» »

Jutri se grem cepit

Jutri se grem cepit

Temo vidijo: vsi
««
4 / 71
»»

GregiB ::

Ta vikend so ženo cepili s Astro iz Zenice... vse popolnoma bp.
Nisem pa zasledil, da bi katere države dovolile vstop tistim, ki so bili cepljeni... brez testa (PCR ali hitrega)... Kaj to ostane?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

WhiteAngel ::

Reycis je izjavil:

AZ cepiva uporabljajo tkivo splavljenih zarodkov. Z krščanarje bi že to moral biti dovolj razlog, da ga odklonijo.


lol. Četudi bi bilo to res, a vegetarijanci pa ne uporabljajo loja za mazanje ležajev ali futranje ptičev?

SuperKripto ::

Ljudje imajo razlicno genetiko in zato ne bodo imeli vsi iste reakcije. Zato, ce sosed Franc nima nobenih tezav, to ne pomeni, da jih tudi Joze ne bo imel. In obratno seveda.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Žena v srednjih 30-ih se je prejšnji teden cepila z AZ. Ponoči jo je treslo, dobila 39,6 vročine in se prešvicala. Naslednji dan se je nekako sestavila in šla delat, ker je bilo pomanjkanje kadra. Od 15 cepljenih, jih je namreč 10 manjkalo. Ne bi smeli vseh naenkrat cepit. ;((

Magic1 ::

Lahko naenkrat cepiš, v petek:))
Magic

koli99 ::

jshadlsa232 je izjavil:

koli99 je izjavil:

Kot da so cepilni listi nekaj novega... to sedaj omenjajo samo tisti ki v zivljenju niso se sli iz EU. Jaz se se cepil z vsem zivim (hepatitis, tifus, rumena mrzlica,... in ravno pri Dr. Fafanglu;) ker sem potoval v drzave ki to zahtevajo, pa seveda v prvi vrsti zaradi moje varnosti. Sedaj bomo pa potrebovali cepilne liste tudi za bliznje drzave. Tisti ki se cepili ne boste pac vanje ne boste imeli vstopa, kot verjetno tujci ne v Slovenijo.

Navedi št. cepiv, s katerimi si se cepil, ki so bila razvita v roku zadnjega leta, ter so še vedno v postopku testiranja.

drvo je izjavil:

ZA gripo umre 100-200 ljudi na leto. S covidom smo blizu temu, da napolnimo štadion Mure. Rak, kap itd... na srečo niso nalezljive bolezni, je pa vsaka smrt tragična.

Št. smrti od covida je odvisno od klasifikacije, ne načina smrti.


1. ChAdOx1 nCoV-19; 3.3.2021, LOT ABV4678.

Moj namen posta je bil le v tem da cepilni potni listi že obstajajo in so v mnogih državah obvezni. Novost je/bo le v tem da bodo verjetno sedaj obvezni tudi v državah Evropske Unije. Kdor se cepit ne bo želel in bo hotel vstopiti v to državo, bo verjetno potreboval negativni PCR (ter pri povratku v Slo) kar pomeni tudi dodaten strošek za potujočega.

Glede držav in potrdila o cepljenju ima zaenkrat to Slovenija, in sicer pri povratku iz držav rdečega seznama nazaj. S potrdilom o cepljenju (čas od odmerka odvisen od cepiva) si oproščen testa pri povratku.
https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...
"4. dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni."

AmokRun ::

kuglvinkl je izjavil:

Poklicali so me v petek, da sem prisel na vrsto, ni v Ljubljani.

Povem, kako bo. Cepivo je AZ.

Kdaj si se pa prijavil?

Marko8 ::

Tudi jaz cepljen z AZ v soboto in razen rahle bolečine na mestu vboda, brez težav. Sem pa takoj po cepljenju vzel dva Lekadola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko8 ()

111111111111 ::

PrimozR je izjavil:

Imam občutek, da vas je tukaj kar nekaj takšnih, ki niste v 80+ delu populacije, pa ste že cepljeni. Ste v primernih skupinah (zdravstveni oz. izobraževalni delavci) ali kaj drugega?

Zanimivo mi je namreč, ker poznam nekaj primerov, kjer niti skoraj 80-letniki še vedno niso cepljeni, čeprav so v vrsti, kaj šele mlajši (npr. moja starša pri 60 in podobno).

