» »

Odpoved in kaj potem

Odpoved in kaj potem

1
2
3 4

Furbo ::

Veliko jih že prej kaj dela prek študenta in jih delodajalci pograbijo.

Že če nekdo samo kelnari, hitro vidiš, a bi ga zaposlil ali ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

WizzardOfOZ ::

qwertyy je izjavil:

Prijateljica dela v firmi, kjer so razmere dokaj nevzdržne. Dela je čedalje več, plača mizerna, odnosi katastrofa. Vse skupaj se nabira že dlje časa in ker zraven vsega dela še faks je že na koncu z živci. V kratkem se firma seli in bo že samo za vožnjo porabila 2 uri na dan, kar bo skupaj s faksom težko izvedljivo. Morda to ne bi bil tak problem, če ne bi bili sredi epidemije in je iskanje nove zaposlitve še dodatno oteženo. V pogodbi ima tudi 2 meseca odpovednega roka, kar pa vse skupaj še bolj zakomplicira. Težko je namreč iskati službo, če na razgovoru poveš, da si na voljo šele čez 2 meseca, oni pa rabijo zdaj. Za nek zelo iskan kader te verjetno čakajo, ampak za enkrat je njena izobrazba in delo bolj splošno (administracija).

Zanima me kako vse skupaj izvesti. Nekaj ima našparanega, vendar ravno za 1 leto ni dovolj, saj poleg tega plačuje faks. Brez službe torej dolgo ne more ostati. Nekaj išče preko vez, vendar je tudi to zaradi epidemije težko. Sicer je zelo pridna in je za silo pripravljena delati marsikaj, vendar bi ravno zaradi faksa v popoldanskem času težko našla službo v kakšni trgovini, gostinstvu ipd. dokler ne najde česa boljšega.

Kako je z odpovedjo in nato socialno? Kolikor vem do nje ni upravičena, če sama poda odpoved? Kaj bi vi storili na njenem mestu?


Izčrpanost in iztrošenost pa zlom človeka, vsaj pol leta bolniške, pa jo bodo sami odpustili in bo dobila odpravnino, pa še iz borze bo imela denar.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

Koraaz je izjavil:


Kakšni stereotipi pa so to?

Se pravi je za mlade iskalce zaposlitve bolje, da po končanem izobraževanju se ne vpišejo na zavod, ker bo to metalo slabo luč na njih in si bodo samo pljuvali sami sebi v skledo?

Če se vpišeš na zavod, še ne pomeni, da si doma križem rok in čakaš, da ti zavod kaj najde, ampak normalno iščeš zaposlitev v svoji režiji.


Kar se tiče IT, ta stereotip velja. Dobri (niti ne odlični) že za časa faksa delajo po raznih podjetjih in gre nato le za formalnost zaposlitve. Podjetje, s katerim dosti sodelujem, praktično vedno išče dobre (niti ne odlične) programerje in začuda niti ni dosti prijav. Ne gre za WP / PHP code monkey jobs. Dosti jih obupa, ker podjetje ni iz LJ, on pa se niti tu in tam ne bi vozil. Plača spodobna, a odvisna od znanja in izkušenj. Daleč od jurja neto.

Kdor je za časa faksa kaj delal zase in ni nalog kopiral, bo znal dovolj za sprejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

svecka ::

secops je izjavil:

Preden da odpoved, naj si najde drugo službo. Kot zaposleni veliko lažje najdeš boljšo službo, saj lahko na preprosto pretehtaš ali je menjava smiselna. Če bo brezposelna bo verjetno vzela prvo službo, ki jo bo dobila. Vprašanje pa, če bo ta nova služba boljša od tega, kjer je danes. Če si lahko zamenljiv kader se z veliko večjo verjetnostjo s teboj dela grdo.


Obvezno preden da odpoved naj ima podpisano pogodbo o zaposlitvi pri novem delodajalcu, ker si lahko zgodi da si novi delodajalec premisli in potem ostaneš brez službe pri obeh. Poznam kar nekaj teh primerov.

