» »

Jutri se grem cepit

Jutri se grem cepit

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 71
»»

kuglvinkl ::

Poklicali so me v petek, da sem prisel na vrsto, ni v Ljubljani.

Povem, kako bo. Cepivo je AZ.
Your focus determines your reallity
  • zaklenil: BigWhale ()

Uizi ::

Zakaj si se pa prijavil? Si rizičen?

Nesta ::

Bravo pametno

kuglvinkl ::

Prijavil sem se pri osebnem zdravniku. Rizicen sem deloma zaradi astme, outcome je bolj negotov najbrz, nisem pa rizicen s sladkorno, pretezek, zdracljen za ne vem cim, se prav spadam v splosno populacijo. Moje vrstnike je sicer totalka zdelal za 7 dni.

Sem vprasal, kako to da sem ze na vrsti, pa so rekli, da klicejo moje letnice, ki sose prijavili. Moja domneva je, da tiste, ki so rizicni in jih klicejo, ne uspejo cepiti zaradi tega, ker tega nocejo, ali nocejo zdaj ali kaj tretjega.

Glede na to, da sam teh ljudi ne morem prepricat v nasprotno, bi bil nor da bi cepljenje zavrnil.
Your focus determines your reallity

kamiKaZaA ::

Nikoli ne bom razumel, zakaj tvegate s to AZ, če jo že določene države prepovedujejo. Če bi jaz bil rizičen, bi počakal, da nabavijo Pfizer. Če pa bi lahko izbiral, pa bi izbral Sputnik V.

No kot zdrav človek in mlajši od 65 let z dobrim imunskim sistemom, si teh sranj ne mislim vbrizgavati v telo. Pa še največ težav imajo bojda tisti z dobrim imunskim sistemom. Torej ti cepivo fajn zmrda imunski sistem.

Pa to kar danes gledamo, so kratko ročne posledice stranskih učinkov. Dolgoročnih posledic stranskih učinkov nihče ne pozna. To se bo pokazalo šele čez 5+ let kakšni so. A takrat bo lahko že prepozno. V stari Jugi so rekli: Posle jebanja nema kajanja.

kuglvinkl ::

Sem ze videl zadnjic argument, bomo videli cez 5 let. V bistvu se ne boste nikol cepili.

Sam bi pa rad, da gremo naprej. In da me ne pobere zarad enga covida...
Your focus determines your reallity

6151 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Nikoli ne bom razumel, zakaj tvegate s to AZ, če jo že določene države prepovedujejo. Če bi jaz bil rizičen, bi počakal, da nabavijo Pfizer. Če pa bi lahko izbiral, pa bi izbral Sputnik V.


Smem vprašati zakaj ravno Sputnik V? Saj veš da je čisto enaka tehnologija kot Astra, samo da drug virusni vektor uporabljajo?

OP, pametna odločitev. Pripravi si nekaj lekadolov za večer in noč po cepljenju.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

kamiKaZaA ::

kuglvinkl je izjavil:

Sem ze videl zadnjic argument, bomo videli cez 5 let. V bistvu se ne boste nikol cepili.

Sam bi pa rad, da gremo naprej. In da me ne pobere zarad enga covida...

+1

Se strinjam in te ne mislim v karkoli prepričevati. Tvoje življenje, tvoje odločitve. Želim ti vse najboljše in nobenih komplikacij po cepljenju. Statitstično gledano jih zelo malo ima težave po cepljenju. Podobno kot pri okužbi s Covid virusom. Torej spet ni cepljenje taki bav bav oz. neko pretirano tveganje.

Uizi ::

@kuglvinkl kako pa je z drugimi cepivi? So ti dali izbiro ali je na voljo samo AZ?

6151 ::

Zagotovo ima na voljo samo AZ, saj z Pfizerjem in Moderno cepijo SAMO starejše od 65 let in težje kronične bolnike.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

kamiKaZaA ::

6151 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Nikoli ne bom razumel, zakaj tvegate s to AZ, če jo že določene države prepovedujejo. Če bi jaz bil rizičen, bi počakal, da nabavijo Pfizer. Če pa bi lahko izbiral, pa bi izbral Sputnik V.


