» »

Tesla lani dobavila pol milijona električnih vozil

1
2
3 4 5

Jazon ::

Utk je izjavil:

Se pravi, Tesli na Kitajskem prodaja raste, čeprav ima tam še več konkurence kot v Nemčiji. En VW gor ali dol, če imaš 10 kitajcev.


Ja, tudi na Norveškem je prodaja rastla.
Na Norveškem je novih EV vozil več kot novih ICE vozil
V UK (kow) je delež novih PHEV in EV vozil 10%
Na Kitajskem je delež PHEV in EV med 1% in 2%.

VW v Aziji proda več kot 4 milijone vozil na leto. Če me spomin ne vara okoli 3 milijone na Kitajskem.

Machete ::

Jaz sem trona že vozil. Lastnik je dolgoletni znanec. Generalno je OK, je pa zelo razčaran zaradi dosega. Stalno hlasta za kabli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Ostalih pritoub ne vidis ali noces? Ker so definitivno.

Aja ne vsake oci nimajo svojega malarja.


Verjamem da so pritožbe tudi čez Tesla avtomobile. Ampak glede na vse napisano bi pričakoval, da takšnih grozljivk pri enem Audiju, kot uveljavljenemu legacy proizvajalcu vozil višjega razred ne bo ali pa da se bo to rešilo na brzino.
Ker torej ta primer je, se mi zdi da pri Audiju ne znajo najti rešitve, kar je zaskrbljujoče za trenutne in potencialne kupce. Ker če bi to bila stvar zgolj enega petkovega ali ponedeljkovega avtomobila, bi bilo edino smiselno, da ga Audi nemudoma vzame nazaj in vrne kupnino/ponudi drugega.
Gledal sem review ID3 od carwow in tudi tam je bilo kar nekaj bugov. EVje so pri VW skupini sforsirali prehitro, zato ker so hoteli skriti svoje kriminalno početje pri dizlih in ker niso bili dovolj pripravljeni, je tole rezultat.
Na veselje Tesle. Kaj se bi zgodilo, če se Musk odloči napasti segment 20000 EUR?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Mike_Rotch ::

PS: 100k skoda je se vedno skoda, nevem kaksne predstave imas to. Jaz od 40k Hyunija tudi ne pricakujem da bo kot 40k golf r, jesus.


Ne vem kaj točno naj bi pomenile te primerjave. i30n za 40k je npr. dobra konkurenca golf r za 40k. V avtomobilizmu že dolgo ni bistvenih razlik med konkurenčnimi produkti (cenovno) različnih znamk.

kow ::

Sem rekel, da zakljucujem, ampak bom dodal se to:
- najbolj prodajan avto letos na norveskem: etron
- model Y se na norveskem (se) ne prodaja

Kaksen zakljucek bi lahko naredili (razen jazona)...

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

PS: 100k skoda je se vedno skoda, nevem kaksne predstave imas to. Jaz od 40k Hyunija tudi ne pricakujem da bo kot 40k golf r, jesus.

100k Škoda? Mislim da to ne obstaja. Moja pripomba je bila, da na konfiguratorju za Enyaka in Teslo 3 pridem pri enaki ceni do boljšega avta pri Tesli - doseg, hitrost, pospešek, pogon, oprema (odkar ga lahko kupim tudi v SI).
Pri obetu “kvalitete” tistega e-trona, je to naravnost smešno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Jazon ::

kow je izjavil:

Jazon:
VW prodaja na kitajskem ne steje (se niso zaceli proizvajati)
Tesla prodaja v EU steje (se niso zaceli proizvajati)
Novembra prodaja tesla ne kitajskem je 21k. Za december vzames srednjo vrednost (leta 2020).

Ti si idiot. Ne vem kako lahko lepse napisem. Zakljucujem.


Kaj ti ni jasno kow?
VW do letos na kitajskem ni prodajal EV vozil. Prodajal je zgolj ICE in PH-EV. Teh tam proda cca 250k na mesec. Lahko primerjamo zgolj to. Prodaja VW EV vozil na Kitajskem štarta letos.

Tesla prodaja tako v Evropi, kot na Kitajskem in v ZDA.

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ostalih pritoub ne vidis ali noces? Ker so definitivno.

Aja ne vsake oci nimajo svojega malarja.


Verjamem da so pritožbe tudi čez Tesla avtomobile. Ampak glede na vse napisano bi pričakoval, da takšnih grozljivk pri enem Audiju, kot uveljavljenemu legacy proizvajalcu vozil višjega razred ne bo ali pa da se bo to rešilo na brzino.
Ker torej ta primer je, se mi zdi da pri Audiju ne znajo najti rešitve, kar je zaskrbljujoče za trenutne in potencialne kupce. Ker če bi to bila stvar zgolj enega petkovega ali ponedeljkovega avtomobila, bi bilo edino smiselno, da ga Audi nemudoma vzame nazaj in vrne kupnino/ponudi drugega.
Gledal sem review ID3 od carwow in tudi tam je bilo kar nekaj bugov. EVje so pri VW skupini sforsirali prehitro, zato ker so hoteli skriti svoje kriminalno početje pri dizlih in ker niso bili dovolj pripravljeni, je tole rezultat.
Na veselje Tesle. Kaj se bi zgodilo, če se Musk odloči napasti segment 20000 EUR?
Jaz tudi najdem na svojem avtu stvari, ki bi lahko bile veliko boljse narjene oz. so boljse narejene pri drugem avti, ki je cenejsi, ampak druge znamke, ampak vecino tega ne izpostavljam, ker tega itak noben ne opazi in rece eh to pa je brezveze, to ni vazno.
Na vprasanje, da se musk odloci napasti 20.000eur, ti lahko postavim samo vprasanje nazaj, zakaj ni to ze zdavni naredil?

