» »

Primeri inšpektorja Vrenka

Primeri inšpektorja Vrenka

««
«
1 / 8
»»

Hypathia ::

V nedeljo se nam obeta premiera nove slovenske krimi nanizanke Primeri inšpektorja Vrenka https://4d.rtvslo.si/arhiv/napovedniki-...

Ali je kdo bral knjige, po katerih je posneta? Kaj lahko pričakujemo?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

harvey ::

To bo literarni duel Demšar-Golob. Upajmo, da bo zvok štimal :), potem bomo pa videli. Toliko za uvod, bom pa definitivno ošvrknil Demšarjevo pisanje, ker po pripovedovanju bralcev njegovih del, je precej bolj izostren krimi roman od Golobovih prigod inšpektorja T. Birse. Bomo gledali in komentirali. Ker je slo produkcija, ne bodo izostali kritični zapisi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MasterTade ::

debevc detektiv :D
Mors omnia aequat

bambam20 ::

Upam, da bo serija imela boljšo zgodbo kot Jezero, kjer je bilo vse skupaj zelo povprečno.

Ganon ::

Tisti, ki smo pogrešali domače kriminalistične serije, zdaj počasi prihajamo na svoj račun. Varga je odličen igralec. Naj se ne ustavijo! :D

ToniT ::

Prebral sem vse knjige od Demšarja in so mi bile všeč. Kako bo pa zgledala serija, pa bomo videli. Pravijo, da serija ne sledi popolnoma knjigam, kot je bilo to v primeru serije Jezero.

avom23 ::

Meni je bil všeč 1. del. Sem se pa ob tem spomnil še na eno našo serijo, ki mi je ostala v dobrem spominu- Življenja Tomaza Kajzerja.

oemdzi ::

Za slovenske razmere dokaj na nivoju, sicer pa so tega že na tone sproducirali američani/angleži/nemci itd... Samo po sebi zanimivo le zaradi slovenskega izvora in hkrati tega, da je glede na poreklo zelo gledljivo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

IL_DIAVOLO ::

Dajte, dajte...tretjerazredni srot. Primer kar nekaj, dialogi nikakvi, inspektor preveč tih in ne izstopa. In kar najbolj bode v oci, kriminalka je zelo neresna, večkrat da občutek kot da bi gledal pop tv limonade.

Passe.

Outcast ::

Najbrž sem edini ki mu je Jezero bila boljša serija so far...
Kar pa ne pomeni da Vrenko ni dobra serija in je ne bom (še) sodil glede na bolj 'mlačen' začetek.

Outcast je izjavil:

Najbrž sem edini ki mu je Jezero bila boljša serija so far...
Kar pa ne pomeni da je to slaba serija samo ne bom je (še) sodil glede na bolj 'mlačen' začetek.
. Definitivno gledamo naprej!

Najbrž sem edini ki mu je Jezero bila boljša serija so far...
Kar pa ne pomeni da je to slaba serija samo ne bom je (še) sodil glede na bolj 'mlačen' začetek. Definitivno gledamo naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

Okapi ::

Popoln dolgčas. Nič zanimivega se ne dogaja, popolnoma nobene napetosti, dialogi leseni...

nergac ::

Pozitivno presenečen.

Pa dobra kombinacija barv, ne pa spet depresivno vzdušje in težke notranje borbe protagonistov.

Sveže in lahkotno. Razumljivo.

Hypathia ::

Sicer res bolj počasen tempo, ampak za slovensko produkcijo dokaj solidno. Še najbolj se mi zdi moteča glasba, ki imo brezveze poudarja kao dramatične zasuke, pa glede na to, da se dogaja v Mariboru, praktično nihče izrazito ne zavija po štajersko, razen onega pimpa. Z igro sta me pa najbolj prepričala oba pomočnika inšpektorja, Varga malo manj.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Nikec3 ::

Meni je bilo čisto ok. Igralci se ne silijo pretirano z "gledališko" igro, posneto solidno, dejansko me zanima kaj pomeni ta ključ, kaj kdo skriva... Solidno.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

Popoln dolgčas. Nič zanimivega se ne dogaja, popolnoma nobene napetosti, dialogi leseni...


Nekaj podobnega je verjetno v resnici pri kriminalistih, ki preučujejo umore. ne ravno zanimivo delo.

Telbanc ::

Men je blo čist u redu.

