» »

Kako pogosto lažete?

Kako pogosto lažete?

1
2
»

donvito ::

Raptor F16 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

nevone je izjavil:


Beli lažnivci so osebe, ki lažejo zato, da bi nekomu prihranile bolečino in ne želijo škodovati.

Tale se mi ne zdi tako nedolžna. Človeku jemlješ pravico do sprejemanja odločitev na podlagi točnih informacij, neprijetno resnico se da povedati tudi na človeku prijazen način.


Ok a boš posvojenemu otroku šla razlagat da nisi njegova mama ?

Misliš ata. >:D

feryz ::

Ne, misli starš. Po novem ne bo več očka in mamica, ker je to žaljivo do ostalih spolov. Z lažmi in vpeljavo malih ljudi vanje, je treba štartati čim prej.

Najbolj pogosta laž? Dobro jutro, dober dan in dober večer. Zato ljudje ponavadi izpuščamo "dober" in pozdravimo le še z jutro, dan ... Se naveličaš lagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

nevone ::

Če ti dam prst v rit: Kdo ima prst v riti? Jaz ali ti? Magic.


Eden ima prst v riti, drugi ima pa v riti prst.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zimonem ::

Eh če to ne misliš in ne dojameš. Je stvar osebne stiske in problemov. To ni treba , da je laž.

FlyingBee ::

Saj vam ni treba ponoviti basni o lažnjivem ovčarju?

nevone je izjavil:

Če ti dam prst v rit: Kdo ima prst v riti? Jaz ali ti? Magic.


Eden ima prst v riti, drugi ima pa v riti prst.

o+ nevone

eno in isto
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

nevone ::

FlyingBee je izjavil:

Saj vam ni treba ponoviti basni o lažnjivem ovčarju?

nevone je izjavil:

Če ti dam prst v rit: Kdo ima prst v riti? Jaz ali ti? Magic.


Eden ima prst v riti, drugi ima pa v riti prst.

o+ nevone

eno in isto


Ne znaš slovensko. Sicer tudi jaz ne pišem pravilne slovenščine, a če se že secira neka poved, povem kako je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

europenian ::

Lazem, ker pac druzba ne prenese resnice in se uzali in te imajo za nesramnega, vulgarnega ali pa ti ne verjamejo, da si drugacen. Ljudje hocejo, da se jim vleces v rit.

V mladosti sem vedno govoril resnico, kaj si mislim, kaj se doma dogaja. Potem so mi pa ucitelji govorili, da se to ne sme, pa doma, da to nesmes naokol govort. Bil sem v razlicnih druzbah, ki se niso marale pa sem povedal vedno resnico, pa je bil spet problem.

No nekega dne sem zaradi tega zacel fejkat in lagat in kar je je. Moja partnerka ve za to zgodbo in jo se vcasih pohecam, ko me vprasa ali se ji pase obleka, jo vprasam hoces da ti odgovorim kot tvoja mama ali pa da ti povem resnico :) Nisem pa taksen, da ce me nekaj moti, da tega nebi povedal. To povem, ampak potem je spet problem, ce koga moti, da mene moti nekaj.

Potem pa je se problem, ker ne smem naokoli govorit dolocenih poslovnih skrivnosti oz. kaj se dela v sluzbi, potem pa si pac moram nekaj izmisliti, ker drugace so mi zaceli gnjavit zakaj sem tiho, zakaj nic ne povem, tako da potem rajsi priredim zgobo.

Pa, ker poznam dolocene ljudi na dolocenem polozaju, sicer povem kako je scim, ampak da me slucajno ne zalotijo enostavno zamenjam imena, osebe, ampak zgodba je ista. Problem je, ko ti lahko zaradi tega prileti krogla v glavo ali pa unicijo vsakdanje zivljenje, ce se izve kdo je povedal resnico.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

lažem samo v skrajni sili ampak ne za nepoštene namene ali karšnekoli koristi ampak zgolj in samo ko sem v stiski. Govorim tako kot je res pa čeprav je včasih res težko ker veš da ne boš mogu iti v detajle ki bi pojasnili zadevo. Danes je vse instantno in čim kej "čudnega" izjaviš se ti začnejo smejat al pa naredijo da gre govor hitro dalje da niti ne morš obrazložit svojega resničnega odgovora. Če pa že pa pol izpade kot da se hočš na vsak način "rešit" . Zato je težko resnico. Vsi se hočejo počutit superiorni nad drugimi al pa iskat skupne točke obsojanja pri drugih za to da se bolj čuti tista enotnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Raptor F16 ::

Glugy je izjavil:

lažem samo v skrajni sili ampak ne za nepoštene namene ali karšnekoli koristi ampak zgolj in samo ko sem v stiski.