Smem vprašati zakaj ravno Sputnik V? Saj veš da je čisto enaka tehnologija kot Astra, samo da drug virusni vektor uporabljajo?

OP, pametna odločitev. Pripravi si nekaj lekadolov za večer in noč po cepljenju.

Ker je trenutno v svetu najmanj težav po cepljenju s Sputnik V. Še s Pfizer so večje težave. Tako da, izbiral bi med Sputnik V in Pfizer. AZ pa bi po vsem tem, kar sem v zadnjem času prebral, enostavno odklonil...

Raptor F16 ::

Ah pikico boš dobil, pa bo. Tako so nam vedno rekli :)

In te pikice se vsi kronično bojijo. Verjetno ravno tisti ki že od malega ne marajo igel.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

DarwiN ::

RIP. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PacificBlue ::

kuglvinkl je izjavil:

Poklicali so me v petek, da sem prisel na vrsto, ni v Ljubljani.

Povem, kako bo. Cepivo je AZ.


Statistično gledano imaš več šans, da umreš kot pa da zadaneš sedmico na lotu.:D

Šala, šala. Srečno pa čim manj zapletov.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

kixs ::

PacificBlue je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Poklicali so me v petek, da sem prisel na vrsto, ni v Ljubljani.

Povem, kako bo. Cepivo je AZ.


Statistično gledano imaš več šans, da umreš kot pa da zadaneš sedmico na lotu.:D

Šala, šala. Srečno pa čim manj zapletov.


Si me spomnil, da sem "spet" pozabil vplacat za sedmico :lol:

kuglvinkl ::

Uizi je izjavil:

@kuglvinkl kako pa je z drugimi cepivi? So ti dali izbiro ali je na voljo samo AZ?


Ja, ne morem izbirat. Tko da grem na low-tech, na zalost.
Your focus determines your reallity

IL_DIAVOLO ::

Ne vem no, to cepivo je baje budget in se ga vecina drzav izogiba.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuglvinkl ::

Ja, mislim da je 5x cenejse od pfeizerja. Ampak to je zame na voljo. Ne morem se zmrdovat :)

Se pravi kaj pricakujem, ce se vseeno okuzim: lajzi potek bolezni in gotovost da prav zaradi okuzbe ne bok umrl.
Your focus determines your reallity

mile ::

Pametno, jaz bi se/se bom tudi cepil

kuglvinkl ::

Oce je bil s Pfeizerjem cepljen, brez stranskih ucinkov, karkoli. Povem, kako bo po drugem ustrelku.

mile je izjavil:

Pametno, jaz bi se/se bom tudi cepil


Vsekakor upam, da tako misli vec kot 60% relevantne populacine. Skupaj s prebolelimi je nabrz good enough za prvo silo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Se dobro, da so sedaj, po dveh mesecih pojasnili, da je bila prijava za cepljenje na eupravi brez veze ter, da se je potrebno prijaviti pri osebnem zdravniku.
Tako rizicni cakamo kot budale in iz medijev izvemo, da se cepijo ze solniki pa splosna populacija. Kasneje pa se catch, da bodo prijave iz euprave sychane sele aprila.
Ker medijev ne spremljam veliko, sem to izvedel od kolega, ko se je pojavila novica.

Uizi ::

V 21 stoletju se nisi sposoben informirat? Se bodo drugi brigali zate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

kuglvinkl ::

facepalm je izjavil:

Se dobro, da so sedaj, po dveh mesecih pojasnili, da je bila prijava za cepljenje na eupravi brez veze ter, da se je potrebno prijaviti pri osebnem zdravniku.
Tako rizicni cakamo kot budale in iz medijev izvemo, da se cepijo ze solniki pa splosna populacija. Kasneje pa se catch, da bodo prijave iz euprave sychane sele aprila.
Ker medijev ne spremljam veliko, sem to izvedel od kolega, ko se je pojavila novica.


Imas prav, double facepalm za mju, mz in nijz.
Your focus determines your reallity

facepalm ::

Uizi je izjavil:

V 21 stoletju se nisi sposoben informirat?

