» »

Solanje informatike

Solanje informatike

«
1
2

rAnck ::

Pozdravljeni,

vem, da je ze veliko tem odprtih o tem ampak vecinoma so stare ali pa preprosto nisem dobila odgovora oziroma dovolj informacij.

Koncujem gimnazijo in ne vem, kam se vpisati na faks. Zelim studirati nekaj povezanega z racunalnistvom, ker vem da je to tako rekoc poklic prihodnosti, vendar hocem se neko dodatno znanje zato se odlocam med sledecimi faksi:
- fri - upravna informatika
- ef - poslovna informatika in
- fdv - druzboslovna informatika

Zanima me kje (in koliko) bom dobila najvec znanja iz podrocja racunalnistva, kje je najvecja zaposljivost, razlike med programi ipd.

Ze v naprej se zahvaljujem za pomoc!

Mavrik ::

Ja kakšne točno informacije ti pa manjkajo v drugih temah?
The truth is rarely pure and never simple.

rAnck ::

@mavrik nisem nasla nobene ki bi vse tri primerjala programe primerjala v zadnjih letih. Lahko, da sem kaj zgresila, tudi link do drugih tem je dobrodosel:)

Blinder ::

rAnck je izjavil:

vem da je to tako rekoc poklic prihodnosti


To je bilo pred 20 leti
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Danes je to pač rutinska industrija, ki se jo rabi.

Če imaš kaj pojma, pojdi na FRI.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PromeuZ ::

FDV DI - 10 let nazaj tole ni bilo i od informatike. Sociologija + anketna metodologija. Kako je od prenovitve programa, bo moral pa kdo drug povedati.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

rAnck ::

Nimam nic predznanja iz podrocja programiranja. Menda to ni problem, se posebej ne na upravni informatiki, ce govorimo o fri-ju.
Kateri poklici pa naj bi bili danes najbolj iskani?
Imam obcutek, da nevem tocno, kaj iscem, ker v srednji soli nismo dobili skoraj nic informacij. Vsak dan izvem za nov program studija, ki se mi zdi zanimiv... ima kdo kaksne predloge? Trenutno je moj edini kriterij zaposljivost in placa potem bi se pa odlocila kaj me najbolj zanima.

Tody ::

Lahko ti povem za EF ker sem jo končal. Da bi se podjetja grebla za tabo se ne. Velike plače so za ljudi ki resujejo velike probleme. Vse tri smeri ti dajejo vpogled v poslovnega analitika, ki človek, ki bi moral razumeti tako poslovni kot tehnični del. Torej iz zahtev, ki jih ima stranka prevest to v jezik ki ga bodo zastopili programerji oz tehnično osebje.

Če hočes programirati pa je FRI

Znanje na faksu je sele prva stopnica, cimprej ze v prvem letniku se zacni zanimati za delo. Na ef je blo vcasih veliko priložnosti za to. Po 5 letih na faksu bos svetlobna leta pred diplomanti brez delovnih izkušenj.

Invictus ::

rAnck je izjavil:

Nimam nic predznanja iz podrocja programiranja. Menda to ni problem, se posebej ne na upravni informatiki, ce govorimo o fri-ju.

To na nobeni smeri ni problem, če se boš potrudil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

rAnck je izjavil:

Kateri poklici pa naj bi bili danes najbolj iskani?
Napačen pristop. Vprašaj se raje, kaj *tebe* osebno najbolj zanima, s čim se želiš ukvarjati, kje se vidiš ipd. ter na podlagi tega ugotovi, kakšno izobrazbo bi bilo smiselno pridobiti, da bo podprla to tvojo pot.

rAnck ::

@pegasus, iskreno povedano ne vem, ravno zato sem zastavila to vprasanje, da bi raziskala te fakse in morda zbudila zanimanje za kaksnega. Trenutno poznam sam bolj "osnovne" in se niti ne zavedam, kaj vse obstaja.