Trgovski sektor, pa nam je lokalni zdravstveni dom ponudil cepljenje. Imamo obvezno testiranje, cepljenje pa so mi ponudili, ker grem tu in tam na teren. Starost: 35-40 let. :) Po cepljenju z AZ se moram še 3 tedne testirat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

hipertija ::

Marko8 je izjavil:

Tudi jaz cepljen z AZ v soboto in razen rahle bolečine na mestu vboda, brez težav. Sem pa takoj po cepljenju vzel dva Lekadola.

a je pametno jemati lekadol? Point v bistvu je ravno v tem, da dobiš reakcijo, ne pa da hočeš dosežit obratno. Ne razumem na splošno ljudi, ki z vročino 37-39 jemljejo lekadole, aspirine... itd. - vročina je naravna borba proti nečemu in ne razumem zakaj bi to želel zaustaviti in hkrati še oslabiti imunski sistem za prihodnjo "rundo"? Ravno bistveno je, da se telo samo bori proti tujkom in si s tem dvigaš imunski sistem... dokler do klapa.
Prekle za kurnk

Mato989 ::

hipertija je izjavil:

Marko8 je izjavil:

Tudi jaz cepljen z AZ v soboto in razen rahle bolečine na mestu vboda, brez težav. Sem pa takoj po cepljenju vzel dva Lekadola.

a je pametno jemati lekadol? Point v bistvu je ravno v tem, da dobiš reakcijo, ne pa da hočeš dosežit obratno. Ne razumem na splošno ljudi, ki z vročino 37-39 jemljejo lekadole, aspirine... itd. - vročina je naravna borba proti nečemu in ne razumem zakaj bi to želel zaustaviti in hkrati še oslabiti imunski sistem za prihodnjo "rundo"? Ravno bistveno je, da se telo samo bori proti tujkom in si s tem dvigaš imunski sistem... dokler do klapa.


Pusti jih, eni še kar sanjajo da je vročina slaba... do 39,5 je vse sprejemljivo, pol pa vzet lekadol ja.

Bolan folk, jaz sem od 16tega leta do danes pojedel celih 4-5 lekadolov in to je to, nobenih tablet itd... eni pa skoz žrejo nekaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

SuperKripto je izjavil:

Ker je nekdo kao rizicen, si mora nekaj vbrizgat, kar je mogoce se bolj rizicno? A to je ta nova logika in modrost? Ce bi vas slisali nasi praprapra dedki in praprapra babice, bi vas verjetno za usesa. Pa kaj ne veste da za vsako bolezen rozica raste. To pomeni, da se skoraj vse da pozdravit po naravni poti. Clovestvo bo izbralo, ce zeli iti po poti novih mehkuzcev, ki ne zmorejo prezivet brez fiksanja in vbrizgavanja raznih snovi, za katere niti ne vemo kako bodo delovale cez leto, deset let ali dvajset let. Je pa to odlocitev vsakega posameznika.

Naši dedki in pradedki so v vrsti čakali za cepivo in komaj čakali, da bodo precepili svoje otroke. kar poglej statistiko umrlih otrok. Sploh ni bilo tako nenavadno da je otrok umrl za oslovskim kašljem ali dobil otroško paralizo. Takrat so bili bolj pri pameti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

hipertija ::

Jaz sem jih kot mladič tudi, starši področja ne poznajo toliko... zdaj pa niti pod razno ne
Prekle za kurnk

njyngs ::

simonchelo je izjavil:

Caw... Ne preveč panike. Cepljen v petek z Astro... Blo nas je 30 ki smo v sklopu učiteljev. Niti eden ni imel nobenih stranskih učinkov.

OK boli mesto vboda ampak to je normalno. Je pa zdravnica rekla ko prideš domov vzami lekadol... Naredil in tudi vročine ni bilo. V petek sem se cepil in ker sem iz podeželja sem v soboto zjutraj vstal. Počistil okoli hiše, šel s kombijem po 70komadov 30kg bal, jih zložil v kombi, doma raztovoril, šel sosedu pomagat premika umetno gnojilo ker je v nedeljo bil napovedan dež.

Razen če so me cepili s placebom to pa ne vem. Skratka cca. 8 let nazaj sem bil cepljen proti rumeni mrzlici. Tisto je bil 100x večji hudič.

Ojej ne govorit tega! Te bodo teoretiki zarot pojedli, ker nisi skoraj umrl zaradi cepiva!

Telbanc ::

njyngs je izjavil:

simonchelo je izjavil:

Caw... Ne preveč panike. Cepljen v petek z Astro... Blo nas je 30 ki smo v sklopu učiteljev. Niti eden ni imel nobenih stranskih učinkov.

OK boli mesto vboda ampak to je normalno. Je pa zdravnica rekla ko prideš domov vzami lekadol... Naredil in tudi vročine ni bilo. V petek sem se cepil in ker sem iz podeželja sem v soboto zjutraj vstal. Počistil okoli hiše, šel s kombijem po 70komadov 30kg bal, jih zložil v kombi, doma raztovoril, šel sosedu pomagat premika umetno gnojilo ker je v nedeljo bil napovedan dež.

