» »

Zelje za Internet Explorer

Zelje za Internet Explorer

«
1
2

andrej ::

Napisite 10 stvari, ki bi jih spremenili v IE! Kaj vas moti, kaj manjka? Kaj bi radi v naslednji verziji? Razpisite se ;)

TheJack ::

Na kratko.... Naj ga vržejo ven iz Winsev. Ali pa vsaj dajo možnost deinštalacije. Pa po W3C standardih naj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

ToniT ::

Možnost odpiranja oken v isti seji (kot pri Mozilli-Tabs).

Ziga Dolhar ::

Še en fićr iz mozille: view selection source.
https://dolhar.si/

undefined ::

- Tabbed browsing
- Integrated pop-up block support
- Integrated ad block support
- updated W3C support

To bi blo to. :)

andrej ::

kaj pa kaj varnost in predvsem Active X;)

dr.J ::

Remove ASAP:
karkoli je že vzrok za sporočila v stilu "stran si lahko ogledate z IE4 sli novejši". :\
(najbrž tole vsebuje več kot 10 želja:D )

ON/OFF gumb za cookies in druge varnostne fore, ne pa da so zakopane par menujev globoko. (ni omejeno le na IE).

tha_man ::

Še moj glas za čisto vse do sedaj napisane predloge! Poleg tega pa še:

- možnost odpiranja frejmov v novem oknu/tabu
- možnost separatorjev v favorites menuju in toolbaru (to v bistvu velja tud za start menu v windowsih pa še kje)
- nastavljiva možnost dodajanja končnic naslovu - recimo če pritisneš shift+enter doda .si, ctrl+enter pa .net (oz. karkoli si že nastaviš) - to ponuja Crazy Browser in je zakon


Varnost je pa nekaj kar se zdi samoumevno da mora bit čim boljša. Pa kdo sploh rabi ActiveX v IE? Mozilla ga nima pa mi vse strani delajo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

ABX ::

Boljša podpora za JS_virus. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jackass ::

Pop up, ad bloking... ja to bi blo zelo zaželjeno.

Upam pa, da bodo ohranili zunanji izgled in da ne bo postal še IE tako načičkan kot je npr. Opera!

Po tab-ih pa niti nimam želje, ker se mi zdi veliko bolj pregledno, da se vsaka stvar odpre v svojem oknu, ampak kot opcija je pa vseeno zelo dobrodošla.
jAcKaSS

Matek ::

Podpora kakim jakim skinom, v stilu WMPja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mescaline9 ::

Želim si, da bi usposobili mouse gestures, tabbed browsing, da bi imel možnost kot opera označit tekstovni url in kliknit "Go To URL", opera style, da ko imaš na clipboardu url, desnoklikneš v URL vrstico in potem izbereš Paste and Go. Find in page okence kot v operi, skratka, čimbolj podobno operi. Pa prikazovanje hitrosti loadanja strani kot v operi (Kb/s) in velikosti strani v statusni vrstici. Tako bomo meli najhitrejši browser in najbolje podprt browser v enem. A ja pa še, žeilm si, da ko klikneš Back, da to browser stori takoj, tega je zaenkrat (vsaj default nastavitve), sposobna le opera.

Opera pa res ni načičkana, vsaj default skin ne. Vsi gumbi so v enaki barvi, IE je pravi kič proti operi. Tolk o tem, zgleda da nimaš preveč izkušenj z opero.

Jackass ::

No nočm se prepirat zdej ker brskljalnik je bolši, ker je to odvisno od posameznika in od okusa le-tega.

Samo men se zdi grafični vmesnik IE-ja zelo uporabniku prijazen in preprost.

V Operi me pa moti tolk enih stvari... čeprov marsikatera stvar zna biti koristna. Stvar navade.;)
jAcKaSS

undefined ::

Kaj ni govora tukaj o predlogih za IE in ne o tem kateri browser je boljši? Smo pa itak že zdavnaj ugotovili, da je IE najbolj kompatibilen. :)

andrej ::

dobre zelje. kar tako naprej...

zvitorepec ::

Vse kar so nasteli predhodniki, poleg tega pa mogoce se, da bi bil tudi novi IE "downloadable" samostojno (kot vse dosedanje verzije), ne pa le kot del windows - sem pac malo starokopiten
HOWGH!

mescaline9 ::

Agree, tukaj je res govora o izboljšavah IE, in agree da je najbolj podprt browser, tle ni dileme, tisti, ki pravi da ne, laže.