Goran's Blog ::

Verjetno so iskani keramičarji, lesarji, vodovodarji, eletkričarji...šalo na stran.
Pojdi kar te veseli, v življenju ne moreš nekaj delati kar te ne. Morda kakšno leto potem ti gre vse na ku**.
Šola, da v življenju neke usmeritve in če zraven delaš za sebe kakšen projekt v smeri kot se šolaš potem iz tega lahko pridobiš veliko znanja, da si potem zaposljiv.

WhiteAngel ::

OP: Če želiš kaj pametnega početi, zagrizi v FRI, ampak čistokrvni program z veliko programiranja in teorije, potem pa še MAG. Službe so za take sigurne. Te družboslovne smeri so pa šišmiš. Programirati ne boš dosti znala, v košu boš pa še s sto ostalimi družboslovci za eno delovno mesto. Boš prej dobila službo, če greš na PeF, če je zgolj imeti službo tvoj cilj.

Tody ::

Uporabi orodja ki jih imas recimor google. Vpises tutorial in potem kako frazo. Tako dobis video ali druge vodiče, kjer pokažejo kaj o programiranju in si mal poglej kaj delajo, če ti je to zanima potem... Lahko gres recimor na pluralsight, kjer imajo ze izdelane poti za razne profile, arhitekta programske opreme, spletnega razvijalca, data inžinirja itd itd. Razišci kaj te ljudje delajo in potem začni korakati k temu.

kuall ::

rAnck je izjavil:

kje je najvecja zaposljivost


Samo poglej oglase za delo. Na slo techu recimo so SAMI oglasi za programerje, kar me kar malo čudi, glede na to, da je tem malo programerskih, če pa že so samo nabijajo pametnjakoviči.

Isnull ::

Če želiš študirati nekaj v zvezi z računalništvom, kar na FRI.
Če pa je vprašanje o zaposljivosti, pa je vseeno, za katero izmed navedenih smeri se odločiš, le nauči se programirati. Če si res lena, se lahko odločiš tudi za nek 2 letni faks informatike, lih toliko, da izgleda, da si nekaj študiral/a. Sam delam kot programer, pa smo mix iz FRI-ja, poslovne/družboslovne informatike, in raznih 2 letnih programov informatike, pa sama izobraza ne igra vloge pri plači / zaposljivosti.

styrian ::

rAnck je izjavil:

Pozdravljeni,

vem, da je ze veliko tem odprtih o tem ampak vecinoma so stare ali pa preprosto nisem dobila odgovora oziroma dovolj informacij.

Koncujem gimnazijo in ne vem, kam se vpisati na faks. Zelim studirati nekaj povezanega z racunalnistvom, ker vem da je to tako rekoc poklic prihodnosti, vendar hocem se neko dodatno znanje zato se odlocam med sledecimi faksi:
- fri - upravna informatika
- ef - poslovna informatika in
- fdv - druzboslovna informatika

Zanima me kje (in koliko) bom dobila najvec znanja iz podrocja racunalnistva, kje je najvecja zaposljivost, razlike med programi ipd.

Ze v naprej se zahvaljujem za pomoc!


Izogibaj se računalništva na daleč. To že dolgo ni več poklic prihodnosti. Večina je zaposlenih nestalno preko s.p.-jev, na tzv. gig economy model, šefi pa zahtevajo da delaš 18/ur na dan za pest riža, saj si v konkurenci s tretjim svetom. Novincev nobeno podjetje noče šolati. Če hočeš v Sloveniji dobro zaslužiti, moraš biti skoraj genij.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi se vpisal na zdravstveno fakulteto. Takoj dobiš službo doma in v tujini, oddelaš vsak dan tistih 8 ur in imaš doma mir. Vzameš si lahko tudi dopust.