Zdaj si se obesil na to, kot da ima Audi probleme samo z EVji. Noben avto ni popoln, niti ferrari, pa nima veze kateri, jaz na vsakem najdem hibo prej al slej.
Lucke so gorele in javljale napake odkar se jaz spomnim pri vseh moznih znamkah tudi pri ICE. Pa ne glede na ceno. Tut pr ferrariru zna razletet menjalnik, dejansko vec tehnologije, vecje obremenitve, pomeni avtomaticno vec problemov.
Zato pa tudi pravijo, da najboljs kupit oldtimerja brez elektronike in turbota.

Oprosti, ampak sem mislil, da imas bolj kriticno razmisljanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jazon ::

kow je izjavil:

Sem rekel, da zakljucujem, ampak bom dodal se to:
- najbolj prodajan avto letos na norveskem: etron
- model Y se na norveskem (se) ne prodaja

Kaksen zakljucek bi lahko naredili (razen jazona)...


Jazon pravi da ima:
1. e-tron na Norveškem 9,8% delež med prodanimi EV v 2020
2. id.3 na Norveškem 7,8% delež med prodanimi EV v 2020
na tretjem mestu je ali e-Golf, Hyundai Kona ali Nissan Leaf, ki imajo 4% delež. Mogoče tudi Tesla model 3, ki je imel veliko število registracij v decembru.

ID.3 je na celoletni #2 prišel s prodajo v zadnjih treh mesecih letos.

Tesla je letos na Norveškem registrirala 7302 vozil (S, X, 3), od tega 6338 Model 3.

Audi je do novembra 2020 na Norveškem prodal 8773 e-tronov.
VW je od septembra 2020 do novembra 2020 na Norveškem prodal 5451 ID.3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

m0LN4r ::

i30n za 40k je npr. dobra konkurenca golf r za 40k.
Niti priblizno, to ti lahko povem, kot lastnik enega izmed teh in sem testiral oba. Golf je tehnolosko dalec veliko boljse narejen, sestavljen, premisljen dizajn in boljsi za vozit, ampak ga nisem izbral, ker sem iskal cimbolj "surovo" vozilo in to vzel v zakup, da pac gumijaste letvice niso poslihtane kot pr golfu, da display ni niti malo obrnjen proti meni, da je kvaliteta kamere zalostna in se zaserje dobesedno vsak dan, ker ni zascitena, da android auto se zatika, da je display nizje kvalitete, da se 6. prestava dokler je menjalnik hladen mal zatika, da sprednja vrata niso v liniji z zadnjimi vrati, ce natacno pogledas, da ce se vozim brez radia slisim pr 80 turbulenco tecno piskanje pr vratih, da pleh prtljaznika je visje od strehe, da so brisalci slabsi, da imas pri golf r servise na 30kkm pr i30n pa na 10kkm, zdaj pa racunaj strosek servisov. In ja menjalnik pri i30n je najbolj problematicen in najpogosteje reklamirana zadeva. Poznam uporabnike, ki imajo pr 50kkm ze drug menjalnik notr, ker so uporabili neke plasticne lezaje, ki se pri visjih obremenitvah stopijo.
Da o porabi ne govorim, da ima golf vecji performance in bistveno kulturnejso porabo pri isti voznji na isti relaciji.

Ampak ja, kot receno lahko se naprej nastevam, odvisno kaj gledamo. Res pa je da golf ni imel carbonske havbe in carbonskih sedezev in je po karakteristiki bolj kulturen sportnik.

Ampak tak avto si ne kupis zaradi teh stvari. Tak da ne razlagaj ti meni, ker lahko stopim vem iz hise in ti pokazem vse to na licu mesta, ce mi ne verjames. Je pa zato novi golf r bistveno drazji in meni je tudi jasno zakaj. Tudi sodelavcu, k je pr 35kkm ze reklamiral menjalnik. Jaz pa reklamiram havbo, sedez pa se kaj. Pa roko na srce dobro ves za katerega je blo vec hypa na internetu. Jaz sem pa pac kriticna oseba in ne hvalisam hyundaja tam, kjer ga ni za hvalit.

Aja pa na mnenje, ko youtuberji govorijo zakaj se hyundai bolj agresivno pelje v ovinkih, to je samo trik v nastavitvi koles, to pa se vidi ze po 5000km na gumah v cem je trik. To lahko tudi na golfu tako nastavis, ce ti je zelja.

Lp. /offtopic
PS: Ce te zanima vec, ti lahk na mejl slikice posljem in podrobneje opisem nekaj stvari o katerih youtuberji ne govorijo ali pa ne "smejo" direkt govorit, drugace bi bil video predolg.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

zmaugy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ostalih pritoub ne vidis ali noces? Ker so definitivno.

Aja ne vsake oci nimajo svojega malarja.


