» »

S čim zvočno izolirat ohišje?

S čim zvočno izolirat ohišje?

1
2
»

ayka ::

Kje pa si kupil to peno s 'trikotnički', če ni skrivnost?
In, kako se obnese?

Grey ::

Na eni strani sem prebral, da zelo dobro zvočno izolira ohišje tista črna snov, ki je za izolacijo pralnih strojev, hladilnikov in podobno. Kdo ve kaj o tem?

Nejc Pintar ::

@ayka: OBI vem da jo ima, mislim pa da jo boš tudi v raznih bau-ih lahko kupil.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Doman ::

Sem kupil pri našem lokalnem prodajalcu gsm telefonov,zvočnikov, radijev...

ayka ::

@Nejc Pintar: sem ravno včeraj iskal nekaj takega po lokalnem obi-ju a sem kot kaže spregledal. :\

@Doman: Si že obložil pc? Kako se obnese? Se sedaj sistem kaj preveč segreva?

Xplicit ::

jest sm mel pr prejsnjemu kompjuterju to peno s trikotniki notr, sam ni glih kej prevec pomagal, pa je blo povsod oblozen. mogoce zniza hrup za ene 20-30%, sam se se vedno slis diske pa vent od proc. ce je na visokih obratih.

baje je najbolje ce nabavs une pene k jih majo prow za rac. ohisja narjene. frend je kupu pr cool-pc al kaj je ze tist in baje kr fajn stisa zadevo. razmislam da bi tud jest nabavu to, sam je mal drago (se mi zdi da je cca 6-7k za izolacijo celga ohisja - big tower)

Doman ::

Zaenkrat sem obložil obe stranici(na eni imam mlečno stekl) in plastike za 5,25 enote. Temperatura se je dosti zvišala ampak to zato ker imam ponavadu obe stranici odstranjeni ker nimam nobenega ventilatorja na ohišju. Ko bom dal 4 ventilatorje notri bo pomoje ok. Se mi je pa utišalo za 50% zihr.

P.S: Xplicit; 7k pa ne dam za peno! Je isti drek ko to samo da nima trikotničkov. (ima kolega)

Nejc Pintar ::

@ayka: V Kranju se mi zdi da je nekje med gradbenim materialom.
@Doman: ubistvu so to piramide ne trikotniki;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Spajky ::

najbolj poceni je tapison (ono za po tleh); najbolje 3mm (najtanjši) ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

a13misko ::

Lahko je tud tista pena ki se daje pod laminat!:D

Grey ::

Spajky:
A se pozna utišanje ali ne?

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jackal ::

Nekdo je spraševal po ceni Filca - Filc se prodaja v Megešu tako poceni, da skoraj nisem mogel verjet - sicer ga nisem rabil za utišanje računalnika, ampak za oblačenje skatle za woofer za v avto. Anyway - filc je debel ca 3mm, širok 1,2m - vzel sem ga 6m - končna cena 480 SIT. 8-O

ReBi ::

majo debelejšga tud- 5-6mm? kje točno pa je? drugače je pa filc super za v računalnik utišat. js sm meu to prej, zdej mam pa tisto piramidasto peno.. pena je pa prva klasa. supr zaduši šumenje zarad pretoka zraka. aja, pa obvezno zalimat vse, kar štrli po škatli. pa še pr temperatur se bo poznal

Grey ::

@Spajky:
Kakšno konfiguracijo ohišja imaš oz. koliko ventilatorjev imaš in kakšne? Računalnika nisem mogel slišati pa če sem dal zvočnike do konca na glas(mogoče tudi nisem slišal zaradi mojega, ker tuli kot turbina :)) ). Aja...kakšne barve tapison imaš, kje si ga kupil in za koliko? :D

Spajky ::

Se vidi, da nisi bral READ_FIRST.txt fajla notri v *.zip-u prej :D :D :D ; Vse u detalje maš na moji strani dobro dokumentirano .. .. [Ja, Jackal-ova Filc ideja je mogoče še boljša (filc="redek" tapison in se ga da rezat s škarjami, za tapison pa treba Olfa nož)]. Upam, da se mi bo dalo do Božiča zabrisat gor še članek o mojem tišanju napajalca, sem se malo ulenil zadnje cajte (fjaka!)... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Grey ::

Ups...pa sem res nisem prebral. :)) Hmm...tale filc mi diši. Namreč komp mi nenormalno glasno deluje, ker resonira + grafična kartica ima glasen ventilator.

Za koliko se približno dvignejo temperature, če ohišje zvočno izoliraš s filcem ali kako drugo stvarjo?