WhiteAngel ::

styrian je izjavil:


Izogibaj se računalništva na daleč. To že dolgo ni več poklic prihodnosti. Večina je zaposlenih nestalno preko s.p.-jev, na tzv. gig economy model, šefi pa zahtevajo da delaš 18/ur na dan za pest riža, saj si v konkurenci s tretjim svetom. Novincev nobeno podjetje noče šolati. Če hočeš v Sloveniji dobro zaslužiti, moraš biti skoraj genij.


:))

styrian ::

Beri sosednjo temo, kako človek z diplomo išče delo:

Kako začeti kot sistemski administrator?

sandmat ::

styrian je izjavil:



Izogibaj se računalništva na daleč. To že dolgo ni več poklic prihodnosti. Večina je zaposlenih nestalno preko s.p.-jev, na tzv. gig economy model, šefi pa zahtevajo da delaš 18/ur na dan za pest riža, saj si v konkurenci s tretjim svetom. Novincev nobeno podjetje noče šolati. Če hočeš v Sloveniji dobro zaslužiti, moraš biti skoraj genij.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi se vpisal na zdravstveno fakulteto. Takoj dobiš službo doma in v tujini, oddelaš vsak dan tistih 8 ur in imaš doma mir. Vzameš si lahko tudi dopust.

Bullshit. V itju se nikoli ni bilo tako dobro kot je sedaj. Isce se pa vse in povsod. Sam da znas malo, lhko zivis lagodno zivljenje. Veliko pa jih ima spje, ker pri 100k letno placajo 4k davka plus minimalne prispevke.

Kayzon ::

styrian je izjavil:

rAnck je izjavil:

Pozdravljeni,

vem, da je ze veliko tem odprtih o tem ampak vecinoma so stare ali pa preprosto nisem dobila odgovora oziroma dovolj informacij.

Koncujem gimnazijo in ne vem, kam se vpisati na faks. Zelim studirati nekaj povezanega z racunalnistvom, ker vem da je to tako rekoc poklic prihodnosti, vendar hocem se neko dodatno znanje zato se odlocam med sledecimi faksi:
- fri - upravna informatika
- ef - poslovna informatika in
- fdv - druzboslovna informatika

Zanima me kje (in koliko) bom dobila najvec znanja iz podrocja racunalnistva, kje je najvecja zaposljivost, razlike med programi ipd.

Ze v naprej se zahvaljujem za pomoc!


Izogibaj se računalništva na daleč. To že dolgo ni več poklic prihodnosti. Večina je zaposlenih nestalno preko s.p.-jev, na tzv. gig economy model, šefi pa zahtevajo da delaš 18/ur na dan za pest riža, saj si v konkurenci s tretjim svetom. Novincev nobeno podjetje noče šolati. Če hočeš v Sloveniji dobro zaslužiti, moraš biti skoraj genij.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi se vpisal na zdravstveno fakulteto. Takoj dobiš službo doma in v tujini, oddelaš vsak dan tistih 8 ur in imaš doma mir. Vzameš si lahko tudi dopust.



Load of horse crap..

V kolegovi firmi imajo punco ki je bila x faks,in se v letu dni izsoalala za web dev(junior). Zdej dela za mesecno 1800-1900 neto.

Toliko o temu kok je tezko dobiti siht.. Je pa treba met zagnanost da se ucis tudi doma reci,ne samo na faks hodit in delat naloge in seminarske. Treba je imeti projekte itd.. Sej ves.

pffff ::

Kayzon je izjavil:

styrian je izjavil:

rAnck je izjavil:

Pozdravljeni,

vem, da je ze veliko tem odprtih o tem ampak vecinoma so stare ali pa preprosto nisem dobila odgovora oziroma dovolj informacij.

Koncujem gimnazijo in ne vem, kam se vpisati na faks. Zelim studirati nekaj povezanega z racunalnistvom, ker vem da je to tako rekoc poklic prihodnosti, vendar hocem se neko dodatno znanje zato se odlocam med sledecimi faksi:
- fri - upravna informatika
- ef - poslovna informatika in
- fdv - druzboslovna informatika

Zanima me kje (in koliko) bom dobila najvec znanja iz podrocja racunalnistva, kje je najvecja zaposljivost, razlike med programi ipd.

