» »

Kako utišati disk

Kako utišati disk

OBELIKS ::

Torej kako, saj trenutno zganja največ hrupa prav disk. Pa ne mislim pri iskanju, pač ko rožlja z glavami gor in dol, moti me zvok, ki ga oddaja pri samem vrtenju plošč, visok cvileč zvok.
Poleg diska pa sem našel še en izvor hrupa: mali vent na matični, sicer je sedaj ko sem ga spucal dosti bolje vendar vseeno ni optimalna rešitev.

Torej v obeh primerih prosim za predloge.

iskra ::

Filc, pluta, les, tapison (ta najbol kosmat), gumjaste podložke, ... vse se da porabit, samo pobrskaj malo. Sicer pa je nedavno tega nekdo že objavil svoj "patent" utišanja diska, pobrskaj malo.

Za ventilator na matični pa poskrbiš tako, da kupiš večjega in nastaviš na 5-7V napetosti (če kupiš Zalmanov 80mm ventilator, dobiš zraven še upor, ki ga utiša na skoraj neslišno raven)..

In googlaj, pa psevdo išči, je bilo že veliiiikooo tega na forumu :D

OBELIKS ::

Gumice pa ne bodo pomagale, saj me moti zvok ki ga oddajajo plošče pri sukanju. Mah sem se odločil, da bom potrpel do takrat ko bo več časa (ne bo izpitov), potem pa bom kupil ali peno za utišanje ali pa stiropor in celo ohišje od znotraj oblekel ter dodal še dva venta za vpihavanje. Kakšno peno priporočate in kje dobiti? Glede venta se pa hecaš kajneda, namesto 4 cm venta naj namontiram 8 cm, daj no.

Keyser Soze ::

MAli vent na matični zamenjaj za pasivni hladilnik Zalman NB32-J ali še bolje NB47J vkolikor imaš luknje za pritrditev hladilnika okoli NBja. Kakšen mlacom ipd..
OM, F, G!

OBELIKS ::

Pa bo to dosti?

Keyser Soze ::

Imam občutek, da nimaš ravno kakšnih voltmodov na plati.

Bo še preveč ne samo zadosti.:\
OM, F, G!

OBELIKS ::

Aha, dobro. Hvala. To je torej rešeno.
Kaj pa obloge za ohišje? Ima kdo idejo kako to speljati, pa verjetno bo treba kakšen dodaten vent za hlajenje ohišja, saj mi že tako procesor švica nad 50°C (barton 2500+@2000mHz z Volcano 11).

Spajky ::

OBELIKS, poglej si mojo stran, posebej pod modifikacije ... :-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

M4TECH ::

Ali pa kupiš novega :D .

Lio ::

tud men disk 'razgraja' zato že načrtujem neki v stilu Spajkya, ampak bom mal spremenu, da me ne bo spajky za patent oskubu:D

OBELIKS ::

Spajky: torej si uporabil felc. Mislim, da bo rahlo pretrd za moje sedanje namene (obloga po celem ohišju od znotraj), ker je na stranicah nekaj lukenj za prezračevanje, ki so dvignjena, zato razmišljam o peni. Kaj pravite a bo 10mm debela dosti? Pa domnevam, da bo treba najprej poskrbeti za pošneno hlajenje ohišja.
Aja lepa ideja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OBELIKS ()

Spajky ::

fina trša spužva (tista z mikroluknjicami) ali pa penasta guma (tista iz starih podlog za miške! 10mm max! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028473 (26518) kuglvinkl
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827945 (5440) Kato
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141962 (1531) Jan987
»

Tisam kisto-nasveti ipd

Oddelek: Kaj kupiti
111241 (1065) Golden eye
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402868 (2263) Jaffa

Več podobnih tem