Spajky ::

Temperature se bistveno NE smejo spremenit (in se NE, kaka stopinja gor, dve največ), če je zračni pretok skoz njo PRAVILNO pri nižjih obratih ventov (brez hudo škodljivih turbolenc!) napravljen !!! To nekaj časa (par dni poskusov ziher!) traja, da se to pravilno izpelje (Apple ima ekipo za to! pri dizajnu). Jest sem to mojo kishto v nekaj večdnevnih kampanjah v prvih 3 letih končno zrihtal in so mi temperature praktično iste, če je kišta zaprta (praha praktično ni!) ali odprta! Da, doktoriraš medtem iz termodinamike plinov .. :D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tiborrr ::

Tudi sam bom probal filc. O termodinamiki pa mi raje ne, sem imel kolokvij prejsnji teden, mi je se zdaj slabo... :(
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Kato ::

Kje je kakšna prodajalna s tem filcem v Ljubljani?

a13misko ::

Dajtre povedati kako pa ste pano/filc namestili na stranice da vam ni dol palo!
In kaj je boljše pena ali filc domas imamo že omenjeni PLAMAFLEX pa me zanima če je tud zadost dober!:\

Bevcan ::

Tiste pena z piramidami ni namenjena zvočni izolaciji ampak oblaganju sten v prostorih kjer ne sme odmevati (dvorane, zvočni studiji...)
Govoril sem.

Kato ::

Tista pena s piramidami je namenjena preprečevanju odmevov naj bi pa bila tudi dobra zvočna izolacija, čeprav nevem kako dobra napram oblogam, ki so prav zato narejena. V Obiju jo prodajajo , 20mm debelo samo jo lahko kupiš le v plati(2 m x 1 m), ki stane 8 tisoč (pribljižno).

a13misko ::

Še vedno me zanima kako jo namontirati na pleh!

Kato ::

Rabiš neko lepilo, ki ga kar posprejaš na spodnjo stran pene.

a13misko ::

A imajo kaj takega v Merkurju!

Kato ::

Pejt v Mercurja pa vpraši, polj pa še tukaj to povej, ker mene tudi zanima.

a13misko ::

Bom šel samo ne danes ker nimam časa ti sporočim jutri!

AndrewSmith ::

Še vedno me zanima kako jo namontirati na pleh!

Obstajajo tudi samolepilne folje(kot samolepilna tapeta) v roli,
katere majo na obeh straneh lepilo.
Zakon zadevica....sploh glede demontaze,ce pol ohisje prodas.
Ne vem pa kje se dobi....jst sem si jo na moji firmi sposodu :D
Sem pa ohisje izoliral z tako gumjasto spuzvo debeline 1cm....ne vem kako se
ji rece....podobna,ce ne celo ista zadeva ki se uporablja za izolacijo
cevi za vodo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Kato ::

Fajn kar se tele folije tiče bi znala biti to najboljša rešitev.

Drugače sem nekaj gledal po trgovinah in imajo jo v conradu(900 x 400 x200 mm cena 1790 Sit), pol sem pa še malo spraševal po tujih forumih in pravijo, da ta pena ni ravno najboljša stvar za utišanje računalnika bo pa pomagala.

ayka ::

Evo, jaz sem za namestitev teh spužvastih piramidic uporabil kar dvostranski lepilni trak, ker sem ga že imel doma. Drži dovolj dobro.

Oblepil sem vse kar se je dalo - obe veliki stranici, sprednjo stran tam, kjer ni optičnih enot ali diskov, zadnjo stran, tam kjer ni pci kartic in seveda dno ter "stop".

Rezultat je odličen kar se tiče hrupa, le temperatura je narasla za kako stopinjo do dve.
Pri manj zahtevnejšem delu ali ob gledanju filmov problemov ni, pri kaki igri pa je treba malo pospešiti ventilatorje, da se zadeva dovolj dobro hladi.

ReBi ::

pravkar sem z neostikom nalepil "piramidasto peno" po notranjosti ohišja. na strop, stranico, na dno, zadaj in sptedaj. kable sem skril pod peno. izrezal luknje za ventilatorje...

rezultat presenetljiv, tempreature pa so ostale popolnoma enake.

Kato ::

Ja jaz sem tudi pred kratkim polimal svoj star računalnik s to peno in sem tudi presenečen nad razliko, pa še vizualno mi je všeč. Vseno bom pa po vsej verjetnosti na novem uporabil kakšen Akustic pack.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pena za utisanje kiste

Oddelek: Kaj kupiti
222518 (1763) Max X
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165870 (5587) rkb2
»

Kako utišati disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111847 (1653) Spajky
»

Kateri material najbolj zaduši zvok iz računalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171999 (1651) Keyser Soze
»

zvocna izolacija ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161879 (1579) overman

Več podobnih tem