Ze v naprej se zahvaljujem za pomoc!


Izogibaj se računalništva na daleč. To že dolgo ni več poklic prihodnosti. Večina je zaposlenih nestalno preko s.p.-jev, na tzv. gig economy model, šefi pa zahtevajo da delaš 18/ur na dan za pest riža, saj si v konkurenci s tretjim svetom. Novincev nobeno podjetje noče šolati. Če hočeš v Sloveniji dobro zaslužiti, moraš biti skoraj genij.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi se vpisal na zdravstveno fakulteto. Takoj dobiš službo doma in v tujini, oddelaš vsak dan tistih 8 ur in imaš doma mir. Vzameš si lahko tudi dopust.



Load of horse crap..

V kolegovi firmi imajo punco ki je bila x faks,in se v letu dni izsoalala za web dev(junior). Zdej dela za mesecno 1800-1900 neto.

Toliko o temu kok je tezko dobiti siht.. Je pa treba met zagnanost da se ucis tudi doma reci,ne samo na faks hodit in delat naloge in seminarske. Treba je imeti projekte itd.. Sej ves.


Ne ni, horse crap je predvsem tole tvoje, ker na enem primeru sklepas vse. Celotna racunalniska industrija se je pobebavila, da bi lahko prisla do slabo placanih kvazi programerjev, vse je slo na nezahtevne tehnologije in stopila za velik korak v razvoju v rikverc. Zakaj mislis da je java, javascript tako "zelo cenjen" pri firmah? Ker je tako genialna tehnologija ali ker iz vsake kante v katero brcnes padejo trije, ki jo "obvladajo".

Programerji so prakticno izumrli, zdaj so samo se poznavalci frameworkov, in place zadnjih 20 let samo padajo (zasluzek firme proti zasluzku posameznika se razume). Danes je denar za posameznike precej bolj v zdravstvu kot v kucanju brezvezne kode, ki je nihce dejansko ne rabi. Do takrat ko bo OP dostudiral bojo padle samo se bolj. Mularijo ze v osnovni soli ucijo programirat, kaj mislis, ko bojo prisli na trg dela, kaksna bo se perspektivnost v nakladaskih tehnologijah, ki jih ze danes ne rabimo, pa je baloncek tako velik, da ga nihce ne vidi.

Farmacija, genetika, KMETIJSTVO. Stvari, ki jih res potrebujemo, ne pa sami izgovori, da bi se bolj zabavali polne riti ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

kuall ::

Kmetijstvo? Neumnost. Kmetov je daleč preveč. Če kmet kupuje robote, ki so jih sprogramirali programerji pol je še ok kmet. Ali pa če je kmet samo za hobi par ur na teden.

Programiranje je podobno koronavirusu: novo je, moderno in ljudem se ob takih stvareh zelo rado kar nekaj meša. Ustvarijo neko svoje velikokrat butasto mnenje, v veliki želji se počutiti bolj pametne kot vse druge "ovce".

Tody ::

Hmmm zakaj pa potem manjka medicinskih sester? Mogoče zarad nemogočih urnikov? Al pa slabih plač? Zajebanih pogojev dela? Verjetno potem ko si dal 20 let šolanja je bolje...

It se širi in niti pod razno ne obstajajo samo programerji z javo in javascriptom. Btw če obvladas katerega koli potem tudi dobis pošteno plačilo, ce pa znas uporabljat jquery in mislis da ti bo kdo za to dal 2k neto pa mislim da mas tu problem.

Zmeraj se bo iskalo ljudi, ki bodo znal integrirat zadeve in reševati konkretne probleme. Je pa tudi res da na projektu ki je vreden 20000 eur ne moreš met 3 programerje po 5k na mesec

Smurf ::

pffff je izjavil:


Farmacija, genetika, KMETIJSTVO. Stvari, ki jih res potrebujemo, ne pa sami izgovori, da bi se bolj zabavali polne riti ljudi.