Je prvi del, pol bo bol zanimivo. ;)


Je dost na novoju. Počakmo, če bo še kej akcije, smo zmagali. :)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Okapi ::

bambam20 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Popoln dolgčas. Nič zanimivega se ne dogaja, popolnoma nobene napetosti, dialogi leseni...


Nekaj podobnega je verjetno v resnici pri kriminalistih, ki preučujejo umore. ne ravno zanimivo delo.

Zato pa ne gledaš serije en mesec po 8 ur na dan, ampak vse združiš v 6x45 minut.;)

Gledam precej kriminalističnih dokumentarcev, in če je primer zanimiv, znajo spretni scenaristi in režiserji narediti čisto zanimive oddaje.

Okapi ::

Za primerjavo se morda splača pogledati serijo Vest in pločevina, ki bo kmalu stara 50 let (letnik 1973). V arhivu RTVSLO sem našel samo eno epizodo.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/tv-nadaljeva...

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Popoln dolgčas. Nič zanimivega se ne dogaja, popolnoma nobene napetosti, dialogi leseni...


Nekaj podobnega je verjetno v resnici pri kriminalistih, ki preučujejo umore. ne ravno zanimivo delo.

Zato pa ne gledaš serije en mesec po 8 ur na dan, ampak vse združiš v 6x45 minut.;)

Gledam precej kriminalističnih dokumentarcev, in če je primer zanimiv, znajo spretni scenaristi in režiserji narediti čisto zanimive oddaje.


Preveč pričakuješ od slovenske produkcije. Samo poglej, kako majhen bazen igralcev imamo in se po večini isti pojavljajo.

IL_DIAVOLO ::

Niso igralci krivi, ampak zares slab scenarij in format. Vse detektivke so bile najprej nanizanke. Nekaj svetlih izjem z vrhunsko zgodbo(the wire, true detective) je bilo sicer nadaljevank.

Naceloma pa so bile nanizanke, kjer je vsak del za sebe. Ali bi dejansko kdo gledal monka, mentalista kako celo sezono rešujeta en primer? Ali pa recimo komisar rex, ki je po proracunu mnogo blize. In to veliko pove o tem, kako slaba in riskantna odlocitev je nadaljevanka, ce res nimas top zgodbe in top izdelanih karakterjev v tem zanru. In ja, se zavedam da je to limit slo produkcije, zato je vse skupaj toliko bolj bizarno.

Nimam nic proti temu da je zadeva lahkotna, ampak ko pa je tako dolgocasna.

Hypathia ::

Saj ne bo celo sezono reševal en primer, ampak tri, vsakega obdelal v dveh delih, kar je povsem sprejemljivo tudi pri tujih serijah.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Okapi ::

Bosch je recimo nadaljevanka, ampak to je drug svet.

stara mama ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Nimam nic proti temu da je zadeva lahkotna, ampak ko pa je tako dolgocasna.

Saj ne bo dolgo trajala, samo 6 delov al kolk že :)

Ampak jaz ne morem mimo sebe, jaz vidim: Debevca, Rifleja, reklamo za telekomov NEO (Katarina), pohorskega kavbojca, itd...

ToniT ::

Vse se dogaja v Mariboru, kjer vsi govorijo po ljubljansko, razen Jureta Ivanušiča...

nergac ::

... ki, roko na srce, edini obvlada mariborščino.

Drugim bi se slišal vsaj naglas.

yayo ::

ToniT je izjavil:

Vse se dogaja v Mariboru, kjer vsi govorijo po ljubljansko, razen Jureta Ivanušiča...

nekaj novega.. LJ je edini dialekt, ki ima domovinsko pravico na nacionalni tv.

Outcast ::

Simpatično:D

Groot ::

A je še komu tole vedno slabše? Tako enodimenzionalna igra vseh da je že kar težko gledati. Vsi pogovori na nivoju pogovora dveh robotov - povem jaz z najbolj monotonim glasom, poveš ti z najbolj monotonim glasom, povem spet jaz, itd itd. Da sploh ne govorim o vseh polocijskih, pravnih in drugih nesmislih. Res bi lahko najeli nekoga da vsaj malo približa realnosti.

Pa tudi sam primer prikazan res totalno nezanimivo. Demšarjevih knjig se sicer nisem nikdar lotil, pa sem prebral ogromno kriminalk. Ampak vseeno se mi zdi zelo verjetno da so knjige vsaj malo bolj zanimive.

