» »

Kateri material najbolj zaduši zvok iz računalnika?

Kateri material najbolj zaduši zvok iz računalnika?

Marjan ::

Kišto sem utišal na vse možne načine (zmanjševanje obratov, pene znotraj ohišja, diski na štrikih), pa mi je še vedno preglasen hrup ventilatorjev.

Zato imam v planu, da naredim nekakšen pokrov nad kišto. Tako, da bi zgornja polovica ohišja bila prekrita (zato ker je rač. na tleh).

Kateri material najbolj utiša specifične frekvence ventilatorjev???

Les -iverka, betonska plošča, posebni materiali namenjeni temu...?

Rabil bi manj kot 0.5m2, tako, da cena ni problem.

Razpišite se strokovnjaki, saj je hrup postal vsesplošni problem računalnikov, to pa se tiče prav vseh Slo-techerjev.
  • spremenilo: Marjan ()

ali3n ::

eno od idej - najdeš v spajky-jevem postu Ćelavi`McGaywer´-KetLover STRIKES again! :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Marjan ::

hja, kot vidiš tam z diski nimam problemov...

iščem res en profi material, ki zaduši hrup ventilatorjev

Fury ::

iverka - steklena volna - iverka - pa se kksn stiropor pa peno okol zlep skup pa bo :D

boštjan ::

Marjan muziko začneš malo bolj nabijat,pa ne slišiš nič več.;) :D

IceIceBaby ::

gumjasta pena je odličen izolator zvoka. Nared škatlo in jo znotri obloži z 10cm debelo peno pa PCja not postav. Garantirano bo zadeva tiha :) Samo temperatura zna bit pol problem.

Druga varjanta je pa da si iMaca nabaviš :)

Microsoft ::

boštjan, to ti je prava rešitev!8-)

Jst to uporabljam že skos. DEluje. Preverjeno!;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Spajky ::

Tapison (filc) je tudi zelo kul ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Keyser Soze ::

Če se ukvarjaš z avtoakustiko ali obično akustiko je ponavadi poleg tudi zvočna izolacija.

Pri avtoakustiki je še malo bolj pomembna. Hrup iz okolja je namreč lahko zelo moteč.

Uporabljajo se največ premazi(Noisekiller, Bitumen, home made premazi) ter samolepilna foljia(bitumen v trdi obliki, svinec, pena) ter pena(trikotna).
OM, F, G!

frenk ::

in katera stvar ima čimvečjo izolacijo pri čimmanjši debelini?:\

Mirč ::

voda

lp:)

Spajky ::

fouš! Vino! Otopi občutke tudi za zvok (vsaj do jutra, pol je pa na žalost obraten efekt, če ga je blo preuč...) :-)))) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lio ::

betonska plošča:D to bi pa moglo bit zanimiv, sam bi mogu comp z viličarjem okol prevažat, drgač pa tapison-to kar je Spajky uporabu v svojem modu(zgoraj)

Jose ::

Tekočine so zelo dober prevodnik zvoka. Stiropor in tapison dobro izolirata zvok. V glasbenih šolah so stene marsikatere učilnice prekrite z debelo žametno zaveso. Vseeno ti ostane luknja, skoz katero piha ventilator (ali dva), ki bo vodila šum ven iz kište. Ventilatorji morajo imeti stik z zunanjim zrakom in jih ne smeš prekriti, utišaš jih le z nižanjem napetosti (kolikor si pač upaš). Ravno ti ventilatorji povzročajo hrup. Mislim, da računalnik konkretno utišaš le z vodnim hlajenjem, ki nadomešča vse ventilatorje, tudi ventilator napajalca. Alternativa je še zamenjava obstoječih ventilatorjev za tiste večjega premera, ki se lahko vrtijo pri nižjih vrtljajih. Tudi zamenjava ventilatorjev z drsnim ležajem za tiste s krogličnim bi znal malo pripomoči k tišini.

Me zanima, za kaj se boš na koncu odločil, ker tudi mene moti glasnost računalnika med gledanjem filmov.

Jose

goku :) ::

Točno tako! Pustiti moraš odprtino ali dve za ventilatorje, ki pihajo ven, torej bi tu hrup uhajal ven! Kupi nexusa (6000 SIT) --> napravica za reguliranje obratov ventilatorjev. Verjemi da se s tem da tako zelo utišati, da je kišta skoraj neslišna pa še zelo estetska zadeva je!
Navijanje je kamen modrosti

boštjan ::

jaz bom tak reko,če mate vente na 7V napetosti so ti zelo neslišni.

BluPhenix ::

Namesto spužve probaj dati v ohišje Dynamat (se mi zdi da se tako imenuje). Dobis b Big Bangu ali pa b BoFu, drugace se ga uporablja za akusticno izolacijo avtov. Ampak ni poceni.

LP

Keyser Soze ::

Mal poišči na netu, kako hladijo z ventilatorji ojačevalce v avtomobilih. In na kakšen način izolirajo hrupnike.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827996 (5491) Kato
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292226 (1546) WinsuckeR
»

Utišanje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7969 (800) frenk
»

Kako utišati disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111848 (1654) Spajky
»

zvocna izolacija ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161881 (1581) overman

Več podobnih tem