Farmacija se lahko hodi ob bok ITju. Pri "genetiki" in "kmetijstvo" so pa sluzbe slovenije dalec od IT sluzb.

rAnck ::

Update: katere poklice lahko opravljas na daljavo? Razmisljala sem namrec o tem, da si zelim veliko potovati in bi si zelala poklica, ki ga lahko opravljas prek racunalnika kjer kol, kadarkoli.

Zimonem ::

IT definitivno, ni pa tako simpl kot si predstavljaš.

styrian ::

rAnck je izjavil:

Update: katere poklice lahko opravljas na daljavo? Razmisljala sem namrec o tem, da si zelim veliko potovati in bi si zelala poklica, ki ga lahko opravljas prek racunalnika kjer kol, kadarkoli.


OnlyFans dekle.

Invictus ::

styrian je izjavil:

rAnck je izjavil:

Update: katere poklice lahko opravljas na daljavo? Razmisljala sem namrec o tem, da si zelim veliko potovati in bi si zelala poklica, ki ga lahko opravljas prek racunalnika kjer kol, kadarkoli.


OnlyFans dekle.

Tole ja... :))

Drugače je pa najstarejša obrt super primerna zato, pa bolje služiš kot v IT.

Sam pazljivo moraš izbirati lokacije in stranke, da ne delaš za skodelo riža...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

styrian ::

Če delaš v IT-ju za kakšno mednarodno korporacijo, so na vrhu ponavadi MBA-ji, ki so obsedeni s "štetjem fižola", tako da se moraš pred prihodom in po odhodu iz dela obvezno štempljati.

Lahko pol službe prespiš, samo bodo ponoreli, če boš šel sekundo prej domov. Delo od kjerkoli pomeni tudi, da lahko tudi Indijec dela namesto tebe za desetino tvoje plače.

Invictus ::

styrian je izjavil:

Če delaš v IT-ju za kakšno mednarodno korporacijo, so na vrhu ponavadi MBA-ji, ki so obsedeni s "štetjem fižola", tako da se moraš pred prihodom in po odhodu iz dela obvezno štempljati. Lahko pol službe prespiš, samo bodo ponoreli, če boš šel sekundo prej domov.

Ja, imaš še tako korporacije, samo dobro plačanim zaposlenim ponavadi ne težijo za sekunde... To je za nizko plačano raje...

styrian je izjavil:


Delo od kjerkoli pomeni tudi, da lahko tudi Indijec dela namesto tebe za desetino tvoje plače.

Ja, naredi pa ne desetino ampak stotino tvojega dela.

Indijci niso nek biser v ITju. Seveda se najdejo, ampak ti niso poceni.

Pač si naštel dva klišeja, ki še vedno krožita po Sloveniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pffff ::

Uf, sem malo pozabil postat, za vse, ki bi radi programirali:

https://www.stilldrinking.org/programmi...

The human brain isn’t particularly good at basic logic and now there’s a whole career in doing nothing but really, really complex logic. Vast chains of abstract conditions and requirements have to be picked through to discover things like missing commas. Doing this all day leaves you in a state of mild aphasia as you look at people’s faces while they’re speaking and you don’t know they’ve finished because there’s no semicolon. You immerse yourself in a world of total meaninglessness where all that matters is a little series of numbers went into a giant labyrinth of symbols and a different series of numbers or a picture of a kitten came out the other end.


Ne. Nocete svojega dusevnega zdravja menjati za relativno slabo placo (glede na to kaj zahteva od vas) in velike profite delodajalca, ki jih niti pod razno noce deliti (po uspesnem exitu sem slisal "You werent invited to the party").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

zztop ::

Pa še nekaj pozitivnega:

pffff ::

Logo!

