» »

Jutri se grem cepit

Jutri se grem cepit

Temo vidijo: vsi
««
3 / 71
»»

endelin ::

Od moje tete mož je bil en dan "fucked up" po cepljenu z AZ. Samo ležal.

jaz bom malo počakal in upal, da dobim Biontechovo cepivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

A110 ::

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic

mahoni ::

Tud ce ga bo kaj treflo, ne bo povedal resnice. Bo rekel nisem cutil nobenih stranskih ucinkov.

Mene osebno zelo veseli, da se vas cim vec gre cepit.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

drvo ::

ajdov2 je izjavil:

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?

Koliko jih je pa od korone?

Pri nas recimo samo 2 osebi (verjetno s kupom pridruženih bolezni).


Ti meni povej? Tisti pred mano je govoril, da so mladi ljudje umirali od cepiva. Mene samo zanima, od kod mu podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

mahoni ::

A110 je izjavil:

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic

In to si povlekel iz kje? Prebral ene par clankov in zacel verjeti v njih. Ali si sam raziskoval zadevo v labaratoriju, preizkusal vec let cepivo ipd?
Dvomim.
Torej si enostavno vernik.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

ajdov2 ::

drvo je izjavil:

Čisto slučajno pa se presežne smrti glede na povprečje prejšnji let dokaj natančno ujemajo z smtmi za covidom.

Sej se ne ujemajo.

Do 1. januarja 2021 je v roku 28 dni od pozitivnega covid testa umrlo 2735 ljudi. Presežna smrtnost za leto 2020 pa je 3648 ljudi (podatki s sledilnika). Tistih ~900 razlike so žrtve ukrepov. Pa če upoštevamo, da od covida umirajo predvsem stari in bolani ljudje, od ukrepov pa vsi...

A110 je izjavil:

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic

Od prehlada in gripe imajo nekateri tudi dolgoročne posledice. Pa se ne dela takega cirkusa okoli tega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

vinkop ::

ne mislim se več vtikati v tole debato, ki je bila na novo odprta v glavnem za "prepucavanje" med uporabniki slo techa....imamo ze odprto temo o covidu in cepljenju ze od lani....

kamiKaZaA ::

drvo je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?

Koliko jih je pa od korone?

Pri nas recimo samo 2 osebi (verjetno s kupom pridruženih bolezni).


Ti meni povej? Tisti pred mano je govoril, da so mladi ljudje umirali od cepiva. Mene samo zanima, od kod mu podatki.


Tu imaš dokaze/članke pa jih beri. Nevem zakaj moram 2x lepit iste članke. Ste eni slepi?

https://www.sta.si/2877618/v-avstriji-p...

https://www.koroskenovice.si/slovenija-...

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

kuglvinkl ::

tikitoki je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Poklicali so me v petek, da sem prisel na vrsto, ni v Ljubljani.

Povem, kako bo. Cepivo je AZ.


To je vredno teme?

Pri tem cepivu so stranski ucinki pogosti. Na to so me opozorili pred cepljenjem. Mene je tresla mrzlica, bolecine v misicah, da o mestu injiciranja ne govorim,... Vecina kolegov je imela stranske ucinke.


Sam si odgovoril imo.

mahoni je izjavil:

Tud ce ga bo kaj treflo, ne bo povedal resnice. Bo rekel nisem cutil nobenih stranskih ucinkov.

Mene osebno zelo veseli, da se vas cim vec gre cepit.


A to zame pravis? Jasno, da bom povedal.

mahoni je izjavil:

A110 je izjavil:

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic

In to si povlekel iz kje? Prebral ene par clankov in zacel verjeti v njih. Ali si sam raziskoval zadevo v labaratoriju, preizkusal vec let cepivo ipd?
Dvomim.
Torej si enostavno vernik.


A dej nehi, bsi mormo bit te sorte znanstveniki? :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

A110 ::

mahoni je izjavil:

A110 je izjavil:

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic

In to si povlekel iz kje? Prebral ene par clankov in zacel verjeti v njih. Ali si sam raziskoval zadevo v labaratoriju, preizkusal vec let cepivo ipd?
Dvomim.
Torej si enostavno vernik.