Če ti je služba muka pojdi na bolniško. 2 tedna lahko ostaneš doma če te "zagrabi v križu" in to potem podaljšaš še za 2 tedna. To sem jaz naredil, takoj ko nisem dobil plače 2 mesec zapored.

Egidij88 ::

qwertyy je izjavil:

Dejstvo je, da tukaj dolgoročno ne bo ostala in je neko zavlačevanje samo še trpljenje za njeno psiho.


This! Odpoved, bolniška, iščeš novo službo in zaključuješ šolo.

WizzardOfOZ ::

Prvo bolniška, vmes išče službo in konča šolanje, ter na koncu odpoved.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

Pa kakšna bolniška pacienti, bolniška je za bolane. Prekleta slo mentaliteta, nikoli in nikdar ne bo boljše v tej vukojebini...Banda krivinojemalna.

WizzardOfOZ ::

Zaradi iztrošenosti in preveč dela za premajhno plačo, da se spočije za novo službo.

To jaz vsakemu, ki je slabo plačan rečem. Naj ga pa delodajalec plača toliko, da se bo splačalo zmatran iz šihta hodit. Dokler te pa ne plača pošteno, pa delaš manj kot te je delodajalec sposoben plačat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Ne sam rečeš, grem stavit da tudi delaš tako. Podn. Če te po tvoje premalo plača si najdi službo kjer ti bodo plačali več. Če pa ne najdeš so pa problem tvoja pričakovanja, ne pa delodajalci.

WizzardOfOZ ::

No tukaj se motiš. Ne sklepat vsega po sebi. Če si ti len, tega ne obešaj drugim. Jaz samo pomagam tistim, ki so na minimalcu pa jih "židje" izkoriščajo. In takemu izkoriščevalcu privoščim, da mu je cel obrat na bolniški.

Mene pa delodajalec plača da delam. In to zelo pošteno plača. Moja plača je nekaj več kot desetkratnik bruto minimalca.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

LOL, najbolj primitivni in najbolj butasti takoj začutijo potrebo omeniti svojo plačo, pa čeprav se morajo za ene petkrat zlagati ;)

digitalcek ::

RoccoC je izjavil:

No, zaradi tega zgoraj tudi smo kjer smo. Vsi bi goljufali... Ja, to da prepisuješ na druge in skrivaš dejansko finančno stanje da vlečeš socialno je goljufanje. Jaz bi take v zapor.


Janković, nekaj let nazaj je bilo proti njemu vloženih 46 (!) ovadb. Pa od vsega skupaj - nič...

Navaden državljan pa naj ima moralnega mačka, psihične težave in naj gre na antidepresive, če LEGALNO malce nategne državo?

A država (delodajalec) pa navadnega državljana lahko nateguje 40+ let z drobižem 600 do 1000 evrov?

Zastavim še kakšno podobno vprašanje?

Mato989 ::

Ženska naj gre prvo na bolniško ker je pod stresom in preobremenjena izgorela... pol pa še covid19... pa tako naprej... zmes naj išče šiht... vsak mesec je lahko 14 dni na bolniški da si spočije, pa naj delodajalec plačuje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Egidij88 ::

Če si fizično in / ali psihično dotolčen zaradi službe, je bolniška edina prava izbira. Ne vem kaj se buniš, Rocco.

Mato989 ::

RoccoC je izjavil:

Pa kakšna bolniška pacienti, bolniška je za bolane. Prekleta slo mentaliteta, nikoli in nikdar ne bo boljše v tej vukojebini...Banda krivinojemalna.

Ona je skurjena od dela... to je klasična bolniška za bolano osebo pregorelo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

RoccoC je izjavil:

LOL, najbolj primitivni in najbolj butasti takoj začutijo potrebo omeniti svojo plačo, pa čeprav se morajo za ene petkrat zlagati ;)


Samo tok da sem ti pokazal, do kam ti sežeš. Luzer.

Ni pa treba da je vsak delavec izkoriščan in plačan z minimalcem. To pa pač janševi ušivci hočete.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

RoccoC je izjavil:

LOL, najbolj primitivni in najbolj butasti takoj začutijo potrebo omeniti svojo plačo, pa čeprav se morajo za ene petkrat zlagati ;)


Samo tok da sem ti pokazal, do kam ti sežeš. Luzer.

