ful ful mi je neprijetno ko pomislim, sej nima neki dosti za delat, pulit večinoma, tako da bolečin verjetno ne bo.
Baje da sprašuje za anestezijo, tako da če bo kaj vrtala, bom reku naj mi da v vsakem primeru, ne pa 'če boli'.

Kakšen nasvet za strahopetca zobarja kot sem jaz?

Kako da se ful sprostim in da mi je čisto ravno? Nekako sem že v tem stanju da mi je tragikomično vse skupaj in mislim da bo šlo brez problemov, vseeno pa stari strah (mel sm grozno fobijo) je prisoten.

Najbolj me zmotijo orodja zobarja ko se vsedem, tako da pazim da jih sploh ne gledam.

starfotr je izjavil:

Ko so mi nazadnje vrtali, je bila gospodična tako nežna, zelo je pazila na to, da ne bi bolelo.

teh zgodb da se da brez inekcije se najbolj bojim. Jaz bom zahteval inekcijo pri vsakem potencialno bolečem posegu, pa četudi ne bi nič bolel.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

damirj79 ::

Injekcija ti po ZZZS pripada, tako da jo komot zahtevaš. Z laserjem pa ne boli, včasih malo zasmrdi po zažganem, bi rekel, da je to tisto kar je gnilo :) načeloma laser tako tudi deluje in uničuje samo kar je temnega, zdrave sklenine zoba pa ne poškoduje toliko kot sveder. Zob ki me je bolel na otip, se pravi je bil že fajn načet, z laserjem ni bolel nič, pa tudi kasneje ni nikoli več bolel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobozdravnik za otroka

Oddelek: Loža
131327 (914) shadeX
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722147 (11216) w0mbat
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26789763 (33022) Steinkauz
»

Zobozdravnik

Oddelek: Loža
3219839 (8814) Mike0

Več podobnih tem