Komu pa naj vrjamem če ne tistim, ki se z stvarmi ukvarjajo že celo življenje oz so se šolali za to? Seveda so mnenja različna (in prav je tako), zato pa je smiselno upoštevati mnenje večine in ne samo par osamelcev, ki predvsem iščejo pozornost. Če bi vsak sodil in pametoval samo o stvari ki jo obvlada bi bil svet veliko lepši. Sam si ne delam utvar, da poznam biologijo oz medicino (poznam pa zato eno drugo področje kjer nočem da mi solijo pamet neuki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

mahoni ::

Aha tako torej.

Razlozi mi potem tole

Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

simonchelo ::

Caw... Ne preveč panike. Cepljen v petek z Astro... Blo nas je 30 ki smo v sklopu učiteljev. Niti eden ni imel nobenih stranskih učinkov.

OK boli mesto vboda ampak to je normalno. Je pa zdravnica rekla ko prideš domov vzami lekadol... Naredil in tudi vročine ni bilo. V petek sem se cepil in ker sem iz podeželja sem v soboto zjutraj vstal. Počistil okoli hiše, šel s kombijem po 70komadov 30kg bal, jih zložil v kombi, doma raztovoril, šel sosedu pomagat premika umetno gnojilo ker je v nedeljo bil napovedan dež.

Razen če so me cepili s placebom to pa ne vem. Skratka cca. 8 let nazaj sem bil cepljen proti rumeni mrzlici. Tisto je bil 100x večji hudič.
ciao

A110 ::

Kaj si to prilepil za eno skropucalo? wow, clickbait naslovi. Vidiš prvič kaj takega? Ne morem razložiti tega ker tega področja ne poznam. Si pa ne delam utvar da ga in da vem več od avtorjev. In še enkrat, vedno bodo obstajala druga (različna) mnenja in prav je tako. Zato pa je smiselno upoštevati oz vrjeti večini. Sploh če pogledamo kako majhen procent stroke ne podpira cepljenja, ukrepov,...

ubermensch ::

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?


Haha in ti misliš, da bi kdorkoli v tem kočljivem času dejansko priznal, če bi nekdo umrl zaradi cepiva? Si pa res naiven...

Pa da ne bo pomote: sploh ne pravim, da so dotične osebe umrle zaradi cepiva.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

ubermensch je izjavil:

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?


Haha in ti misliš, da bi kdorkoli v tem kočljivem času dejansko priznal, če bi nekdo umrl zaradi cepiva? Si pa res naiven...

Pa da ne bo pomote: sploh ne pravim, da so dotične osebe umrle zaradi cepiva.

Ti pa mislis, da bi kdorkoli "v tem kocljivem casu" namerno ubijal ljudi s smrtonosnim cepivom?

MadMax ::

Čudno: nobena smrt ni povezana s cepljenjem, vse smrti pred cepljenjem so pa povezane s covidom...

(komentar na https://www.24ur.com/novice/tujina/na-n... )
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ubermensch ::

facepalm je izjavil:

ubermensch je izjavil:

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?


Haha in ti misliš, da bi kdorkoli v tem kočljivem času dejansko priznal, če bi nekdo umrl zaradi cepiva? Si pa res naiven...

Pa da ne bo pomote: sploh ne pravim, da so dotične osebe umrle zaradi cepiva.

Ti pa mislis, da bi kdorkoli "v tem kocljivem casu" namerno ubijal ljudi s smrtonosnim cepivom?


Retardiran strawman argument. Nikjer nisem rekel, da kdorkoli kogarkoli ubija s cepivom.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

MadMax je izjavil:

Čudno: nobena smrt ni povezana s cepljenjem, vse smrti pred cepljenjem so pa povezane s covidom...

(komentar na https://www.24ur.com/novice/tujina/na-n... )


Saj pise "po" in ne "zato", ce na to ciljas.
Your focus determines your reallity

facepalm ::

ubermensch je izjavil:

facepalm je izjavil:

ubermensch je izjavil:

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?


Haha in ti misliš, da bi kdorkoli v tem kočljivem času dejansko priznal, če bi nekdo umrl zaradi cepiva? Si pa res naiven...

Pa da ne bo pomote: sploh ne pravim, da so dotične osebe umrle zaradi cepiva.

Ti pa mislis, da bi kdorkoli "v tem kocljivem casu" namerno ubijal ljudi s smrtonosnim cepivom?