To si se gladko zlagal :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Snegec ::

Ko sem še govoril resnico, nisem imel nobenih prijateljev. Tudi ženske ne prenesejo resnice kaj boljše ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

gruntfürmich ::

Raptor F16 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

nevone je izjavil:


Beli lažnivci so osebe, ki lažejo zato, da bi nekomu prihranile bolečino in ne želijo škodovati.

Tale se mi ne zdi tako nedolžna. Človeku jemlješ pravico do sprejemanja odločitev na podlagi točnih informacij, neprijetno resnico se da povedati tudi na človeku prijazen način.


Ok a boš posvojenemu otroku šla razlagat da nisi njegova mama ?

kolegica in kolega bosta svojemu posvojencu vedno govorila da ima 2 mamici (in 2 očeta).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Snegec ::

gruntfürmich je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

nevone je izjavil:


Beli lažnivci so osebe, ki lažejo zato, da bi nekomu prihranile bolečino in ne želijo škodovati.

Tale se mi ne zdi tako nedolžna. Človeku jemlješ pravico do sprejemanja odločitev na podlagi točnih informacij, neprijetno resnico se da povedati tudi na človeku prijazen način.


Ok a boš posvojenemu otroku šla razlagat da nisi njegova mama ?

kolegica in kolega bosta svojemu posvojencu vedno govorila da ima 2 mamici (in 2 očeta).


To, da ima otrok 2 mamici in 2 očeta ni ravno enako temu, da je posvojen. To je spet obračanje besed, zavijanje čokolade v folijo.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Raptor F16 ::

Laganje je zapovedano v bontonu :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

prvak_kosir ::

Kadar mi pride prav, oziroma ce me hoce kdo nategnit mu ne ostanem dolzen

gruntfürmich ::

Snegec je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

nevone je izjavil:


Beli lažnivci so osebe, ki lažejo zato, da bi nekomu prihranile bolečino in ne želijo škodovati.

Tale se mi ne zdi tako nedolžna. Človeku jemlješ pravico do sprejemanja odločitev na podlagi točnih informacij, neprijetno resnico se da povedati tudi na človeku prijazen način.


Ok a boš posvojenemu otroku šla razlagat da nisi njegova mama ?

kolegica in kolega bosta svojemu posvojencu vedno govorila da ima 2 mamici (in 2 očeta).


To, da ima otrok 2 mamici in 2 očeta ni ravno enako temu, da je posvojen. To je spet obračanje besed, zavijanje čokolade v folijo.

ampak tako mu bosta govorila že od samega začetka, in tudi za druge bo tako najboljše. itq da kot dojenček ne bo dojel kaj to pomeni, potem pa vedno bolj. imho bolje to kot potem mu enkrat povedat da ima druge 'prave' starše...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

kolegica in kolega bosta svojemu posvojencu vedno govorila da ima 2 mamici (in 2 očeta).


Ne bi mogla narediti bolje.

Posvojeni otroci povsem lahko razumejo, zakaj in čemu morajo ohraniti vez z biološkimi starši, tudi če so jih ti dali v posvojitev. In povsem lahko razumejo, da se starši, ki niso biološki starši, prav tako lahko tretira kot mamico in očka.

To mnogi ki posvojijo otroke znajo pravilno predstaviti, da ima otrok čim manj travm. Travme povzročajo tisti, ki to problematizirajo, in jim vcepljajo, kako je to slabo, da ne živijo pri bioloških starših, oziroma te starše slikajo kot nekaj slabega.

Nebiološki starši lahko v nekaterih primerih bolje in obenem ljubeče skrbijo za nebiološke otroke. Če si človek, to lahko razumeš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

#000000 ::

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Se ne spominjam kdaj sem nazadnje lagal.
Če pošteno živiš, potem ni česa skrivati.