Verjamem da so pritožbe tudi čez Tesla avtomobile. Ampak glede na vse napisano bi pričakoval, da takšnih grozljivk pri enem Audiju, kot uveljavljenemu legacy proizvajalcu vozil višjega razred ne bo ali pa da se bo to rešilo na brzino.
Ker torej ta primer je, se mi zdi da pri Audiju ne znajo najti rešitve, kar je zaskrbljujoče za trenutne in potencialne kupce. Ker če bi to bila stvar zgolj enega petkovega ali ponedeljkovega avtomobila, bi bilo edino smiselno, da ga Audi nemudoma vzame nazaj in vrne kupnino/ponudi drugega.
Gledal sem review ID3 od carwow in tudi tam je bilo kar nekaj bugov. EVje so pri VW skupini sforsirali prehitro, zato ker so hoteli skriti svoje kriminalno početje pri dizlih in ker niso bili dovolj pripravljeni, je tole rezultat.
Na veselje Tesle. Kaj se bi zgodilo, če se Musk odloči napasti segment 20000 EUR?
Jaz tudi najdem na svojem avtu stvari, ki bi lahko bile veliko boljse narjene oz. so boljse narejene pri drugem avti, ki je cenejsi, ampak druge znamke, ampak vecino tega ne izpostavljam, ker tega itak noben ne opazi in rece eh to pa je brezveze, to ni vazno.
Na vprasanje, da se musk odloci napasti 20.000eur, ti lahko postavim samo vprasanje nazaj, zakaj ni to ze zdavni naredil?

Zdaj si se obesil na to, kot da ima Audi probleme samo z EVji. Noben avto ni popoln, niti ferrari, pa nima veze kateri, jaz na vsakem najdem hibo prej al slej.
Lucke so gorele in javljale napake odkar se jaz spomnim pri vseh moznih znamkah tudi pri ICE. Pa ne glede na ceno. Tut pr ferrariru zna razletet menjalnik, dejansko vec tehnologije, vecje obremenitve, pomeni avtomaticno vec problemov.
Zato pa tudi pravijo, da najboljs kupit oldtimerja brez elektronike in turbota.

Oprosti, ampak sem mislil, da imas bolj kriticno razmisljanje.


Brez zamere, ampak to je BS. Edina točka, na kateri so legacy proizvajalci imeli prednost pred Teslo, je lahko bila kakovost izdelave in support v desetletjih vzpostavljene mreže servisov in salonov.
Kot je očitno iz primera tistega e-trona, je tisto en navaden kos dreka. Če si pogledaš review carwow ID3ja, boš tudi videl, da ima celo primerek, ki ga testira reviewer, kar nekaj bugov. In ne mi prosim z argumentom "vsi avti se kvarijo". Če bi sam bil lastnik tistega e-trona, se mi strga. Na živce mi gre že, ko se mi na avtu vklopi opozorilo za to, da je zmanjkalo tekočine za steklo na način "Houston, we have a problem," kaj šele, da bi se mi alarmi za vse živo prižigali na random. Jim ga dostavim v salon in jih kontaktira moj odvetnik, če ga ne vzamejo nazaj. Se pravi je šla ta legacy prednost u 3pm.
Potem pa ko primerjam Enyaka s Teslo 3, dobim pri Tesla 3 avto s pospeškom okrog 5 sekund, pogon na vsa 4 kolesa, 3/4 avtopilot, premium sound sistem, daljši doseg za enak denar kot pri Enyaku brez 4x4, avtopilota itd.
A se hecaš?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Valvoline ::

Pa vseeno nobenemu id3ju ni odletela streha, ni odpadel odbijac, ne rjavi po par mescev uporabe, je dokaj spodobno narejen ni videk k da bi ga sestavljal nek zadet bebec ali pijancek.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

PS: Pa pri e-tronu ne pozabit, da mu avto zamaka, da je bilo pol avta šlampasto pobarvanega, da mu sistem kamer in zaslonov, ki nadomešča stranska ogledala, ne deluje večino časa in da mu problemov niso znali rešiti in ima 100+ kEUR kos pleha, s katerim se je stres in muka voziti, ker mu stalno nekaj nagaja ali je v pričakovanju nagajanja.
Ne gre zgolj za nekaj lučk in alarmov.

Valvoline je izjavil:

Pa vseeno nobenemu id3ju ni odletela streha, ni odpadel odbijac, ne rjavi po par mescev uporabe, je dokaj spodobno narejen ni videk k da bi ga sestavljal nek zadet bebec ali pijancek.

Nizek standard, se ti ne zdi?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

zmaugy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ostalih pritoub ne vidis ali noces? Ker so definitivno.

Aja ne vsake oci nimajo svojega malarja.


Verjamem da so pritožbe tudi čez Tesla avtomobile. Ampak glede na vse napisano bi pričakoval, da takšnih grozljivk pri enem Audiju, kot uveljavljenemu legacy proizvajalcu vozil višjega razred ne bo ali pa da se bo to rešilo na brzino.
Ker torej ta primer je, se mi zdi da pri Audiju ne znajo najti rešitve, kar je zaskrbljujoče za trenutne in potencialne kupce. Ker če bi to bila stvar zgolj enega petkovega ali ponedeljkovega avtomobila, bi bilo edino smiselno, da ga Audi nemudoma vzame nazaj in vrne kupnino/ponudi drugega.
Gledal sem review ID3 od carwow in tudi tam je bilo kar nekaj bugov. EVje so pri VW skupini sforsirali prehitro, zato ker so hoteli skriti svoje kriminalno početje pri dizlih in ker niso bili dovolj pripravljeni, je tole rezultat.
Na veselje Tesle. Kaj se bi zgodilo, če se Musk odloči napasti segment 20000 EUR?
Jaz tudi najdem na svojem avtu stvari, ki bi lahko bile veliko boljse narjene oz. so boljse narejene pri drugem avti, ki je cenejsi, ampak druge znamke, ampak vecino tega ne izpostavljam, ker tega itak noben ne opazi in rece eh to pa je brezveze, to ni vazno.
Na vprasanje, da se musk odloci napasti 20.000eur, ti lahko postavim samo vprasanje nazaj, zakaj ni to ze zdavni naredil?