Ni bilo explicitno povedano, da se je potrebno se 1x prijaviti. Smrdeti mi je zacelo, ko so se hvalili, da imajo 15k odmerkov stare zaloge in bodo namenjni solnikom.
Edit: sem se pa na eupravi prijavil takoj, ko je bilo mogoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kuglvinkl ::

Uizi je izjavil:

V 21 stoletju se nisi sposoben informirat? Se bodo drugi brigali zate?


Ne, ima prav.
Your focus determines your reallity

HotBurek ::

Jst sem pa v teh dneh prebolel ta virus.

Kako je blo? Mal so me bolele kosti pa mišice, za vzorec sem smrkal. Bil sem brez energije in zmučkan. Pa vohal nisem kej dost. In to 3 dni.

Nobenih table al pa česarkol. Minilo samo od sebe.


Po vsem tem sem zelo razočaran nad mediji, koliko drame so sproducirali. Ter posledice le-tega.

Želim si, da pride naš lajf čimprej v normalne okvirje, brez drkanja okrog tega jebenga eno leto starega "novega" virusa.


Gut luck.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

sbawe64 ::

6151 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Nikoli ne bom razumel, zakaj tvegate s to AZ, če jo že določene države prepovedujejo. Če bi jaz bil rizičen, bi počakal, da nabavijo Pfizer. Če pa bi lahko izbiral, pa bi izbral Sputnik V.


Smem vprašati zakaj ravno Sputnik V? Saj veš da je čisto enaka tehnologija kot Astra, samo da drug virusni vektor uporabljajo?

OP, pametna odločitev. Pripravi si nekaj lekadolov za večer in noč po cepljenju.

Šimpanzov (AZ) oz človeški adenovirus (SP 5) je vektor.Vseeno je slednji malo bolj kompatibilen.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Manu ::

HotBurek je izjavil:

Jst sem pa v teh dneh prebolel ta virus.

Kako je blo? Mal so me bolele kosti pa mišice, za vzorec sem smrkal. Bil sem brez energije in zmučkan. Pa vohal nisem kej dost. In to 3 dni.

Nobenih table al pa česarkol. Minilo samo od sebe.


Po vsem tem sem zelo razočaran nad mediji, koliko drame so sproducirali. Ter posledice le-tega.

Želim si, da pride naš lajf čimprej v normalne okvirje, brez drkanja okrog tega jebenga eno leto starega "novega" virusa.


Gut luck.

Ne moreš na podlagi lastnih izkušenj prihajat do takšnih zaključkov. Če si ti brez kakšnih posledic prebolel to bolezen (posledice lahko še pridejo, namreč pri srčni mišici), to še ne pomeni, da drugi ne zbolijo.
Mediji ne pišejo o tej bolezni zaradi tvojih izkušenj, ampak na podlagi dogodkov v populaciji.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

ajdov2 ::

Op, koliko si star?

vinkop ::

dokler bojo maske obvezne tudi za cepljene se jaz ne mislim cepiti...nekje mora biti meja normalnega zivljenja se mi zdi....

Jarno ::

Z AZ si brez težav zrihtaš bolniško za dva dneva po cepljenju, stranski učinki bodo zanimivi, če bo šlo po načrtu.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

facepalm ::

Jarno je izjavil:

Z AZ si brez težav zrihtaš bolniško za dva dneva po cepljenju, stranski učinki bodo zanimivi, če bo šlo po načrtu.

Kakem nacrtu?

HotBurek ::

Manu, moj zaključek je, da je medijsko ustvarjena drama nesorazmerna z dejanskim stanjem na terenu.

Ter, da je takšen način poročanja sam po sebi škodljiv. Lahko bi rekel, da imamo dva virusa; prvi je ta "blagi" kovid, pol pa še bistveno bolj nevaren in resen virus, to pa so (MS) mediji. Oboje pa škoduje zdravju.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Jarno ::

facepalm je izjavil:

Jarno je izjavil:

Z AZ si brez težav zrihtaš bolniško za dva dneva po cepljenju, stranski učinki bodo zanimivi, če bo šlo po načrtu.

Kakem nacrtu?