Aja je povedal :D

Ni nobenega Art of Programming vec. Firme so (in se se trudijo) spravile development za tekoci trak, da se celo pojavljajo clanki, da znalca sploh noces v teamu, ker se ostali s copy pastom bolje znajdejo, kot poizkusajo razumeti kaj je rekel. Samo se kupe birokracije, ki ti kradejo cas in preprecujejo, da bi popolni brezvezniki zagresili prevec napak. Se fucking software za trackanje bugov je v resnici narejen za risanje lepij grafov managementu (Jira). Pase. Nic vec romantike, o kateri sicer govori, pa se ne zaveda realnosti.

Btw, sel sem po mojem cez vse o cemer govori, od Loga do Mandelbrota. Ja, takrat so bila lepa leta za software, moral si nekaj znati, moral si razumeti racunalnike od hardwara navzgor, zdaj je samo se za prekladanje premoga s tisto mini plasticno zlicko za kavo, mesanje dreka in pumpanje vrednosti. Pop! In bo konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

pffff ::

Pa se kontra njegovi kitari. Seveda se ni izslo, ker je ceneje najeti 20 java* opic:


(namesto fortrana (in ostalega) mirno uporabite buzzworde iz trenutnega hypa, software ne bo zaradi tega nic boljsi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

C je preživet. Preveč nevaren. Lep jezik sicer ampak preteklost.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

C je preživet. Preveč nevaren. Lep jezik sicer ampak preteklost.


Sploh ni nevaren, nevarni so nesposobnezi, ki jim ga das. Ampak tudi s svincnikom si lahko kdo iztakne oko. Samo, danes ni point v cem delas ampak kaksni so stroski za firmo, tako da se izbere jezik, kjer so lahko tudi cimvecji nesposobnezi maksimalno produktivni in ne morejo narediti veliko skode. Uporabniki bojo pa tako ali tako napimpali svojo cloud godljo ali pa kupili mocnejsi pc.

Malo sicer stavim na Go (ce ti je bil vsec C bos imel morda veselje z njim) in Rust. Sranje od java.*/C# pa mora stran. Seveda ne bojo sli. Kmalu bomo spet na logu.

Mimogrede, je pa dalec od mrtvega, samo pac normiji ga ne zmorejo. Celo v Sloveniji, je nekaj firm, ki ga prav divje uporabljajo in ravno se igram z linux kernel modulom (proper application firewall, ki bo pa verjetno crknil kot projekt, ker me kernel omejuje na GPL, tega se pa ne grem, ampak zaenkrat reliably hookam network calle, ne bom pa dal zadeve ven kot open source, ker preprosto ne bom imel nic od tega), veliko srece glede tega s cimerkoli, se c++a se ne bi upal uporabljati, bo prevec dela z nomenklaturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

GO meni Rust jih hara.

pegasus ::

pffff je izjavil:

Nocete svojega dusevnega zdravja ...
Tu velja omeniti, da ščepec ocd in aspergerja močno dvigne kvaliteto ITjevca ;)

pffff ::

Zimonem je izjavil:

GO meni Rust jih hara.


Sorry, ampak prevod? :))

Sicer sem jaz precej bolj fan Goja (ceprav googlu ni za zaupat (zaupam pa Piku) in to je tudi edina zadeva ki me moti razen paskalovske sintakse, ceprav se jo navadis). No ja, pa kodo za module bi sprintal na enostranski papir, zvil v rolo in jo zaril v velecenjeno tistemu, ki se je je spomnil. Pa Dial enako, overridanje resolverja je bilo nemogoce, zdaj pa nemogoce samo na windowsih. In razlika zanj je bila samo upper ali lower case v eni funkciji. Fucking opinionated googlovi webshiti, ki imajo manijo, da odlocajo za cel svet kaj kdo rabi in kaj ne.

pegasus je izjavil:

pffff je izjavil:

Nocete svojega dusevnega zdravja ...
Tu velja omeniti, da ščepec ocd in aspergerja močno dvigne kvaliteto ITjevca ;)


Ja. In ga naredi za fachidiota, ki bi reseval vse probleme na svetu s kodiranjem, ker mu pa vsi govorijo, da je pameten, pa si ne bo nikoli vzel casa, da bi nastudiral tudi kaj netehnicnega. Hvala lepa, kdaj drugic, cenim dobre koderje, druzil se bom pa z ljudmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

Go ni na c nivoju ima le smetarje. Rust je pa lahko povsem brez stdliba. Kje šele gc.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

Go ni na c nivoju ima le smetarje. Rust je pa lahko povsem brez stdliba. Kje šele gc.


Go rutine in scheduler so iz Plan9 vzeli, sem jih benchmarkal za domaci projekt in moram reci, da scheduler res dobro dela in gc tudi, pa tudi vsec mi je, da ne more vsak kreten srati z neskocnimi hirarhijami inheritancev ker samo zasvinjajo kodo, da je ziv bog vec ne razume. Sicer je Rust nedvomno bolj zmogljiv, zahteva pa za to tudi vec casa, pa sintaksa mi je res grda in nekatere odlocitve so mi res bedaste, od :: bolijo oci. Pa se malo se mi zdi, da po c++20 dejansko nima vec nekega hudo dobrega marketing pointa, seveda pa enako kot c in c++, glavni njun problem je, da se siroka infrastruktura 3rd party libraryev ni nikoli razvila in si vedno moral zacenjati skoraj iz zacetka. Mogoce bo bolje pri rustu, kajpavem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

Mnenje pa všeč. Tiste hudičeve objektne frejmworke je odjebu. Ne bivaš wife screena kjer lohk macro isto naredi pa za razliko od c++ je celo higieničen brez onesnaženega stacka.

pffff ::

Zimonem je izjavil:

Mnenje pa všeč. Tiste hudičeve objektne frejmworke je odjebu. Ne bivaš wife screena kjer lohk macro isto naredi pa za razliko od c++ je celo higieničen brez onesnaženega stacka.


Uf, makroji... Ja, to mu je pa velik + kar se mene tice. Hocem makroje. Boli me kurac kaj evangelisti "proper codinga" mislijo, HOCEM MAKROJE! Spet enako kot goto, kreteni ga bojo abusali do nezavesti, ampak ima dober point (single exit point!) in ravno tako preprocesor.

Dosti heca, moram iti smrkljo prisilit, da gre spat (pol uren projekt :))), lahko noc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Zimonem ::

Ma risanke ji daj.prooer coding so makri.

Zimonem ::

Sicer pa porn je da laufaš lahko transformacije na ravni parserja
http://lambda-the-ultimate.org/node/1718

pegasus ::

Za učenje s poljubnimi možnostmi spuščanja v detajle programiranja priporočam Julio. Ravno te dni imajo na youtubu MIT Computational thinking serijo predavanj:
https://www.youtube.com/c/TheJuliaLangu...

Zimonem ::

Julija je nazadnjaška govorimo o drugih rečeh. Julija je zadrogiran MATLAB.
Se pa nuca tudi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Tody ::

In spet IT je samo hardcore programiranje v asembliju in nič drugega.

Zimonem ::

Tody je izjavil:

In spet IT je samo hardcore programiranje v asembliju in nič drugega.

Kdo je omenjal assembly razen ti. In kaj je dlje od assemblya kot metaprogramiranje?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466343383 (5575) nejc_nejc
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123379 (16576) jernejl
»

Prepis iz gimnazije na srednjo računalniško šolo

Oddelek: Šola
166829 (6379) riho
»

Kaj narediti? Študij.. vaša mnenja. :)

Oddelek: Šola
216993 (6031) KK44444444
»

Računalniška srednja šola

Oddelek: Šola
3011295 (8412) Halfdead987

Več podobnih tem