Zdaj si se obesil na to, kot da ima Audi probleme samo z EVji. Noben avto ni popoln, niti ferrari, pa nima veze kateri, jaz na vsakem najdem hibo prej al slej.
Lucke so gorele in javljale napake odkar se jaz spomnim pri vseh moznih znamkah tudi pri ICE. Pa ne glede na ceno. Tut pr ferrariru zna razletet menjalnik, dejansko vec tehnologije, vecje obremenitve, pomeni avtomaticno vec problemov.
Zato pa tudi pravijo, da najboljs kupit oldtimerja brez elektronike in turbota.

Oprosti, ampak sem mislil, da imas bolj kriticno razmisljanje.


Brez zamere, ampak to je BS. Edina točka, na kateri so legacy proizvajalci imeli prednost pred Teslo, je lahko bila kakovost izdelave in support v desetletjih vzpostavljene mreže servisov in salonov.
Kot je očitno iz primera tistega e-trona, je tisto en navaden kos dreka. Če si pogledaš review carwow ID3ja, boš tudi videl, da ima celo primerek, ki ga testira reviewer, kar nekaj bugov. In ne mi prosim z argumentom "vsi avti se kvarijo". Če bi sam bil lastnik tistega e-trona, se mi strga. Na živce mi gre že, ko se mi na avtu vklopi opozorilo za to, da je zmanjkalo tekočine za steklo na način "Houston, we have a problem," kaj šele, da bi se mi alarmi za vse živo prižigali na random. Jim ga dostavim v salon in jih kontaktira moj odvetnik, če ga ne vzamejo nazaj. Se pravi je šla ta legacy prednost u 3pm.
Potem pa ko primerjam Enyaka s Teslo 3, dobim pri Tesla 3 avto s pospeškom okrog 5 sekund, pogon na vsa 4 kolesa, 3/4 avtopilot, premium sound sistem, daljši doseg za enak denar kot pri Enyaku brez 4x4, avtopilota itd.
A se hecaš?
Jaz te povsem razumem, ampak jaz sem pa videl reviewe, kjer je imela Tesla probleme pa jo je nardil Elon Musk, se enkrat TESLA MUSK, audi jih pa ni imel. Ocitno gledava napacne reviewe.
Audija lahko vsaj dostavis v salon, ki je za vogalom ali bilokateri drugi, ki ti je blizje v katerikoli drzavi "mobilitätsgarantie" in ga bodo vzeli nazaj, ce tezav ne odpravijo.
Meni so avto vzeli nazaj zaradi konstrukcijske napake brez problema. Zdaj pa se malo potrudi pa poisci, kako je kaj z Teslo, ce imas kak problem, recimo med pocitnicami na Pagu. Ga bos zapeljal do najblizjega Tesla salona?

PS: Pa pri e-tronu ne pozabit, da mu avto zamaka, da je bilo pol avta šlampasto pobarvanega, da mu sistem kamer in zaslonov, ki nadomešča stranska ogledala, ne deluje večino časa in da mu problemov niso znali rešiti in ima 100+ kEUR kos pleha, s katerim se je stres in muka voziti, ker mu stalno nekaj nagaja ali je v pričakovanju nagajanja.
Ne gre zgolj za nekaj lučk in alarmov.
Aja pa to so zdaj kr vsi e-troni tako narjeni? Cudno, jaz sem moral na vpoklic zaradi rocne, soseda pa ne. Pa mamo isti avto.
A je ker moja karbonska havba slampasto polakirana, jih je vseh 600 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

Če je tisti e-tron zgolj en primer, potem ne vem zakaj mu ga niso vzeli nazaj, kaj praviš? Avto s toliko problemi se zamenja. Če je problem en ali dva, se ga odpravi. Ne pa da se človeka pusti s takšnim avtom mesece in mesece in se problemov ne reši.
To meni bolj kaže na to, da problemov ne znajo rešiti in da se ne morejo zanesti, da bi zamenjava rešila težave. To pa je čisto druga razsežnost problemov.
Razen če misliš, da so sadisti, ki so se spravili na enega kupca.
Ali pa da se jim jebe tako močno. V tem primeru si tudi ne želim njihovega avtomobila.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mike_Rotch ::

Na vprasanje, da se musk odloci napasti 20.000eur, ti lahko postavim samo vprasanje nazaj, zakaj ni to ze zdavni naredil?


Zato, ker to nima nobenega ekonomskega smisla. Novo tehnologijo se vedno prodaja early adopterjem, ki so pripravljeni plačati veliko in spregledati slabosti. Še posebej to velja v primeru Tesle, ki je še vedno omejena s proizvodnjo.

Niti priblizno, to ti lahko povem, kot lastnik enega izmed teh in sem testiral oba.


Seveda si ti edini, ki je testiral ta dva avtomobila (razen youtubarjev, ki tako ali tako nimajo pojma oz. jih "big hyundai" utiša s podkupninami).

Ne se hecat no. Med avtomobili so razlike, ampak ne poznam enega primera, ko bi lahko rekel avto A je za isto celo v vseh pogledih boljši kot avto B.

CaqKa ::

Mike_Rotch je izjavil:

Meni se zdi fascinantno, da nek random startup v 15 letih naredi revolucijo na področju EV in proda pol milijona avtomobilov letno in šola največje in najstarejše proizvajalce avtomobilov levo in desno.

Meni je približno tako fascinantno kot, to da isti človek v podobnem času naredil podobno revolucijo v raketnem razvoju. In šola največje in najstarejše proizvajalce raket levo in desno.

Val202 ::

S svojim mnenjem bom najbrž samo še dodatno sunil v osje gnezdo, ampak vseeno...