Opazna reakcija imunskega sistema po prvem cepljenju z AZ po je navedbah zaželena, torej vsaj vročina. Pričakuje pa se lahko še splošno slabo počutje, bolečine v okolici vboda, morda vrtoglavica in težak spanec.
Za drug odmerek nisem čisto prepričan...
#65W!

kuglvinkl ::

Jarno je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jarno je izjavil:

Z AZ si brez težav zrihtaš bolniško za dva dneva po cepljenju, stranski učinki bodo zanimivi, če bo šlo po načrtu.

Kakem nacrtu?


Opazna reakcija imunskega sistema po prvem cepljenju z AZ po je navedbah zaželena, torej vsaj vročina. Pričakuje pa se lahko še splošno slabo počutje, bolečine v okolici vboda, morda vrtoglavica in težak spanec.
Za drug odmerek nisem čisto prepričan...



Tako je, tole pricakujem.

ajdov2 je izjavil:

Op, koliko si star?


Pod 65.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Koliko pod 65 (če ni skrivnost)?

kuglvinkl ::

HotBurek je izjavil:

Manu, moj zaključek je, da je medijsko ustvarjena drama nesorazmerna z dejanskim stanjem na terenu.

Ter, da je takšen način poročanja sam po sebi škodljiv. Lahko bi rekel, da imamo dva virusa; prvi je ta "blagi" kovid, pol pa še bistveno bolj nevaren in resen virus, to pa so (MS) mediji. Oboje pa škoduje zdravju.


Teorije zarot bom v tej temi toleriral minimalno. Samo tolk da pokazem kaksni tinfoil squadron so tisti, ki jih sirijo.

ajdov2 je izjavil:

Koliko pod 65 (če ni skrivnost)?


Ja skrivnost, wtf.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

vinkop je izjavil:

dokler bojo maske obvezne tudi za cepljene se jaz ne mislim cepiti...nekje mora biti meja normalnega zivljenja se mi zdi....


A dej no, ne bit taksna snezinka. Pac potegnes gor in to je to, ce govoriva o popoldanskem casu.. Jaz bom predvsem miren glede okuzb.

Pa to napacen "argument" btw...
Your focus determines your reallity

ajdov2 ::

kuglvinkl je izjavil:



Ja skrivnost, wtf.

Srečno! :)

IL_DIAVOLO ::

Torej, kolko ste stari? :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

HotBurek ::

Medijsko poročanje, katerega učinek je tudi (nepotrebno) širjenje strahu, nima veze z zarotami ali folijami.


To, da ljudje živijo v strahu, ni uspeh.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

facepalm ::

HotBurek je izjavil:

Medijsko poročanje, katerega učinek je tudi (nepotrebno) širjenje strahu, nima veze z zarotami ali folijami.


To, da ljudje živijo v strahu, ni uspeh.

Strah je bil (upravicen) v prvem valu.
Sedaj v drugem pa je prisoten predvsem strah pred cepivom, katerega res sirijo msmji.
Ali je strah upravicen ali ne, bo pokazal cas.

kuglvinkl ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Torej, kolko ste stari? :D


Hotel sem predvsem rect, da spadam v splosno populacijo in da je razlog, zakaj sem prisel na vrsto ta, da se tisti, ki so res ogrozeni, tem pa tudi starejsi, nocejo cepiti, cepivo je pa treba porabiti.

facepalm je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Medijsko poročanje, katerega učinek je tudi (nepotrebno) širjenje strahu, nima veze z zarotami ali folijami.


To, da ljudje živijo v strahu, ni uspeh.

Strah je bil (upravicen) v prvem valu.
Sedaj v drugem pa je prisoten predvsem strah pred cepivom, katerega res sirijo msmji.
Ali je strah upravicen ali ne, bo pokazal cas.


Nisem dobil obcutka, da rtvslo siri strah npr.

HotBurek je izjavil:

Medijsko poročanje, katerega učinek je tudi (nepotrebno) širjenje strahu, nima veze z zarotami ali folijami.


To, da ljudje živijo v strahu, ni uspeh.


