» »

pomoč pri sestavi komponent za grafično oblikovanje - majhno podjetje

pomoč pri sestavi komponent za grafično oblikovanje - majhno podjetje

stiper7 ::

Pozdravljeni. Potreboval bi pomoč pri sestavi komponent 7 računalnikov za grafično oblikovanje. Gre se za seminarsko nalogo, tako da je stvar bolj kot ne okvirna. Ustvanovil sem podjetje (kao), ki se ukvarja z izdelavo grafičnih izdelkov oz grafičnim oblikovanjem (slike, tisk, rokovniki, vabila, reklamne vsebine itd itd...). Zaposljujem 6 ljudi. 5 Grafičnih oblikovalcev, 1 tajnico, in seveda jaz direktor. Torej bi potreboval komponente za 5 računalnikov namenjenih grafičnemu oblikovanju, 1 basic računalnik za tajnico in 1 za mene, direkotrja podjetja. Budget ni toliko pomemben, le da je v približnih okvirih 3-4 leta starega majhnega podjetja.

Za vsako pomoč bom zelo hvaležen!

Reaper ::

Preberi malo tole temo Nakup namiznega PC-ja

Boš našel vse kar potrebuješ.

A110 ::

stiper7 7x imac

stiper7 ::

Reaper je izjavil:

Preberi malo tole temo Nakup namiznega PC-ja

Boš našel vse kar potrebuješ.


Ali pa google, ne? :D

A110 je izjavil:

stiper7 7x imac


V teoriji, da. V praksi pa ni point v tem. Fora je ravno v tem da mam 5 računalnikov za grafično oblikovanje, en ne prezahteven za tajnico in za mene pač nekaj nevem kaj. Da mam kaj za napisat v seminarski. Drugače napišem 7x imac in je stvar zaključena :D

Invictus ::

Če gre za 2D oblikovanje, je danes vsaka nova škatla doovlj dobra. Za 3D pa poglej program, katere podpira...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stiper7 ::

V 40 straneh teme 'nakup namiznega PC' sem videl le eno specifikacijo za katero je bilo napisano da je za obdelavo slik:

Matična: MSI B550 TOMAHAWK MAX
SSD: Silicon Power SSD NVME 1TB
Grafična: Gigabyte GeForce GTX1660 OC 6GD
Procesor: AMD Ryzen 3600
Napajalnik: COOLER MASTER MWE Gold 550 Full Modular 550W
RAM: Corsair Vengeance LPX - 2x16GB
Ohišje: NZXT Gaming PC Case

Reaper ::

Glede na to, da gre za seminarsko nalogo, je cilj, da od tega ti nekaj odneseš. To zame pomeni, da se sam pozanimaš in malo raziščeš teren, ne da ti mi v roke ponudimo konfiguracijo, ki jo na koncu napišeš v seminarsko nalogo. Lepo sem ti prilepil link do teme, katere preberi magar 100 strani če je potrebno. Veliko ljudi je tam dobilo nasvet za PC konfiguracijo, ki je bila namenjena Video ali Foto obdelavi. Če tega tam ne bi bilo ti seveda ne bi dal linka.

In ne, to ni bil nasvet tipa "let me google that for you" ampak dejanska usmeritve v pravo smer... Kako si ti to sprejel je pa seveda odvisno od tebe ;)

Drugače pa bo za obdelavo slik vsaka gaming konfiguracija dovolj. Malo bolj specifične so konfiguracije za video obdelavo. To kar si napisal zgoraj je best P/P 1080P gaming setup recimo. Za gaming mogoče preveč RAM-a (32GB) ampak za obdelavo slik najbrž dobrodošlo. Ne vem kakšne zahteve imajo programi ala Photoshop itd... Pri obdelavi slik se bi osebno bolj fokusiral na izbiro pravega monitorja, ki ti pokriva celoten barvni spekter.

opeter ::

Za 2D grafično oblikovanje ti bo danes dovolj prav vsaj računalnik, ki ima 4-jedni CPU, po možnosti še z dodatnimi virtualnimi niti, 16 GB RAM in SSD disk (dovoj je že SATA) + zraven še en mehanski disk za shranjevanje večjih datotek ter morda še en večji disk za backup.