Retardiran strawman argument. Nikjer nisem rekel, da kdorkoli kogarkoli ubija s cepivom.

Ce bi nekdo imel dokaz, da je cepivo povzrocilo smrt in to zamolcal, bi s tem ogrozil zivljenja in bi bil posredno odgovoren za ostale smrti zaradi cepiva.
Ergo, bi posredno ubijal s cepivom.

kuglvinkl ::

ubermensch je izjavil:

facepalm je izjavil:

ubermensch je izjavil:

drvo je izjavil:

Koliko teh "mladih ljudi" je dokazano umrlo zaradi cepiva?


Haha in ti misliš, da bi kdorkoli v tem kočljivem času dejansko priznal, če bi nekdo umrl zaradi cepiva? Si pa res naiven...

Pa da ne bo pomote: sploh ne pravim, da so dotične osebe umrle zaradi cepiva.

Ti pa mislis, da bi kdorkoli "v tem kocljivem casu" namerno ubijal ljudi s smrtonosnim cepivom?


Retardiran strawman argument. Nikjer nisem rekel, da kdorkoli kogarkoli ubija s cepivom.




Ne gre za ta primer, ce se pa vseeno omejis na zastavljeno vprasanje, kako bi odgovoril?
Your focus determines your reallity

Pac-Man ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ker je trenutno v svetu najmanj težav po cepljenju s Sputnik V.


Ne verjemi PR-u z vzhoda. V tej argentinski študiji je imelo stranske učinke po 1. dozi 71% cepljenih, 5% je potrebovalo zdravniško kontrolo, od 707 sodelujočih so eno osebo hospitalizirali.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101...

In an ongoing cohort study, health professionals from Hospital Italiano de Buenos Aires vaccinated with the first component of the Sputnik V vaccine (a rAd26 vector-based) were followed up. Safety at 72 hs was analysed from a self-report form.
...
707 health professionals (mean age 35, 67% female) were vaccinated, response rate was 96,6% and 71,3% reported at least one ESAVI. Rate was 6.3 per 1.000 person-hours.
Among local reactions, 54% reported pain at the injection site, 11% redness and swelling.
Among systemic reactions 40% reported fever, 5% diarrhea and 68% new or worsened muscle pain.
Five percent had serious adverse events that required medical evaluation and one inpatient.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

PrimozR ::

Raptor F16 je izjavil:

Ah pikico boš dobil, pa bo. Tako so nam vedno rekli :)

In te pikice se vsi kronično bojijo. Verjetno ravno tisti ki že od malega ne marajo igel.

Videti ne morem igel, ampak se zdaj vsedem v avto in peljem čez celo Slovenijo, če dobim možnost cepljenja. Tudi z AZ.

digitalcek ::

koli99 je izjavil:

Sedaj bomo pa potrebovali cepilne liste tudi za bliznje drzave. Tisti ki se cepili ne boste pac vanje ne boste imeli vstopa, kot verjetno tujci ne v Slovenijo.


Za Hrvaško NIKOLI. Bo prej izstopila iz EU, kot sprejela tak pogoj.
Ker jim KRVAVO primanjkuje denarja.

Moja napoved za letos za vstop na Hrvaško: PCR test, ali pa karantena.

Majhna možnost za julij in avgust (odvisno od epidemiološke situacije) pa je tudi hitri test na meji.
Najbrž se bolj splača počakati tistih 10 minut na rezultat, kot pa iti za 10 dni v karanteno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

kuglvinkl ::

PrimozR je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ah pikico boš dobil, pa bo. Tako so nam vedno rekli :)

In te pikice se vsi kronično bojijo. Verjetno ravno tisti ki že od malega ne marajo igel.

Videti ne morem igel, ampak se zdaj vsedem v avto in peljem čez celo Slovenijo, če dobim možnost cepljenja. Tudi z AZ.


Eetaq.

digitalcek je izjavil:

koli99 je izjavil:

Sedaj bomo pa potrebovali cepilne liste tudi za bliznje drzave. Tisti ki se cepili ne boste pac vanje ne boste imeli vstopa, kot verjetno tujci ne v Slovenijo.


Za Hrvaško NIKOLI. Bo prej izstopila iz EU, kot sprejela tak pogoj.
Ker jim KRVAVO primanjkuje denarja.

