» »

Ukradeno kolo - Klinični center LJ

Ukradeno kolo - Klinični center LJ

d0rK ::

Zdravo, naredil sem novo temo za večjo vidljivost. Tašči so ponoči med opravljanjem dežustva iz zaklenjene kolesarnice v KCLJ (kodiran vstop samo za zaposlene - verjetno nekdo ni zaprl vrat) ukradli njeno kolo. Ima veliko sentimentalno vrednost in je tudi njeno edino prevozno sredstvo. Prosim, če ima kdo kakšne informacije da jih pošlje ne galepat@gmail.com. Hvala!!

 Kolo

Kolo

  • zaklenil: bluefish ()

Gagatronix ::

Pravi naslov za to je policija, ne pa random tech forum.

scipascapa ::

daj še na FB.

d0rK ::

Prej ga bo kdo s foruma videl kot kdo s policije. Prijava je že podana.

Bodo dali še na fb.

donvito ::

Kdor ga je ukradel ga bo najbrž prebarval in potem ga je težje izslediti. A varnostnih kamer, da bi videl kdo oz kdaj ga je odpeljal nimajo? Lahko ga je tudi kdo od zaposlenih oz tistih, ki imajo kodo, sicer se pa vpraša, kdo je dobil odklenjeno, če nekdo ni zaklenil za sabo. Zanimivo, da nimajo vrat, da se avtomatsko zaklenejo, ko jih zapreš.

mertseger ::

Policija ne išče koles, to da podaš pijavo je samo uradno. tudi meni so ga dolgo nazaj ukreadli, pa je že takrat policist rekel da naj ka novega nabavim.

Magic1 ::

Pa kaj vi pričakujete, da bo na prijavo aktiviran detektiv in bo raziskoval okoliščine in kamere. Že za to da policija pride in popiše, gre za pol becikla denarja.
Magic

Koraaz ::

mertseger je izjavil:

Policija ne išče koles...


Sej razumem, da se policija s tem "ne bo ukvarjala", ker je zguba njihovega časa.

Samo, a ne sporočajo s tem med vrsticami, da se ta zločin nekako "tolerira"?

Zločin je zločin in bi se moral vsak obravnavati enako, pa če ukradeš miljon €, avto ali pa liziko za 10 centov :|

dj_uro ::

ni ekonomske računice...
vw-klub.si

Gagatronix ::

To, da je bilo kolo javljeno policiji kot ukradeno samo pomeni, da je zabelezeno v evidenci. Se pravi, se najde ukradeno kolo, preverijo evidenco.

Utk ::

dj_uro je izjavil:

ni ekonomske računice...

Kakšna je pa ekonomska računica pri raziskovanju umora?
Ali pa pri iskanju džointov?
Ja, policaji ne delajo tega, ker imajo veliko pomembnejšega dela. Problem je samo v tem, da niti tistega pomembnejšega dela NE delajo.

Invictus ::

Gagatronix je izjavil:

Pravi naslov za to je policija, ne pa random tech forum.

Ne zajebavaj OPa, čisto prav je vprašal. Policija ne išče koles, pri kraji celo sodeluje... Primer so garaže v Šiški, zraven policije, kjer so razstavljali kolesa včasih.

Pogleda naj Bolha, Njuškalo... Tudi ostale oglasnike. Dostikrat se tam kaj najde. Ampak naj išče po celem Balkanu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

> Policija ne išče koles, pri kraji celo sodeluje

A to si slisal od bratranca od soseda od branjevke na trznici ?

iso2000 ::

Verjetnost, da bo kolo dobila nazaj je majhna. Preveri naj, če so prostori zavarovani za primer kraje, da dobi vsaj od zavarovalnice kaj povrnjeno...

Zvezdica27 ::

lp,

žal... meni so v cca 15 letih ukradli 4 ali celo 5 koles. Eden je bil celo vreden nekaj, policija ni storila nič, saj niti ne more, niti se jim ne da. Še ko so mi avto ukradli, ker poznam policaje lokalno, so mi rekli, da pač ne bo nič (potem se je našel naključno), od vseh DNK postopkov in tako naprej ...

brezveze...

zz

Glugy ::

dj_uro je izjavil:

ni ekonomske računice...