Razen če so me cepili s placebom to pa ne vem. Skratka cca. 8 let nazaj sem bil cepljen proti rumeni mrzlici. Tisto je bil 100x večji hudič.

Ojej ne govorit tega! Te bodo teoretiki zarot pojedli, ker nisi skoraj umrl zaradi cepiva!


https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

............" severnoitalijanska regija Piemont.

Italijanska regija se je odločila za ukrep po tem, ko je tam po cepljenju z AstraZeneco umrl učitelj"
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Ker je nekdo kao rizicen, si mora nekaj vbrizgat, kar je mogoce se bolj rizicno? A to je ta nova logika in modrost? Ce bi vas slisali nasi praprapra dedki in praprapra babice, bi vas verjetno za usesa. Pa kaj ne veste da za vsako bolezen rozica raste. To pomeni, da se skoraj vse da pozdravit po naravni poti. Clovestvo bo izbralo, ce zeli iti po poti novih mehkuzcev, ki ne zmorejo prezivet brez fiksanja in vbrizgavanja raznih snovi, za katere niti ne vemo kako bodo delovale cez leto, deset let ali dvajset let. Je pa to odlocitev vsakega posameznika.

Naši dedki in pradedki so v vrsti čakali za cepivo in komaj čakali, da bodo precepili svoje otroke. kar poglej statistiko umrlih otrok. Sploh ni bilo tako nenavadno da je otrok umrl za oslovskim kašljem ali dobil otroško paralizo. Takrat so bili bolj pri pameti.


Ja samo noben od pradedkov ni stal v vrsti da bi reševal 85 95 letnike in zato da bi se cepil proti bolezni ki pobije manj kot 0,2% ljudi pa še to 90% starejših od 65 let...

cepljenje zato da ne umre vsak drugi otrok je smiselno, cepit vse zato da ne bosta umrla 2 stara na 1.000 pač ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

hipertija je izjavil:

Marko8 je izjavil:

Tudi jaz cepljen z AZ v soboto in razen rahle bolečine na mestu vboda, brez težav. Sem pa takoj po cepljenju vzel dva Lekadola.

a je pametno jemati lekadol? Point v bistvu je ravno v tem, da dobiš reakcijo, ne pa da hočeš dosežit obratno. Ne razumem na splošno ljudi, ki z vročino 37-39 jemljejo lekadole, aspirine... itd. - vročina je naravna borba proti nečemu in ne razumem zakaj bi to želel zaustaviti in hkrati še oslabiti imunski sistem za prihodnjo "rundo"? Ravno bistveno je, da se telo samo bori proti tujkom in si s tem dvigaš imunski sistem... dokler do klapa.

Vzel po nasvetu zdravnika.

hipertija je izjavil:

Jaz sem jih kot mladič tudi, starši področja ne poznajo toliko... zdaj pa niti pod razno ne

Ne razumem posta.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Mato989 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Ker je nekdo kao rizicen, si mora nekaj vbrizgat, kar je mogoce se bolj rizicno? A to je ta nova logika in modrost? Ce bi vas slisali nasi praprapra dedki in praprapra babice, bi vas verjetno za usesa. Pa kaj ne veste da za vsako bolezen rozica raste. To pomeni, da se skoraj vse da pozdravit po naravni poti. Clovestvo bo izbralo, ce zeli iti po poti novih mehkuzcev, ki ne zmorejo prezivet brez fiksanja in vbrizgavanja raznih snovi, za katere niti ne vemo kako bodo delovale cez leto, deset let ali dvajset let. Je pa to odlocitev vsakega posameznika.

Naši dedki in pradedki so v vrsti čakali za cepivo in komaj čakali, da bodo precepili svoje otroke. kar poglej statistiko umrlih otrok. Sploh ni bilo tako nenavadno da je otrok umrl za oslovskim kašljem ali dobil otroško paralizo. Takrat so bili bolj pri pameti.


Ja samo noben od pradedkov ni stal v vrsti da bi reševal 85 95 letnike in zato da bi se cepil proti bolezni ki pobije manj kot 0,2% ljudi pa še to 90% starejših od 65 let...

cepljenje zato da ne umre vsak drugi otrok je smiselno, cepit vse zato da ne bosta umrla 2 stara na 1.000 pač ni


Da si egoist, tudi do svojih staršev, smo videli tudi v drugih temah. Eni starejše cenimo. Tudi njihovo življenje je enakovredno tvojemu, čeprav ti meniš, da si popek sveta.

driver_x ::

A110 je izjavil:


Komu pa naj vrjamem če ne tistim, ki se z stvarmi ukvarjajo že celo življenje oz so se šolali za to?