Ima pa res opera kar precej gumbov, razen wand-a pa ne rabim nobenga. Ma kaj jaz vem, uporabiku prijazen je zelo širok pojem, ima pa IE res najbolj XP look, čeprav tud opera s skinom od IE je zelo podobna. Mislm, da se jo narest zlo IE-like.

Zelo subjektivno mnenje, sam ikonce (back, ffw, reload...) v operi so res lepe.

Nekaterim (dial-up) uporabnikom se zdi zlo prijetna funkcija nenalaganje slik, pa pogled brez oblikovanja. Print screen preview na dosegu enga klika. To bi loh tud IE mel. Pa stop gumb v IE bi lah tud TAKOJ ustavil nalaganje kot se to zgodi v operi, IE zna crashat (vsaj meni) če med nalaganjem stisnem stop. Aja pa "fast forward" funkcija v operi je zlo dobra za si pogledat kakšne galerije ki imajo "next" gumb (game screenshots ipd).
IE bi lah tud mel continue form last time nalaganje (v primeru da ponesreči stisneš close gumb), kar pa je brez tabbed brosinga zelo težko izvest. Mah sej sm reku, kompatibilnost IE-ja dajte v opero in bo to res najboljši browser out-of the-box.

alesrosina ::

No sam neki ... jst nucam Avant Browser, k ma skor vse fićre, k ste jih navedl in deluje na osnovi IE. (torej ubistvu nekaksna "nadgradja" IE). Ce vas zanima, www.avantbrowser.com

Drgac bi pa jst u IE dal tabbing browsing ter blokiranje pop-upov. To je pa vse kar ma avbant, tko da kr tega uporabljam :)

Mavrik ::

Preprosto: vržejo ga naj ven in dajo v winse Mozillo :D

Ma vse kar rabim:
- tabbed browsing
- mouse gestures
- blokira pop-upe
- blokira spam

Pa še minimalistični vmesnik.
The truth is rarely pure and never simple.

andrej ::

glede ikon in tega - pri IE jih lahko nekaj dodamo. Desni klik na toolbar, Customize. Tam notri se skriva recimo ikona za Print Preview, itd...

CaqKa ::

odgovor na vprašanje je v bistvu zelo lahek.. pregledajo naj katere fičre so dodali avtorji crazy browserja, MyIE2 ter avantbrowserja...

med drugim se mi zelo dopade v myie da mi ofna v novem tabu z enim klikom link ki ga imam v clipboardu
pa vklop proxyja z enim klikom.

undefined ::

> Preprosto: vržejo ga naj ven in dajo v winse Mozillo

Mozilla pa ima vse preveliko število bolj simplističnih napak, da bi to lahko storili. :)

Zgodovina sprememb…

mescaline9 ::

Mozilla je za moje pojme ene tolk hitra kot IE.

Duhec ::

Novi IE naj bo samostojna aplikacija z integriranim antivirusnim programom, ki naj bo nadgradljiv.:\

undefined ::

Integriran antivirus bi moral prit že z Winsi, tako kot pride firewall. :)

matter ::

Kaj naj rečem kot firebird user:

- Tabbed browsing s tem da srednji gumb na miški odpre linke in bokkmarke v novem tabu

- Sposoben download manager z možnostjo pause/resume in možnostjo prednastavit v katere mape naj shrani določene končnice datotek

- Google (po možnosti costumizirano da lahko dodamo svoje brskalnike itd.) vrstico ZRAVEN vrstice za vpisovanje URLjev.

- Možnost samoprilagoditve brskalnika (ikone po svoje razvrščam, prav tako bookmarke ...)

-Možnost da nek url (ko ni hyperlink) odpreš v novem istem ali novem tabu (desni miškin klik in izbira)

- Popupblocker

- Adblocker z možnostjo blikarita tudi flash oglase

- Napredni "autoform"

Oz. z drugmi besedami naj kopira boljše stvari iz opere in mozille tunderbirda.

mescaline9 ::

Beri: zadnji stavek, ki ga je napisall matter

TheJack ::

Okej, če smem, bi malce dopolnil svojo željo.....