Kake ekonomske računice? A je pa ekonomska računica pol da se pusti vse kar je pod 1000 evrov vrednosti da se krade prosto po prešernu. To pa je ekonomska računica? Pol je brezveze da imamo zakone ki branijo vse žrtve če se brani samo tiste z debelimi denarnicami / dragimi zadevami. Pol lahk ukradeš kar ti paše sam da ni znesek prevelik. Kakšna balkanska logika je tole z "ekonomsko računico" . Več pomožnih policajev zaposlit pa akcija.

dj_uro ::

ja dobro jutro?!!!
kje pa vi živite?
Na našo žalost je pač tako... nisem si jaz tega izmislil... ampak sistem! (v katerem živimo)
vw-klub.si

Oberyn ::

Magic1 je izjavil:

Pa kaj vi pričakujete, da bo na prijavo aktiviran detektiv in bo raziskoval okoliščine in kamere. Že za to da policija pride in popiše, gre za pol becikla denarja.

Pravzaprav da, točno to pričakujemo. Za to smo jih ustanovili, jih v celoti opremili (od spodnjega perila naprej) in jim dajemo plačo. So naša servisna služba, od katere pričakujemo točno to. Ker če imetja državljanov ne bodo ščitili, bomo državljani primorani to policijo razpustiti in ustanoviti drugo - ki bo ščitila naše imetje. Ne mislite, da to ni možno - razpustili in ponovno ustanovili smo tudi že celo državo.

Kumbaja ::

Ne pretiravaj. Kaj konkretno bi lahko po tvoje naredil, če letno izgine kakih 3000 koles? A bomo zaposlili dodatkih 1000 kriminalistov zato, da se bodo s tem ukvarjal? Pa tudi, kaj lahko naredijo? Zaprejo vse v radiusu 20 km in kontrolirajo vsakega kolesarja, če ima pri sebi dokazilo o lastništvu? Kako točno si ti predstavljaš, da bo sledenje takšni kraji potekalo?

Utk ::

Če bi kakega ujeli, jih ne bi letno izginilo 3000. Vsaj kakšno kamero bi si lahko pogledali.

iso2000 ::

Mogoče bi morali uvesti registracijo koles, pa bi bil nadzor nad ukradenimi lažji. Registrska tablica/označba na daleč vidna, bi se hitro izločilo kolesa, pri katerih nekaj ne štima. Tudi kolesarji bi posledično v prometu verjetno delali manj pi*darji, če bi jih lahko identificirali na podlagi registrske označbe. Ampak najprej bi bilo lepo imeti urejeno kolesarsko infrastrukturo...

zmaugy ::

dj_uro je izjavil:

ni ekonomske računice...

A res? A bojo zaposlili novega policaja, da bo raziskal?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

dj_uro ::

ne, lahko bi pa imeli nek (boljši?) sistem za take prigode??
vw-klub.si

Gagatronix ::

> Registrska tablica/označba na daleč vidna

Te casi so minili ze dooooooolgo nazaj.

bajsibajsi ::

Kumbaja je izjavil:

Ne pretiravaj. Kaj konkretno bi lahko po tvoje naredil, če letno izgine kakih 3000 koles? ...


Mogoce bi strozje kaznovanje zmanjsalo stevilo kraj?

Kot na divjem zahodu - ukrades konja, te dobijo, visis. :)

ajdov2 ::

bajsibajsi je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Ne pretiravaj. Kaj konkretno bi lahko po tvoje naredil, če letno izgine kakih 3000 koles? ...


Mogoce bi strozje kaznovanje zmanjsalo stevilo kraj?

Kot na divjem zahodu - ukrades konja, te dobijo, visis. :)

Strožje kaznovanje nima učinka, če te itak ne ujamejo.

zmaugy ::

dj_uro je izjavil:

ne, lahko bi pa imeli nek (boljši?) sistem za take prigode??

Glede na to, da si želimo manj avtomobilov na ulicah in da je kolesarjenje lahko lep del rešitve tega problema, bi vsekakor lahko policija imela kakšen oddelek na ravni recimo države, ki bi se ukvarjal z raziskovanjem tega kriminala.
Meni na misel ne pride iti s kolesom v trgovino, če vem, da mi ga bojo v nekaj minutah ukradli s ključavnico in podstavkom vred, če ga pustim tam. In potem zalaufam štirikolesno kravo in se odpeljem 2 km daleč v malo večjo trgovino namesto da bi se vsedel na kolo.
Nimajo pravih prioritet na policiji in na splošno v državi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zvezdica27 ::

lej, jaz ti lahk opovem, da v manjših krajih policaji neformalno vse spremljajo in TOČNO vedo, kdo se s čim ukvarja. Kdo sadi in kdo samo kadi. Vs evejo.