Daleč največ strokovnjakov za virusne infekcije, cepljenje in epidemije je na Facebooku in spletnih forumih. Pred epidemijo si niti približno nisem poredstavljal, da ne samo Slovenja, ampak že Slo-tech premore tako veliko število strokovnjakov. Baje da v bolnišnicah razmišljajo o tem, da bi najhujše primere bolezni na zdravljenje pošiljali kar na spletne forume.
Kar se pa znanstvenikov tiče: oni so, poleg vseh zdravnikov in vseh svetovnih vlad, del zarote pod vodstvom Bila Gatesa, zato jih ne poslušajte.

Fritz ::

Pred tremi tedni cepljen z AZ. Naslednji dan in pol podobni simptomi kot gripa - rahlo povišana temperatura, močna utrujenost, bolečine v kosteh in mišicah. To je to.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

drvo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Ker je nekdo kao rizicen, si mora nekaj vbrizgat, kar je mogoce se bolj rizicno? A to je ta nova logika in modrost? Ce bi vas slisali nasi praprapra dedki in praprapra babice, bi vas verjetno za usesa. Pa kaj ne veste da za vsako bolezen rozica raste. To pomeni, da se skoraj vse da pozdravit po naravni poti. Clovestvo bo izbralo, ce zeli iti po poti novih mehkuzcev, ki ne zmorejo prezivet brez fiksanja in vbrizgavanja raznih snovi, za katere niti ne vemo kako bodo delovale cez leto, deset let ali dvajset let. Je pa to odlocitev vsakega posameznika.

Naši dedki in pradedki so v vrsti čakali za cepivo in komaj čakali, da bodo precepili svoje otroke. kar poglej statistiko umrlih otrok. Sploh ni bilo tako nenavadno da je otrok umrl za oslovskim kašljem ali dobil otroško paralizo. Takrat so bili bolj pri pameti.


Ja samo noben od pradedkov ni stal v vrsti da bi reševal 85 95 letnike in zato da bi se cepil proti bolezni ki pobije manj kot 0,2% ljudi pa še to 90% starejših od 65 let...

cepljenje zato da ne umre vsak drugi otrok je smiselno, cepit vse zato da ne bosta umrla 2 stara na 1.000 pač ni


Da si egoist, tudi do svojih staršev, smo videli tudi v drugih temah. Eni starejše cenimo. Tudi njihovo življenje je enakovredno tvojemu, čeprav ti meniš, da si popek sveta.


Saj starci so tudi egoisti do mene, pa kaj naj, zakaj bi njihov egoizem bil bolj opravičljiv kot moj? Onih tudi nič ne boli ker sem jaz zaprt v občine, zakaj bi se moral jaz sekirat za njih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Ja samo noben od pradedkov ni stal v vrsti da bi reševal 85 95 letnike in zato da bi se cepil proti bolezni ki pobije manj kot 0,2% ljudi pa še to 90% starejših od 65 let...

cepljenje zato da ne umre vsak drugi otrok je smiselno, cepit vse zato da ne bosta umrla 2 stara na 1.000 pač ni

Čehi izvažajo bolnike, bolnice so polne, zdravstveni sistemi po svetu so/ so bili konkretno obremenjeni, zgodnje odkrivanje raka je zastalo, itd... Kje ti vidiš samo 85 in 95 letnike?

Žena je delala na infekciji, 3 sobe samih covid bolnikov od 29 - 85 let. Se pa strinjam da so starejši prevladovali.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

drvo ::

Tvoj disfunkcionalni odnos v družini ni mušter za ostale. Večina nas starejše ceni in si želimo, da so čim dlje z nami in smo se za to pripravljeni tudi čemu odpovedati ali se prilagoditi situaciji. Koliko pa se spomnim, pa si ti že na začetku epidemije lani jamral zaradi vrednosti svoje vinjete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja samo noben od pradedkov ni stal v vrsti da bi reševal 85 95 letnike in zato da bi se cepil proti bolezni ki pobije manj kot 0,2% ljudi pa še to 90% starejših od 65 let...

cepljenje zato da ne umre vsak drugi otrok je smiselno, cepit vse zato da ne bosta umrla 2 stara na 1.000 pač ni

Čehi izvažajo bolnike, bolnice so polne, zdravstveni sistemi po svetu so/ so bili konkretno obremenjeni, zgodnje odkrivanje raka je zastalo, itd... Kje ti vidiš samo 85 in 95 letnike?

Žena je delala na infekciji, 3 sobe samih covid bolnikov od 29 - 85 let. Se pa strinjam da so starejši prevladovali.


Ja seveda, 29 - 85... daj ti nam mediano obolelih, ja par jih je 29 - 65 verjetno ljudje ki bi imeli težave tudi če fašejo PLJUČNICO, ker so pač švohni in ali imajo neke druge težave, ostali so pa nad 65, če ne nad 70 let...