Ni pa treba da je vsak delavec izkoriščan in plačan z minimalcem. To pa pač janševi ušivci hočete.


Kako si pa ti meni pokazal kam jaz sežem?? Ne veš popolnoma nič o meni, jaz o tebi vsaj vem, da se lažeš čim odpreš usta. Pa janšev ušivec, ta je sploh zabavna ;). Eh, debilček debilni...

Mato989 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Pa kakšna bolniška pacienti, bolniška je za bolane. Prekleta slo mentaliteta, nikoli in nikdar ne bo boljše v tej vukojebini...Banda krivinojemalna.

Ona je skurjena od dela... to je klasična bolniška za bolano osebo pregorelo!


Kje si pa ti to vsaj prebral, če že vem, da nisi diagnosticiral? Kolkr jaz berem prvi post, se bolj bere, da ji služba ni ravno všeč, predvsem pa se noče voziti 2 uri v službo. Ampak ja, ona je izgorela, lol. Saj za to je povsem dovolj, da tako rečeš in že si...

digitalcek je izjavil:

RoccoC je izjavil:

No, zaradi tega zgoraj tudi smo kjer smo. Vsi bi goljufali... Ja, to da prepisuješ na druge in skrivaš dejansko finančno stanje da vlečeš socialno je goljufanje. Jaz bi take v zapor.


Janković, nekaj let nazaj je bilo proti njemu vloženih 46 (!) ovadb. Pa od vsega skupaj - nič...

Navaden državljan pa naj ima moralnega mačka, psihične težave in naj gre na antidepresive, če LEGALNO malce nategne državo?

A država (delodajalec) pa navadnega državljana lahko nateguje 40+ let z drobižem 600 do 1000 evrov?

Zastavim še kakšno podobno vprašanje?


Ne rabiš, sam povej mi kako ti misliš da z lažnim predstavljanjem finančnega stanja s katerim pridobiš premoženjsko korist LEGALNO nategneš državo? Tukaj ni L od legalnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

WizzardOfOZ ::

RoccoC je izjavil:

Kako si pa ti meni pokazal kam jaz sežem?? Ne veš popolnoma nič o meni, jaz o tebi vsaj vem, da se lažeš čim odpreš usta. Pa janšev ušivec, ta je sploh zabavna ;). Eh, debilček debilni...


Točno se vidi do kje sežeš. Do Janše in do žaljenja. Sej drugega povedat pač ne znaš. Revše usrano, pejt jokat janši pod kiklco.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Kako si pa ti meni pokazal kam jaz sežem?? Ne veš popolnoma nič o meni, jaz o tebi vsaj vem, da se lažeš čim odpreš usta. Pa janšev ušivec, ta je sploh zabavna ;). Eh, debilček debilni...


Točno se vidi do kje sežeš. Do Janše in do žaljenja. Sej drugega povedat pač ne znaš. Revše usrano, pejt jokat janši pod kiklco.


Ok Janša, pustimo to, ker je tako abotno da se mi ne da. Lahko pa malo pogledaš za nazaj svoje in moje poste in če si vsaj malček pismen, boš lahko enostavno ugotovil da si začel žaliti ti. Da nisi napisal povsem nič pametnega, razen podatka o tvoji desetkratni plači ;) je pa seveda kristalno jasno.

WizzardOfOZ ::

Resno? Kdo je začel se namreč vidi po tem postu:

RoccoC je izjavil:

Pa kakšna bolniška pacienti, bolniška je za bolane. Prekleta slo mentaliteta, nikoli in nikdar ne bo boljše v tej vukojebini...Banda krivinojemalna.


Pa še nekaj; Če je človek na minimalcu in izčrpan do konca ker ga "sužnjelastnik" izkorišča, je čas za vsaj pol leta bolniške, pa da ima "sužnjelastnik" upad dohodka in da ima delavec vsaj kaj od tega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Resno? Kdo je začel se namreč vidi po tem postu:

RoccoC je izjavil:

Pa kakšna bolniška pacienti, bolniška je za bolane. Prekleta slo mentaliteta, nikoli in nikdar ne bo boljše v tej vukojebini...Banda krivinojemalna.