Ne vem zdaj za KR, CE, MB, NM ali celo LJ če isto obvladujejo ker je pač preveliko. A kar je manjše, vedo vse.

Samo nočejo. NI dovolj plače + vsem paše. Podkupljeni niso, to ne, imamo še srečo, da so policaji še normalni. Sam za ta njihov keš s ejim pa jebe. Saj se tudi meni ,za mojo mizerno plačo.

zz

zmaugy ::

Razumem, imajo občutek, da je plača prenizka. Pa ni dolgčas v službi?
Drugače pa, kolikor vem, grejo ukradeni bicikli zelo hitro proti južnim krajem in ni to ravno stvar lokalnih policajev.
Kot rečeno, stvar prioritet, se bomo pač vozili z dizli po mestih. Bojo tudi policaji in njihovi svojci dihali zasvinjan zrak. Za rekreacijo bom že našel cajt, tako da zase bom poskrbel.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Ma kakim južnim krajem, kdo na jugu pa hoče bicikl?

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Ma kakim južnim krajem, kdo na jugu pa hoče bicikl?


Pred nekaj leti (manj kot 5) sem malo bral na to temo in menda grejo bicikli lepo k lokalcem, ki jih zbirajo in potem pošiljajo v Bosno. Kaj se potem zgodi se pa ne spomnim več.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

ajdov2 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lej, jaz ti lahk opovem, da v manjših krajih policaji neformalno vse spremljajo in TOČNO vedo, kdo se s čim ukvarja. Kdo sadi in kdo samo kadi. Vs evejo.

Ne vem zdaj za KR, CE, MB, NM ali celo LJ če isto obvladujejo ker je pač preveliko. A kar je manjše, vedo vse.

Samo nočejo. NI dovolj plače + vsem paše. Podkupljeni niso, to ne, imamo še srečo, da so policaji še normalni. Sam za ta njihov keš s ejim pa jebe. Saj se tudi meni ,za mojo mizerno plačo.

zz

Razlika med travo in krajo koles je da s kajenjem trave ne škodiš nikomur.

rkobarov ::

je treba razmisljat o kaksnem oddajniku v kolesu :D
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Gagatronix ::

Vcasih so ukradeni bicikli krozili med studenti, kako je zdaj pa ne vem.

c3p0 ::

Včasih si lahko še vsaj pogledal okoli Roga, zdaj pa ga več ni :(

xeon ::

c3p0 je izjavil:

Včasih si lahko še vsaj pogledal okoli Roga, zdaj pa ga več ni :(


Ja res, kakšna škoda, da so lopovom onemogočili prostor, kjer bi lahko pospravljali ukraden plen..

Horas ::

Gagatronix je izjavil:

Pravi naslov za to je policija, ne pa random tech forum.


saj so vrjetno prijavili policiji ampak kolk piciklov pa oni najdejo? če se sploh spravijo iskat lep prosim.

ajdov2 je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lej, jaz ti lahk opovem, da v manjših krajih policaji neformalno vse spremljajo in TOČNO vedo, kdo se s čim ukvarja. Kdo sadi in kdo samo kadi. Vs evejo.

Ne vem zdaj za KR, CE, MB, NM ali celo LJ če isto obvladujejo ker je pač preveliko. A kar je manjše, vedo vse.

Samo nočejo. NI dovolj plače + vsem paše. Podkupljeni niso, to ne, imamo še srečo, da so policaji še normalni. Sam za ta njihov keš s ejim pa jebe. Saj se tudi meni ,za mojo mizerno plačo.

zz

Razlika med travo in krajo koles je da s kajenjem trave ne škodiš nikomur.



seveda škodiš. sebi in še drugim pasivno.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

SuperKripto ::

donvito je izjavil:

Kdor ga je ukradel ga bo najbrž prebarval in potem ga je težje izslediti. A varnostnih kamer, da bi videl kdo oz kdaj ga je odpeljal nimajo? Lahko ga je tudi kdo od zaposlenih oz tistih, ki imajo kodo, sicer se pa vpraša, kdo je dobil odklenjeno, če nekdo ni zaklenil za sabo. Zanimivo, da nimajo vrat, da se avtomatsko zaklenejo, ko jih zapreš.

s plave na rumeno, da navjo ga spoznal? Drgac pa res vprasat kdo je odgovoren za odpiranje oziroma nezapiranje vrat.

