» »

Telekom optika

Telekom optika

BigZ ::

Zdravo potrebujem pomoč.

Včeraj so mi "montirali" telekomovo optiko 1/100. Predtem sem imel T-2, ki je delovala vredu.

Imel sem statični IP, modem (Innbox) je bil v bridge modeu, T-2 mi je poslal masko omrežja in privzeti prehod. Te tri nastavitve sem vpisal v svoj router (UDM PRO SE) in zadeva je delovala tako kot more.

Problem nastopi ker moj router dobi povezavo samo ko se loggiram z PPPoE username in passwordom. Zaradi nekega bugga pri PPPoE imam hitrost omejeno samo na cca. 500mbps.

Ko kličem že petič na telekom podporo, mi drugih podatkov (tako kot sem jih dobil pri T-2) ne dajo, oz. sploh ne vedo o čem govorim.

Na ubiquity subredditu, so mi svetovali, da mi ISP nastavi modem v PPPoE passthrough, v router pa vpišem static ip, masko omrežja in privzeti prehod. Teh podatkov s strani Telekoma nisem dobil.

Zdaj nevem, kaj narediti. Plačujem za 1gbps, imam 500EUR vreden router, ki ne dela, to kar bi moral. Jaz nimam pojma, telekom pa govori da se nič ne da narediti.

Ali je imel kdo podobne težave in mi lahko svetuje kaj narediti.

hvala za pomoč, se vnaprej opravičujem za lastne neumnosti.

LP

DamijanD ::

Čudno - lahko ti samo povem, da nas ima veliko modem v bridge modu, kjer PPPoE sejo vzpostavi router in stvar deluje s polno hitrostjo.

Gapi ::

Ker je to tvoj router je to tvoj problem in ne od telekoma. Če od telekom modem nastaviš kot router kako imaš hitrost? Kaj pa če Ubiqutiju težiš za updajt ali da popravijo bug.

Osebno imam celo SFP v Mikrotiku in dela z polno hitrostjo.
No person is rich enough,to buy back his past.

BigZ ::

Hvala za odgovore, saj mi je jasno da je to moj problem, samo sem mislil da je kaka druga opcija kot PPPoE na routerju. S strani ubiqutiya ni uradnega fixa, samo nek beta FW, kjer samo nekateri opažajo izboljšanje stanja. Če priklopim PC direkt na modem, dosegam pa tudi max 750mbps, kar je tudi daleč od "oglaševane" 1gbps.
Ni mi jasno, kako mi je prej delovalo na T-2, celo isti modem je bil če se ne motim, pri TS pa nikakor ne dela.
Sem mislil da ima kdo podobne težave. Sem investiral v celo mrežo od ubiquty in da bi zdaj menjal je spet malo predrago in drugih pripomb razen tega v resnici nimam. Očitno kot čakat na uradni fix ni druge rešitve, kar je sicer bizarno, ker so mi vsi na redditu trdili drugače.

Samo eno vprašanje, PPPoE passthrough ni enako kot bridge mode? Ali se motim? Ali lahko TS modem vzpostavi PPPoE sejo in je hkrati v passthrough modeu, hkrati pa moj router nima opravka z PPPoE? Nevem če sem prav formiral vprašanje :S

Hvala za info

Runner71 ::

BigZ je izjavil:

Hvala za odgovore, saj mi je jasno da je to moj problem, samo sem mislil da je kaka druga opcija kot PPPoE na routerju. S strani ubiqutiya ni uradnega fixa, samo nek beta FW, kjer samo nekateri opažajo izboljšanje stanja. Če priklopim PC direkt na modem, dosegam pa tudi max 750mbps, kar je tudi daleč od "oglaševane" 1gbps.
Ni mi jasno, kako mi je prej delovalo na T-2, celo isti modem je bil če se ne motim, pri TS pa nikakor ne dela.
Sem mislil da ima kdo podobne težave. Sem investiral v celo mrežo od ubiquty in da bi zdaj menjal je spet malo predrago in drugih pripomb razen tega v resnici nimam. Očitno kot čakat na uradni fix ni druge rešitve, kar je sicer bizarno, ker so mi vsi na redditu trdili drugače.

Samo eno vprašanje, PPPoE passthrough ni enako kot bridge mode? Ali se motim? Ali lahko TS modem vzpostavi PPPoE sejo in je hkrati v passthrough modeu, hkrati pa moj router nima opravka z PPPoE? Nevem če sem prav formiral vprašanje :S

Hvala za info



Upam da tole, pri T2 mi je delal, pri Telekomu pa noče ne pomeni, da si v ruterju , svojem ruterju še vedno pustil nastavitve od T2....

sirotka ::

Tole je unifi problem nazalost, pppoe imajo hroscat, dela le na single thread. Ce vzpostavis z modemom povezavo in nato unifi za njim, ti deluje normalno?

