» »

Iskanje in brisanje podvojenih datotek

Iskanje in brisanje podvojenih datotek

prowb ::

Uporabljate kakšne programe za iskanje podvojenih datotek?

Dobil sem en disk "za počistit", kjer je cca 2tb "arhivov" dropbox mape, lepo zloženo, vsak v svoji mapi z označenim datumom, gre cca 5 let nazaj, in vsaka novejša mapa je malenkost večja od prejšnje (pač kolikor je bilo novih datotek)...

Sedaj bi rad dobil samo datoteke, ki so dejansko različne. Se pravi od recimo 200 fotografij ki so vse iste (okvirno vsak teden dodana nova kopija), bi rad samo eno fotografijo, recimo wordov dokument, ki ima pa sicer isto ime, ampak se je vmes nekajkrat spremenil, bi pa rad vse verzije.

S čim bi to lahko naredil čimbolj avtomatsko? Recimo da pobriše vse duplikate, ki imajo isto ime IN velikost je verjetno vredu (če se velikost spremeni, pa recimo da je to druga verzija dokumenta in jo naj ohrani)?

Hvala!

FrekeJ ::

Poskusi dupeguru

smacker ::

Invictus ::

CCleaner ima modul za to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

prowb ::

Ok, sem pregledal precej teh programov, pa noben ni tako enostaven, kot bi si jaz želel... Ne potrebujem neke napredne logike...
Kot rečeno, bi rad da pobriše vse ki imajo enako ime in enako velikost, ostalo pa pusti.
Iskanje samo po sebi ni problem - je pa potem pogosto potrebno ročno označevanje, potrjevanje brisanja ipd... Za tesni vzorec sem si vzel cca 20gb podatkov, okoli 26.000 datotek v 3000 mapah, pa sem že tu obupal... Za prekopat imam več kot 2 tb :(

Ima kdo kak konktreten predlog, kateri programčem to naredi enostavno? Pa ne mi gugla svetovat - rabim izkušnje iz prve roke, ne marketinških tekstov.

prowb ::

update:

dupeguru je cca vredu, ko se malo spoznaš z njim...
Naletel pa sem na en nov problem.

Primer:
- imam 10 map s popolnoma isto vsebino (ne spraševat zakaj)
- poženem dupeguru scan, in pobrišem vse duplikate
- rezultat je sicer res, da nimam več podvojenih datotek v mapah - imam pa razmetane:
---> se pravi, če sem imel 10 map, v vsaki 10 datotek (v vsaki mapi identične) imam še vedno 10 map, v vsaki pa po nekaj ali nič datotek; kako bi to sedaj spravil vse v eno mapo?

Načeloma ni tako problematična zadeva, je pa recimo če gre za nek projekt, kjer so bile vse datoteke projekta v eni mapi to precej zoprno

nsa_ag3nt ::

prowb je izjavil:

Ok, sem pregledal precej teh programov, pa noben ni tako enostaven, kot bi si jaz želel... Ne potrebujem neke napredne logike...
Kot rečeno, bi rad da pobriše vse ki imajo enako ime in enako velikost, ostalo pa pusti.
Iskanje samo po sebi ni problem - je pa potem pogosto potrebno ročno označevanje, potrjevanje brisanja ipd... Za tesni vzorec sem si vzel cca 20gb podatkov, okoli 26.000 datotek v 3000 mapah, pa sem že tu obupal... Za prekopat imam več kot 2 tb :(

Ima kdo kak konktreten predlog, kateri programčem to naredi enostavno? Pa ne mi gugla svetovat - rabim izkušnje iz prve roke, ne marketinških tekstov.

Total Commander, find files (alt F7), advanced, find duplicate files, spodaj označi "same name", "same size".
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

gendale2018 ::

poženem duperemove vsake toliko in zrihta da enaki deli datotek zasedajo prostor na disku samo enkrat, datoteke pa hkrati ostanejo vse, potema če spremenim samo eno izmed njih se spremenjeni deli zapišejo na disk posebej, enaki pa ostanejo deljeni

rabiš pa za to bolj napreden datotečni sistem s cow podporo, pri linuxu imaš btrfs

zfs ima nekaj podobneka z razliko da dela deduplikacijo v živo, ker ima prednosti (poraba prostora je vedno minimalna) in slabosti (rabiš ogromno rama za hrambo hashov, nekje 1GB za vsak 1TB prostora na disku)

za windows bi pa naj imel refs podobno fukcionalnost
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblak oziroma server na domačem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
222688 (2174) vorantz
»

Program za iskanje *.jpg duplikatov

Oddelek: Programska oprema
91079 (923) WarpedGone
»

Problem z programi za arhiviranje in backup

Oddelek: Programska oprema
52380 (2232) boula
»

Področne nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
5924 (841) Koci

Več podobnih tem