» »

Kateri brskalnik?

Kateri brskalnik?

Origa ::

Lep pozdrav vsem, mam eno težavco pr IE, zato sem se odloču, da si bom nabavu drug brskalnik! No zdej mi pa lahko vi poveste, kjerga uporabljate oz. kjerga mi priporočate!!!:D

undefined ::

Ni ga boljšega od IE. Lahko pa poskusiš Mozillo. :)

Origa ::

A lahko imam hkrati več brskalnikov?

undefined ::

> A lahko imam hkrati več brskalnikov?

Da.

BaRtMaN ::

Seveda!

Opera čez vse. Ne zamenjam je za karkoli, pa če mi plačaš. Plačaš? ;)

Origa ::

Jao, glih sem probal Mozillo, pa se opazil, da so napake kot so bile pr IEju izginile, sam zdej me pa še zanima če se da kje dobit slovensko verzijo?

IceIceBaby ::

Na Macu uporabljam Safari. Se mi tudi overall zdi najboljši. Majhen, hiter in brez odvečnih funkcij. Ampak priporočat ti ga ne morem ker ga ni za winse.

Na winsih imam pa IE. Mozilla je sicer tudi na disku ampak samo za testiranje izgleda strani. Drugače sem imel namen mozillo uporabljat kot default browser ampak me je minilo ko je blo treba inštalirat plugin za flash pa ni šlo vse gladko. Ne maram programa če se ga ne da vsposobiti z največ 2 klikoma.

Bakunin ::

Slovensko verzijo Mozille ter Firebirda dobis tukaj.

Firebird je (hitrejsi/manjsi) naslednik Mozille.

pivmik ::

Opera
LP, Gregor GRE^

Daedalus ::

Sam uporabljam Mozillo Firebird in sem čisto zadovoljen:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ahac ::

Čez Firebirda ga ni.
Konqueror je OK, IE je drek, Opera ma pa grd banner (plačevanje ali wareziranje browserja me pa ne zanima)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

pivmik ::

Opera je čez FireBird, ahac.
Opera je vsaj program ki je vreden svojega denarja, vi pa plačujete Widnowse :\
LP, Gregor GRE^

ank ::

Mozilla v XFce, links v bash-u

KTr1sk ::

Jz full dolgo že uporabljam avantbrowser ima vgrajeno da blokira Pop-up strani.

Bakunin ::

Pick: nimam Polken(tm), imam Mozillo, Konqueror, Firebird ter Opero.

99.9% casa uporabljam Mozillo (popup+image blocker, tabi, jscript security, security manager....)

Poldi112 ::

Opera. Brez konkurence.
Sem pa sprobal tudi Konqueror, Mozillo in IE. Zdaj imam samo se Opero in IE, ce je slucajno kaka stran res tako neumno napisana, da je opera ne prebavi.

ahac ::

Opera ne prebavi marsikatere strani, ki ni "neumno napisana"
poleg tega je pa polna bugov

no.. boljš kot IE je že.. do najboljšega FBirda ima pa še daleč
pa še serverjem se po defaultu predstavlja kot IE. krneki.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Raw ::

Dolgo, predolgo lenaril z IEjem, nekoc pa se le odlocil za test med browserji.
Torej na kratko: Mozilla all the way, no doubt about it. Tudi opera je OK, ma ce upostevamo cimvec faktorjev, ne doseze Mozille do kolen ATM. Hmm do gleznjev bi pa slo :D

btw: Phear IE!

.raw

Poldi112 ::

ahac, katero opero pa uporabljas, da ti precej strani ne odpre? Kot IE se pa verjetno zato predstavlja, ker ti nekatere strani blokirajo dostop, ce se ne predstavis kot IE. Sicer je pa to zelo enostavno zamenjati in da ji to stejes v minus je smesno.
Res je da ima par hroscev, ima pa zato izjemno funkcionalnost.

ahac ::

zdaj se ne spomnem točno.. smo imel pa zadnjič debato na ircu in nekdo je v 5 minutah našel par napačno izrisanih strani
pa tudi login na neko stran včasih nekaterim ni delal..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

pivmik ::

ahac, ti si malo nazaj za časom.
A nazadnje si poskusil Opero 5.12?
Takrat se je pravilno prikazalo 75% strani.
Zdaj v verziji 7.20 se prikaže 98% stani pravilno in zaradi tega sploh ni več kriva opera ampak ker so strani narejene izključno za InternetExplorer.(microsoft.com,...)

Poskusi jo in se boš opravičeval ter zahvaljeval.
Tudi jazst najdem napačno izrisane strani v 5minutah:
microsoft.com
msn.com
...
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

BaRtMaN ::

ROFL! Mozillo sem bil 'prisiljen' uporabljat v S-T Knoppixu, pa mi definitivno ni tako všeč kot Opera. Tako da Opera all the way!