All in all, Jezero je bilo meni osebno kljub kar nekaj pomanjkljivostim precej boljše.

gddr85 ::

razen kul začetne/odjavne špice en dolgcajt, JFC nej si magar pogledajo der Kriminalist al pa celo Rexa, kako nardit, da ne bo folk vmes zaspal

Konlov ::

Groot je izjavil:

A je še komu tole vedno slabše? Tako enodimenzionalna igra vseh da je že kar težko gledati. Vsi pogovori na nivoju pogovora dveh robotov - povem jaz z najbolj monotonim glasom, poveš ti z najbolj monotonim glasom, povem spet jaz, itd itd. Da sploh ne govorim o vseh polocijskih, pravnih in drugih nesmislih. Res bi lahko najeli nekoga da vsaj malo približa realnosti.

Pa tudi sam primer prikazan res totalno nezanimivo. Demšarjevih knjig se sicer nisem nikdar lotil, pa sem prebral ogromno kriminalk. Ampak vseeno se mi zdi zelo verjetno da so knjige vsaj malo bolj zanimive.

All in all, Jezero je bilo meni osebno kljub kar nekaj pomanjkljivostim precej boljše.

Jan Clode Vandama pri Demšarju ne pričakovat...

enemon ::

Pri Jezeru je že zaradi lepe fotografije in okolice bilo užitek gledati, pa tudi lepše je teklo vse skupaj...

gusto ::

Meni je bilo ok pogledat nekaj slovenskega. Ne morem reci, da je nek presezek, tezko bi to nekomu priporocil. Imam podobne pripombe, kot ze nekateri pred mano. Vseeno pa lepo, da se poskuša tudi doma nekaj sproducirati.
Have you tried turning it off and on again?

Groot ::

Konlov je izjavil:

Groot je izjavil:

A je še komu tole vedno slabše? Tako enodimenzionalna igra vseh da je že kar težko gledati. Vsi pogovori na nivoju pogovora dveh robotov - povem jaz z najbolj monotonim glasom, poveš ti z najbolj monotonim glasom, povem spet jaz, itd itd. Da sploh ne govorim o vseh polocijskih, pravnih in drugih nesmislih. Res bi lahko najeli nekoga da vsaj malo približa realnosti.

Pa tudi sam primer prikazan res totalno nezanimivo. Demšarjevih knjig se sicer nisem nikdar lotil, pa sem prebral ogromno kriminalk. Ampak vseeno se mi zdi zelo verjetno da so knjige vsaj malo bolj zanimive.

All in all, Jezero je bilo meni osebno kljub kar nekaj pomanjkljivostim precej boljše.

Jan Clode Vandama pri Demšarju ne pričakovat...


Jan Clode Vandama bi morda pričakoval če nebi prebral še nobene knjige v življenju. Ker sem pa prebral vse mogoče pa najbrž še kaj zraven, me pa vsaj tale TV upodobitev spominja na zelo slabo Agatho Christie, s povsem praznimi karakterji in precej slabim zaključkom primera.

harvey ::

Flow je res malo bolj počasen, dialogi bolj na hitro, malo smešno je, da imaš ljubljanščino v okolju MB. Sicer gledljivo ni pa nekih presežkov zaenkrat, ne bo pa to The True Detective style. Tudi sicer ne vem zakaj so Vrenku dali whiskey, čeprav je on bolj tip za pivo. Čakamo na nove zaplete, ko pridejo na vrsto pravi morilci.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Telbanc ::

Men zadeva deluje mal preveč "akademsko".

Škoda ker ni not kakega dobrega avta, punce so že...da se mal lovijo z avti, pa mal kakega bolj na silo primejo pa to.

No upajmo da bo mal dinamike. Bom pa gledal sigurno vse dele, ker je za gledat in muzika je že bolš ko v prvem delu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

bambam20 ::

Men se zdi pa prvi primer pri Vrenku bolje izpeljan kot v seriji Jezero.

harvey ::

Telbanc je izjavil:

Men zadeva deluje mal preveč "akademsko".


Ja, mal sterilno vse skupaj, pa recimo prizori z očetom povsem izven konteksta. Ne vem kaj bi imeli ti prizori neko dodano vrednost pri liku Vrenka, razen, da je Rifle dobil vlogo. Sicer pa vsi nekam radi poslušajo klasične LP, Vrenko in pokojnik, očitno je to v MB moda :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fosil ::

Zanimiva zadnja scena.
V kakšni družbi živimo? ... in potem ponorama Maribora :))

Sicer se mi pa zdi, da je polno nekih prizorov, ki nimajo veze z glavno zgodbo. Za glavno zgodbo pa potem nekako zmanjka časa in se na hitro zaključi.
Tako je!

gddr85 ::

bolj cheesy/kliše ne bi moglo bit :P

Zvezdica27 ::

slabo.

