» »

Program za organizacijo fotografij

Program za organizacijo fotografij

Netrunner ::

Mi zna kdo svetovati za kakšen program s katerim bi lahko hitro in enostavno pobrisal duplikate slik in poiskal podobne slike.

Rad bi naredil fotoalbum iz lanskega leta kjer imam po mesecih zložene fotografije in iskanje podobnih fotografij med par 100 slikami / mesec je kar mučno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

showsover ::

Netrunner je izjavil:

Mi zna kdo svetovati za kakšen program s katerim bi lahko hitro in enostavno pobrisal duplikate

Total Commander, Search (for duplicates, contents) functionality. Recimo, tako, enostavno brez truda, če ga imaš.

Netrunner je izjavil:

slik in poiskal podobne slike.

Phuh, dobro. Pa da poišče še zmazke in to... To bi tudi jaz vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Netrunner ::

Total commander zna iskat duplicirane slike ?? ... Total commander uporabljam od kar obstaja pa nisem vedel da tudi to ima :)

Ja za podobne slike iskat pa to zna moj telefon vendat rabim nekaj za windowse.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

solatko ::

#000 - Slike se ureja sproti in to tako, da od vsake serije posnetkov, ki jih daš z aparata v računalnik, slike pregledaš, jih tiste, ki so kvalitetne in bi jih rad obdržal spraviš, za ostale je pa koš. Slike poimenuješ, jih daš v mapo in imaš urejeno po imenu in po datumu.
Urejenje nekaj letne zaloge slik pa je zamudno in sizifovo delo. saj se ti zna zgodit, da boš zbrisal najlepše in ohranil take, brez dela telesa ali cerkev brez zvonika, hrib brez vrha,....
Delo krepa človeka

Argonavt ::

Excel vba programcek obstaja. Top preišče, naredi seznam fotk po folderjih/subfoldrjih. Uparis in naredis txt export za brisanje preko cmd. Tko imas vso kontrolo. Pustil enkrat programu, pa brisal mal tam mal tle in živo stalo naredil.

Netrunner ::

@solatko => sprotno urejanje je vsekakor najpametnejša rešitev vendar za to potrebuješ red in disciplino, katero z leti pridobivam vendar nisem še tam.

@Argonavt => to ni ravno rešitev. Seznam fotk imam že lepo sortiran po letih in mesecih in dogodkih. Rad bi jih dal nekaj razvit in bi mi pra vprišel program kjer na hitro poklikam neko selekcijo in predvsem da mi prikaže set slik ki imajo podoben motiv in izberem samo eno od tam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

showsover ::

Total Commander, Commands, Search..., Advanced, Find Duplicate Files, Same Contents

Mam tudi jaz svoje orodje (hehe), ki preišče en ali več folderjev, ki morda nimajo skupnega korenskega folderja, dela kar hitro, vendar pri 5-10GB datotekah vzame svoje sekunde. Je uporabno, ne DAM od sebe, sem grabežljiv pizdun :-) Potem pa imam še en svoj Picture Sorter, kjer iz kaosa urediš folderje s slikami s kar najmanj ročnimi operacijami. Uporabljeni algoritmi so dovolj smiselni, da je zadeva kolikor tolikor hitra.

Ne povem več ničesar, tako. Konec. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bluefish ::

Eno je, če bi rad iskal kopije enakih fotk, kjer je checksum enak. Drugo je pa iskanje duplikatov, kjer je objekt na fotkah premaknjen za nekaj cm.

Prvo gre brez problema s TC in podobnimi, pa kakim fotografskim orodjem ala Lightroom, ACDSee ipd.

Za tegale je omenjeno, da naj bi bil zmožne iskati tudi duplikate kadra. Dvomim, a lahko probaš: http://www.visipics.info/index.php?titl...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačna programska oprema (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Programska oprema
1172489900 (12912) GupeM
»

Iskanje in brisanje podvojenih datotek

Oddelek: Programska oprema
71169 (811) gendale2018
»

Urejevalnik slik kateri ti sortira po mapah

Oddelek: Pomoč in nasveti
161788 (1364) b3D_950
»

tvoji najljubsi windows programi (opis+download)

Oddelek: Programska oprema
51194 (1031) ABX
»

Rabu bi tak program...

Oddelek: Programska oprema
171585 (1182) MihaFirst

Več podobnih tem