» »

Kako odstraniti prilepljeno avtomobilsko šipo ?

Kako odstraniti prilepljeno avtomobilsko šipo ?

Azrael ::

Pozdrav!

Mene zanima ali mogoče kdo ve kako se iz avtomobila, ki ima prilepljeno steklo na pločevino, steklo odstrani, ne da bi ga razbil ? Steklo preverjeno ni montirano v gumi kot npr. pri katrci. Avto je Alfa75, če je to slučajno pomembno.

Zakaj me zanima. Brat je kupil ta avto (prevrnjen, pločevina fuč) za dele. Avto je sedaj "olupljen" in ga je potrebno razrezati (cel ne gre na prikolico) in spraviti na Dinos, zadnja šipa, ki je še cela, pa je pri tem v napoto. Nebi je rad razbil, ker črepinje v tem primeru ne prinašajo sreče.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

frenk ::

mi smo tud zanč dol dajal pa ni šlo drgač k da smo jo zbil oz. se nam ni dal zajbavat...loh pa probaš z olfa nožkom:)

ali3n ::

kak klepar bi to znal lepo narest.. če misliš šipo prpdat naprej... če pa ne, pa fleksarco v roke, pa radostna destrukcija...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Thrivial ::

Fleksarca bi bila kar primerna, ja. Odrezes pac 5 cm okoli sipe in je. Ce imas slab, te je pustila punca, ti je sef zatezil - vzames TAVELKO fleksarco. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Azrael ::

Frenk, olfa nožek ne gre...

ali3n, NE, radostna destrukcija ne pride v poštev, saj ravno to je problem, da nebi rad imel polno steklenih črepinj po dvorišču. Če grem fleksat, pa se bo ta kaljena šipa 100% razletela, samo da se je dotaknem z rezalko.

Takole: odstranil sem zunanjo gumo okoli šipe (mala malica), tako, da sedaj šipo drži guma na katero je prilepljena samo s spodnje strani. Tako da zgoraj in na robo šipe gume ni več. Sedaj pa ne vem kako naprej.

Še kakšen predlog ? Če bo lak še malo popraskan, nič hudega.

LP, Azrael

p.s. Thrivial, če ne bo boljšega predloga bom pač tako naredil, samo je kar precej dela, v nasprotnem porežem stebričke in je že kabrio, potem pa še dno tako, da sta dve polovici in potem samo še dele na prikolico in Dinos.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

undefined ::

Če je stvar na asfaltu, zakaj ne bi šipe razbil in jo kasneje pospravil z metlo, ali sesalnikom?

ali3n ::

Azrael - potemtakem izreži okol - po plehu.. po možnosti pust stebrička cela, pa še mal strehe, prtljažnika.. morda celo prodaš...

PS: a lahko pridem snemat s kamero???>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

neki123 ::

Rabiš samo posebno žico za izrez šipe iz okvirja ( ima jo vsak klepar ) in malo pazljivosti.

ali3n ::

mnja.. jaz sem dobil vtis, da šipe ne potrebuje.. in da se mu gre samo za to, da kramo spravi z dvorišča?...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

hehe...jest sm cca. dva tedna nazaj sfleksal avto na 4 dele, zdej ga bomo pa odpelal na odpad in gre s flexom to tko lepo:D...je pa res da se "šajba" zlo hitr znuca...jest sm ponucal skor 2:\

p.s.: pa ornk flex mej...jest sm mel enga k je mel zihr 10kg ampak se je pa hitr ustavu...švoh so tele zadevce:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Azrael ::

Odgovori:

IceMan: Avto je že brez podvozja in koles, samo škatla, stoji pa na pesku, tako, da so steklene črepinje problem.

ali3n: Ves pleh, razen pokrova prtljažnika in zadnjih levih vrat, če ne štejem prask, je hin, avto je bil prevrnjen. Res mi ni prav veliko do šipe, bolj važno je, da krama gre. Če kdo slučajno rabi to šipo, naj pošlje zasebno sporočilo, zaenkrat je šipa še cela.

neki123: Ali mi lahko malo bolj podrobno opišeš to žico ? Bom poskusil nekaj takega narediti, mogoče celo uspe, itak nimam kaj izgubiti.

frenk: Ja radostne destrukcije znajo biti zelo zanimive. Glede fleksa pa ne skrbi, 2kW se skozi tak pleh hitro prežre.

OK, če ima kdo še kakšen nasvet, idejo, kar na plan z njo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

neki123 ::

Žica je jeklena, debela približno 0,5 mm in v preseku ni okrogla, ampak kvadratna, tako da lahko reže lepilo s katerim je šipa prilepljena na okvir. Potrebuješ pa še posebna držala v katera se vpne žica. Za silo lahko služita tudi dva večja vijaka, ki naj imata vsak po dve matici, med kateri stisneš žico, da lahko potem režeš. Princip rezanja je podoben, kot so včasih ( približno 30 let nazaj ) v trgovinah z nitko rezali kvas, ker so ga prodajali na "vago". Pri vsej stvari je treba biti sila pazljiv, ker se zelo hitro lahko urežeš z žico ali pa če poči šipa je hitro isto sranje. Za več informacij pokliči 040 549 252.

Azrael ::

Ni uspelo, šipa je postala mlečna... Takoj ko sem z olfa nožkom prerezal gumo z obeh strani in noter porinil žico je reklo pok in je bilo že vse narejeno, no ja šipa je hreščala še ene 2 uri. Sicer nisem imel velikega upanja na uspeh, ker je bil avto hudo zbit in je bil že čudež, da je šipa zdržala toliko časa. Sicer pa takoj, ko je šipa šla, se je škatla še bolj zvila, tako da šipi verjetno ni bilo rešitve.

Hvala vsem za nasvete, pomoč in moralno podporo. Mogoče bom kdaj drugič bolj uspešen.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozor pri Carglassu "originalni" nateg stoletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7318758 (14865) mihec500
»

Rošenje šipe v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419853 (17613) clothes
»

Od peska poškodovano vetrobransko steklo

Oddelek: Loža
103220 (2815) Ejsi_Disi
»

Razbita šipa na Citroen AX-u

Oddelek: Loža
142408 (1993) madviper
»

Avto in "sporen" zadnji brisalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576564 (5492) PROTOTIP

Več podobnih tem