Gagatronix je izjavil:

Vcasih so ukradeni bicikli krozili med studenti, kako je zdaj pa ne vem.

nekaj hudo narobe je z nasim solskim sistemom, da nemoralni ljudje podpirajo krajo in prilezejo tako visoko v sistemu

Zgodovina sprememb…

pffff ::

Nauk te zgodbe je preprost, kot vedno. Kljucavnica mora biti vredna 10% vrednosti kolesa. Ce za ta denar kljucavnica ne obstaja, ali ne kupuj kolesa ali pa ga ne zaklepaj ergo., parkiras v stanovanju, ce si zunaj ga nikamor ne parkiras.

To je veljalo 20 let nazaj in se vedno velja.

S tem, da grem stavit, da sploh ni bil zaklenjen in parkiran v "parkiriscu za zaposlene", ki ima elektromagnetno kljucavnic (tisto, ki jo prinasalci casopisov rutinsko odpirajo s sraufencigerjem). V kolikor je to slucaj, bi lastnika ob klicu policije kaznoval z dodatnimi 500 euri, ce ima pa "veliko sentimentalno vrednost" jo pa nazeni. Ne rabis zabite partnerke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Silici ::

Kupci lahko delno kaj postorijo, zahtevajo vnaprej serisko številko kolesa za preverbo porekla. Lahko bi tudi oglasnik zahteval fotografijo, ki je na njej del bicikla s serisko številko.

SuperKripto ::

Mal vec moralne vzgoje v solske klopi, pa bo. Ampak morda je cilj ravno nasproten, podpirat koruptivno miselnost (dobicek opravicuje sredstvo), zato, da bodo lahko nastavili koruptivne in podkupljive ljudi na stolcke, da jih bodo lahko potem izsiljevali. Pa da ne bo kdo mislil, da sem se kar nekaj izmislil, naj poslusa intervju dr. Brecelj v video arhivu rtvslo.si

Zgodovina sprememb…

pffff ::

SuperKripto je izjavil:


nekaj hudo narobe je z nasim solskim sistemom, da nemoralni ljudje podpirajo krajo in prilezejo tako visoko v sistemu


In to rece nekdo, ki da kripto v svoj nickname? Se delas norca? Nategujes ljudi s kriptovalutami in se pritozujes nad moralo? Najprej pred svojim pragom pometi.

A se nisi(te) opazili, Slovenija je greznica in raj za pizde. Zakaj imamo tak gnoj od politikov? Ker so ljudje gnili. Do obisti. Politiki so samo cream de la creme, najboljsi od najboljsih, zato pa se ljudje pritozujejo cez njih. Ker so jim fovs, oni bi tudi skubili rajo. Razmah kriptovalut je pa empiricni dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

blay44 ::

Jebeš policijo, ki ne more ali ne zna izslediti jebenega tatu biciklov. Nesposobna je.
Bolje, da jo ukinejo ali pa vsaj reorganizirajo.

pffff ::

blay44 je izjavil:

Jebeš policijo, ki ne more ali ne zna izslediti jebenega tatu biciklov. Nesposobna je.
Bolje, da jo ukinejo ali pa vsaj reorganizirajo.


Ne morejo, ker vsi kradejo, kaj naj vrzejo pol ljudi pod 35 za resetke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

pffff ::

blay44 je izjavil:

jo ukinejo ali pa vsaj reorganizirajo.


Seveda, to bi ti pasalo, mar ne? Koga bi sel na hitro oropat? Starse? Kaksnega sovrstnika? Soseda?

ajdov2 ::

Horas je izjavil:


ajdov2 je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lej, jaz ti lahk opovem, da v manjših krajih policaji neformalno vse spremljajo in TOČNO vedo, kdo se s čim ukvarja. Kdo sadi in kdo samo kadi. Vs evejo.

Ne vem zdaj za KR, CE, MB, NM ali celo LJ če isto obvladujejo ker je pač preveliko. A kar je manjše, vedo vse.