Grafična pa bo dovolj že integrirana.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TheBlueOne ::

stiper7 je izjavil:

V 40 straneh teme 'nakup namiznega PC' sem videl le eno specifikacijo za katero je bilo napisano da je za obdelavo slik:

Matična: MSI B550 TOMAHAWK MAX
SSD: Silicon Power SSD NVME 1TB
Grafična: Gigabyte GeForce GTX1660 OC 6GD
Procesor: AMD Ryzen 3600
Napajalnik: COOLER MASTER MWE Gold 550 Full Modular 550W
RAM: Corsair Vengeance LPX - 2x16GB
Ohišje: NZXT Gaming PC Case


+ 600€++ za monitor

stiper7 ::

Reaper je izjavil:

Glede na to, da gre za seminarsko nalogo, je cilj, da od tega ti nekaj odneseš. To zame pomeni, da se sam pozanimaš in malo raziščeš teren, ne da ti mi v roke ponudimo konfiguracijo, ki jo na koncu napišeš v seminarsko nalogo. Lepo sem ti prilepil link do teme, katere preberi magar 100 strani če je potrebno. Veliko ljudi je tam dobilo nasvet za PC konfiguracijo, ki je bila namenjena Video ali Foto obdelavi. Če tega tam ne bi bilo ti seveda ne bi dal linka.

In ne, to ni bil nasvet tipa "let me google that for you" ampak dejanska usmeritve v pravo smer... Kako si ti to sprejel je pa seveda odvisno od tebe ;)



Ja in ne. No, da pojasnim najprej. Seminarska ni moja naloga, ampak od tretje osebe, ki je prosila za pomoč mene, ker pač imam malo več kot osnovno znanje izbire in sestave komponent, ki sem ga pridobil tu na forumu kolikor me je v danem trenutku zanimalo. Tako da v mojem interesu ni raziskovanje in porabljanje več ur za to, ker me ne zanima tako daleč. Razlogov tiste tretje osebe ne poznam, sklepam da gre za pomanjkanje časa itd. In kaj je v tem primeru logično naredit? Povprašat na forumu strokovnjake, ki dejansko vedo o čem govorijo. Moje mnenje :)

Temo 'nakup namiznega PC' spremljam občasno, za hobi, kolikor mi prosti čas dopušča. Je pa iskanje nekaj specifičnega podobno iskanju igle v senu, tako da ne vidim nič napačnega v tem da sem direkt vprašal v za to namenjeni temi :D

Reaper ::

Saj je nam vsem branje in sodelovanje v teh temah hobi in ne primarna dejavnost in moramo prav tako vsi nameniti svoj čas in energijo, če želimo kaj izvedeti oz. prispevati, get it? Tvoj post se mi bere nekako tako, da ti nimaš časa za lasten aganžma pomagati znancu, med temo ko imamo ostali dovolj časa za omenjeno pomoč. Malo hecno ;((

Smo ti pa drugače podali odgovor na tvoje vprašanje, tako da iskanje igle v kopici sena ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

stiper7 ::

Moj point je bil da zakaj bi vstran metel 4 ure nepotrebega iskanja po straneh, če bi mi nekdo ko se spozna na to, navedel specifikacije v manj kot 5 min brez nekih naporov in iskanja. Neka razlika vseeno je, ali?

Invictus ::

Zato, ker tega tukaj ne delamo...

Lenuhov se ne podpira...

Pa takih, ki bi radi zlezli v hlačke ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stiper7 ::

Če me punca pošlje v trgovino po 3 banane ker je lačna in se raje peljem 10min do trgovine kot pa da pešačim 1 uro, sem lenuh? Ali praktičen? :)

Invictus je izjavil:


Pa takih, ki bi radi zlezli v hlačke ;).

Razmišljaš v pravi smeri, ampak vseeno daleč. Imaš pa nad citatom odgovor, če znaš seštet 1+1.

hojnikb ::

lets cut out the middle man, povej nam cifro kolega, ki rabi to seminarsko in mu bomo zrihtal direktno :)
#brezpodpisa

stiper7 ::

konfekcijsko cifro? :)

Riff ::

novejši 4 jedrn procesorpa al še več jedrn ( intel ali AMD tvoja izbira), pa vsaj 16gb ali več sistemskega rama, pa dobra grafična od nvide naprimer gtx 1060 ali novejša pa en ssd disk pa en navadn par tera disk to je to :)

opeter ::

Pa dodajmo še en IPS ekran, recimo do maks. 500 evrov. Več pa res ne rabiš. Če že, potem ne razmišljaš o nekih hudih omejitvah pri budžetu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

stiper7 ::

Hvala vsem za nasvete!

Kvinta ::

Moj point je bil da zakaj bi vstran metel 4 ure nepotrebega iskanja po straneh, če bi mi nekdo ko se spozna na to, navedel specifikacije v manj kot 5 min brez nekih naporov in iskanja. Neka razlika vseeno je, ali?


Za to v današnjem času rabiš 5 min iskanja ..... jaz ti lahko tu napišem mojo konfiguracijo samo začet si pa z njo ne moreš nič oz. si lahko ,če bi recimo bil denar velik problem in bi kupoval 10 do 5 let stare komponente s katerimi gre še danes super delat :D
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611006 (6802) Yenk
»

računalnik za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8113815 (5246) DamijanD
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599650 (8456) Nummy
»

Konfiguracija za grafično obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946717 (4534) opeter
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813316 (11577) JesusChrist

Več podobnih tem