SavoS ::

čao folk......
Sam uporabljam izključno MYIE2, sicer temelji na IE, vendar dela bolj, hitrejše, popup killer..., sem uporabljal tudi mizilo, pa se mi je nekaj kujala pa sem sedaj na MYIE2, sicer pa je najboljš, če kar sam probaš vse te naštete brovserje in boš najlažje ugotovil kaj ti dela najboljš .....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

ahac ::

PicNiK: očitno nisi dovolj natančno pogledal.. ampak pustmo to, k mam dost Opera vs. Firebird nabijanja..
vsakemu je nekaj všeč..
btw. zunaj je bila Opera 7.21, ki naj bi popravila buge v 7.20.. pa so jo kmal dol vzel.. hmm....

SavoS: še vedno maš vse IE buge notr.. in IE veliko strani narobe izriše.. samo, potem webmasterji popravljajo M$ove buge.

Recimo eno stran, ki jo zdej delamo.. v IE so meniji kr en čez drugega.. tekst kr leti okrog mal.. ampak mormo popravt zaradi velikega števila IE userjev. Podobna stvar je bila, ko sem na eno stran vpisal svoj članek.. vse je bilo kul.. samo v IE je tekst šel čez slike.. pa smo spet pucal drek, k ga je M$ pustu ...
Po drugi strani pa veliko folka ne popravi strani, ki delajo samo v IE.. ravno zato, ker je večina njihovih obiskovalcev IE uporabnikov.. pa še Opera se predstavi kot IE.. pol pa res nimajo razloga, da bi sploh pogledal kako z Opero izgleda.. ker mislijo, da je nihče ne uporablja.

torej.. Firebird, Opera ali karkoli drugega.. samo, da ni IE pa sem (kot admin parih strani) vesel..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BaRtMaN ::

Po mojih izkužnjah je povsem vseeno, kako določiš, da se Opera predstalja. Pred časom, ko sem šel na stran od Macromedia, imel Identify as MSIE, pa mi je vseeno zaznalo Opero in sem dobil sporočilo, naj uporabljam drug browser. Yeah, right.

SmoKey ::

The address type is unknown or unsupported

[tu je stal ed2k link]

To mi napiše v OPERI na Sharereactoru če kliknem na ed2k LINK.
Kaj ne podpira OPERA tega ali se da kej naštimat v samem brskalniku ?

Mi je opera zakon ker je zelo hitra in bi jo imel za privzet brskalnik če me nebi to zezal.Ima hude skine, pa že originale look je kr za pogledat

Zdej mam Avant Browser k je kr kul samo ima mal majhne tipke in še ful ga melje ker še vedno temelji na IE...

--dodal moderator
pravila
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ahac ::

ja, nastavi se nekje ..
bo moral en Opera user povedat
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Poldi112 ::

Ne vem ce je to to kar ti hoces, ampak Operi lahko poves, da za protokol, ki ga ne pozna, uporabi kak drug program.

File > Preferences > Programs and paths, Add

BaRtMaN ::

Kot je Poldi112 rekel, greš pod File > Preferences > Programs and paths Na tej strani imaš polje Protocols, na desni strani gumbek Add... Klikneš, napišeš 'ed2k' in sam najde pot do eMule. Isto lahko narediš za irc recimo.

SmoKey ::

Poldi: Hvala, problem rešen . :)

Pa še nekaj za moderatorje ki mi vsiljujejo pravila slo-techa, ki sem jih BTW prebral že dvakrat. Kako imate lahko na forumu cel FAQ o nastavitvah p2p programov, jaz pa naj bi prebral pravila, in se ''naučil'' da slo-tech pa ne podpira wareza. Bullshit, jaz sem samo vprašal po nastavitvah brskalnika ki je če še ne veste brezplačen.:\
Živalsk vrt iz silicijeve doline

root987 ::

Prepovedana je distribucija, ne pa pogovori o p2p programih. Sicer bi bili verjetno tudi posti o tem, kako nastaviti ed2k v brskalniku brisani. Vsaj tako sem jaz zastopil, če sem pa narobe me naj pa nekdo od višjih rankov popravi.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ahac ::

emule sam ni warez
ker gor dobim med drugim opensource programe (in emule sam)

problem je samo link na file, ki si ga dal kot primer, ki pa verjetno je warez (prepričan sem, da je moderator preveril preden je brisal)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
1209249 (9249) moj_nick
»

Zelje za Internet Explorer (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
514479 (3618) Road Runner
»

Mozilla vs Firebird

Oddelek: Programska oprema
271694 (1381) Poldi112
»

Mozilla Firebird v slovenskem jeziku (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
735928 (5928) CaqKa
»

Internet Explorer se poslavlja

Oddelek: Novice / Brskalniki
393156 (3156) CaqKa

Več podobnih tem