Samo nočejo. NI dovolj plače + vsem paše. Podkupljeni niso, to ne, imamo še srečo, da so policaji še normalni. Sam za ta njihov keš s ejim pa jebe. Saj se tudi meni ,za mojo mizerno plačo.

zz

Razlika med travo in krajo koles je da s kajenjem trave ne škodiš nikomur.



seveda škodiš. sebi in še drugim pasivno.

sebi imam pravico škodit (kolikor je pač en joint škodljiv, kar niti ni bistveno), drugim pa ne, če to počnem ko nisem v njihovi bližini

SuperKripto ::

pffff je izjavil:

SuperKripto je izjavil:


nekaj hudo narobe je z nasim solskim sistemom, da nemoralni ljudje podpirajo krajo in prilezejo tako visoko v sistemu


In to rece nekdo, ki da kripto v svoj nickname? Se delas norca? Nategujes ljudi s kriptovalutami in se pritozujes nad moralo? Najprej pred svojim pragom pometi.

A se nisi(te) opazili, Slovenija je greznica in raj za pizde. Zakaj imamo tak gnoj od politikov? Ker so ljudje gnili. Do obisti. Politiki so samo cream de la creme, najboljsi od najboljsih, zato pa se ljudje pritozujejo cez njih. Ker so jim fovs, oni bi tudi skubili rajo. Razmah kriptovalut je pa empiricni dokaz.

ne ne delam se norca, ce bi spremljal kripto temo na slotech, bi vedel, da sem proti bitcoinu. Howabout? razmah kriptovalut je zarad tega, ker elite zelijo nov svet na blockchainu. Ze prihajajo novice, da zelijo ukinit gotovino zarad nevarnosti sirjenja virusa prek papirnatega denarja.

Zgodovina sprememb…

pffff ::

SuperKripto je izjavil:

pffff je izjavil:

SuperKripto je izjavil:


nekaj hudo narobe je z nasim solskim sistemom, da nemoralni ljudje podpirajo krajo in prilezejo tako visoko v sistemu


In to rece nekdo, ki da kripto v svoj nickname? Se delas norca? Nategujes ljudi s kriptovalutami in se pritozujes nad moralo? Najprej pred svojim pragom pometi.

A se nisi(te) opazili, Slovenija je greznica in raj za pizde. Zakaj imamo tak gnoj od politikov? Ker so ljudje gnili. Do obisti. Politiki so samo cream de la creme, najboljsi od najboljsih, zato pa se ljudje pritozujejo cez njih. Ker so jim fovs, oni bi tudi skubili rajo. Razmah kriptovalut je pa empiricni dokaz.

ne ne delam se norca, ce bi spremljal kripto temo na slotech, bi vedel, da sem proti bitcoinu. Howabout? razmah kriptovalut je zarad tega, ker elite zelijo nov svet na blockchainu. Ze prihajajo novice, da zelijo ukinit gotovino zarad nevarnosti sirjenja virusa prek papirnatega denarja.


Potem se pa opravicujem. Spremeni nick :)) In ne da se mi spremljat kripto teme, ker se mi obraca od gnojev, ki so tam.

ajdov2 je izjavil:

sebi imam pravico škodit (kolikor je pač en joint škodljiv, kar niti ni bistveno), drugim pa ne, če to počnem ko nisem v njihovi bližini


Ne nimas. Dokler jaz placujem tvoje zdravljenje, tudi z miljoninko centa, tacas, ko ti vztrajno skrbis, da bos brain dead in ne bos sposoben tega prispevati nazaj. Malo satiricno, ampak zato je trava prepovedana. Ne ker skodis sebi, ampak ker skodis zdravstvenemu proracunu, ki se financira iz zepov davkoplacevalcev. Zato si americani lahko privoscijo legalizacijo, ker bo za vse poseledice, v vecini, placal vsak sam (in njegova druzina, masikatera je sla tudi ze na "kant"). In pa seveda zavarovalnice, vsa gonja npr. proti cigaretov je bila zaradi profitov zavarovalnic, hebe se tem barbarom za tvoja pljuca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

svecka ::

Razumite že enkrat da so policaji sam zato, da so skriti v grmovju in talajo kazni. Za pravice državljanov, ki so pretepeni, posiljeni, okradeni, se jim zgodi materialan škoda ....boli jih patak...važn da oni 3000 neto poberejo, ko lepo čičajo v avtu in gledajo filme na telefonu.

mailer ::

Lej ne moremo enačit vse enako ampak ugled je pa blizu temu, kar si napisal. Na žalost.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontrola prometa (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767962 (6543) jype
»

Kraja kolesa v Ljubljani sredi belega dne (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8015037 (11559) aerie
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610476 (6580) Kaj
»

Videonadzor v bloku - smiselno?

Oddelek: Loža
426373 (4447) Mehmed
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524737 (21992) mihec87

Več podobnih tem