Vlada je totalno zavozila pri kominikaciji, ce meris na to.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

borisk ::

js sm bil z AZ celjen pred slabimi tremi tedni, ni bilo težav, naslednji dan sem imel rahlo bolečino na mestu vboda, ampak komaj kaj, sem brez težav spal na tem boku. v prvi polovici dneva je minilo.

HotBurek ::

Vlada je totalno zavozila pri kominikaciji, ce meris na to.

No, to je to. Ko bi lahka rekel, da smo kr na prbližno isti frekvenci.

Je pa res, da je to komunikacijo predvajal rtv. In koliko so bili kritični do takšne komunikacije, in konec koncev tudi izbire, kaj predvajat in kaj ne, je pa že bolj odprta zadeva...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

ajdov2 ::

Hotel sem predvsem rect, da spadam v splosno populacijo in da je razlog, zakaj sem prisel na vrsto ta, da se tisti, ki so res ogrozeni, tem pa tudi starejsi, nocejo cepiti, cepivo je pa treba porabiti.

Jaz vem za par starejših, ki jih nočejo cepit, ker ne morejo prit na cepiljenje, ampak bi jih morali cepit na domu.

kuglvinkl ::

ajdov2 je izjavil:

Hotel sem predvsem rect, da spadam v splosno populacijo in da je razlog, zakaj sem prisel na vrsto ta, da se tisti, ki so res ogrozeni, tem pa tudi starejsi, nocejo cepiti, cepivo je pa treba porabiti.

Jaz vem za par starejših, ki jih nočejo cepit, ker ne morejo prit na cepiljenje, ampak bi jih morali cepit na domu.


Verjamem. Ni pa to glavni razmog, zakaj sem jaz prisel ze na vrsto.
Your focus determines your reallity

gruntfürmich ::

torej si prišel na vrsto čisto po lastni pobudi 'iz populacije' in ker si malo rizičen, ne zato ker je tvoje delovno mesto na programu za cepljenje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

HotBurek je izjavil:

Vlada je totalno zavozila pri kominikaciji, ce meris na to.

No, to je to. Ko bi lahka rekel, da smo kr na prbližno isti frekvenci.

Je pa res, da je to komunikacijo predvajal rtv. In koliko so bili kritični do takšne komunikacije, in konec koncev tudi izbire, kaj predvajat in kaj ne, je pa že bolj odprta zadeva...


Caki, rtv _mora_ predvajat te hujskace.
Your focus determines your reallity

jabe ::

Jaz sem cepljena z AZ par tednov nazaj. Načeloma mi je bilo vseeno s katerim, lahko bi bila tudi s Pfizerjem že januarja. Imunski sistem imam odličen, stranskega učinka po cepljenju pa niti enega. Ajde, če mi daš pištolo na glavo, bi rekla da sem zvečer ene 2h čutila, kot da bi mi kdo prst naslonil na mesto vboda. Če bi imela pa kak dan vročino, bi pa jo, pa kaj pol...

Mi pa zdaj bolj dogovarja AZ čisto iz praktičnega razloga. Nekako govorijo o priznanih 3 mesecih miru po prebolelem kovidu ali polnem cepljenju (2 dozi), čeprav načeloma bo verjetno cepljenje 1x letno, dokler se bo o tem se pogovarjalo. Izjema je AZ, ker ima 2 pik po 10-12 tednih in je arbitrarno določeno, da je zaščita dovolj dobra po 3 tednih od prvega pika. Torej Pfizer in Moderna "držita" cca 4 mesece od prve doze (oz 3 po drugi dozi), AZ pa praktično 6 mesecev in gremo mi mirno na morje ali čez kako drugo mejo čez poletje. če bi se cepila januarja s Pfizerjem, bi se mi pa lahko zgodilo, da bi se ravno pred morjem morala še enkrat. Verjetno sicer ni, ker glede na lanske izkušnje bomo naredili vse, tako Slovenci kot Hrvati, za čimmanj oteženo prehajanje mej med morsko sezono, ampak ziher je ziher...
««
«
1 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60475418 (56920) BigWhale

Antivaxx club (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25839785 (36790) ahac

Več podobnih tem