» »

zvocna izolacija ohisja

zvocna izolacija ohisja

Xplicit ::

a se lahko za zvocno izolacijo uporabi styropor?
sej v ohisju je dost hladno da se nebo zacel topit, sam raj uprasam za vsak slucaj
al predlagate kej boljsega?

overman ::

Mislim da rajsi uporabi tisto peno za zvocno izolacijo-boljsi ucinek pa se bolj ziher je da se ne zacne topit:-) Stvar pa dobis v konradu link. Ce pa stvar dobis kje ceneje pa mi prosi sporoci :D

Spajky ::

Nič ni boljšega in cenejšega kot tapison ali itison..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bacil ::

spajki...odlična ideja za prekate...

Xplicit ::

sm su prej gledat u conrad pa so mel sam se uno k je debela 5 cm, kar je pa mal prevec...

mogoce bom res razmislu o tapisonu

overman ::

Pa saj je se ena, ki je debela 2cm-vec takoali tako nemores notr met. Tista pa je 1690. Mislim da to ni tako zasoljena cena.

Golden eye ::

če je dobra ZVOČNA izolacija potem je tudi dobra ZRAČNA izolacija;(
Lahko kar pozabiš na navijanje, če hočeš imet tišino!!:D

Xplicit ::

overman - sej pravm da so imeli SAMO SE uno 5cm ker je ostalih zmanjkal
sej sm vidu na net trgovini da majo ene 3 razlicne

overman ::

Sorry nisem vedu. Skoda da je vec nimajo saj bi jo vsaj jaz sigurno narocil.

GoldenEYE s teboj se pa prav nic ne strinjam-a sislisal ze kdaj za vodno hlajenje? Mislim da v tem primeru ni potrebno imet nevem kako dobro prezracenega ohisja, razen ce nimas na grafi al pa NB vodnega bloka.
Früher oder später wird jeder Geometer :p

pele-on ::

GoldenEYE s teboj se pa prav nic ne strinjam-a sislisal ze kdaj za vodno hlajenje?

Če ne vidiš ga ima.Sam kako boš pa vodo hladil.

overman ::

Saj pa valda ne prekrijes se kar hladilnika z peno ali? Ventilatorje pa te stvari ne oblozis s peno-sicer pa si poglejta tole-rubrika how to`s in potem "computer dämmung" Mogoce bo potem nekdo skapiral kaj mislim!:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

OZZY ::

jaz uporabljam kar tisto peno za ležat. Kokje debela ne vem ampak se mi obnese.
Go with the flow.

Golden eye ::

ja z vodnim bi bilo prv vredu. Sam zakaj bi potem zvočno izoriral; če si lahko eno tiho vodno hlajenje kupiš

Spajky ::

@ Golden eye: dobra zvočna izolacija ni nujno tudi dobra zračna izolacija. Tudi če imaš vodno treba pa izolirat disk in stišat PSU fan in če je tudi front fan. za disk izolirat je najbolje napravit "hišico" iz tapisona z vgrajenim ventom na 5V in odprtino za dovod/odvod zraka (zato, da ni čut žvižganja ležajev (to bom jest slejkoprej napravil, čene prej pa ko bo Raptor doma. >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Xplicit ::

a kdo ve kje bi se se dal dobit tako zvocno izolacijo 'kot nej bi jo mel' v conradu (ze ene 3 tedne je nimajo)?

pele-on ::

OBLOGE ZA UTIŠANJE
-
AKASA obloge za utišanje (5.400 SIT z DDV)
-
V kompletu je dovolj materiala velikosti povprečnega midi ohišja. Obloge nalepimo na stene ohišja z notranje strani (spodaj, zgoraj, levo in desno). Na hrup vplivajo predvsem na dva načina. Po eni strani zvok zadušijo, po drugi strani pa spremenijo zvok tako, da je manj moteč in ga lažje prenašamo. Obloge so debeline 4mm in jih enostavno oblikujemo. V kolikor si želite več informacij o oblogah AKASA, si preberite test tukaj
-
Obloge za utišanje za ohišja Chieftec
-za Chieftec CS601 (11.400 SIT z DDV)
-za Chieftec CS2001 (12.360 SIT z DDV)
-
Podobno kot Akasine obloge za utišanje predvidene za ohišja Midi ATX standardnih mer, so sedaj na voljo tudi obloge za veliko večja ohišja Chieftec. Na voljo imamo obloge za modele CS601 ter CS2001. Obloge nalepimo na stene ohišja z notranje strani. Na hrup vplivajo predvsem na dva načina. Po eni strani zvok zadušijo, po drugi strani pa spremenijo zvok tako, da je manj moteč in ga lažje prenašamo.

No to prodajajo v Mlacomu.

overman ::

Jaz imam cs2001 in mislim da za 12000 ohisje izoliram z sigurno boljso (5cm) zvocno izolacijsko peno.....Sicer pa mislim da tudi dobra stvar ce vec neves kam bi dnar vrgu.....>:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827986 (5481) Kato
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141984 (1553) Jan987
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402891 (2286) Jaffa
»

protihrupne obloge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61233 (1002) madmitch
»

Akasa obloge za utišanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51318 (1050) gorenc

Več podobnih tem