BigZ ::

Runner71 je izjavil:




Upam da tole, pri T2 mi je delal, pri Telekomu pa noče ne pomeni, da si v ruterju , svojem ruterju še vedno pustil nastavitve od T2....


Tok neumen pa spet nisem :)

sirotka je izjavil:

Tole je unifi problem nazalost, pppoe imajo hroscat, dela le na single thread. Ce vzpostavis z modemom povezavo in nato unifi za njim, ti deluje normalno?



Ne, deluje izključno če imam PPPoE na routerju.

Jasno mi je da je to buggy unifi zadeva, ki mogoče ne bo nikoli odpravljena.

Moti me samo to, kako mi je prej na T-2 delovalo normalno, sedaj na TS pa je možno samo preko PPPoE, čeprav je isti modem. Zanima me, kakšne so bile nastavitve na njihovem modemu, da bi znal pojasnit TS. Ko sem jim dobesedno bral podatke iz "podatki o naročniku" so me gledali, kot da sem iz lune padel. Kolikor vem, sta obe liniji GPON, ista modema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigZ ()

DamijanD ::

A ima T2 PPPoE ?

BigZ ::

DamijanD je izjavil:

A ima T2 PPPoE ?



Mislim da ne? Vsaj nisem rabil ničesar nastavljat.

tony1 ::

DamijanD je izjavil:

A ima T2 PPPoE ?


Ne, nima in nikoli ni imel. Čemu bi se zafrkavali s tem legacy smetjem?

Javni IP rezidenčni user na T2 dobi po DCHPju in čao.

OP: kakor kaže boš moral ali zamenjati router ali pa iti nazaj na T2. Sam ravno zaradi takih prazgodovinskih neumnosti kot je PPPoE ne grem nikoli več na TS.

mrTwelveTrees ::

Zamenjaj router pa boš rešil problem.

sirotka ::

V kolikor ti modem vzpostavi povezavo, bi tudi naprej prek unifi moralo delat s polno hitrostjo, edino dvojni nat bos imel.

Si probal prek early accessa z kakim novejsim fw?

BigZ ::

tony1 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

A ima T2 PPPoE ?


Ne, nima in nikoli ni imel. Čemu bi se zafrkavali s tem legacy smetjem?

Javni IP rezidenčni user na T2 dobi po DCHPju in čao.

OP: kakor kaže boš moral ali zamenjati router ali pa iti nazaj na T2. Sam ravno zaradi takih prazgodovinskih neumnosti kot je PPPoE ne grem nikoli več na TS.


Hvala se mi je zdelo da ni rešitve.

nazaj na T-2 ne grem, ker nimajo navadnega paketa samo za net, kar je višek neumnosti.

mrTwelveTrees je izjavil:

Zamenjaj router pa boš rešil problem.


To ni opcija atm

sirotka je izjavil:

V kolikor ti modem vzpostavi povezavo, bi tudi naprej prek unifi moralo delat s polno hitrostjo, edino dvojni nat bos imel.

Si probal prek early accessa z kakim novejsim fw?


Jah problem je, ker noče vzpostavite povezave, dela samo preko PPPoE, pač čudno.

Počakal bom še malo, mogoče pride kak nov FW, z early access FW se ne bi igral ravno...


Hvala vsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigZ ()

hojnikb ::

Prepočasn router k dela ppp samo single thraded. pppoe pač pozre nekaj cpu časa (sploh če maš giga linijo).

Če si trmat, si umisli samo kakšen gateway "routerček" ali kakšrno kol semi zmogljivo napravo, k ma dva NICa, da ti dela pppoe, ostalo delo pa prepostič ubishi.. i mean ubiquitiju.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lonsarg ::

Če dela samo z PPPoE preko tvojega ruterja to pomeni da je Telekomov modem v bridge mode (no ali pa da ti kaj narobe povezuješ).

