» »

Zaposlitvena rehabilitacija

Zaposlitvena rehabilitacija

Zazzau ::

Pozdravljeni,

Star sem 20let rojen s posebnim potrebam problem z govorom, manjse motnje v razvoju pshiicne, koncal solo z nizjim poklicnnim programom.. Delal kot student 1leto sem zasluzil Skupaj za voznisko in avto sam bez vecjih tezav v kuhinji..

13.271,38 Brutoo
11.214,30 Netoo
2.057,08 Prispevek PIZ

Na zavodu mi že 5krat predlagajo to zaposliteveno rehabilitacijo strah me ce dobim ta status invalida da bom se tezje najdel zaposlitev in da ne bom nic imel od drzave kot pomoč, mislim ce dobim status invalida ne morem dobit invalidsko pokojnino ce nimam delovne dobe.. Dosti sem prebral da te vzamjeo kao na testiranje več let da im delas 8ur kao za ocenjevanje za dzabe in na koncu ne dobis zaposlitve..
Jaz lahko delam lazja fizicna dela pomivanje posode zlaganje kaksno in tezja dela če se navadim trenutno nisem fizicno toliko spreten..
Vasa mnenja kaksna so o tej rehabilitaciji, ali je boljse da najdem kaksno zaposlitev kot da grem v ta projekt..In me zanima ce je mozno da me dajo dol z zavoda kjer nocem v to zaposlitveno rehablitacijo trenutno prejmam socialno pomoč 400eur..
Se opravicujem zaradi slabe slovnice nisem iz slovenije .

Hvala za nasvete..
  • poskusil klonirati: Zazzau ()

zobnik ::

Ja lahko te dajo dol iz zavoda in ostaneš za pol leta brez te pomoči. Ampak saj s to zaposlitveno rehabilitacijo ni nič kaj takega, v bistvo je plus za tebe, ker ne dosegaš norme. Država ti pomaga/doplača, da si na koncu enakovreden ostalim.
Zarad tega programa ti ne bodo kar dodeli invalidnost s katero mešaš.
Še vedno kadarkoli si lahko najdeš delo.
Veš koliko ljudi ima podobne težave pa normano delajo.

Zazzau ::

zobnik je izjavil:

Ja lahko te dajo dol iz zavoda in ostaneš za pol leta brez te pomoči. Ampak saj s to zaposlitveno rehabilitacijo ni nič kaj takega, v bistvo je plus za tebe, ker ne dosegaš norme. Država ti pomaga/doplača, da si na koncu enakovreden ostalim.
Zarad tega programa ti ne bodo kar dodeli invalidnost s katero mešaš.
Še vedno kadarkoli si lahko najdeš delo.
Veš koliko ljudi ima podobne težave pa normano delajo.


Mislim da je problem z tem statusom te noben noče zaposlit

Vetrolov ::

Mislim da je sodelavka v nekem takem programu in dela v slaščičarni znanega trgovca. V glavnem ko te notri potegnejo te nočejo več izpustit, saj jih manj plačajo in delajo enako kot vsi ostali.

tikitoki ::

Zazzau je izjavil:

Pozdravljeni,

Star sem 20let rojen s posebnim potrebam problem z govorom, manjse motnje v razvoju pshiicne, koncal solo z nizjim poklicnnim programom.. Delal kot student 1leto sem zasluzil Skupaj za voznisko in avto sam bez vecjih tezav v kuhinji..

13.271,38 Brutoo
11.214,30 Netoo
2.057,08 Prispevek PIZ

Na zavodu mi že 5krat predlagajo to zaposliteveno rehabilitacijo strah me ce dobim ta status invalida da bom se tezje najdel zaposlitev in da ne bom nic imel od drzave kot pomoč, mislim ce dobim status invalida ne morem dobit invalidsko pokojnino ce nimam delovne dobe.. Dosti sem prebral da te vzamjeo kao na testiranje več let da im delas 8ur kao za ocenjevanje za dzabe in na koncu ne dobis zaposlitve..
Jaz lahko delam lazja fizicna dela pomivanje posode zlaganje kaksno in tezja dela če se navadim trenutno nisem fizicno toliko spreten..
Vasa mnenja kaksna so o tej rehabilitaciji, ali je boljse da najdem kaksno zaposlitev kot da grem v ta projekt..In me zanima ce je mozno da me dajo dol z zavoda kjer nocem v to zaposlitveno rehablitacijo trenutno prejmam socialno pomoč 400eur..
Se opravicujem zaradi slabe slovnice nisem iz slovenije .

Hvala za nasvete..


Vsaj pred casom si imel drugo moznost "upokojitve" brez delovne dobe. Verjetno so bila leta omejitev, ali kaj drugega. Pozanimaj se tocno kaksne pravice in moznosti imas.

Gkede samega usposabljanja in statusa nimam mnenja, ker ne poznam situacije. Bivsa punca ima status invalida zaradi izgube sluha. Sam ona je visoko izobrazena in ima trenutno solidno sluzbo. Tak, da ocitno status invalida ni absolutna ovira. Imas tudi podjetja kjer zaposlujejo invalide. Sam to je res psecificno podrocje, ki ga ne poznam in ti priporocam, da se obrnes na kaksno drustvo, organizacijo,..., ki se uvarja s tovrstno problematiko. Pa seveda na osebe, ki so to same dale skozi.