Želim si ravno obratno kot večina ostalih tukaj. IE naj ostane (v naslednji verziji še bolj kot dosedaj) popolnoma osnovni browser. Nobenih tabov, adblockerjev, popupblockerjev, vgrajenih iskalnikov in kar je še podobnih reči. Samo čiste osnove, nič drugega. Le W3C specifikacij naj se religiozno drži (tole je najbolj pomembno!).

Tako bodo vsi zadovoljni. 70+ procentom ljudi bo tak popolnoma odgovarjal, ostali imajo pa na voljo tako zastonjske kot plačljive naprednejše alternative.

Mimogrede: dokaj prepričan sem, da naslednja verzija IEja ne bo imela ne tabov, kaj šele ad in popup blockerjev. Verjetno pa tudi vsega ostalega, kar ste našteli ne. Zakaj neki, če pa Microsoft dobro ve, da veliki večini ljudi osnovni in (v primerjavi z alternativami) popolnoma inferiorni browser čisto odgovarja. Le zakaj bi Average Joeja medli z raznimi tabi in podobnim?

kuglvinkl ::

70+ procentom ljudi bo tak popolnoma odgovarjal

Zakaj meniš, da bi se MS zadovoljil z 70% trga? ;)


Sicer pa, glede novosti v novi različici (v kolikor ima ta priti kmalu), delim mnenje s tabo.
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Saj men se tud zdi da ne bo spet nč drugačen kot je bla šestka in petka... ampak najmanj tabi pa popup stopper so tisto najnujnejše da bi ga jaz spet mogoče začel uporabljat (čeprav zelo dvomim, ker mi Mozilla/Firebird delajo izredno lepo). Saj ne rabi bit privzeto vklopljeno če mislijo da bodo zmedli newbije, sm naj ma možnost.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Cokolesnik ::

Bo kdo posredoval te želje na Microsoft, mogoče na Microsoft Slovenija? Ali pa bomo potem (ob novi verziji Oken) le ugotavljali, kje so sami pogruntali naše ideje? ;)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Jackass ::

Pomoje pa Microsoftu pomen podružnica v Sloveniji glih tolk kt burek shop na Miklošićevi!:P
jAcKaSS

BigWhale ::

IE je najbolj podprt browser in najbolj kompatibilen?
Najbolj podprt in najbolj kompatibilen s cim?

Najbolj mu manjka opcija uninstall ;>

andrej ::

Cokolesnik: te zelje zbiram, ker gredo naravnost v Redmond, v IE team ;) Podobno velja za Windows Server 2003 Help temo...

ginekolog ::

No jaz imam crazy Browser za IE in ta mi naredi večino tega, kar si tukaj želite.

Tabi
Pop up blocker
cookie managaer

Uporabljam pa še mozzilo, ker ima možno povečave texta na vseh straneh - lažje brat.
Divers do it deeper.

Loki ::

v TweakUI imas eno moznost, da si definiras keyworde za iskanje.
recimo ce vpises v url vrstico "google autodesk" (brez narekovajev) ti bo iskal po googlu za besedo autodesk.
isto lahko definiras za najdi.si, altavisto...

jest bi hotel to, da je podprto ze out of the box (seveda POPOLNOMA razsirljivo prek nastavitev);
oz. da se doda zraven url vrstice ena tak majhen okencek (kot ga ima npr. opera ali firebird), prek katerega bi lahko izbiral search engine in iskal. (poglej si malo opero in bos takoj vedel, kaj mislim).

undefined ::

Andrej, kar je najbolj nujno:

- Tabs
- pop-up blocker
- ad blocker

Ostalo ni tako važno, oz. bodo fantje v Redmondu že sami ostalo poštimal. :)

CaqKa ::

tole iskanje kar iz url vrstice je tudi v myie...
nevem zakaj bi extra štelal to v en posebej bar...
jaz mam google definiran kot gugl
vpišem
gugl slo-tech
in odpre gugla z iskalnim nizom, ter zadetki...
isto lahko narediš za gugl lucky mode
moja bližnica je gugll

darh ::

Boljši bookmark manager. V IE6 naprimer, če imam odprtih več oken in v zadnjem odprtem izberem bookmark (samo pri nekaterih), mi ga odpre v prvem IE oknu. Nasploh bi bilo bolje, če bi imel uporavbnik več možnosti za urejanje favoritsov.
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