Moja napoved za letos za vstop na Hrvaško: PCR test, ali pa karantena.

Majhna možnost za julij in avgust (odvisno od epidemiološke situacije) pa je tudi hitri test na meji.
Najbrž se bolj splača počakati tistih 10 minut na rezultat, kot pa iti za 10 dni v karanteno.


Mogoce ne kot pogoj pac pa kot tretjo opcijo. Zakaj mene npr jahat s testom?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

kuglvinkl je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

kugla, ne poslušaj zarotnikov. Ti se kar cepi. Strokovnjaki predlagajo tudi 3 booster shoot.


Najbrz nihce do njega ni upravicen, ce bi bila pa moznost, bi jo pa izkoristil.


Pravilno. Podpiram. Če dovolj vstrajaš na svoji bolezni morda preskočiš vrsto.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ubermensch ::

kuglvinkl je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ah pikico boš dobil, pa bo. Tako so nam vedno rekli :)

In te pikice se vsi kronično bojijo. Verjetno ravno tisti ki že od malega ne marajo igel.

Videti ne morem igel, ampak se zdaj vsedem v avto in peljem čez celo Slovenijo, če dobim možnost cepljenja. Tudi z AZ.


Eetaq.

digitalcek je izjavil:

koli99 je izjavil:

Sedaj bomo pa potrebovali cepilne liste tudi za bliznje drzave. Tisti ki se cepili ne boste pac vanje ne boste imeli vstopa, kot verjetno tujci ne v Slovenijo.


Za Hrvaško NIKOLI. Bo prej izstopila iz EU, kot sprejela tak pogoj.
Ker jim KRVAVO primanjkuje denarja.

Moja napoved za letos za vstop na Hrvaško: PCR test, ali pa karantena.

Majhna možnost za julij in avgust (odvisno od epidemiološke situacije) pa je tudi hitri test na meji.
Najbrž se bolj splača počakati tistih 10 minut na rezultat, kot pa iti za 10 dni v karanteno.


Mogoce ne kot pogoj pac pa kot tretjo opcijo. Zakaj mene npr jahat s testom?


Ker lahko virus še vedno prenašaš, kljub temu da si cepljen. In ker se nekateri ne morejo cepiti zaradi zdravstvenih razlogov je tudi njih treba zaščititi (s cepljenjem ščitiš sebe) s tem, da dokažeš, da si negativen na testu.

Telbanc ::

digitalcek je izjavil:

koli99 je izjavil:

Sedaj bomo pa potrebovali cepilne liste tudi za bliznje drzave. Tisti ki se cepili ne boste pac vanje ne boste imeli vstopa, kot verjetno tujci ne v Slovenijo.


Za Hrvaško NIKOLI. Bo prej izstopila iz EU, kot sprejela tak pogoj.
Ker jim KRVAVO primanjkuje denarja.

Moja napoved za letos za vstop na Hrvaško: PCR test, ali pa karantena.

Majhna možnost za julij in avgust (odvisno od epidemiološke situacije) pa je tudi hitri test na meji.
Najbrž se bolj splača počakati tistih 10 minut na rezultat, kot pa iti za 10 dni v karanteno.


Lansko leto, čim so šle temperature gor, tam maja nekje...je korona omagala dokončno. Kot vsak virus. Ob taki prekuženosti in tud precepljenost zna bit tam okol 30%, zna bit tud konc ob tem času. Ob dejstvu, da ne bomo tko zaprti ko lansko leto.

Hrvati bojo freekorona zone. Tko ko lansko leto.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kuglvinkl ::

ubermensch je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ah pikico boš dobil, pa bo. Tako so nam vedno rekli :)

In te pikice se vsi kronično bojijo. Verjetno ravno tisti ki že od malega ne marajo igel.

Videti ne morem igel, ampak se zdaj vsedem v avto in peljem čez celo Slovenijo, če dobim možnost cepljenja. Tudi z AZ.


Eetaq.

digitalcek je izjavil:

koli99 je izjavil:

Sedaj bomo pa potrebovali cepilne liste tudi za bliznje drzave. Tisti ki se cepili ne boste pac vanje ne boste imeli vstopa, kot verjetno tujci ne v Slovenijo.


Za Hrvaško NIKOLI. Bo prej izstopila iz EU, kot sprejela tak pogoj.
Ker jim KRVAVO primanjkuje denarja.