Zazzau ::

tikitoki je izjavil:

Zazzau je izjavil:

Pozdravljeni,

Star sem 20let rojen s posebnim potrebam problem z govorom, manjse motnje v razvoju pshiicne, koncal solo z nizjim poklicnnim programom.. Delal kot student 1leto sem zasluzil Skupaj za voznisko in avto sam bez vecjih tezav v kuhinji..

13.271,38 Brutoo
11.214,30 Netoo
2.057,08 Prispevek PIZ

Na zavodu mi že 5krat predlagajo to zaposliteveno rehabilitacijo strah me ce dobim ta status invalida da bom se tezje najdel zaposlitev in da ne bom nic imel od drzave kot pomoč, mislim ce dobim status invalida ne morem dobit invalidsko pokojnino ce nimam delovne dobe.. Dosti sem prebral da te vzamjeo kao na testiranje več let da im delas 8ur kao za ocenjevanje za dzabe in na koncu ne dobis zaposlitve..
Jaz lahko delam lazja fizicna dela pomivanje posode zlaganje kaksno in tezja dela če se navadim trenutno nisem fizicno toliko spreten..
Vasa mnenja kaksna so o tej rehabilitaciji, ali je boljse da najdem kaksno zaposlitev kot da grem v ta projekt..In me zanima ce je mozno da me dajo dol z zavoda kjer nocem v to zaposlitveno rehablitacijo trenutno prejmam socialno pomoč 400eur..
Se opravicujem zaradi slabe slovnice nisem iz slovenije .

Hvala za nasvete..


Vsaj pred casom si imel drugo moznost "upokojitve" brez delovne dobe. Verjetno so bila leta omejitev, ali kaj drugega. Pozanimaj se tocno kaksne pravice in moznosti imas.

Gkede samega usposabljanja in statusa nimam mnenja, ker ne poznam situacije. Bivsa punca ima status invalida zaradi izgube sluha. Sam ona je visoko izobrazena in ima trenutno solidno sluzbo. Tak, da ocitno status invalida ni absolutna ovira. Imas tudi podjetja kjer zaposlujejo invalide. Sam to je res psecificno podrocje, ki ga ne poznam in ti priporocam, da se obrnes na kaksno drustvo, organizacijo,..., ki se uvarja s tovrstno problematiko. Pa seveda na osebe, ki so to same dale skozi.


Nisem se upokojil prej kjer mi noben tega ni predlagal in mislim da nisem nič toliko gibalno oviran kot da imam manjse tezave z govorom in stopali nvm zakaj me hocejo na zaposlitveno rehabilitacijo govorijo da je to boljse zame.. Dosti sem prebral po forumih da to ni dobro..
Zdaj ni toliko prostih delovnih mest kjer je dosti zaprto.. Nisem pa sposoben da dvigujem 50kg ali da hitro delam kot metak pač nisem toliko dinamčen in mvm zakaj me hočejo v ta projket da dobim status invalida naprimer da delam 8ur z omejtivami nekim itak sam naprimer vem kaj lahko.. Če bi imeli normlana invalidska podjetja z plačo 800eur in ne da delas celi mesec za 400eur..

Zazzau ::

Vetrolov je izjavil:

Mislim da je sodelavka v nekem takem programu in dela v slaščičarni znanega trgovca. V glavnem ko te notri potegnejo te nočejo več izpustit, saj jih manj plačajo in delajo enako kot vsi ostali.


Vpraanje zakaj je manj plačajo kjer ima ta status normalno pa dela kot ostali.. Drzava pa to podjetje plača duplo več kjer ima njo zaposleno z tem statusom ona pa dela morda boljse od ostali nekatarih.. Dosti je izkoriscanja v tem Eu financira tole..

zobnik ::

Zgubit nimaš kaj .... za svoje delo pa zahtevaj vsaj min.plačilo, če firma plača 500 evrov ti naj država doplača do min.plače (to načeloma doplača firma a v tem primeru je drugače) nikakor ne pristan na kakšnih 400-500 evrov/mesec. Ne in ne. Beda sistema
Ali da obdržiš pomoč 400 + 350 dodatka za zaposlitev, to bi šlo.
Sam se spomnem več let nazaj razgovora s še 30 ostalimi, ob 800 bruto plači so VSI šli ven, ma so se začel kregat iz oči v oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

ajdov ::

kaj je pa tvoj cilj?

da obdržiš pomoč? da dobiš neko delo, pač karkoli? da dobiš neko delo, kjer imaš možnost 'dobre' plače, napredovanja, ..?

mr_chai ::

Obdrži socialno pomoč in začni igrati spletni poker. ;) Malo za šalo, malo zares.

Na tvojem mestu, bi obdržal socialno pomoč, dokler ne bi našel nekega normalnega dela.

zobnik ::

Če zavrneš ta program te znajo brisat iz zavoda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarna socialna pomoč - izkoriščanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15422564 (12967) zobnik
»

Status invalida na zavodu za zaposlovanje

Oddelek: Loža
294647 (3740) MIHAc27
»

S.P. ter zavarovanje izpada dohodkov

Oddelek: Loža
242618 (1734) Mare2
»

Ali lahko zaposlim invalida I. kategorije?!

Oddelek: Loža
122636 (1813) solatko
»

[fork] socialna vs. delo

Oddelek: Problemi človeštva
332037 (1730) Karaya 52

Več podobnih tem