Kolikor razumem današnjo sceno EV vozil gre razdelitev približno takole: Tesla in vsi ostali. Lahko se strinjam z nekaterimi, da je Tesla zadnja leta malce zaspala in da bi bilo bolje, da bi malo manj oglaševali Roadsterja in Cybertruck, ter se raje posvetili masovnemu trgu (M3 ter podobni). Hkrati pa se moramo zavedati, da je bila samo in le Tesla tista, ki je trg EV vozil pripeljala do tega, da imamo v desetih letih pošten razmah ponudbe in da bo tega čedalje več.

Moj avto je ravno te dni star 10 let in ko sem ga januarja 2011 kupil nisem niti približno razmišljal ali verjel, da bom čez deset let razmišljal o električnemu. Kakšni pa so bili takrat? Tesla je model S komaj prikazala na sejmih kot prototip, ostali pa so imeli borno ponudbo in grd design - kaj šele, da bi kdo vstavil ogromen računalniški monitor v avto - tako velikih še skoraj na mizah nismo imeli.

In sedaj smo 2021 in glej ga zlomka, tudi VW in podobni razmišljajo in predvsem ponujajo EV vozila. Prepričan sem, da brez Tesle tega ne bi bilo še 10 ali 15 let. Je lažje prodajati staro robo. VW je imel le to smolo, da so ga dobili pri goljufanju - kaj bi bilo, če ga ne bi? Bi se enako posvetili razvoju električnih vozil? Grejo pa pohvale VW, da se je podal v to smer tako vneto.

Včeraj sem gledal na YT opis ID.3 vozila s strani znanega jutuberja Bjorna. Že UI vmesnik in njegova odzivnost se ne more kosati s Teslinim. Vsi stari proizvajalci preveč razmišljajo klasično. Tesla pa pač ne, ker to ni. Enako lahko vidite v vesoljskih plovilih. Ostali milijon gumbov, SpaceX pa nalepi na steno dva touch displaja, in gremo v vesolje.

Elon je vsekakor prepotenten narcisoid (podobno kot Jobs), ampak ponavadi rabiš take, da premaknejo svet naprej. In svet se vsekakor pomika naprej!

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

Če je tisti e-tron zgolj en primer, potem ne vem zakaj mu ga niso vzeli nazaj, kaj praviš? Avto s toliko problemi se zamenja. Če je problem en ali dva, se ga odpravi. Ne pa da se človeka pusti s takšnim avtom mesece in mesece in se problemov ne reši.
To meni bolj kaže na to, da problemov ne znajo rešiti in da se ne morejo zanesti, da bi zamenjava rešila težave. To pa je čisto druga razsežnost problemov.
Razen če misliš, da so sadisti, ki so se spravili na enega kupca.
Ali pa da se jim jebe tako močno. V tem primeru si tudi ne želim njihovega avtomobila.
Jaz ti pa pravim, da imam o vrnitvi drugacne izkusnje. Bi pa za gledanost bil pripravljen stvar malo prirediti in napihniti. Kdaj pa bo vrnil svojega novega RS6, ce ima z audijem tako slabe izkusnje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Val202 je izjavil:

Kolikor razumem današnjo sceno EV vozil gre razdelitev približno takole: Tesla in vsi ostali.
Spodbudil si me, da še malo popopram to mnenje: Aptera in vsi ostali. Ker imajo učinkovito vozilo, ki je pretežno neodvisno od globalne energetske infrastrukture, ostali pa so "gas guzzlers", ki morajo vsaj del časa nekje viseti na žici. Ali pa na cevi, kar je še slabše.
Dokler se taka miselnost ne realizira, razširi in postane standard, so kriteriji kot je "odzivnost infotainmenta" slaboumni in nesmiselni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Machete ::

Med tem.
TSLA ATH!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Seveda si ti edini, ki je testiral ta dva avtomobila (razen youtubarjev, ki tako ali tako nimajo pojma oz. jih "big hyundai" utiša s podkupninami).
Resnico nekaterih stvari ugotovis, ko nasedes youtube hypu po eni strani in stvar dejansko uporabljas iz dneva v dan, ne pa samo za en testdrive video. Jaz sem spoznal negativno stran tega hypa osebno, tako da mi ne lapaj. Ko bos vsak dan vozil avto dveh tako razlicnih proizvajalcev, ti bodo zacele padati malenkosti in detajli v oko, ce si pozoren na stvari, ki jih na netu nikoli ne omenjajo.
Ampak jaz nisem tak sofer, da bom delal videoje o tem kako je moj avto super in boljsi od GTI/TCR/R Golfa, ampak bom povedal po pravic, zdaj ko sem ze naredil par tisoc kilometrov z obemi znotraj majhnega casovnega okvirja. Anyway. Lej saj mi ne rabis verjet, ni to moj point tega kaj ti govorim, ce te pac ne zanimajo razlike, povej to direktno.
Mozno, da nisi dojel, napisem se enkrat. Nimam Golfa, ampak priznam, da je marsikaj boljse narejeno, ce ne govorimo o avtu izkljucno namenjenemu za dirkat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Greg91 ::

Štekamo, tebi je pač vseeno če ti malo kaplja v kabini avta za 100k eur. Ti si bolj pozoren na malenkosti ter detajle in najverjetneje tega tako ne bi opazil. :)) Kakorkoli, znamka s stoletnimi izkušnjami izdelave avtomobilov ne zna popraviti lastnega avta? Če bi bili vsaj malo korektni bi brez vprašanj vzeli avto in ponudili polno opremljeno različico. To sramoto od avta pa v svoji "kleti" razdrli na prafaktorje, da bi se vsaj naučili kje zo zajebali. Ampak imaš prav, pomembno je da imaš to garo kam za odpeljat ko se ji "odpelje", kjer ti če imaš srečo, ponudijo nadomestno vozilo ranga A1, sicer si moreš nadomestni avto najeti sam. Na to se zgleda Johanni in Jožefi, ki stojijo v vrstah pred saloni palijo. Je res, da je treba vsak rant jemat z rezervo, ampak vseeno. Se ti ne zdi pretirano, da ti pri novem avto voda teče not? Tega ne pričakuješ od Dacie za 10k, ne da boš trpel to v avtu za 100k+. In po drugi strani, res misliš da bi si človek z veseljem leto dni lastil takšen avto, če bi mu ga proizvajalec bil sposoben in pripravljen popraviti oz. zamenjati?