Moja napoved za letos za vstop na Hrvaško: PCR test, ali pa karantena.

Majhna možnost za julij in avgust (odvisno od epidemiološke situacije) pa je tudi hitri test na meji.
Najbrž se bolj splača počakati tistih 10 minut na rezultat, kot pa iti za 10 dni v karanteno.


Mogoce ne kot pogoj pac pa kot tretjo opcijo. Zakaj mene npr jahat s testom?


Ker lahko virus še vedno prenašaš, kljub temu da si cepljen. In ker se nekateri ne morejo cepiti zaradi zdravstvenih razlogov je tudi njih treba zaščititi (s cepljenjem ščitiš sebe) s tem, da dokažeš, da si negativen na testu.


Ne, druge bom scitil s socialno distanco in masko.
Your focus determines your reallity

111111111111 ::

OP jaz sem bil cepljen v sredo. Popoldan sem vzel en lekadol C in potem še v četrtek zjutraj en lekadol C.

Se nas je šlo cepit v firmi 30 in jih je 5 falil v četrtek ostali smo bili OK.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Telbanc ::

Pac-Man je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Ker je trenutno v svetu najmanj težav po cepljenju s Sputnik V.


Ne verjemi PR-u z vzhoda. V tej argentinski študiji je imelo stranske učinke po 1. dozi 71% cepljenih, 5% je potrebovalo zdravniško kontrolo, od 707 sodelujočih so eno osebo hospitalizirali.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101...

In an ongoing cohort study, health professionals from Hospital Italiano de Buenos Aires vaccinated with the first component of the Sputnik V vaccine (a rAd26 vector-based) were followed up. Safety at 72 hs was analysed from a self-report form.
...
707 health professionals (mean age 35, 67% female) were vaccinated, response rate was 96,6% and 71,3% reported at least one ESAVI. Rate was 6.3 per 1.000 person-hours.
Among local reactions, 54% reported pain at the injection site, 11% redness and swelling.
Among systemic reactions 40% reported fever, 5% diarrhea and 68% new or worsened muscle pain.
Five percent had serious adverse events that required medical evaluation and one inpatient.


Verjetno obstaja tud kaka študija za Astrozeneko. Verjetno boš podal link, da mal primerjamo. ;)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kuglvinkl ::

111111111111 je izjavil:

OP jaz sem bil cepljen v sredo. Popoldan sem vzel en lekadol C in potem še v četrtek zjutraj en lekadol C.

Se nas je šlo cepit v firmi 30 in jih je 5 falil v četrtek ostali smo bili OK.


Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.
Your focus determines your reallity

Telbanc ::

kuglvinkl je izjavil:

111111111111 je izjavil:

OP jaz sem bil cepljen v sredo. Popoldan sem vzel en lekadol C in potem še v četrtek zjutraj en lekadol C.

Se nas je šlo cepit v firmi 30 in jih je 5 falil v četrtek ostali smo bili OK.


Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.


Sorodnica prebolela korona dva tedna nazaj. Zaj se zahvaljuje bogu, da jo je dobla. Ni treba razlagat zakaj. Ma sicer astmo blažje oblike. V postelji je bla več ko teden dni....starost mal pod 60

Ulovili so jo z tistimi hitrimi testi, čez katere vsi špukate, pol so potrdili še z PCR. Pol je pa že zbolela. .
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

111111111111 ::

Telbanc je izjavil:

Sorodnica prebolela korona dva tedna nazaj. Zaj se zahvaljuje bogu, da jo je dobla. Ni treba razlagat zakaj. Ma sicer astmo blažje oblike. V postelji je bla več ko teden dni....

Super zanjo. Pri nas je eden fasal korono starost 55 let, ga je zdelal za 3 tedne. En mesec je hodil na šiht po 4 ure, ker ga enostavno niso nesle noge. Pa nima nobenih pridruženih bolezni.