Zdrav, športno aktiven 30 ali 40 letnik ima več šans da ga ubije avto na cesti kot pa Covid19...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jest10 ::

Drevesce je izjavil:

Jaz sem po Covidu dobil pasavca (herpes zoster), ki v ljudeh, ki so preboleli norice počiva celo življenje ter čaka, da udari, ko se oslabi imunski sistem. Baje je kar pogost pojav pri koroni, sploh, če si še pod stresom, zato predlagam, da po cepljenju skrbno opazuješ dogajanje na telesu (predvsem roke, hrbet in obraz). Čim opaziš, da se ti dela kaj rdečkastega pokliči zdravnika za zdravila. Jaz sem bil prepozen in je stvar res boleča. Sicer zdravila ne bodo onemogočila virusa, bodo pa verjetno pospešila celjenje.

Valtrex ga onemogoči, če začneš jemati pravočasno

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Ja seveda, 29 - 85... daj ti nam mediano obolelih, ja par jih je 29 - 65 verjetno ljudje ki bi imeli težave tudi če fašejo PLJUČNICO, ker so pač švohni in ali imajo neke druge težave, ostali so pa nad 65, če ne nad 70 let...

Zdrav, športno aktiven 30 ali 40 letnik ima več šans da ga ubije avto na cesti kot pa Covid19...

Nimam mediane. Ti pa povem iz prve roke, da če bi s takimi idejami prišel do moje žene, bi ti v rit zarila tisto konjsko inekcijo, po kateri nisi mogel sedeti še 2-3 tedne. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

driver_x ::

Mato989 je izjavil:


cepljenje zato da ne umre vsak drugi otrok je smiselno, cepit vse zato da ne bosta umrla 2 stara na 1.000 pač ni


Če prav razumem, bi ti odločal o tem, koga bomo pustili umreti in koga ne? Zanimivo bi bilo slišati tvoje mnenje, ko se boš znašel na drugem seznamu.

driver_x ::

Cepiva in zdravila so napredek civilazacije, kakor elektrika, internet in podobno. Drugače pa še dobro, da odoloča "narava" in ne taki, ki izkazujete zelo očitne psihopatske lastnosti. Iz preteklosti poznamo primere, ko je nek tvoj somišljenik odločal o tem. Takrat so duševne bolnike in invalide zaplinili. Le zakaj bi se družba ukvarjala z njimi in skrbela zanje, če od njih ni nobene koristi?

suhi ::

PrimozR je izjavil:

Imam občutek, da vas je tukaj kar nekaj takšnih, ki niste v 80+ delu populacije, pa ste že cepljeni. Ste v primernih skupinah (zdravstveni oz. izobraževalni delavci) ali kaj drugega?
Pred cca. 7 tedni sem že dobil drugi odmerek Pfizerja, strogo gledano sem zaposlen kot zdravstveni delavec, čeprav v praksi več al manj 7 ur na dan buljim v monitor :D Sam jebiga, veš da sem izkoristil možnost, takoj ko so javili dospelo pošiljko.

RedDrake ::

Sem malo pozen, a vseeno.
Moj tast je IZJEMNO RIZIČEN - rakav bolnik s takorekoč unikatnim rakom v SLO , ki so ga dohtarji že ene petkrat v zadnjem desetletju odpisali, star blizu 70, ipd ...
Še vedno čaka na cepljenje. Aja, pa HOČE se cepit.
Clown world ...

koli99 ::

suhi je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Imam občutek, da vas je tukaj kar nekaj takšnih, ki niste v 80+ delu populacije, pa ste že cepljeni. Ste v primernih skupinah (zdravstveni oz. izobraževalni delavci) ali kaj drugega?
Pred cca. 7 tedni sem že dobil drugi odmerek Pfizerja, strogo gledano sem zaposlen kot zdravstveni delavec, čeprav v praksi več al manj 7 ur na dan buljim v monitor :D Sam jebiga, veš da sem izkoristil možnost, takoj ko so javili dospelo pošiljko.


jaz sem star 33 pa nisem v nobenih izmed prednostnih skupin , ravno tako brez pridruženih bolezni. Prijavil sem se v lokalni ZD 1. dan ko so začeli sprejemati naročila (mislim da je bil 5.januar) in verjetno sem prišel tako na vrsto.

A110 ::

RedDrake je izjavil:

Sem malo pozen, a vseeno.
Moj tast je IZJEMNO RIZIČEN - rakav bolnik s takorekoč unikatnim rakom v SLO , ki so ga dohtarji že ene petkrat v zadnjem desetletju odpisali, star blizu 70, ipd ...
Še vedno čaka na cepljenje. Aja, pa HOČE se cepit.
Clown world ...