Jazon ::

Kupiti popolnoma nov model avta, enega prvih (demo) z vsemi bonbončki je vedno tvegano, neglede na znamko.
Kupiti tak Audi v Franciji, od francoskega dealerja, pa je še posebej tvegano. Bolj informirani odsvetujejo kakršnokoli servisiranje tujega avta v Franciji. Tudi na uradnih servisih.
Pomojem se ta človek v videu zadosti pozanimal o poteku reklamacij v Franciji, ki se ponavadi razvijejo v večletni sodni cirkus, vključno z izvedenci in zavarovalnico.
Zato je verjetno pripravil ta video, saj upa da se bo Audi centrala v Nemčiji zganila in ga odrešila.

Je pa grozno da avto, vreden preko 100k, izvaja take kolobocije zaradi puščanja strehe. Kako so včasih rekli švabi: "Audi je beta verzija VW" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

Mike_Rotch ::

Anyway. Lej saj mi ne rabis verjet, ni to moj point tega kaj ti govorim, ce te pac ne zanimajo razlike, povej to direktno.
Mozno, da nisi dojel, napisem se enkrat. Nimam Golfa, ampak priznam, da je marsikaj boljse narejeno, ce ne govorimo o avtu izkljucno namenjenemu za dirkat.


Kako potem veš kako je sestavljen golf, če ga nimaš in se ne voziš z njim 500km na dan in spiš v njem?

Kdo pravi, da kakšna stvar v golfu ni boljše narejena? Napisal sem, da sta i30n in Golf r za podoben denar primerljiva. Eden ima boljše nekaj, drugi drugo. In enako je v celotni "klasični" avto industriji.

Pri EV so te razlike večje. Tesla za podoben denar ponuja neprimerno več. Zato kljub svoji majhnosti in neobstoječi prodajni mreži prodajo ogromno.

m0LN4r ::

Greg91 je izjavil:

Štekamo, tebi je pač vseeno če ti malo kaplja v kabini avta za 100k eur. Ti si bolj pozoren na malenkosti ter detajle in najverjetneje tega tako ne bi opazil. :)) Kakorkoli, znamka s stoletnimi izkušnjami izdelave avtomobilov ne zna popraviti lastnega avta? Če bi bili vsaj malo korektni bi brez vprašanj vzeli avto in ponudili polno opremljeno različico. To sramoto od avta pa v svoji "kleti" razdrli na prafaktorje, da bi se vsaj naučili kje zo zajebali. Ampak imaš prav, pomembno je da imaš to garo kam za odpeljat ko se ji "odpelje", kjer ti če imaš srečo, ponudijo nadomestno vozilo ranga A1, sicer si moreš nadomestni avto najeti sam. Na to se zgleda Johanni in Jožefi, ki stojijo v vrstah pred saloni palijo. Je res, da je treba vsak rant jemat z rezervo, ampak vseeno. Se ti ne zdi pretirano, da ti pri novem avto voda teče not? Tega ne pričakuješ od Dacie za 10k, ne da boš trpel to v avtu za 100k+. In po drugi strani, res misliš da bi si človek z veseljem leto dni lastil takšen avto, če bi mu ga proizvajalec bil sposoben in pripravljen popraviti oz. zamenjati?

Pa se enkrat vprasam je to serijska napaka in je vpoklican ta avto in kapla kr vsem na Youtubu ali kako je stem tocneje?


Kako potem veš kako je sestavljen golf, če ga nimaš in se ne voziš z njim 500km na dan in spiš v njem?
Ker ga nimam vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jazon ::

:D
GigaBerlin postaja GigaBalkan

 Elon zaposljuje

Elon zaposljuje

zmaugy ::

Jazon je izjavil:

:D
GigaBerlin postaja GigaBalkan

 Elon zaposljuje

Elon zaposljuje



💔VAG
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Valvoline ::

Sej v zda majo vecinoma zaposlene junkije ter pijancke. Noben normalen ne gre delat tam.

Spock83 ::

Zasluženo. Sem sprobal večina avtomobilov in Tesla 3 je še najbolj celovit paket. Manjka samo še njihov avto manjšega in cenejšega razreda.

