» »

Urejevalnik slik kateri ti sortira po mapah

Urejevalnik slik kateri ti sortira po mapah

Netrunner ::

Imam za uredit malo morje slik in iščem način kako bi slike razvrstil v ustrezne mape. Vse programe ki sem testiral imajo neko svojo bazo v ozadju kjer si sicer slike lahko kategoriziraš označuješ ipd, vendar lokacije jim ne spremnija. Jaz potrebujem da iz seznama slik označim X slik in jim premaknem v kategorijo "blabla" kar mi v ozadju naredi mapo blabla in premakne slike noter !

Pozna kdo kaj podobnega ?

hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Miha 333 ::

To, kar si napisal, zmore tudi Windows Explorer oz. kak drug file manager. In dejansko je na koncu to še najboljša rešitev.

Netrunner ::

Nič ne zmore, sprehajaj se ti skozi par sto slik in označuj določene, katere želiš premaknit v določeno mapo. Ja saj gre, vendar klikneš kaj napačno in gre celotna selekcija, slabo premakneš in ti naredi kopije slik v isti mapi ipd... Windows explorer se obnese ko imaš za uredit par 10 slik .. za masovno urejanje je pa izguba časa in živcev
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

PureHemp ::

Poskusi s Total Commander-jem. Na eni strani si odpres thumbnaile slik, na drugi pa mapo kamor bi jih rad prestavil. Slike označuješ z desnim miškinim klikom. Prestaviš jih z F6 ali klikneš spodaj na gumb move.

b3D_950 ::

Mogoče, če bi vsem slikal dodal tag oziroma oznako in potem glede na tag/oznako, ki ga ima slika/fajl, narediš mapo in premik v to mapo.

https://www.tagspaces.org/

how-to-tag-any-windows-file:
https://www.howtogeek.com/344543/how-to...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Miha 333 ::

Netrunner je izjavil:

Nič ne zmore, sprehajaj se ti skozi par sto slik in označuj določene, katere želiš premaknit v določeno mapo. Ja saj gre, vendar klikneš kaj napačno in gre celotna selekcija, slabo premakneš in ti naredi kopije slik v isti mapi ipd... Windows explorer se obnese ko imaš za uredit par 10 slik .. za masovno urejanje je pa izguba časa in živcev

Saj lahko v Windows Explorerju vključiš kljukice (checkboxes) pred imeni datotek za njihovo izbiranje. Potem nič ne gre selekcija, če narobe klikneš. Premikaš in kopiraš pa s pomočjo ukazov in ne tako, da vlečeš sem in tja z miško.

msjr ::

Adobe Bridge? Ne vem, mislim da je še vedno zastonj.

https://www.adobe.com/si/products/bridg...

BivšiUser2 ::

Miha 333 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Nič ne zmore, sprehajaj se ti skozi par sto slik in označuj določene, katere želiš premaknit v določeno mapo. Ja saj gre, vendar klikneš kaj napačno in gre celotna selekcija, slabo premakneš in ti naredi kopije slik v isti mapi ipd... Windows explorer se obnese ko imaš za uredit par 10 slik .. za masovno urejanje je pa izguba časa in živcev

Saj lahko v Windows Explorerju vključiš kljukice (checkboxes) pred imeni datotek za njihovo izbiranje. Potem nič ne gre selekcija, če narobe klikneš. Premikaš in kopiraš pa s pomočjo ukazov in ne tako, da vlečeš sem in tja z miško.

+1 Vse ostalo je bloat oz. če že potem kakšen program, ki funkcionira kot Caps lock style.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Netrunner ::

Hvala za nasvete vendar vse je pain in the ass. Sam uporabljam total commander ki je vrhunski file manager vendar ni ravno praktično urejat slik z njim.

Ne morem verjeti da ne obstaja kaj podobnega kot je picassa ali kaki drugi urejavlnik slik ki bi vsa sortiranja fizično uvedel v file sistemu in ne samo interni bazi.

Saj se da urejat zexplorerjren in total commanderjem in ... Obnesejo se dokler je materiala malo.

Recimo primer, imaš 300 slik z raznoraznimi motivi in zdaj bi jaz rad naredil npr. mapo gozd in šel skozi thumbnaile in bi kliknil na vsako ki vsebuje gozd. Vsake toliko časa bi recimo dal desni klik in "move to folder gozd" ... Če delam to z explorerjem moram držati control in izbirat, enako pri total commanderju označujem z insertom. Vse lepo in prav ... po pomoti klikneš nekam in ti gre cela selekcija. Se da, vendar je daleč od tega kar potrebujem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

marvin42 ::

Netrunner je izjavil:

Vsake toliko časa bi recimo dal desni klik in "move to folder gozd" ... Če delam to z explorerjem moram držati control in izbirat, enako pri total commanderju označujem z insertom. Vse lepo in prav ... po pomoti klikneš nekam in ti gre cela selekcija. Se da, vendar je daleč od tega kar potrebujem.


v total commanderju lahko po pomoti nekam klikneš in selekcija ne izgine.
Mostly Harmless

mihagr ::

Tako je kot je marvin42 povedal za totalcmd in tudi kot je miha333 povedal za windows explorer.
Izgleda, da ti nisi razumel kar sta povedala.

msjr ::

Še enga sem se spomnil, ko sem imel pc-ja sem za slike uporabljal XNView

feryz ::

ACDsee je imel batch ukaze. Spreminjanje imen, premikanje, kopiranje...

Invictus ::

Irfanview ima tudi batch komande
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

b3D_950 ::

Umetna inteligenca bi to znala sama naredit. :P

Drugače pa tist tagspaces omogoča thumbnail preview, poklikaš in določiš tag "gozd" in ti avtomatsko k imenu fajla doda naziv tag-a. Npr.:

 DSC001.JPG postane DSC001[gozd].jpg. 


Potem pa v windows explorerju/TC poiščeš fajle "*gozd*.jpg" in premakneš kamor hočeš. Verjetno bi se dalo tudi spisat kakšn batch in imaš avtomatisch.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Matej_K ::

Pa vi resno tagate vse slike? Ok ne rečem da bi to delal že odkar fotografiram, da grem pa zdaj za nazaj delat..me pa pol leta ne dobite ven iz sobe.

Meni bi blo že dovolj če bi bil program , ki bi slike razvrstil iz ene mape, v novo mapo in podmape, (primer letnice in podmape meseci)
... .. .

b3D_950 ::

Matej_K je izjavil:

Pa vi resno tagate vse slike? Ok ne rečem da bi to delal že odkar fotografiram, da grem pa zdaj za nazaj delat..me pa pol leta ne dobite ven iz sobe.


Never. :) Mogoče, če bi fotoaparat omogočal, da preden začneš slikat, definiraš nek tag in ga avtomatsko dodaja. Ali pa da cel folder tagaš sproti, ko delaš prenos na disk.

Matej_K je izjavil:


Meni bi blo že dovolj če bi bil program , ki bi slike razvrstil iz ene mape, v novo mapo in podmape, (primer letnice in podmape meseci)


Maybe kaj takega:
https://stackoverflow.com/questions/399...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows File Manager je nazaj

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4415130 (8671) alex1999
»

Windows explorer sesuvanje

Oddelek: Operacijski sistemi
392037 (1639) mtosev
»

kako brezžično povezati samsung galaxy s3 z windows 8 OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
192961 (2529) Alen T 1978
»

ne morem izbrisati datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
388272 (7386) Yossarian
»

Navigacija v Total Commanderju

Oddelek: Operacijski sistemi
241996 (1674) R33D3M33R

Več podobnih tem