1. Pokliči jih da ga dajo ven iz bridge mode, tako da bo možno direkt preko njihovega priti na net, torej zadeva je urejena pravilno takrat ko iz računalnika direktno povezanega na njihov modem/router prideš na net. Še predno jih kličeš seveda testiraj trenutno stanje če računalnik direktno v telekomovo škatlo vklopiš (lahko tudi preko WiFi kar je lažje)
2. Opcija A - telekomov router je šef:
- izklopi DHCP na svojem ruterju da bo telekomov edini z DHCP
- routerja med sabo poveži preko LAN-LAN povezave!
- ne vem koliko ti je ta opcija všeč, odvisno kaj se igraš po omrežju
2. Opcija B - dvojni NAT:
- na telekomovem nastavi da vse porte spusti čez do tvojega ruterja (ponavadi se tej opciji reče DMZ host)
- na svoj router poveži na WAN port
- na svojem routerju na WAN izberi opcijo DHCP Client oziroma manual IP, tu je vsak model routerja malo drugačen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MadMen ::

BigZ je izjavil:

Zdravo potrebujem pomoč.

Včeraj so mi "montirali" telekomovo optiko 1/100. Predtem sem imel T-2, ki je delovala vredu.

Imel sem statični IP, modem (Innbox) je bil v bridge modeu, T-2 mi je poslal masko omrežja in privzeti prehod. Te tri nastavitve sem vpisal v svoj router (UDM PRO SE) in zadeva je delovala tako kot more.

Problem nastopi ker moj router dobi povezavo samo ko se loggiram z PPPoE username in passwordom. Zaradi nekega bugga pri PPPoE imam hitrost omejeno samo na cca. 500mbps.

Ko kličem že petič na telekom podporo, mi drugih podatkov (tako kot sem jih dobil pri T-2) ne dajo, oz. sploh ne vedo o čem govorim.

Na ubiquity subredditu, so mi svetovali, da mi ISP nastavi modem v PPPoE passthrough, v router pa vpišem static ip, masko omrežja in privzeti prehod. Teh podatkov s strani Telekoma nisem dobil.

Zdaj nevem, kaj narediti. Plačujem za 1gbps, imam 500EUR vreden router, ki ne dela, to kar bi moral. Jaz nimam pojma, telekom pa govori da se nič ne da narediti.

Ali je imel kdo podobne težave in mi lahko svetuje kaj narediti.

hvala za pomoč, se vnaprej opravičujem za lastne neumnosti.

LP

Jaz bi iz tega razbral da so te z 500e vrednim firewallom nategnili.

Nikonja ::

Kateri paket je to, edini internet paketi na Telekomu so osnovni 100/20 in dodatni paketi 1/40 (47 eur in uber prenizek upload) in 2/100 - (51 eur).
Pa še, T2 ima samo internet paket https://www.t-2.net/optika-ftth - res da so hitrosti mal nizke, ampak se zato bolj splača T3 paket in dokupiš hitrost 1000/100 za 58,48 eur (prve dve leti 28,49 eur).

Zdaj ne vem ali imaš še kakšen problem z T2 ampak mi ni glih razumljivo zkj si sploh šel na Šitelekom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

janezvalva ::

po moje je GPON bolje od OŠO
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

BigZ ::

Nikonja je izjavil:

Kateri paket je to, edini internet paketi na Telekomu so osnovni 100/20 in dodatni paketi 1/40 (47 eur in uber prenizek upload) in 2/100 - (51 eur).
Pa še, T2 ima samo internet paket https://www.t-2.net/optika-ftth - res da so hitrosti mal nizke, ampak se zato bolj splača T3 paket in dokupiš hitrost 1000/100 za 58,48 eur (prve dve leti 28,49 eur).

Zdaj ne vem ali imaš še kakšen problem z T2 ampak mi ni glih razumljivo zkj si sploh šel na Šitelekom...


mel sem oranžni diamant, 750/150 rabil sem samo net, ostalega res ne. Zadnji račun 80 EUR. Žena ima pri telekomu vezavo za telefon, združil vse v eno, v teoriji hitrejši net pa prišparal 60EUR.
Mel sem probleme, ob polni obremenitvi (ob vikendih, po cca 10min na 750, mi je modem konstantno dol metalo, vsaj 10x isti scenarij, zagotavljali so mi da na njihovi strani vse štima, da to je moj router itd. skratka, dosti sem imel sprenevedanja in sem se odločil da grem na TS - več kot očitno slaba odločitev. Že ob "montaži" je bil tip tako nadrkan, ker sem mu rekel, da pač nočem modem nad vrati, da T2 mi je optični kabel spelal po kanalu lepo do kabineta kjer mam vso opremo. Mi je rekel, jaz ga bom dal tukaj ali pa ga ne bom dal, kaj boste? Sem rekel, da tako nesramnega odnosa s stranko še nisem doživel, sranje že od štarta... Seveda sem vzel vezavo, zdaj čakam da podražajo paket, da se izumznem ven... :S)

MadMen je izjavil:

BigZ je izjavil:

Zdravo potrebujem pomoč.