Machete ::

Kakšen odgovor imajo EV na horde, ki vlačijo camp prikolice po evropi? Pa konje, pa krose pa mešalce.. Avtov s kljukami ni tako malo.
Also TSLA že 740? Kom on, zdaj mi je pa že nerodno tako bogateti brez dela.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Se bos to spraseval, ko bodo imeli EV 80 odstoten trzni delez... Bos pac v avto dal 200kwh baterijo - ne bo velik problem leta 2030.

m0LN4r ::

Spock83 je izjavil:

Zasluženo. Sem sprobal večina avtomobilov in Tesla 3 je še najbolj celovit paket. Manjka samo še njihov avto manjšega in cenejšega razreda.
Ampak cenejsi avto pomeni sparanje. Zakaj pa ne srednje velik poceni avto?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Saj to je mislil.. avto za 20k evrov brez opreme, aka Golf. Torej 30k evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Se bos to spraseval, ko bodo imeli EV 80 odstoten trzni delez... Bos pac v avto dal 200kwh baterijo - ne bo velik problem leta 2030.
No lih super okol 2030 predvidevam prodajati ICEja zbirateljem in nabaviti spodoben EV, upam da do takrat cene konkretno padejo EVjem in cena elektrike ostane taka kot je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Ne pozabi, da se bodo eni medtem 10 let vozili ceneje kot ti (cena na km).

m0LN4r ::

To za mene ni vprasanje, jaz se samo sprasujem ali tankam Aral Ultimate ali Shell V Power Racing.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jazon ::

Jazon je izjavil:

kow je izjavil:

Sem rekel, da zakljucujem, ampak bom dodal se to:
- najbolj prodajan avto letos na norveskem: etron
- model Y se na norveskem (se) ne prodaja

Kaksen zakljucek bi lahko naredili (razen jazona)...


Jazon pravi da ima:
1. e-tron na Norveškem 9,8% delež med prodanimi EV v 2020
2. id.3 na Norveškem 7,8% delež med prodanimi EV v 2020
na tretjem mestu je ali e-Golf, Hyundai Kona ali Nissan Leaf, ki imajo 4% delež. Mogoče tudi Tesla model 3, ki je imel veliko število registracij v decembru.

ID.3 je na celoletni #2 prišel s prodajo v zadnjih treh mesecih letos.

Tesla je letos na Norveškem registrirala 7302 vozil (S, X, 3), od tega 6338 Model 3.

Audi je do novembra 2020 na Norveškem prodal 8773 e-tronov.
VW je od septembra 2020 do novembra 2020 na Norveškem prodal 5451 ID.3.


Dopolnitev podatkov za Norveško po modelih:
1. audi je na Norveškem prodal skupaj 9227 e-tron vozil v 2020
2. tesla je na Norveškem dobavila skupaj 7770 model 3 vozil v 2020.
3. VW je na Norveškem prodal skupaj 7755 id.3 v 2020

Pojasnilo:
Tesla je med 20.decembrom 2020 in 31.decembrom 2020 registrirala 1449 vozil. Skupna dobava teslom v decembru 2020 je bila 4424.
Skupna dobava Tesel (vsi modeli) v 2020 je bila 8751.

V primerjavi z 2019 je prodaja na Norveškem med modeli in znamkami sledeča:
Tesla je v letu 2019 prodala 15685 modelov 3, skupaj pa 18854 vozil (S, X, 3)
Tesla je v letu 2020 prodala 7770 modelov 3, skupaj pa 8751 vozil (S, X, 3)
Padec prodaje (dobave) na Norveškem za več kot polovico.

Audi je v letu 2019 prodal 5377 e-tronov.
Audi je v letu 2020 prodal 9227 e-tronov.
Izrazita rast prodaje (dobave) na Norveškem. V 2021 je bilo od 1.1. do 6.1 prodanih 91 e-tronov.

VW je v letu 2019 prodal 9195 e-Golfov, skupaj pa 9964 EV vozil (e-Golf, e-Up!)
VW je v letu 2020 prodal 7755 ID.3, skupaj pa več kot 12507 ID.3 in e-Golf. Za e-UP! nimam celoletnega podatka (dec2020 = 201)

Skratka EV v 2020 po znamki vodi VW pred Audi.

Delež EV na Norveškem v 2020 je 52%.

Skupaj zadnjih 36 mesecev po prodanih modelih:
- Nissan Leaf 65573 vozil (45 v 2021)
- VW Golf 47546 vozil (ICE) (2 v 2021)
- BMW i3 28127 vozil (18 v 2021)
- Tesla model 3 23464 vozil (6 v 2021)
- Tesla model S 20443 vozil (0 v 2021)
- Kia Soul 20443 vozil (ICE) (9 v 2021)
- Audi e-tron 15269 vozil (91 v 2021)
- Renault Zoe 14254 vozil (5 v 2021)
- Tesla model X 13804 vozil (2 v 2021)
- Hyundai Ioniq 11641 vozil (5 v 2021)

Utk ::

Se pravi, tesla je v treh letih prodala več avtov kot kdorkoli, čeprav so njihovi avti najdražji.

Jazon ::

Ne, največ v zadnjih 36 mesecih je prodal Nissan.
Največji padec prodaje v zadnjih 36 mesecih pa beleži Tesla.

Skratka, Tesla na Norveškem funkcionira na trimesečnih dobavah vozil kar je lepo razvidno iz grafov na https://teslastats.no/ .

Decembra so verjetno z namenom zadrževanja v top 3 dobavili več kot 50% celoletne dobave v 2020. To ni število prodanih Tesel, ampak dobavljenih. Prodanih je več, cifra ni znana. Domnevam pa, da je padec prodaje Tesel na Norveškem povezan tudi s časom dobave. Po domače povedano (da bo razumel tudi "mojster analitik") je padla prodaja Tesel, saj je dobava - year on year - padla za več kot 50%.

Utk ::

Aha, se pravi je leaf najboljši električni avto?
In zakaj si izbral Norveško, državo s 5 mio prebivalci? Je res tako pomembna?

Jazon ::

Utk je izjavil:

Aha, se pravi je leaf najboljši električni avto?
In zakaj si izbral Norveško, državo s 5 mio prebivalci? Je res tako pomembna?


Jaz navajam, da je v zadnjih 36 mesecih na Norveškem najbolj prodajan EV Nissan Leaf.