Tudi tiste, ki mi rečejo: "To ti povem, samo nikomur ne povej" takoj prekinem in rečem, da nočem vedeti (načeloma se takih ljudi tako ali tako izogibam).
Zakaj bi se obremenjeval s tem, da bom čuval od nekoga "skrivnost"?


Moras biti krasen prijatelj, ce nisi sposoben diskretnosti.


Ljudje mi (z življenjem) zaupajo.
Nimam pa časa za take, ki čveke predstavijo kot največjo skrivnost (tako ali tako pa sami te bedarije okoli trosijo).
Za take je škoda časa. So ustnove, ki kjer lahko pozdravijo svoje komplekse.

;-) ::

Nevem ce bi to poimenoval laž, pogosto pa govorim to kaj ljudje želijo slišati, kar pa ni resnica.

Raptor F16 ::

;-) je izjavil:

Nevem ce bi to poimenoval laž, pogosto pa govorim to kaj ljudje želijo slišati, kar pa ni resnica.


Čustvena inteligenca zajema tudi sposobnost manipuliranja. Če znaš besede obrnit boš drugim zelo všečen pa še odprli se ti bodo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hypathia ::

Ma dej nehi nakladat in iskat izgovore za svoje laži. Morda boš komu zaradi manipulacije všečen za kratke čas, bo pa razočaranje/jeza toliko večja, ko bo resnica prišla na dan. Takšna je miselnost narcisističnih psihopatov brez vesti in morale.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tikitoki ::

Hypathia je izjavil:

Ma dej nehi nakladat in iskat izgovore za svoje laži. Morda boš komu zaradi manipulacije všečen za kratke čas, bo pa razočaranje/jeza toliko večja, ko bo resnica prišla na dan. Takšna je miselnost narcisističnih psihopatov brez vesti in morale.


Ti si krasen primer osbe, ki kompulzivno laze. Potem pa drugim ocitas pomankanje morale:).

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

Ma dej nehi nakladat in iskat izgovore za svoje laži. Morda boš komu zaradi manipulacije všečen za kratke čas, bo pa razočaranje/jeza toliko večja, ko bo resnica prišla na dan. Takšna je miselnost narcisističnih psihopatov brez vesti in morale.


Nihče se ne zgovarja. Dejstvo je da že po bontonu uporabljamo cel kup zlaganih fraz samo zato da se lahko socializiramo in sogovorcu damo občutek da nam je mar zanj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hypathia ::

Nehaj mešati hruške in marjetice. Neke vljudnostne fraze za katere je splošno znano, da se jih ne jemlje dobesedno, pač ne moreš primerjati z lažmi, pri katerih samo ena stran ve, da ne držijo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

Nehaj mešati hruške in marjetice. Neke vljudnostne fraze za katere je splošno znano, da se jih ne jemlje dobesedno, pač ne moreš primerjati z lažmi, pri katerih samo ena stran ve, da ne držijo.



;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

tikitoki je izjavil:


Ti si krasen primer osbe, ki kompulzivno laze. Potem pa drugim ocitas pomankanje morale:).


Tu gre bolj za problem neke indoktrinacije, spranih možganov. Ko (svojo) realnost vidiš tako izkrivljeno, da se sploh ne zavedaš več, da govoriš neumnosti in laži.

predi ::

Koko, gorila, ki so jo v ujetništvu naučili znakovnega jezika, je enkrat iz stene utrgala jeklen odtok/korito in se zlagala, da je to storila njena mačka All Ball. Zakaj? Milijoni let evolucije. Upirati se temu, z nekimi iluzijami o "morali", je absurdno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstralija dobiva kodeks za boj proti spletnim dezinformacijam

Oddelek: Novice / NWO
103118 (2537) zmaugy

Nikola motors je scam

Oddelek: Znanost in tehnologija
172073 (1522) bluefish
»

Ne lazem, majkemi

Oddelek: Loža
232694 (1422) HomeEdition
»

Omrežja zaostrujejo boj proti teorijam zarot okoli koronavirusa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9516183 (11923) WizzardOfOZ
»

Problem 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
947993 (6502) Zero0ne

Več podobnih tem