» »

Pomoč glede dostopa do zemljišča

Pomoč glede dostopa do zemljišča

samojed44 ::

Pozdravljeni. Zanima me če se kdo spozna na pravilnike in pravice do dostopa do določenih zemljišč? Torej stvar je takšna.. Moji sorodniki imajo velik problem, saj je njihov sosed iz sosednjega hriba zelo zakačen za "njegovo" zemljišče, za katerega vsi sumimo da ni njegovo. Mimo njegove hiše vodi cesta katera je najhitrejša in direktna pot od Bresternice do Šobra na Gaju nad Mariborom. Vedno ko sem šel do sorodnikov z kolesom mimo njegove hiše, in se ustavil pri majhni kapelici 2 minuti nad njegovo hišo, je on za mano pridrvel z avtom in mi začel groziti z raznimi grožnjami, češ da je vsa ta zemlja njihova in da nimam kaj tu za delat. To se je zgodilo že parkrat. Pravtako ko smo se enkrat ustavili tam z avtom je človek spet pridervel. Jaz sem skoraj sigurn da tista zemlja ni njegova, in da se lahko nahajam tamle, kot pravtako grem mimo. Šel sem na GURS in vpisal njegov sledeči naslov; Šober 34b. Ampak se ne spoznam na te pravne izraze. Ali bi mi kdo znal pomagat razbrat, ali se tam lahko nahajam in lahko grem po cesti mimo njegove hiše?

Tu je link do GURS povezave; http://prostor3.gov.si/javni/javniVpogl...

profesjonalc ::

Kar se tiče lastnine zemlje, preveri na zemljiški knjigi. Najprej na portalu PISO najdi številko parcele, kjer se ta cesta nahaja. Nato se registreraj na portalu e-sodstvo in preveri lastnika. Načeloma mora biti nujna pot zagotovljena. Tudi če obstaja druga pot ampak je ta veliko daljša oziroma neracionalna, nelogična, se lahko ta zagotovi tudi na sodišču.

samojed44 ::

profesjonalc je izjavil:

Kar se tiče lastnine zemlje, preveri na zemljiški knjigi. Najprej na portalu PISO najdi številko parcele, kjer se ta cesta nahaja. Nato se registreraj na portalu e-sodstvo in preveri lastnika. Načeloma mora biti nujna pot zagotovljena. Tudi če obstaja druga pot ampak je ta veliko daljša oziroma neracionalna, nelogična, se lahko ta zagotovi tudi na sodišču.


Najlepša hvala, bom pogledal

profesjonalc ::

Aja pa še to, ta naslov ki si ga dal je v Mariboru, ki ni vključen v PISO. Maribor ima svoj portal, tako da boš parcelno številko našel tukaj https://gis.iobcina.si/gisapp/Default.a...

samojed44 ::

profesjonalc je izjavil:

Aja pa še to, ta naslov ki si ga dal je v Mariboru, ki ni vključen v PISO. Maribor ima svoj portal, tako da boš parcelno številko našel tukaj https://gis.iobcina.si/gisapp/Default.a...


Najlepša hvala. Sem našel parcelo zdaj na tem linku, ampak ne vem pa kje videt številko parcele

profesjonalc ::

Izberi tematiko -> parcele

samojed44 ::

profesjonalc je izjavil:

Izberi tematiko -> parcele


Hvala, sem našel!

Kumbaja ::

Če prav vidim govorimo o parcelah 238/6, 241/4, 245/12 in so te res v privatni lasti B.R., tudi ni razvidno da bi kdorkoli imel na tej parceli služnost. Tako, da če je tam speljana javna pot, mora občina uredit lastnitvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služnostna pot

Oddelek: Loža
253518 (1966) Tidule
»

Javni vpogled v nepremičnine

Oddelek: Loža
111707 (1363) mirator
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8839644 (37738) Rok Woot
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7317894 (6574) Machete
»

Vem št.parcele-ne vem kdo je lastnik

Oddelek: Loža
3220937 (20175) Karaya 52

Več podobnih tem