Ker je v drugih državah delež prodanih EV vozil precej manjši.
Ker VW in Audi z EV vozili še nista prisotna na vseh ostalih trgih.

Ali ima primerjava VW ICE in Tesla EV na Kitajskem smisel?

Utk ::

Ampak na Norveškem sta prisotna in prodajo manj kot tesla. Leaf, ki je čip shit zastarel EV, je prodal samo eno malenkost več. Kaj novega bo v resnici id3 prinesel na Norveško, komu bo vzel stranke? Golfu, leafu, i3 ali tesli? Nekdo, ki je kupil X ali S, ali pa boljšo varianto trojke, bo ziher zdaj rekel, ah, sej je tudi id3 v redu.
Tesla je na Norveškem prodala manj, ker je manj avtov dobavila, v celo Evropo, ne samo Norveško. To je vsa filozofija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jazon ::

Utk je izjavil:

Ampak na Norveškem sta prisotna in prodajo manj kot tesla. Leaf, ki je čip shit zastarel EV, je prodal samo eno malenkost več. Kaj novega bo v resnici id3 prinesel na Norveško, komu bo vzel stranke? Golfu, leafu, i3 ali tesli? Nekdo, ki je kupil X ali S, ali pa boljšo varianto trojke, bo zdaj rekel, ah, sej je tudi id3 v redu.
Tesla je na Norveško prodala manj, ker je manj avtov dobavila, v celo Evropo, ne samo Norveško. To je vsa filozofija.


Si ti res tako glup kot pišeš? Si pregledal zgornje številke o prodajah?

Utk ::

Glup si ti, če ne vidiš, da je med dražjimi avti tesla povozila e-tron že z X in S, med cenejšimi pa s 3. Ti, ki so prodajani bolje od tesle, so tudi bistveno cenejši. Res strašno čudno, da se proda več cliotov in golfov kot mercedesov S. Ups. Tesle S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jazon ::

No pa poglejmo:
E-tron se na Norveškem prodaja od Q1 2019 dalje.

LETO 2019:
Audi je letu 2019 prodal skupaj 5377 e-tronov
Tesla je v letu 2019 prodala skupaj 1181 model S, in je beležila občuten padec prodaje iz leta 2018, ko so prodali 3688 modelov S.
Tesla je v letu 2019 prodala skupaj 1988 model X, in je beležila občuten padec prodaje iz leta 2018, ko so prodali 5005 modelov X.

LETO 2020:
Audi je letu 2020 prodal skupaj 9227 e-tronov
Tesla je v letu 2020 prodala skupaj 356 model S, in je beležila občuten padec prodaje iz leta 2019, ko so prodali 1181 modelov S.
Tesla je v letu 2019 prodala skupaj 625 model X, in je beležila občuten padec prodaje iz leta 2019, ko so prodali 1988 modelov X.

Torej, Tesla v zadnjih dveh letih ni povozila e-trona.
e-tron = 14604 vozil
tesla S in X = 4150 vozil

Utk ::

Čak malo, potem je tesla v 2018 prodala 30,000 X-ov in S-ov? Kdaj bo Audi to dosegel? Očitno se trg nasičil z dragimi teslami do leta 2018. 30,000 takih avtov letno za takšno državico je ogromno.

Jazon ::

No, če primerjamo še vključno z 2018 so Norveške številke sledeče:

OBDOBJE 2018+2019+2020:
e-tron = 14604 vozil (prodaja se od Q1 2019 dalje)
tesla S in X = 12843 vozil (model S se prodaja od 2013 dalje, model X se prodaja od 2016 dalje)

Da se ne boš obešal samo na e-tron, kam je kolapsiral tržni delež Tesle v zadnjih dveh letih:
- Mercedes je prodal 3803 EQC
- Jaguar je prodal 5232 i-Pace
- MG je prodal 3736 MG ZS EV
- Volvo je prodal 2869 Polestar 2
- Porsche je prodal 1138 Taycanov

Utk ::

Tu si drugače napisal:

Skupaj zadnjih 36 mesecev po prodanih modelih:
- Nissan Leaf 65573 vozil (45 v 2021)
- VW Golf 47546 vozil (ICE) (2 v 2021)
- BMW i3 28127 vozil (18 v 2021)
- Tesla model 3 23464 vozil (6 v 2021)
- Tesla model S 20443 vozil (0 v 2021)
- Kia Soul 20443 vozil (ICE) (9 v 2021)
- Audi e-tron 15269 vozil (91 v 2021)
- Renault Zoe 14254 vozil (5 v 2021)
- Tesla model X 13804 vozil (2 v 2021)


13800 + 20400 = 34200
Minus prodani v 2019 in 2020 za katere praviš da jih je skupaj cca 4000, je to 40,000 v treh letih, s tem da v zadnjih dveh samo 4000. Potem ostane 30,000 za leto 2018.
Daj ti rajše original linke, ne pa da zlagaš te številke narobe po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jazon ::

Ja, my bad tam je nekaj napak (golf in soul nista ICE). Gre za skupno število registriranih EV vozil, ne samo za zadnjih 36 mesecev.

Original linke si najdi sam. Gor sem ti pripopal tesla stats za Norveško, ampak ti teslo goniš svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla lani dobavila pol milijona električnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20829692 (24914) kow
»

Tesla s četrtim pozitivnim četrtletjem zapovrstjo

Oddelek: Novice / Rezultati
115701 (3985) klinker
»

Tesla pozitivno presenetila analitike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7519988 (15778) bobby
»

Tesla lani z dvema milijardama minusa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14733553 (28263) nevone
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5520978 (18537) avani

Več podobnih tem