» »

USB predvajanje filmov?

USB predvajanje filmov?

alexxx ::

Pozdravljeni!
Kupil sem nov USB ključ 64GB, da bi imel za filme gledat na TV-ju! Že od prej imam en ključek kjer deluje vse vredu, pri movem pa nekaj ni vredu, ampak nevem ali je kaj narobe z sami ključem ali morda kaj drugega! Ko prenesem film na USB in ga želim predvajat na PC-ju ali TV-ju mi ta blokira oziroma se pojavljajo kvadratki na videju! Zanimivo mi je predvsem to, da četudi film prenesem nazaj na raćunalnik, ta deluje enako, torej so tudi tu kvadratki, pri filmu, preden sem ga dal gor na ključ pa dela vse normalno!!! Bi kdo vedel kaj bi bil lahko vzrok! Ključ ima USB 3.0 umesnik , na računalniku pa imam "navadne" ter 2.0 , če bi to morda kaj vplivalo! Hvala

Han ::

Znamka, model?

Izbriši ga z ImageUSB - Zero USB drive, nato sformatiraj v NTFS in poskusi znova. Če ne bo razlike, je ključ defekten.

alexxx ::

Hvala!
....sledil navodilom, žal še vedno isto.......sicer sem formatiral z "fat" ker TV ne podpira NTSF! Torej je ključ pokvarjen ali je morda možno tudi kaj na temu da je ključ za USB 3.0, na računalniku pa imam 2.0?

Han ::

Praviloma so vsi 3.x ključi kompatibilni z USB 2.0.

sbawe64 ::

Lahko da je ključ prepočasen.Kakšen je bitrate filma ?
Preveri z CrystalDiskMark/AS-SSD-Benchmark hitrosti.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Ales ::

alexxx je izjavil:

... Zanimivo mi je predvsem to, da četudi film prenesem nazaj na raćunalnik, ta deluje enako, torej so tudi tu kvadratki, pri filmu, preden sem ga dal gor na ključ pa dela vse normalno!!! ...

Preveri checksum datoteke, ali je ta pred in po kopiranju še ista. Morala bi biti. Če ni, ti USB ključ datoteko dejansko pokvari.

Navodila tukaj.

Torej, izpiši checksum datoteke preden jo prvič kopiraš na USB. Ko jo ponovno preneseš iz USB nazaj na računalnik in je ne predvaja več gladko, izpiši checksum te prenesene datoteke. Oba checksuma morata biti enaka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranjevanje usb ključa

Oddelek: Strojna oprema
223368 (2856) vostok_1
»

USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
372806 (1660) Dzhimen
»

Usb ključ ne predvaja določenih formatov

Oddelek: Strojna oprema
1611617 (9522) Toros
»

Usb ključ 16giga in veliki fajli in direktoriji

Oddelek: Pomoč in nasveti
122327 (2084) T_F_7
»

USB ključ PLATINUM ne deluje pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
72323 (2323) kmetek

Več podobnih tem