Moj dedek podobno. Vzrok, da še vedno čaka je, da čakajo na Pfizer.

mahoni ::

suhi je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Imam občutek, da vas je tukaj kar nekaj takšnih, ki niste v 80+ delu populacije, pa ste že cepljeni. Ste v primernih skupinah (zdravstveni oz. izobraževalni delavci) ali kaj drugega?
Pred cca. 7 tedni sem že dobil drugi odmerek Pfizerja, strogo gledano sem zaposlen kot zdravstveni delavec, čeprav v praksi več al manj 7 ur na dan buljim v monitor :D Sam jebiga, veš da sem izkoristil možnost, takoj ko so javili dospelo pošiljko.

In zdaj si zasciten? Kaj pa ce bo cez pol leta primanjkljaj cepiva? Namrec najbrz ves, da bos moral obnavljat na letni ravni 2x?

A110 je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Sem malo pozen, a vseeno.
Moj tast je IZJEMNO RIZIČEN - rakav bolnik s takorekoč unikatnim rakom v SLO , ki so ga dohtarji že ene petkrat v zadnjem desetletju odpisali, star blizu 70, ipd ...
Še vedno čaka na cepljenje. Aja, pa HOČE se cepit.
Clown world ...


Moj dedek podobno. Vzrok, da še vedno čaka je, da čakajo na Pfizer.

Zakaj bi cakal, ce je kovid tako strasna bolezen? Naj se cepi cimprej s tem kar je trenutno na voljo.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

vostok_1 ::

Telbanc je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

111111111111 je izjavil:

OP jaz sem bil cepljen v sredo. Popoldan sem vzel en lekadol C in potem še v četrtek zjutraj en lekadol C.

Se nas je šlo cepit v firmi 30 in jih je 5 falil v četrtek ostali smo bili OK.


Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.


Sorodnica prebolela korona dva tedna nazaj. Zaj se zahvaljuje bogu, da jo je dobla. Ni treba razlagat zakaj. Ma sicer astmo blažje oblike. V postelji je bla več ko teden dni....starost mal pod 60

Ulovili so jo z tistimi hitrimi testi, čez katere vsi špukate, pol so potrdili še z PCR. Pol je pa že zbolela. .


Nič je niso ulovili. Testi postanejo zanesljivejši ko imaš simptome. Takrat pa ne rabiš testa.

111111111111 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.

Mislim da bo ta kar težka. :) Jaz sem bratu povedal da se grem cepit z AZ pa mi še danes pošilja članke iz tujih medijev o strdkih. :) Sem čist trd od strahu. :D S tem da je moja dohtarca in da mu je stvari razložila in se je cepla že decembra. :D


Ni razloga za skrb. Ti se kar cepi, tudi ko bo tretji odmerek na voljo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Mato989 je izjavil:

A110 je izjavil:

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic


Mhm, zelo učinkovito je cepivo, sploh za vse ki umrejo za kapjo par dni po njem čudežno, seveda ne zaradi cepiva =) Oni so lahko kolateralna škoda, upokojenci pač ne =)


Cepivo _je_ učinkovito.



teorij zarot ne maramo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smurf ::

Pri vsej stvari je pozitivno vsaj to, da zmeraj vec ljudi verjame v cepljenje in tudi pravi, da se bo cepila.

Iz socioloskega vidika mi je precej zanimivo, da rajo ne prepricajo toliko znanstvene dognanja kot pa to, da vidijo, da se je njihov sosed cepil in je ok.

Telbanc ::

Smurf je izjavil:

Pri vsej stvari je pozitivno vsaj to, da zmeraj vec ljudi verjame v cepljenje in tudi pravi, da se bo cepila.

Iz socioloskega vidika mi je precej zanimivo, da rajo ne prepricajo toliko znanstvene dognanja kot pa to, da vidijo, da se je njihov sosed cepil in je ok.


Sploh to velja za obalao, kjer majo na voljo tud Italjanske TV programe. :)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

vostok_1 ::

Telbanc je izjavil:

njyngs je izjavil:

simonchelo je izjavil:

Caw... Ne preveč panike. Cepljen v petek z Astro... Blo nas je 30 ki smo v sklopu učiteljev. Niti eden ni imel nobenih stranskih učinkov.

OK boli mesto vboda ampak to je normalno. Je pa zdravnica rekla ko prideš domov vzami lekadol... Naredil in tudi vročine ni bilo. V petek sem se cepil in ker sem iz podeželja sem v soboto zjutraj vstal. Počistil okoli hiše, šel s kombijem po 70komadov 30kg bal, jih zložil v kombi, doma raztovoril, šel sosedu pomagat premika umetno gnojilo ker je v nedeljo bil napovedan dež.

Razen če so me cepili s placebom to pa ne vem. Skratka cca. 8 let nazaj sem bil cepljen proti rumeni mrzlici. Tisto je bil 100x večji hudič.