Včeraj so mi "montirali" telekomovo optiko 1/100. Predtem sem imel T-2, ki je delovala vredu.

Imel sem statični IP, modem (Innbox) je bil v bridge modeu, T-2 mi je poslal masko omrežja in privzeti prehod. Te tri nastavitve sem vpisal v svoj router (UDM PRO SE) in zadeva je delovala tako kot more.

Problem nastopi ker moj router dobi povezavo samo ko se loggiram z PPPoE username in passwordom. Zaradi nekega bugga pri PPPoE imam hitrost omejeno samo na cca. 500mbps.

Ko kličem že petič na telekom podporo, mi drugih podatkov (tako kot sem jih dobil pri T-2) ne dajo, oz. sploh ne vedo o čem govorim.

Na ubiquity subredditu, so mi svetovali, da mi ISP nastavi modem v PPPoE passthrough, v router pa vpišem static ip, masko omrežja in privzeti prehod. Teh podatkov s strani Telekoma nisem dobil.

Zdaj nevem, kaj narediti. Plačujem za 1gbps, imam 500EUR vreden router, ki ne dela, to kar bi moral. Jaz nimam pojma, telekom pa govori da se nič ne da narediti.

Ali je imel kdo podobne težave in mi lahko svetuje kaj narediti.

hvala za pomoč, se vnaprej opravičujem za lastne neumnosti.

LP

Jaz bi iz tega razbral da so te z 500e vrednim firewallom nategnili.


Pač nevem če je nateg, pred tem mi je vse super delovalo, mam njihove switche, APje, kamere in vse deluje tako kot more.

hojnikb je izjavil:

Prepočasn router k dela ppp samo single thraded. pppoe pač pozre nekaj cpu časa (sploh če maš giga linijo).

Če si trmat, si umisli samo kakšen gateway "routerček" ali kakšrno kol semi zmogljivo napravo, k ma dva NICa, da ti dela pppoe, ostalo delo pa prepostič ubishi.. i mean ubiquitiju.


hahah, ja sej to bom verjetno moral narediti.

Na enem serverju mam Unraid, mogoče ga spremenim v kak pfsense mašino...

Pač pička na lep UI sem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigZ ()

Mikrohard ::

Vzpostavi PPPoE povezavo na Telekom routerju, svoj router priklopi na LAN port od modema (za NAT). Nastavi si statičen lokalni IP za router. Potem si pa na modemu vklopi DMZ za ta IP. Rešitev sicer ni idealna, ker boš imel dvojni NAT (kar ti bo delno rešil DMZ). Ampak glede na opis tvojega problema je boljše imeti dvojni NAT, kot pa biti omejen na 500Mbit/s.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Pač pička na lep UI sem :)

sj tut kaksen openwrt ma lusten UI, pa nisi omejen na crappy hardware.
#brezpodpisa

MrStein ::

Nikonja je izjavil:

Kateri paket je to, edini internet paketi na Telekomu so osnovni 100/20 in dodatni paketi 1/40 (47 eur in uber prenizek upload) in 2/100 - (51 eur).
Pa še, T2 ima samo internet paket https://www.t-2.net/optika-ftth - res da so hitrosti mal nizke, ampak se zato bolj splača T3 paket in dokupiš hitrost 1000/100 za 58,48 eur (prve dve leti 28,49 eur).

Zdaj ne vem ali imaš še kakšen problem z T2 ampak mi ni glih razumljivo zkj si sploh šel na Šitelekom...

58,48 EUR že vključuje popust

Jaz sem sicer tudi šel iz T-2. Odsotnost PPPoE je res plus, ampak kot rečeno, nimajo nobenega pametnega paketa za višje hitrosti.
Trenutno imam na A1 500/100 za 24,99 EUR (z PPPoE)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fritzbox SFP modul

Oddelek: Omrežja in internet
425250 (2281) grimth
»

Zakaj mi IPTV deluje?

Oddelek: Omrežja in internet
215071 (3879) toro69
»

Kateri od ponudnikov omogoca lasten router?

Oddelek: Omrežja in internet
325277 (3675) Voluharr
»

Dostop do ruterja od zuni - via modem

Oddelek: Omrežja in internet
141509 (1116) Nejcos
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175756 (5446) dreamtheater

Več podobnih tem