Pa še nekaj; Če je človek na minimalcu in izčrpan do konca ker ga "sužnjelastnik" izkorišča, je čas za vsaj pol leta bolniške, pa da ima "sužnjelastnik" upad dohodka in da ima delavec vsaj kaj od tega.


In kaj je v zgornjem žaljenje? Je prekleta resnica. Bolniška je za bolane. Če bi bila oseba bolana, bi šla (če je operativno sposobna) k zdravniku. In ne bi spraševala po forumih kaj naj naredi, ker je nezadovoljna v službi. Slaba plača, veliko dela, slabi odnosi in pika na i, noče se voziti dve uri v službo - kje ste tu razbrali, da je:
1) na minimalcu
2) izčrpan do konca
???

In tako uletite z nasveti pejt na bolniško. Če to ni hvatanje krivin, pol pa res ne vem kaj je...

WizzardOfOZ ::

A iztrošenost pa ni bolezen?

Ne to ni hvatanje krivin, če moraš delat ko norc za minimalca, pa greš na bolniško. Naj pa sužnjelastnik plača toliko, da se bo plačilo spodobno in se bo človeku splačalo delat. Tisti, ki dajejo minimalce naj pa propadejo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A iztrošenost pa ni bolezen?

Ne to ni hvatanje krivin, če moraš delat ko norc za minimalca, pa greš na bolniško. Naj pa sužnjelastnik plača toliko, da se bo plačilo spodobno in se bo človeku splačalo delat. Tisti, ki dajejo minimalce naj pa propadejo.


Ok woo, a si ti prvi post v tej temi sploh prebral? Kje si našel iztrošenost? Kje si našel minimalca?

digitalcek ::

RoccoC je izjavil:


Ne rabiš, sam povej mi kako ti misliš da z lažnim predstavljanjem finančnega stanja s katerim pridobiš premoženjsko korist LEGALNO nategneš državo? Tukaj ni L od legalnosti...


Vedno se je dobro delat reveža. VEDNO!

Premlad si, da vi vedel, da je leta 1960, 1970 Fata, ki je prišla delat v Slovenijo, pisala na maršalat ("Titova pisarna")v Beograd nekako takole:

Druže Tito, ja Fata Bosanka radim u Ljubljani ali JOŠ nemam stana. Moram stan da iznajmljujem ili da budem kod rodbine.

In ni minulo 14 dni, ko je prišlo iz Bg pismo: Ima da nađete Fati stan odmah!

Takrat se je začelo. In traja še danes (socialci, delomrzneži, Romi, njihove finte, zvijače). In njihova DOBRA obveščenost, na katere tipke pritisniti...

Bo šlo?

RoccoC ::

Ne... sorry sem trd. Daj mi razloži kako kako ti misliš da z lažnim predstavljanjem finančnega stanja s katerim pridobiš premoženjsko korist LEGALNO nategneš državo?

WizzardOfOZ ::

RoccoC je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

A iztrošenost pa ni bolezen?

Ne to ni hvatanje krivin, če moraš delat ko norc za minimalca, pa greš na bolniško. Naj pa sužnjelastnik plača toliko, da se bo plačilo spodobno in se bo človeku splačalo delat. Tisti, ki dajejo minimalce naj pa propadejo.


Ok woo, a si ti prvi post v tej temi sploh prebral? Kje si našel iztrošenost? Kje si našel minimalca?

Prijateljica dela v firmi, kjer so razmere dokaj nevzdržne. Dela je čedalje več, plača mizerna, odnosi katastrofa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

RoccoC je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

A iztrošenost pa ni bolezen?

Ne to ni hvatanje krivin, če moraš delat ko norc za minimalca, pa greš na bolniško. Naj pa sužnjelastnik plača toliko, da se bo plačilo spodobno in se bo človeku splačalo delat. Tisti, ki dajejo minimalce naj pa propadejo.


