» »

Od peska poškodovano vetrobransko steklo

Od peska poškodovano vetrobransko steklo

Fizikalko ::

Na mojem Superbu se je pojavil problem - vetrobransko steklo je "napeskano", ima namreč na tisoče drobnih pikic od peska. Je kar moteče, kor bi gledal skozi zrajsana očala. Se da to popravit ali moram menjat šipo? Koliko pa pride eno tako steklo za ta avto (najbrž 100k+, ne?)? Poškodbe se vse po vrsti minimalne, pikice so velikosti kakšne pol milimetra ali še manj. Jih je pa na desettisoče...

BladE_ ::

V tej temi je naslov firme (carglass avtosteklo), ki se ukvaraj z menjavami šip in popravili le teh!

Frend je tm delu prek studenca in mi je razlagu da lahko popravjo šipo če recimo vanjo prleti kamn in jo na nek poseben način zalijeo. Ne vem pa kako je s popravili desettisoč polmilimeterskih pikic :D

LP
Akcija - Reakcija

pavka ::

Tudi to popravljajo.Če poškodbe niso globoke steklo spolirajo.Vendar pa ne vem kako se to cenovno izplača.
Več glav več ve!!!

Ejsi_Disi ::

Zavaruj še šipe. Pa naj ti zavarovalnica poplača škodo.

Tody ::

jap kasko zavarovanje... Ob naslednji registraciji se stegen par tisoč tolarjev več in potem zamenjaj šipo.

Fizikalko ::

In potem, kja? Naj jo sam razbijem? Ker dvomim, da bodo upoštevali staro napeskanje... Sem šel prejle do enega, ki popravlja šipe. Je rekel le: Na zavarovalnico, nato pa fračo v roke.

_marko ::

Meni se je zgodilo podobno. Nisem imel zavarovanih šip in je šlo vse iz mojega žepa. Je pa res, da je zavarovanje stekel 20 jurjev na leto.
Tako, da če se ti v treh letih nič ne zgodi imaš eno novo neoriginalno vetrobransko šipo zastonj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ejsi_Disi ::

Niti kasko ne rabiš. Ko sem kupil avto, sem imel že šipo malenkost počeno (ena mala luknjica). Pa sem ga vseeno zavaroval še za šipe. Ko pa je iz tovornjaka padel kamenček in mi naredil še eno luknjico so mi pa na zavarovalnici povrnili stroške.

Fizikalko ::

Kupili novo šipo (oz. plačali zanjo) ali le plačali popravilo?

MadMax ::

Za to zadostuje delni kasko (D kombinacija pri večini zavarovalnic, E pri Tilii).

Sicer pa tudi mene zanima opcija poliranja šipe, ker mi menjava ne diši preveč, jo je pa eden prejšnjih lastnikov zdrajsal verjetno s kako grobo gobo za pomivanje posode....
Kak teden nazaj sem klical na Carglass, pa je bejba rekla da oni tega ne delajo, samo popravljajo luknjice ali pa menjajo celo šipo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ejsi_Disi ::

Fizikalko

Oboje. Sem šel na zavarovalnico in so poslikali. Potem sem pa nesel potrdilo do kleparja in so krili vse stroške. V glavnem nisem imel nobenih stroškov, razen seveda za bencin do zavarovalnice. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava vetrobranskega stekla (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6837938 (5934) BCSman
»

Popravilo vetrobranskega stekla - pooblaščenec?

Oddelek: Na cesti
123779 (3160) K0l1br1
»

Pozor pri Carglassu "originalni" nateg stoletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7318997 (15104) mihec500
»

Počeno sprednje steklo

Oddelek: Na cesti
62325 (2016) Machete
»

Ko ti avtohiše po toči nočejo popravljat avta...

Oddelek: Loža
204289 (3496) c00L3r

Več podobnih tem