Ojej ne govorit tega! Te bodo teoretiki zarot pojedli, ker nisi skoraj umrl zaradi cepiva!


https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

............" severnoitalijanska regija Piemont.

Italijanska regija se je odločila za ukrep po tem, ko je tam po cepljenju z AstraZeneco umrl učitelj"


Brezvezna naključja.


Dajte se cepit. It's the only way to be sure.

Smurf je izjavil:

Pri vsej stvari je pozitivno vsaj to, da zmeraj vec ljudi verjame v cepljenje in tudi pravi, da se bo cepila.

Iz socioloskega vidika mi je precej zanimivo, da rajo ne prepricajo toliko znanstvene dognanja kot pa to, da vidijo, da se je njihov sosed cepil in je ok.


Mene so znanstvena dognanja in mnenja stroke povsem prepričala.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

borisk ::

mahoni je izjavil:


Zakaj bi cakal, ce je kovid tako strasna bolezen? Naj se cepi cimprej s tem kar je trenutno na voljo.


z AZ verjetno ne mor ebiti cepljen, ker je izved dovoljene starostne skupine. Je pa pfizer javil da gre proizvodnja nad pričakovanji, tako da bodo kmalu prišli tudi takšni na vrsto....

Uizi ::

Smurf je izjavil:

Pri vsej stvari je pozitivno vsaj to, da zmeraj vec ljudi verjame v cepljenje in tudi pravi, da se bo cepila.

Iz socioloskega vidika mi je precej zanimivo, da rajo ne prepricajo toliko znanstvene dognanja kot pa to, da vidijo, da se je njihov sosed cepil in je ok.


Monkey see, monkey do.

Smurf ::

Telbanc je izjavil:


Sploh to velja za obalao, kjer majo na voljo tud Italjanske TV programe. :)

To ne poznam, sem videl ankete narejene zgolj na splosno populaciji, ki ni imela podatke o regijah.

Uizi je izjavil:


Monkey see, monkey do.

Jap, na nek nacin presenetljivo kako svet se zmeraj funkcionira na tak nacin. Nekako sem sedaj optimisticen in verjamem, da lahko na koncu pridemo nekje v obmocje 70-90% precepljenosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

mahoni ::

borisk je izjavil:

mahoni je izjavil:


Zakaj bi cakal, ce je kovid tako strasna bolezen? Naj se cepi cimprej s tem kar je trenutno na voljo.


z AZ verjetno ne mor ebiti cepljen, ker je izved dovoljene starostne skupine. Je pa pfizer javil da gre proizvodnja nad pričakovanji, tako da bodo kmalu prišli tudi takšni na vrsto....

Eh leto gor ali dol, kaj mu pa bo. Saj gre za popolnoma varno cepivo, ki temelji na vecletnih izkusnjah strokovnjakov s podrocja ter testiranj.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

zmaugy ::

hipertija je izjavil:

Marko8 je izjavil:

Tudi jaz cepljen z AZ v soboto in razen rahle bolečine na mestu vboda, brez težav. Sem pa takoj po cepljenju vzel dva Lekadola.

a je pametno jemati lekadol? Point v bistvu je ravno v tem, da dobiš reakcijo, ne pa da hočeš dosežit obratno. Ne razumem na splošno ljudi, ki z vročino 37-39 jemljejo lekadole, aspirine... itd. - vročina je naravna borba proti nečemu in ne razumem zakaj bi to želel zaustaviti in hkrati še oslabiti imunski sistem za prihodnjo "rundo"? Ravno bistveno je, da se telo samo bori proti tujkom in si s tem dvigaš imunski sistem... dokler do klapa.

Ja, je pametno. Ker v primeru cepljenja gre za prirojeno reakcijo organizma, ki vključuje tudi vročino, s katero ubija patogene. Ker v cepivu ni patogenih mikroorgnizmov, je matranje z vročino povsem brezvezno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

A110 ::

mahoni je izjavil:

suhi je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Imam občutek, da vas je tukaj kar nekaj takšnih, ki niste v 80+ delu populacije, pa ste že cepljeni. Ste v primernih skupinah (zdravstveni oz. izobraževalni delavci) ali kaj drugega?
Pred cca. 7 tedni sem že dobil drugi odmerek Pfizerja, strogo gledano sem zaposlen kot zdravstveni delavec, čeprav v praksi več al manj 7 ur na dan buljim v monitor :D Sam jebiga, veš da sem izkoristil možnost, takoj ko so javili dospelo pošiljko.

In zdaj si zasciten? Kaj pa ce bo cez pol leta primanjkljaj cepiva? Namrec najbrz ves, da bos moral obnavljat na letni ravni 2x?

A110 je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Sem malo pozen, a vseeno.
Moj tast je IZJEMNO RIZIČEN - rakav bolnik s takorekoč unikatnim rakom v SLO , ki so ga dohtarji že ene petkrat v zadnjem desetletju odpisali, star blizu 70, ipd ...
Še vedno čaka na cepljenje. Aja, pa HOČE se cepit.
Clown world ...


