» »

duron 800 ne gre več kot na 888

duron 800 ne gre več kot na 888

borut-t ::

Men ne gre duron 800 več kot na 888mhz, pa me zanima če bi ga moral odklenit....
pa lahku to nardim če je hladilnik že na procu...

borut, lp

OZZY ::

ja seveda ga moeš odklenit. to pa nerediš tako, da pobarvaš L1 mostičke na procesorju z grefitom ali prevodno srebrno barvo, ki jo dobiš pri conradu. Pri tem moreš pazit, da se grafit ali barva med sabo ne stikata.
S tem ko odkleneš imaš možnost spreminjat množilnik. Plus da stisneš maksimalno z njega pa še z višanjem fsbja. To kar si do zdaj delu.

če pa ga lahko odkleneš ne da bi dal dol hladilnik. ROTFL. Sory za to. Ne se boš mogu že lepo podvizat in dat hladilnik dol.
Go with the flow.

Viper Neo ::

jst mam glih tak problem sam se ne upam več hladilnika dol jemat k sm proc že mal odkrušu ampak še zmerm dela(golden orb).
Vem da sm zajebu k sm kupu ta hladilnik.

Da ti ne gre več je pa po moje kriv hladilnik če ga maš 230W je premal!!!

Mostičke barvat brez da bi dol hladilnik dal pa je čudež :)
How is your faith these day's ?

Viper Neo ::

namest hladilnika sm tam mislu napajalnik Sorry!
How is your faith these day's ?

Dalmatinc ::

Seveda če bi eimel ploščo ki bi podpirala 133 FSB bi bilo lažje pa vseeno bi mogel odklenit !

yjj ::

A ste blond?! Naviajte Durone s FSBjem??!!

ChiefThunder ::

yjj: mal si za časom...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

McHregec ::

Dobiš večji izkoristek z dviganjem fsb-ja kot pa z spreminjanjem množilnika. Če nastaviš fsb na 133 ti lepo dela na več kot 1000 mhz
Destroyer Of The Worlds.

Viper Neo ::

Jajst sm dons pobarvu mostičke in mi dela na 900 normaln 55 stopinj, po eni uri Q3 pa 60stopinj.

Če kej povečam mi crkne voltaža gre sam na 1,70 (napajalnik) po moje
How is your faith these day's ?

Viper Neo ::

ej na tej starni sm downloadou programcek za spreminjanje FSB-ja!!
(Softfsb)

A mi lahko kdo pove kak nej jst ta program nastavm:

Zdej mam tkole:

Target Clock generator:ICS 9248xx-110
in mi dela na 133

A bi morda mogu tst gor kej drucga dat al je tko ured???
How is your faith these day's ?

malinavc ::

men gre D800 na KT7A na 1050, temperatura je cca. 30 v idlanju in naraste na cca. 50 po igranju&podobno, je pa stabilno k skala!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

borut-t ::

pa lahku povežem l1 mostičke tko, da dam dol hladilnik, pa to kar na plati nardim, mislm ko je procesor gor al ga moram dol vzet...

borut, lp

McHregec ::

Viper Neo kaj maš zdej za en hladilnik gor. Sicer pa loh fsb spreminjaš tud biosu.
Destroyer Of The Worlds.

OZZY ::

Djborut: Mostički so tako majhni, da je treba fino delo in nekaj šuštarskega. Najbl je pod lupo, da lepo vidiš.:))
Go with the flow.

Viper Neo ::

Golden orb mam.

Kej v biosu lahko to spreminjam.

mam soltek Sl75kv2-x
Spreminjam lohk voltažo pa mhz
How is your faith these day's ?

borut-t ::

je že vredu , zdej mi gre na 950 več nism probou....
T je 45 pri polni obremenitvi...

lp

G[e]c ::

Ker duroncek je pa najbolsi zdej za navijat a je 750 tud cool? al je velik bols 800?

ChiefThunder ::

Odvisno kakšnega trofiš, zlo dobr so se navijale 600tke, drugače pa raje vzemi 800mhz.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

morphling1 ::

Saj nocem zganjat panike, ampak zgleda, da je AMD mal popustil pri Duronih in bolj forsira TB-je. Ker naj bi bili novejsi Duroni ful slabi za OC (manj kot 100mhz),saj tako so ugotovili na Overclockers.com ,ko so testirali serijo novejsih Duronov in so bili vsi po vrsti za en K***

Tako so najbolsi Duroni za navijat Thunderbirdi od 1G naprej :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ABX ::

Baje da se zadnja serija Duronov navija zelo slabo.

www.overclockers.com
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OZZY ::

Kaj pa če se dosega ternutno meja z to tehnologijo izdelave jedra. A je kdo pomislu na to. isto kot c1 majo mejo okoli 630 (sem videl na slo-+techu tud primerke na 700+ (slava jim)).
Go with the flow.

ABX ::

Ozzy: ne, ker starejši duroni se navijajo boljše.

Meja duronov naj bi bila med 900 in 1000.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

teac ::

OK, če smo že pri Duronih! Kter hladilnik, pa naj dam gor, če golden orb res tako težko dol za spravit??

G[e]c ::

Za durone mas crone orb ki gre dost na easy dol.

Binji ::

G[e]c: tup tup?? Volcano2 rulz. Ni problemov za ga dat dol, ni problemov za gor, hladi pa ku stu hudicu na kupu s peltieri na repih (ok mal manj:D). Chrome Orb je pa znan po tem, da nece zlahka dol in gor.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

EvilK|NG ::

Jst mam pa ABIT KT7A pa DURONA 800MHz , na 1066MHz pa dela cist ql nč farbanja še zaenkrat mam 133/33x8 pa dela stabilno 100%.>:D
Play your Cards Right !

ZanzeK_001 ::

Pa kuk vam uspe tolk fejst overclockat s FSBjem? Men že, ko dam na ene 110mhz crkne. Lahko, da je kriv napajalnik (230W)? ;((

VASkO ::

zanzek, obstajata dve cipovji.

Kt133 in KT133A

prvo podpira samo 100mhz FSB in ga s FSBjem ne bos (oz. redko) spravo cez 110mhz.

drugo je boljsa razlicica, popdira pa 133mhz FSB (in vec, nekje do 150mhz fajn dela, dalje so tezave)

morda pa mas plato s KT133 cipovjem pa zato ne mores s FSBjem navit. Nasvet: uporabi visanje mnozilnika v tem primeru.

OZZY ::

Dober napajalnik pa tudi pripomore k stabilnosti. Posebno pri navitem amdju. Zato pri navijanju vsaj 300w pa bo.
Go with the flow.

VASkO ::

jaz mam 200W pa 256MB RAM, disk, DVD, gamepad na USB (tudi elektrika gre), duron 700@866 trenutno, drugace gre do 988 pa napajalnik zdrzi.

morphling1 ::

Ja, jaz mam pa en disk, dvd, pekac ,256mb rama ter dva 120 venta za radiator, pa Tb navitga na 1,6 Ghz +- 30 mhz ter voltazo okol 2.2 V pa mi je Macaseova beda od 300W napajalnika redno delala shutdowne , zdaj pa imam nek Suny 300W in dela vse brez problema.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

ponavadi so glih kaki AMD aproved napajalniki povzrocali tezave. Najboljsi so neki noname napajalniki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

athlon 850 oc..

Oddelek: Navijanje
7914 (794) ls
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

Fsb (ram) speed in modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111466 (1237) morphling1
»

Optimalna konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
141228 (981) CCD
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231712 (1468) VASkO

Več podobnih tem