» »

Pena za utisanje kiste

Pena za utisanje kiste

Heisenberg ::

kje lahko dobim poceni peno za utisanje PCja ??? rabil bi je vec, za recimo 5 skatel midi tower atx ???
ker v mlacomu je za eno kisto 10 cukov, kar je potem prevec zame.......

ali obstaja kak POCENI alternativa tem penam v PC stacunah ???

hvala

kuglvinkl ::

Ravno te dni smo v temi Tišanje računala ugotavljali, da če hočeš imet kišto dobro izolirano, bo treba precej seči v žep. Edine smiselne obloge, ki se prodajajo prav za rač. ohišja koštajo 90$. Vse ostalo je bunch of BS.
Your focus determines your reallity

OnTheMic ::

Jaz sem se zadeve lotil zelo "po domače", je poceni, vendar neverjetno učinkovito. V kišto sem nalepil en filc, ki ga uporabljam tudi za dušenje resonanc v zvočnikih. Ima velik faktor dušenja, večji kot zelo popularne piramidaste pene, cena pa je tudi neprimerljivo manjša.
DM, zapelji se v Filc Mengeš d.d., tam imaš na voljo ogromno vrst filca, različne debeline, gostote, barve, prodaja se na kvadratne metre, ne pa tiste majhne krpice v PC štacunah, ki stanejo celo premoženje:(

Heisenberg ::

hvala obema

onthemic: a kje ves kje bi to lahko se dobil razen v megsu, ker nisem ravno blizu :(

mogoce v kakem merkurju, obi, ipd ?
aja pa kaksna je kej cena na m2

Zgodovina sprememb…

OnTheMic ::

Če si iz LJ, boš morda kaj pametnega najdu v Astri za Bežigradom, pa mogoče še kje na oddelkih s tapetami in podobnim materialom.
Jaz sem za svoj filc (debelina 1cm, celo kompakten) pred parimi leti dal 800 SIT za kv.meter. Ampak že dolgo nisem bil tam, ker sem si takrat naredil velike zaloge:D

kuglvinkl ::

Hm, lahko poslikaš ta filc? In kolk je težak? Smrdi, ko se kišta segreje?
Your focus determines your reallity

OnTheMic ::

Bom poslikou, pa stehtou, pa termične lastnosti bom preizkusu...ampak jutri... zdele žal ni časa.

OnTheMic ::

No, Kuglvinkl, kar sm reku, sm reku!!!:D



Filc je debel 9 mm, teža 1500 gramov na kvadratni meter, je brez vonja in ne smrdi tudi ko se segreje. Razen, če ga zakuriš, potem seveda smrdi po goreči plastiki, kar pravzaprav tudi je...

LP:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Heisenberg ::

lepo od tebe hvala

ajagodnik ::

filc dobiš v vrvarni v centru ljubljane (Trubarjeva) na meter, poceni.

Pa tudi mene zanima, kako pomaga tale filc. A se računalnik kaj pregreva?
Predpostavljam, da gre filc na spodnjo in eno stransko ploskev?

LP

iskra ::

V avdiofilskih trgovinah dobiš lahko tudi nek sprej, ki se uporablja za nanos na vrata avtomobila, v katera se da kasneje nekaj (pre)močnih zvočnikov in nato ta nanos poskrbi za zelo dobro dušenje hrupa zunaj avtomobila. Pločevinka tega spreja naj bi zadostovala za en "švoh" nanos na ena vrata in ni preveč poceni (več kot 3k/kos). Ta snov je zelo težka, zato lahko verjetno tudi dobro utiša vodne črpalke.

OnTheMic ::

Računalnik se zaradi filca ne pregreva, saj je tanek in ne ovira pretoka zraka... razen, če zabašeš kakšne odprtine za dotok le-tega ali pa recimo disk oviješ v filc, potem mu bo v taki oblekci hitro prevroče;)

LP:D

Fury ::

grem jutr mal scekirat s kolesom do vrvarne in astre jame... bom kupu tale filc :)

Doman ::

Še en nasvet.
Sem bil danes v Merkurju(Vič) in sem hotel kupiti Filc, pa ni imel noben pojma o tem. Samo toliko, da se nebo kdo zastonj peljal tja.

Doman ::

Lahko nekdo še enkrat slika, ker na tistih linkih zgoraj sliki nista več dostopni.

antonija ::

Ce ne vejo kaj je filc jim reci da rabis klobucevino. Meni je enkrat tako ratalo kupit ker _filca_ niso mel (baje):D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

muzičar ::

ce prou razumm (se opravicujem je mal offtopic) bi se dal tale filc uporabt tut npr za izolacijo (usaj delno) ksne sobe za vaje (muzicarske:D ) ? sklepam da ce pa ne pol me pa zanima ce gdo ve kako bi se dal pocen izolerat take sobane?
aja pa zanima me kako pa kam gre ta filc v komp!

Spajky ::

za vaje benda smo včasih efektno uporabljali kar kartonaste nosilce za jajca 30x30cm ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Doman ::

@_rock_
Pod iskanje vtipkaj tišanje sobe oz. nekaj podobnega. Je kar nekaj zanimivih tem na tvoje vprašanje.

Ta filc prilepiš kar na stranico ohišja, oz. po celi notranjosti ohišja.

Egii ::

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

Bibo ::

S čim in kako pa ga prilepiš/namestiš, ker je to kar težka stvar (ali se po dolgem času ne odlepi)?
Jst

iskra ::

Z lepilom ga boš bolj težko fiksiral. Kolega, ki je delal škatlo za subwoofer, je uporabil kar vijake z velikimi podložkami. Če pa vzameš večjo deblino, je stvar dokaj trdna in se ne upogiba na stranicah in se jo da kar lepo nasloniti in s samolepilnim trakom zavarovati.

Lahko tudi kupiš lesen L profil, ga zalepiš s sekundnim lepilom (lahko tudi epoksi) na stranico in filc lepo porineš noter kot predal.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Max X ::

Js sm na starmu računalniku uporabo peno od akase (AKASA AK-PAX-2) in razlika je bla kar očitna. Cena je mislim, da okol 4.500 SIT.
Še dimenzije:
2× 500 x 450 x 4mm
2× 500 x 200 x 4mm

Več informacija pa najdete na AKASA - THERMAL SOLUTION

LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni copati

Oddelek: Loža
92260 (1941) kuglvinkl
»

Protiprašni filter - večji kos, brez plastike?

Oddelek: Kaj kupiti
9917 (765) Duhec
»

Drenaža hiše

Oddelek: Loža
917213 (13856) ttommy
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827996 (5491) Kato
»

protihrupne obloge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61234 (1003) madmitch

Več podobnih tem