Moj dedek podobno. Vzrok, da še vedno čaka je, da čakajo na Pfizer.

Zakaj bi cakal, ce je kovid tako strasna bolezen? Naj se cepi cimprej s tem kar je trenutno na voljo.


Kaj jaz vem zakaj čakajo na Pfizer, nisem jaz (in pomoje tudi ti ne) izšolan in usposobljen za odločanje o takih stvareh. Tako se je odločil zdravnik. Verjetno on najbolje ve, kaj je dobro oz najboljše za svoje paciente.

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

hipertija je izjavil:

Marko8 je izjavil:

Tudi jaz cepljen z AZ v soboto in razen rahle bolečine na mestu vboda, brez težav. Sem pa takoj po cepljenju vzel dva Lekadola.

a je pametno jemati lekadol? Point v bistvu je ravno v tem, da dobiš reakcijo, ne pa da hočeš dosežit obratno. Ne razumem na splošno ljudi, ki z vročino 37-39 jemljejo lekadole, aspirine... itd. - vročina je naravna borba proti nečemu in ne razumem zakaj bi to želel zaustaviti in hkrati še oslabiti imunski sistem za prihodnjo "rundo"? Ravno bistveno je, da se telo samo bori proti tujkom in si s tem dvigaš imunski sistem... dokler do klapa.

Ja, je pametno. Ker v primeru cepljenja gre za prirojeno reakcijo organizma, ki vključuje tudi vročino, s katero ubija patogene. Ker v cepivu ni patogenih mikroorgnizmov, je matranje z vročino povsem brezvezno.


Res je.
Se boš cepil?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

borisk ::

mahoni je izjavil:


Eh leto gor ali dol, kaj mu pa bo. Saj gre za popolnoma varno cepivo, ki temelji na vecletnih izkusnjah strokovnjakov s podrocja ter testiranj.


Sej zato sem se cepil...

mahoni ::

borisk je izjavil:

mahoni je izjavil:


Eh leto gor ali dol, kaj mu pa bo. Saj gre za popolnoma varno cepivo, ki temelji na vecletnih izkusnjah strokovnjakov s podrocja ter testiranj.


Sej zato sem se cepil...

Pravilno! Ne pozabi, da se moras 2x letno cepit.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

111111111111 ::

vostok_1 je izjavil:

Ni razloga za skrb. Ti se kar cepi, tudi ko bo tretji odmerek na voljo.

Cepiva proti neumnosti še ni, zato mi je jasno, da se ti ne greš cepit. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

koli99 ::

Zanimivo kako najbolj cepetajo z nogami tisti ki se cepiti ne mislijo. Ostali ki smo se že / se bomo s tem težav nimamo.
Že večkrat vprašal v različnih temah a nikoli dobil odgovora; kakšen je vaš razlog za tako vneto prepričevanje drugih ljudi naj se ne cepijo? Saj je prostovoljno, vam se ni treba, vas kdo sili, prepričuje? Če ne želite poskrbeti za svoje zdravje (in zdravje bližnjih) pa naj bodi. Zakaj bi jaz poslušal vas (se ne cepil) in se izpostavljal okužbi/hujšemu poteku bolezni, če je možnost potek bolezni zmanjšati na minimum?
Nekako razumem le samotarje ki stika z zunanjim svetom razen računalnika nimajo, medtem ko jaz službeno in privatno potujem po svetu in mi je vsak % zmanjšanja možnosti okužbe/poteka bolezni pomemben.

Smurf ::

koli99 je izjavil:


Že večkrat vprašal v različnih temah a nikoli dobil odgovora; kakšen je vaš razlog za tako vneto prepričevanje drugih ljudi naj se ne cepijo? Saj je prostovoljno, vam se ni treba, vas kdo sili, prepričuje? Če ne želite poskrbeti za svoje zdravje (in zdravje bližnjih) pa naj bodi. Zakaj bi jaz poslušal vas (se ne cepil) in se izpostavljal okužbi/hujšemu poteku bolezni, če je možnost potek bolezni zmanjšati na minimum?

Eh pomoje je zelo preprosto, moras gledati cisto iz custvena vidika. Ko se okoli tebe vsi cepijo, jim zacne kljuvati dvom, da mogoce pa tvoja odlocitev o necepljenju vseeno ni bila najboljsa, kar jim povzroca nelagodje.

Ce uspejo okoli sebe najti somislenike, pa mogoce vseeno pomeni, da imajo prav in niso oni "ta cudni".
««
4 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60475416 (56918) BigWhale

Antivaxx club (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25839783 (36788) ahac

Več podobnih tem