Dobra ideja, celo dobra zgodba. Izvedba katastrofa, zaključek vsega v 5 min, brez nekega zaključka.

slabo.

zz

c3p0 ::

Groot je izjavil:

A je še komu tole vedno slabše? Tako enodimenzionalna igra vseh da je že kar težko gledati. Vsi pogovori na nivoju pogovora dveh robotov - povem jaz z najbolj monotonim glasom, poveš ti z najbolj monotonim glasom, povem spet jaz, itd itd. Da sploh ne govorim o vseh polocijskih, pravnih in drugih nesmislih. Res bi lahko najeli nekoga da vsaj malo približa realnosti.


Zelo leseno ja, pa tisto pozdravljanje na vsakem koraku, dialogi brez repa in glave. Želel sem to gledat, a žal zaključil že po polovici 1. dela.

Potem pa opravičevanje vedno istih fac, očitno šolanih le za gledališke deske, ker kako nas je malo? Kako pa potem 10x manjša Islandija lahko posname zelo spodobne serije, kot je npr. Trapped?

Sc0ut ::

nergac je izjavil:

... ki, roko na srce, edini obvlada mariborščino.

Drugim bi se slišal vsaj naglas.

Drevensek je čisti mariborčan. So pa ga na momente naredili totalnega idiota - napaka v tlorisu, zakaj si mora pomerjat čevlje,...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

LeXani ::

Lahko bi vsaj kak kader posneli zunaj stanovanj in prostorov, v naravi, v parku, v avtu.. vem da vse to stane ampak to pa res ni gledljivo, dolgočasni dialogi..
Čas prve prijave 04.11.2005

firbec ::

vedno ko zagledam Drevenška, mi je žal, da niso posneli več delov Bratu Brat, ker tisto mi je bila zelo dobra zadeva, kot resnega kriminalista pri Vrenkotu mi nekako ne paše
Pa kogarkoli zaslišujejo o smrti dohtarja, vsakomur se nekaj smeje, to mi tudi ne gre skupaj.

IL_DIAVOLO ::

Brat Bratu tell me about it. Najboljsa slovenska serija, ki je bila kadarkoli posneta izven gledaliskih okvirjev. Fukic ffffukjeni :))

Pure entertainment.

Ps: Za to skropucalo smo dali cez 800k evrov 8-O
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Okapi ::

Sc0ut je izjavil:

nergac je izjavil:

... ki, roko na srce, edini obvlada mariborščino.

Drugim bi se slišal vsaj naglas.

Drevensek je čisti mariborčan. So pa ga na momente naredili totalnega idiota - napaka v tlorisu, zakaj si mora pomerjat čevlje,...

Čevlje je pač pomeril za dramatični učinek, da se vidi, da so moška številka.

Tisto s tlorisi je pa res bolj bedasto - zakaj za vraga bi hkriminalist odil na intervjuje s stanovalci z načrtom bloka na tablici? Da ne bi koga pozabil izprašati?;)

gruntfürmich ::

primer je že rešen? če je, je zelo češko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Popolnoma brezveze vse skupaj. Nekje na začetku te teme sem dal link do ene epizode Vesti in pločevine izpred skoraj 50 let. Nobenega napredka od takrat, v bistvu nazadovanje. Glasbena oprema je bila takrat boljša, mladi Cavazza je bolje igral kot Varga, delo policije (milice) je bilo prikazano bolj realistično...

Sicer pa zelo podobno - na začetku en mrtev, in potem inšpektor obiskuje s primerom povezane ljudi, jih sprašuje in na koncu odkrije storilca.

BlackHole ::

Se mi zdi, da Vargi gre ves čas na smeh, ne glede na situacijo. Ali pa sem pogledal preveč NMK-jev. Eh, meni se je zadeva ok, do slovenskih filmov sem pol manj kritičen, preprosto rad jih gledam.
LP Marko

TESKAn ::

Mene malo moti njegov (konstanten?) izdih na koncu stavka.
Drugače so to zadevo snemal tudi na rogli? Je 1. novembra tu cel dan gor in dol letal en helikopter, tko par deset metrov nad cesto.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115411 (2301) gruntfürmich
»

Doctor Who (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6710891 (2971) oo7
»

Nadaljevanka Jezero (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
32449343 (20993) gruntfürmich

Več podobnih tem