Ok woo, a si ti prvi post v tej temi sploh prebral? Kje si našel iztrošenost? Kje si našel minimalca?

Prijateljica dela v firmi, kjer so razmere dokaj nevzdržne. Dela je čedalje več, plača mizerna, odnosi katastrofa.


A se moram ponovit? Kje si našel iztrošenost, kje si našel minimalca? Vsaka druga v administraciji ti bo podobno povedala (razen mogoče odnosov). Pa ne pozabi na glaven problem da se bo v bodoče morala voziti 2 uri...

digitalcek ::

RoccoC je izjavil:


In tako uletite z nasveti pejt na bolniško. Če to ni hvatanje krivin, pol pa res ne vem kaj je...


Nisi še slišal,ker bi bilo zate in delodajalske fašiste preveč šokantno.

V socialni državi, imenovani Norveška, greš, že če imaš le blage prihične težave, do svojega SPLOŠNEGA zdravnika, ki ti praviloma da, brez napotnice za psihiatra ali psihologa, do 6 mesecev bolniške.

Če čez 6 mesecev bolniške ni nič bolje, začneš s terapijami pri psihiatru. Verjetno si tudi naprej na bolniški, tega ne vem.

RoccoC ::

No, zdaj ima pa že OPjeva prijateljica psihične težave menda, lepa reč. Še dobro da imamo toliko zdravnikov na forumu, da takoj zrihtamo diagnozo.

WizzardOfOZ ::

RoccoC je izjavil:

A se moram ponovit? Kje si našel iztrošenost, kje si našel minimalca? Vsaka druga v administraciji ti bo podobno povedala (razen mogoče odnosov). Pa ne pozabi na glaven problem da se bo v bodoče morala voziti 2 uri...


V opisu. Če ne znaš razbrati, preberi še enkrat, pa še enkrat. Mogoče ti bo jasno. Če ti ne bo, pa pojdi v naslednjo temo, mogoče boš tam več razumel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

RoccoC je izjavil:

A se moram ponovit? Kje si našel iztrošenost, kje si našel minimalca? Vsaka druga v administraciji ti bo podobno povedala (razen mogoče odnosov). Pa ne pozabi na glaven problem da se bo v bodoče morala voziti 2 uri...


V opisu. Če ne znaš razbrati, preberi še enkrat, pa še enkrat. Mogoče ti bo jasno. Če ti ne bo, pa pojdi v naslednjo temo, mogoče boš tam več razumel.


Nič od tega v opisu ne piše, lahko preberem (pa tudi ti) še stokrat. To je zraslo edino v tvoji glavi. Veliko dela, slabi odnosi pač še ne pomeni avtomatično iztrošenost. Kot tudi mizerna plača ne pomeni minimalec. Za nekatere je tudi tvoja 10kratna minimalna plača pač le mizerna.

WizzardOfOZ ::

Slabi odnosi so ponavadi v firmi takrat, ko se na veliko izkorišča ali pa ko eni preveč delajo in drugi lenarijo, plačani so pa oboji enako (minimalno). In tisti, ki stalno delajo so ponavadi preobremenjeni. Plača je pa zelo verjetno minimalc, ker drugače se ljudje ne pritožujejo.

Vidim da si zelo fouš moji plači, k jo moraš v vsakem postu omenjat. Te boli? Sej prov, potrudi se pa bodo tut tebe lahko tok plačal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RoccoC ::

Projiciraš in se loviš za slamice. Pa ti ne gre. Pa kaj ti je sedaj nerodno zaradi tvoje plače, saj si jo sam povsem neizzvano navedel. Pri men je pa jeba veš, ker si plačo dajem kar sam, pa tako vedno pri pogajanjih naletim na trdega pogajalca.

WizzardOfOZ ::

Nič se ne lovim na slamce. Tako jaz vidim iztrošene delavce, ki jim vedno obesijo preveč dela.