Xbite, pa si izključil opcijo, da ti IE bližnjic ne odpira v že odprtih oknih? :)

darh ::

Ni pomembno to spljoh. Primer: imam odprti 2 okni z IE. V DRUGEM kliknem na bookmark in stran se mi odpre v prvem oknu, medtem ko bi se mi mogla v drugem (torej v tistem, kjer sem kliknil) oziroma v "najslabšem primeru" (on request) v novem.
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

Ponovno namesti winse, ker to pa ni normalno. :)

darh ::

eeehm.. Zdej ko si omenil... sem se spomnil da sem ravno to naredil in da je pomagalo :8)
Excuses are useless! Results are priceless!

Sci-Fi ::

IceMan:

To je povsem normalno in če tega tebi IE 6.0 ne dela potem je nekaj narobe s tvojim IE.


To je bil tudi eden izmed razlogov zakaj sem jaz IE zapustil oz. ga nadgradil z modom. Trenutno uporabljam mod MyIE 2, ki je bil na tej strani že večkrat omenjen in ga ne zamnejam za nobeno mozilo a li netscape. Ima vse napredne možnosti, ki jih večina od vas pogreša pri IE 6.0.
Tako podpira Tabe, ima vgrajen pup up blocker in ad blocker, prav tako omogoča nekateke druge možnost, kot so odevanje v preobleke in ima možnost označevanja nelinkanih internet naslovov in njih odpiranje v novem tabu. Prav tako se nalože tako hitro kot IE in ne potrebuje cele večnosti kot Mozila.
Kar pa je na njem najlepše je to da je povsem brezplačen.

pa še link: MyIE2
Sci-Fi is the best way to dream

undefined ::

> To je povsem normalno in če tega tebi IE 6.0 ne dela potem je nekaj narobe s tvojim IE.

A če meni IE ne odpre bookmarkov v napačnih oknih, je nekaj narobe z mojim IE? Zanimiva analogija. ;)

darh ::

andrej, da ne odpiram nove teme samo za tale fićr request, ki se sicer tiče Outlooka (bilokaterega, tudi v 2k3 niso naredil še tega)

Imam folder in notri N podfolderjev. Rule imam nastavljene, da mi premikajo določena sporočila v nek podfolder. Če imam osnovni folder colapsan in ne vidim podfolderjev, ne vidim koliko neprebranih sporočil imam spodaj.

Ob enem pa -- v verziji 2k3 sem opazil, da se da prestavlat med "Show unread messages" in "Show all messages" -- 1. naj me koklja brcne, ampak jaz nisem našel nastavitve za VSE folderje naenkrat; 2. kaj pa kombinacija obeh nastavitev? [unread/all]
Excuses are useless! Results are priceless!

Sci-Fi ::

Sj bi ti mogu Outlook (vsaj express) lepo sam odpreti drevo podmap in lepo pokaže v kateri podmapi so neprebrana sporočila. Take funkcije, ki bi ti pa skupaj zbrala vsa neprebrana sporočila pa res še nisem zasledil.
Sci-Fi is the best way to dream

CaqKa ::

aja... andrej... ie5 toolse naj vgradijo že po defaultu not... sploh highlight, links list pa images list... pri tem naj slednja dva še malo debugirajo.

andrej ::

xbite: z drugimi besedami, ti bi rad v root folderju imel izpisano kolko je neprebranih sporocil v vseh podfolderjih in ne samo neposredno v tem folderju, right?
si ziher, da ne prikaze neprebranih mailov iz vseh folderjev? Probaj Search Folders -> Unread Mail. Meni prikaze vse... vsaj po stevilu sodec.

darh ::

Ja, unread mail že. samo tu je princip drugačen (search pač..)

V poljubnem "direktoriju" (ko je le-ta colapsan) hočem videti število VSEH neprebranih sporočil iz vseh poddirektorijev
Excuses are useless! Results are priceless!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši rss/xml reader

Oddelek: Programska oprema
262225 (1822) Yeznick
»

Prve podrobnosti novega Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768803 (6926) njok
»

Nova anketa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
1209260 (9260) moj_nick
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
432615 (2615) Hellios
»

kir internte brskalnik imate??

Oddelek: Omrežja in internet
251825 (1417) JLP

Več podobnih tem