» »

Compaq proti Fujitsu-Siemens (prenosnik)

Compaq proti Fujitsu-Siemens (prenosnik)

Cokolesnik ::

Ta tema naj ne sodi v diskusije Kateri prenosnik je zame, ampak naj zadeva bolj splosno primerjavo. To sem namrec ze ugotovil, da mi Fujitsu-Siemens lahko ponudi bolj zmogljivo strojno opremo kot Compaq (za isto ceno), pa 3 letno garancijo brez doplacila ipd.

Zato me zanima mnenje tistih, ki so imeli priloznost preizkusiti oba proizvajalca prenosnikov, kaj mislijo o kakovosti materialov / zaslona / tipkovnice / drsne ploscice itd., pokvarljivosti in tiste stvari, ki ne zadevajo neposredno zmogljivosti strojne opreme v prenosniku.

Seveda lahko posredujete tudi izkusnje drugih, v kolikor sami se niste preizkusali obeh, nenazadnje pa rad preberem tudi osebno mnenje brez izkusenj.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

r5r ::

Sam si lastim FSC C1020 in dela brez tezav, vidu sem tudi compaqa, ki je imel za 0.8 GB hitrejsi procesor, oba P4, pa je delu pocasneje. Fujitsu Siemens ima tudi bolj podprto strojno podporo (gonilniki v Win XP).
And it makes me wonder.

Cokolesnik ::

Hvala za osebno izkušnjo. Upam še ne kakšno mnenje...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

R0K ::

Ne vem kakšno ponudbo si gledal, ampak FS spada med ene izmed najdražjih prenosnikov. Like Dell, IBM.

Imajo dobro kvaliteto (delal sem že s setelitom (model 8k mislim da)), ekran tudi kul (čeprov je bil običen 1024x768 je bil zlo kvaliteten), tipkovnica uredu, drsna ploščica je bla malo čudna, premal odzivna.

To je bilo v času, ko je P4 šele se začel vgrajevati v laptope. Bil je s P4 1.6 in je bil takrat cca 650k sit.

Od kompaga pa poznam tko bojl na hitro samo N800, in sem ga preizkušal nekaj dni nazaj...poceni zadeva, za enkran težko rečem če je bil kej slabši, tipkovnica mi je ful sedla na prste, ohišje mi je pa pri vseh kompakih kul.

Ne vem, za ta denar kolk je FS dražji, bi si jest raje nabil kako dodatno opremo pri kompaku...

Drgač za ktira modela pa sprašuješ? A je to višji al bl nižji rang? Kake profi varjante?

Cokolesnik ::

Rok: tale dva sta vsaj po ceni skoraj dobesedno enaka (380 tisočakov): Compaq NX 9000 in Fujitsu-Siemens C1110. Kaj praviš, pravite?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

dr.J ::

FS C1110: Pentium M 1.3 (1 MB Cache - Intelov zadnji mobilni hit); wireless, 3 leta garancije

Kompak: P4 2.0 mobile (512 kb cache), 1 leto garancije, nima wirelessa.

Pri ceni poglej, ali je DDV vštet in če dobiš zraven torbo.

Tako da nimaš kaj razmišljati: Fujitsu - Siemens.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Cokolesnik ::

Ravno zaradi prednosti glede strojne opreme na strani Siemensa, sem odprl to temo, da ugotovim, ali morda(!) nima Siemens določenih pomanjkljivosti (ki se skrivajo za ugodno ceno in povrhu boljšo strojno zmogljivostjo) oz. da lahko na osnovi izkušenj zares potrdim ali pa ovržem Compaqovo konkurenčnost.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri driver potrebujem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151801 (1285) SloBiscuit
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916657 (7618) Seb4
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362511 (1844) rokleb
»

Prenosnik za 250-350k

Oddelek: Kaj kupiti
91620 (1359) alesrosina
»

Nakup rabljenega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
91428 (1250) boštjan

Več podobnih tem