Glede plače, ja plačan sem 86 dolarjev na uro dela. Lahko bi iztržil še več, ker imam pač specifična znanja, ki jih danes težko najdeš, pa če bi ae mi dalo bolj trdo pogajat (ampak se mi ne da, ker sem s tem zadovoljen). Dela se pa od ponedeljka do petka med 8 in 12 ur na dan. Si sedaj zadovoljen?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Magic1 ::

Kako si pa ti naračunal osemkratnik minimalne bruto plače. S toliko dela in tako predpostavo si plačan osemkratnik povprečne bruto plače.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

RoccoC ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Nič se ne lovim na slamce. Tako jaz vidim iztrošene delavce, ki jim vedno obesijo preveč dela.

Glede plače, ja plačan sem 86 dolarjev na uro dela. Lahko bi iztržil še več, ker imam pač specifična znanja, ki jih danes težko najdeš, pa če bi ae mi dalo bolj trdo pogajat (ampak se mi ne da, ker sem s tem zadovoljen). Dela se pa od ponedeljka do petka med 8 in 12 ur na dan. Si sedaj zadovoljen?


Zakaj bi pa jaz sedaj bil zadovoljen? Zopet te nisem prav nič pobaral o tvoji plači, pa te to ni prav nič ustavilo da nam jo še enkrat poveš ;)

qwertyy ::

RoccoC je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

RoccoC je izjavil:

A se moram ponovit? Kje si našel iztrošenost, kje si našel minimalca? Vsaka druga v administraciji ti bo podobno povedala (razen mogoče odnosov). Pa ne pozabi na glaven problem da se bo v bodoče morala voziti 2 uri...


V opisu. Če ne znaš razbrati, preberi še enkrat, pa še enkrat. Mogoče ti bo jasno. Če ti ne bo, pa pojdi v naslednjo temo, mogoče boš tam več razumel.


Nič od tega v opisu ne piše, lahko preberem (pa tudi ti) še stokrat. To je zraslo edino v tvoji glavi. Veliko dela, slabi odnosi pač še ne pomeni avtomatično iztrošenost. Kot tudi mizerna plača ne pomeni minimalec. Za nekatere je tudi tvoja 10kratna minimalna plača pač le mizerna.

No glede tega lahko povem, da dela za čistega minimalca. Vožnja 2 uri na dan pa ni problem zato, ker bi bila razvajena, ampak ji enostavno logistično ne bo zneslo. Za to bi morala vstati ob 4 zjutraj, vožnja tja, oddelati 8 ur in nato vožnja nazaj. Doma ob 3 in za tem še par ur faksa in učenja. Za človeka, ki je že od pritiskov v službi na robu z živci je to še pika na i. Poleg tega naj bi za vožnjo dobila plačanih nekje 70% za krajevni avtobus in niti ne kilometrine, kar je tudi za moje pojme bolano. Za vožnjo z avtobusom bi namreč rabila 2 uri in ene 2x prestopit.

MadMicka ::

qwertyy, naj najde enega kolega, sorodnika, naj jo zaposli za določen čas zaradi začasno povečanega obsega dela za 1 mesec, naj mu plača 350 EUR za davke in prispevke, nato gre na zavod, dobi denarno nadomestilo, če je zaposlena več kot 9 mesecev, potem pa gre lahko tudi na CSD po denarno pomoč.

RoccoC ::

Moj nasvet je vsekakor da naj se izpogaja za boljše pogoje ali pa naj da odpoved. Sam ti nikoli ne bi predlagal bolniške ali pa druge nategunske mahinacije, kot je tudi zgornja od MadMicke. Tudi nasvet Furba na prvi strani je korekten. Kolkr berem je pridna in sposobna, bo že našla bolje.

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi dala odpoved in se s tem odpovedala vsem ugodnostim. Če jo že slabo plačajo in izkoriščajo, naj jo še pol leta na bolniški gledajo. Mogoče bodo pa po tem ponudili boljšo plačo.

