» »

Kateri procesor?

Kateri procesor?

Frutek ::

A mi lahko kdo pomaga z nasvetom? Zanima kateri procesor še gre na plato Soltek SL-75KV+ . Plata podpira 200Mhz FSB.Trenutno je gor Duron 700 ki bi ga rad zamenjal za kaj močnejšega. Zdejle pa ne vem kaj naj kupim. Najrajši bi dobil kakšnega Thunderbirda 1333, ne vem pa če obstaja v verziji 200 FSB. Kaj bi bilo narobe če bi dal z drugačnim FSB-jem? A grejo na to plato XP+? Nasvet prosim!;)

Dr_M ::

lohk kupis durona 1300 ali poisces redke tbirde ki delajo na 200mhz...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

Kot sem pogledal na net-u, tvoja plata gre do 152 MHz fsb in dol do 1,5Vcore (preveri!). če imaš PC133 ram, bi ti zelo verjetno NOVI Duron 1,4G šel not (cca.10k sit) in če mu množilnik, ki je sicer 10,5 spremeniš, ga lahko naviješ bp do 2GHz, za probat je; pravkar je en Hrvat na eni KT133a chipsetu ga navil na 2,1GHz; vprašanje so samo delilniki za PCI in AGP -preveri v Biosu in manualu ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gabl136 ::

Thunderbirdi so na 100MHz FBS vse do 1,4GHz, če pa plata podpira fbs133 pol grejo pomoje tud Athloni XP gor(Palominoti seveda, za T-brede dvomim). Poglej si specifikacije na domači strani proizvajalca od plate!

Dr_M ::

Spajky: problem je to ker ma kt133 chipset, tko da verjetno nebi prsu kej dost cez 110mhz. tako kot z abit kt7....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

Še vedno mu lahko zamenja množilnik je odklenjen (bios ali pin wrap trik če tega ni v biosu) pa greje se še manj ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Frutek ::

Vse to je O.K. samo , jest ne bi glih delal enih hokus-pokus poizkusov (povezanih z finančnimi izdatki), ampak bi bolj rabu eno varianto, ki bi sigurno delala. A kolikor zdejle razumem, je najbolje da kupim enga Durona 1300 al 1400 in bo stvar ziher delala? Dopuščam še možnost navijanja, samo ne bi rad da zašuštram , pa da potem nič več ne bi delalo- sam bolj švoh z takim znanjem...:)

Dr_M ::

ja najbols je da razkiras pa kups najcenejsega durona z novim jedrom. pol pa pac do kjer bo su, bo pac su. v najslabsem primeru bo mnozilnik 12.5, pa fsb okoli 110mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

asPeteR ::

KT133 chipset pa res ni ovira za katerikoli procesor AMD! Jaz recimo na moji Abitki KT7 laufam bartona na 2GHz. Brez problema.
Res pa je da gre s tem cipsetom FSB do ene 110MHz, toda ni blema, recimo Abitka je asinhrono zasnovana in se lahko dvigne samo FSB procesorja, pa tudi rama z +33MHz ... Skratka ful moznosti za dober overclock.

8-)
http://blog.stegnar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tb 1,4 & abit kt7

Oddelek: Navijanje
231166 (895) ||_^_||
»

Duron 1300

Oddelek: Navijanje
8913 (768) kuglvinkl
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291559 (1205) kuglvinkl
»

Proc & plata ?!

Oddelek: Kaj kupiti
281477 (1093) Daishi
»

duron 800 ne gre več kot na 888

Oddelek: Navijanje
311206 (856) VASkO

Več podobnih tem