Tale korona je malo mešano na žaru. :) LAhko prideš skozi brez težav, lahko maš pa kar konkretno dolgotrajno sranje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Drevesce ::

Jaz sem po Covidu dobil pasavca (herpes zoster), ki v ljudeh, ki so preboleli norice počiva celo življenje ter čaka, da udari, ko se oslabi imunski sistem. Baje je kar pogost pojav pri koroni, sploh, če si še pod stresom, zato predlagam, da po cepljenju skrbno opazuješ dogajanje na telesu (predvsem roke, hrbet in obraz). Čim opaziš, da se ti dela kaj rdečkastega pokliči zdravnika za zdravila. Jaz sem bil prepozen in je stvar res boleča. Sicer zdravila ne bodo onemogočila virusa, bodo pa verjetno pospešila celjenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

111111111111 ::

kuglvinkl je izjavil:

Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.

Mislim da bo ta kar težka. :) Jaz sem bratu povedal da se grem cepit z AZ pa mi še danes pošilja članke iz tujih medijev o strdkih. :) Sem čist trd od strahu. :D S tem da je moja dohtarca in da mu je stvari razložila in se je cepla že decembra. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Telbanc ::

111111111111 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.

Mislim da bo ta kar težka. :) Jaz sem bratu povedal da se grem cepit z AZ pa mi še danes pošilja članke iz tujih medijev o strdkih. :) Sem čist trd od strahu. :D S tem da je moja dohtarca in da mu je stvari razložila in se je cepla že decembra. :D


Zdravnike so cepli z drugim cepivom. Poleg tega so preventivne, začasne ustavitve sam z astrozeneko, z drugimi ni blo tega. Niti z kinezom, niti z sputnikom.....vsaj jaz za to ne vem.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

6151 ::

Telbanc je izjavil:

111111111111 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Hvala :). Saj to tudi pricakujem, da bo non-event, zato se gre pri tej temi. Mogoce se pa kdo premisli oz se mu vsaj omaje prepricanje, da so covid cepiva preveliko tveganje.

Mislim da bo ta kar težka. :) Jaz sem bratu povedal da se grem cepit z AZ pa mi še danes pošilja članke iz tujih medijev o strdkih. :) Sem čist trd od strahu. :D S tem da je moja dohtarca in da mu je stvari razložila in se je cepla že decembra. :D


Zdravnike so cepli z drugim cepivom. Poleg tega so preventivne, začasne ustavitve sam z astrozeneko, z drugimi ni blo tega. Niti z kinezom, niti z sputnikom.....vsaj jaz za to ne vem.


Zdravnike in zdravstvene delavce cepijo sedaj z Astro, prej je ni bilo na voljo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

111111111111 ::

Telbanc je izjavil:


Zdravnike so cepli z drugim cepivom. Poleg tega so preventivne, začasne ustavitve sam z astrozeneko, z drugimi ni blo tega. Niti z kinezom, niti z sputnikom.....vsaj jaz za to ne vem.

Žena je bila cepljena s Pfeizerjem in ravno tako vsi zdravniki. Najbolj zanimiv mi je bil podatek, da se v prvem cepljenju niso hotele cepit predvsem medicinske sestre. Ne bi rad žalil, ampak sumim, da preveč uporabljajo facebook. :)

Je pa imela po drugem odmerku alergijsko reakcijo, neke rdeče fleke po roki, ki so izveneli po enem dnevu. mene je pa praktično nagnala cepit, takoj ko je bilo možno. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

6151 ::


Najbolj zanimiv mi je bil podatek, da se v prvem cepljenju niso hotele cepit predvsem medicinske sestre. Ne bi rad žalil, ampak sumim, da preveč uporabljajo facebook. :)


Saj se tudi drugod vidi, na višjih šolah se bolj cepijo, na srednjih in osnovnih manj, vzgojiteljice pa se bolj ne, kot ja.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Uizi ::

Poznam 5 vzgojiteljic, vse so hardcore Potrčkotke in delijo teorije zarot po FB, sem moral vse zablokirat, ena je fajn za pogledat a če v glavi ni nič, jebiga. :D Potrču pa verjamejo, ker jim je všeč, se mi zdi. Jaz sem tudi Janji Morelj verjel, da bo naslednji dan sonce. XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

ShowDown ::

Cepljen z AZ, enako kot precej mojih vrstnikov. 90% nas je dobilo vročino, glavobol, bolečina v mišicah. Punca je dobila še alergijsko reakcijo čez slabih 20ur, sva šla po antihistaminik k dežurnemu zdravniku. Še vedno ni nihče od nas anti-vaxxer.