Takih nategunskih delodajalcev, ki delajo nategunske mahinacije, da ljudem čimmanj plačajo je preveč v tej državi. Naj propadejo al pa naj začnejo pošteno ljudi plačevat za njihovo težko opravljeno delo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Furbo ::

digitalcek je izjavil:

RoccoC je izjavil:

No, zaradi tega zgoraj tudi smo kjer smo. Vsi bi goljufali... Ja, to da prepisuješ na druge in skrivaš dejansko finančno stanje da vlečeš socialno je goljufanje. Jaz bi take v zapor.


Janković, nekaj let nazaj je bilo proti njemu vloženih 46 (!) ovadb. Pa od vsega skupaj - nič...

No to bolj kaže na nesposobnost ali pa zlonamernost tožilstva po mojem osebnem mnenju, kot kaj drugega.
Če bi v ZDA vložil en tožilec 46 ovadb proti županu in bi vse propadle, bi letel iz službe, pri nas pa..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Mato989 ::

RoccoC je izjavil:

Moj nasvet je vsekakor da naj se izpogaja za boljše pogoje ali pa naj da odpoved. Sam ti nikoli ne bi predlagal bolniške ali pa druge nategunske mahinacije, kot je tudi zgornja od MadMicke. Tudi nasvet Furba na prvi strani je korekten. Kolkr berem je pridna in sposobna, bo že našla bolje.


Če delodajalec tebe nateguje daj pa še ti njega, nič spornega... itak on plača bolniško prvih 30 dni pol prideš za 2 dni delat in spet 25 dni lepo ko ga jebe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RoccoC ::

Kako nateguje delodajalec?

Mato989 ::

RoccoC je izjavil:

Kako nateguje delodajalec?


Tako da ji daje več dela kot zmore v nekem delovnem času da ne poskrbi za ok okolje in počutje itd... da ga ne zanima kako je z njo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Furbo ::

Skratka, tipična služba?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

Skratka, tipična služba?


In kaj pol če je, a mormo zato jo trpet ali pač izkoristi in gre lagano... kako je že ona, ne morjo oni nje plačat tak malo kot lahko ona malo dela =)

Tote Roccotove moralniške so slabe, delodajalce je treba zjebat do konca, z lenuharjenjem če so škrti... pač greš v rikverc z delom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RoccoC ::

Čak a nisi ti un neoliberalni, nič države, vse na trg Mato? Al sem kaj zamešal? Kako pa gre pol to skupaj, nič države, nič pravil je nič bolniške na račun drugih...pa takšnega delodajalca zjebeš naenostavneje tako da greš drugam, ne pa da mutiš na račun drugih.

Mato989 ::

RoccoC je izjavil:

Čak a nisi ti un neoliberalni, nič države, vse na trg Mato? Al sem kaj zamešal? Kako pa gre pol to skupaj, nič države, nič pravil je nič bolniške na račun drugih...pa takšnega delodajalca zjebeš naenostavneje tako da greš drugam, ne pa da mutiš na račun drugih.


Saj ni bolniška na račun države je na račun delodajalca ki spravlja delavca v tak položaj ko je na bolniškem mu lepše kot na šihtu =)

Tam kjer ti je na šihtu tako zanimivo in kvalitetno, raje greš kot pa bluziš bolniško!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

c3p0 ::

RoccoC je izjavil:

Pa kakšna bolniška pacienti, bolniška je za bolane. Prekleta slo mentaliteta, nikoli in nikdar ne bo boljše v tej vukojebini...Banda krivinojemalna.


Če firma delavko izkorišča recimo za neke neplačane nadure (8-12h/dan), bi rekel, da je iztrošenost in verjetno posledično osebna stiska kar dober in realen povod za bolniško. Tudi, če je slučajno ne izkorišča, lahko pade v kako stisko in gre čisto fer in po pravilih na bolniško. Ni se treba lagat.

Če to zate ni dovolj dober razlog, pač tough. Morda bo pa boljši, ko bo ta oseba nato čez pol leta visela iz vrvice?

Furbo ::

Ja odpoved se da ane. Saj nismo sužnji. Krneki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raba bolniške? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911456 (9524) damirj79
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10415249 (9977) Daliborg
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22158336 (44466) bbf

Delavec ni dobil plače (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37466898 (55342) Kenpachi

Več podobnih tem