» »

Black Screen na monitorju

Black Screen na monitorju

xseki ::

Zdravo,

Imam dva monitorja in PC. En monitor gre preko HDMI v PC in drugi monitor gre preko HDMI > DisplayPort Adapter ( https://www.techtrade.si/displayport-hd... ) v PC ampak na monitorju z tem adapterjem dobivam black screene vsakih 30min or so.

To sem opazil ko sem gledal netflix na Google Chrome in ko sem želel zapreti Tab, sem dobil black screen za sekundo ali dve. To se dogaja tudi ko recimo igram kakšno igro ali gledam Youtube, brskam po spletu ipd... Black screen se pojavi naključno in je kar moteče.

Zanima me ali je kdo imel podobno težavo in kako jo je rešil?

Imam updatane vse driverje... Navadna dva basic monitorja, 1080p, 60hz. PC ima en HDMI port in DisplayPort port, zato sem potreboval adapter.

Predvidevam, da je težava v HDMI to DisplayPort adapterju.

Hvala.
  • spremenilo: xseki ()

ivan01 ::

Pozdravljen,

ta adapter je namenjen izključno pretvorbi iz DisplayPort -> HDMI in ne v obratni smeri. Če je vezano tako (DP -> HDMI), bo najverjetneje v pretvorniku težava ali pa pri dodatnem priključenem hdmi kablu na ekran.
Poizkusi mogoče direktno s tem kablom, kako se obnese: https://www.techtrade.si/displayport-hd...
Za pretvorbo HDMI -> DiplayPort je v večini potrebno imeti aktivni pretvornik z dodatnim napajanjem.

Poskusi še na ekranih med seboj zamenjati kable. Npr.: pretvornik poizkusiti kako deluje na prvem ekranu (kjer ni teh težav).

Lp

xseki ::

ivan01 je izjavil:

Pozdravljen,

ta adapter je namenjen izključno pretvorbi iz DisplayPort -> HDMI in ne v obratni smeri. Če je vezano tako (DP -> HDMI), bo najverjetneje v pretvorniku težava ali pa pri dodatnem priključenem hdmi kablu na ekran.
Poizkusi mogoče direktno s tem kablom, kako se obnese: https://www.techtrade.si/displayport-hd...
Za pretvorbo HDMI -> DiplayPort je v večini potrebno imeti aktivni pretvornik z dodatnim napajanjem.

Poskusi še na ekranih med seboj zamenjati kable. Npr.: pretvornik poizkusiti kako deluje na prvem ekranu (kjer ni teh težav).

Lp


Hvala, bom poskusil.

Zvečer sem nekaj googlal in zasledil, da naj bi bila težava v "HDCP Handshake". Opažam, da se to pojavi na videjih oziroma live streamih, ki imajo "DRM" (Digital rights management). Če recimo gledam kakšen Live Stream z DRM, in ko zaprem tab na Browserju, gre ekran v black screen za sekundo ali dve. Enako se zgodi na Netflix ipd... Prvo sem mislil, da je težava v Google Chrome ampak ni, problem lahko ponovim tudi v Firefox, Opera in Edge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345338 (3441) Heisenberg
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808832 (6784) deejay2
»

VGA -> DVI-D

Oddelek: Pomoč in nasveti
101787 (1632) d4vid
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517985 (7117) frudi
»

3 ekrani na eni kartici

Oddelek: Zvok in slika
71326 (1235) romario

Več podobnih tem