Reycis ::

Tudi jaz opažam, da je precejšnja koleracija med tem koliko prostega časa ima človek in tem koliko je nezaupljiv do sistema. Največji arači najbolj verjamejo vanj. Sicer pa od cepilnih smrti je tale ena boljših: Polish doctor mocked vaccine skeptics while getting his shot. Days later, he died Baje, da je bilo samo naključje. Vseeno dobra.
P.S.: mnde za razvoj (ali proizvodnjo - nisem prepričan je dvoumno) AZ cepiva uporabljajo tkivo splavljenih zarodkov. Z krščanarje bi že to moral biti dovolj razlog, da ga odklonijo.
Diversity is our greatest strength

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

D3m ::

Zarodkov?

Zakaj bi to moralo skrbeti samo krščanarje?

:/
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

Imam občutek, da vas je tukaj kar nekaj takšnih, ki niste v 80+ delu populacije, pa ste že cepljeni. Ste v primernih skupinah (zdravstveni oz. izobraževalni delavci) ali kaj drugega?

Zanimivo mi je namreč, ker poznam nekaj primerov, kjer niti skoraj 80-letniki še vedno niso cepljeni, čeprav so v vrsti, kaj šele mlajši (npr. moja starša pri 60 in podobno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

marvin42 ::

PrimozR: marsikje so cepljeni tudi že 40 letniki, ki so se prijavili. To pa zato, ker tisti 80 letniki, ki so bili povabljeni na cepljenje, niso prišli.
Mostly Harmless

PrimozR ::

No, za te primere, ki jih omenjam, vem, da so prijavljeni že od mislim da januarja, zase in za starše lahko povem, da smo prijavljeni na eUpravi (brezpredmetno), prek OZG Kranj in pri osebnem zdravniku.

borisk ::

No, js sm malce pod 35 pa sem že cepljen, sem sicer kronični bolnik. Dejansko so me poklicali, ob 12ih, "jutri ob 8.57 se lahko cepite z AZ, pridete?" Ger vseeno jemlem precej zajebana zdravila, sem preveril pri svojem specialistu, ki je rekel ni problema. Želel sem sicer, da bi bil cepljen z biontec/pfizer, ampak mi niso znali povedati, kdaj bi bil cepljen če bi sedaj zavrnil...

SuperKripto ::

Ker je nekdo kao rizicen, si mora nekaj vbrizgat, kar je mogoce se bolj rizicno? A to je ta nova logika in modrost? Ce bi vas slisali nasi praprapra dedki in praprapra babice, bi vas verjetno za usesa. Pa kaj ne veste da za vsako bolezen rozica raste. To pomeni, da se skoraj vse da pozdravit po naravni poti. Clovestvo bo izbralo, ce zeli iti po poti novih mehkuzcev, ki ne zmorejo prezivet brez fiksanja in vbrizgavanja raznih snovi, za katere niti ne vemo kako bodo delovale cez leto, deset let ali dvajset let. Je pa to odlocitev vsakega posameznika.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Ajdov2 kolikokrat ti je potrebno povedati da smrt ni edina negativna posledica korone. Tudi če ne umreš lahko čutiš posledice vse življenje. Cepivo pa jih zelo učinkovito preprečuje oz če slučajno zboliš preprečuje težji potek bolezni in posledično z manj težjimi poteki je manj dolgoročnih posledic


Mhm, zelo učinkovito je cepivo, sploh za vse ki umrejo za kapjo par dni po njem čudežno, seveda ne zaradi cepiva =) Oni so lahko kolateralna škoda, upokojenci pač ne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SuperKripto ::

Kar se tice cepljenja pri zdravnikih ali medicinskih sestrah. Cim bolj je oseba indoktrinirana, vec moznosti je, da se bo cepila. Ampak kljub temu je relativno visok delez zdravnikov, ki se ne zelijo cepit z novim cepivom. To dost pove. Kaj pomeni biti izobrazen? To pomeni, da si se naucil snov, ki so jo dali pred tvoj nos, da si jo preberes. Biti izobrazen pa se ne pomeni, da znas tudi razmisljat s svojo glavo. Lahko, da znas razmisljat ampak ni nujno. Ker biti izobrazen pomeni, da si se naucil tujih informacij od drugih ljudi.

Zgodovina sprememb…

««
3 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60475447 (56949) BigWhale

Antivaxx club (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25839791 (36796) ahac

Več podobnih tem