» »

s cim zaceti delphi ali c++

s cim zaceti delphi ali c++

mihec87 ::

Mene pa zanima s kterim programskim jezikom bi blo najbols zacet kot popoln zacetnik.Pa ce je kaksna knjiga o tem jeziku al kje se to naucis k za tecaje lih nimam dnarja pa tut casa ne.

BigWhale ::

Ce razmisljas o Borland C++ builderju in Borland Delphiju... Vrzi kovanec, to bo potem se najboljsa odlocitev.

:)

mihec87 ::

no jest nimam nobenega dolocenega v glavi.

darh ::

če si pred srednjo šolo (računalniško) potem delphi, če si pred faxom (računalniškim) potem C++ oz Java. Če pa nič od tega, potem pa si poglej oba jezika... tisti ki ti bo bolj ušeč, ga uporabljaj... imho.
Excuses are useless! Results are priceless!

OwcA ::

Zakaj ravno ta dva? Vrži uč še na Python.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kopernik ::

Owca, opažam, da ti je Python všeč ;)

mihec87:
Kot popoln začetnik ni tako pomembno kje začneš.Mogoče bo bolje, da si zastaviš nek cilj (kaj bi rad sprogramiral) in potem razmišljaš o orodju. Ker nekateri jeziki so tako... nepraktični za določena opravila.

BigWhale ::

Mene je na Linux Konferenci navdusil perl... *grin*

(sploh ne morem verjet, da sem to rekel)

darkolord ::

Čist vseen je kje začneš...

mihec87 ::

Hm jest bi rad delu ka pa vm tko kake programcke pa tako naprej ka pa vm pac ucaseh bi si rad naredu tak pa tak programcek ki bi delal to pa to

darkolord ::

jah cist odvisno KAKSNE programcke... recimo v VBju lahko _zelo_ hitro nardis manjse programe (pa tudi velike :D ), slaba stran pa je, da rabis 1 dll zraven... ce hoces igre delat, uporabi C++... itd itd...

freejack ::

Če še nimaš pojma o programiranju, pol se definitivno loti Cja oz. C++. Lažje se boš naučil nekih osnov programiranja. Če pa tvoj namen ni, da bi se naučil programirati in bi rad z pridobljenim znanjem naredil samo kak GUI programček, se pa kr takoj vrži na Delphi.

Sicer pa, če kdo misli da je C++ za odmet,.. poglejte si HL2 source code. :D

bozjak ::

To je zlo odvisno od tega kar bi res rad programiral. Če bi (kot jaz) rad programiral windows aplikacije in tudi 2D igre potem je prava odločitev Delphi.

Če pa imaš rad "le pisanje spisov", torej, da vse kar se vidi v App si napisal sam.

Če gledamo iz mojega pogleda, ima Delphi veliko prednost pred C++om ker ima windows okno že napisano, ni ti potrebno programirati gumbkov, preprosto vneseš ih z miško...

Torej jaz ti v osnovi priporočam Delphi. Lp bozjak

BigWhale ::

Zakaj trapate, da ima Delphi prednost pred C++?

Borland C++ Builder je popolnoma enak kot Delphi, do pikice isto, samo jezik pisanja je C++ in ne Object Pascal...

Visual C++ je pa zgodba zase...

Person ::

In kaj je narobe z VC++?
Let's make something useful!

OwcA ::

Za vse, ki hočete programirati "resne" aplikacjie:
GUI
OpenGL
:)
seveda vse v Pythonu
Otroška radovednost - gonilo napredka.

darkolord ::

Owca povsod lahko delaš resne aplikacije

OwcA ::

V vsem, razen v tistem kjer jih ne moreš. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

freejack ::

OwcA: razočaral si me, sn mislo, da boš vsaj enkrat omenil še Perl... :D

OwcA ::

Čemu? Za Perl se nisem nikoli ogrel -- je prevelika "packarija".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

dusangonzo ::

Kot popoln noob v programiranju me zanima v čem pa je razlika med Visual C++, C++ in Borland C++ Builder. Pa kot je Mihec že napisu me zanima kje bi se dal dobit kkšno slov. knjigo za učit se, k na netu najdem samo angleške.

Vesoljc ::

c++ je programski jezik
Visual c++ in borland (in ostali) pa so delovna orodja/okolje (IDE).
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

perl je zakon :)

noraguta ::

Mah sej s perlom ni nic narobe, samo citljiv pa ni.
Kar je problem ,ce menjas okolja.

Nauci se C potem je pa vse lazje za katero koli visjo zadevo se bos odlocil. In tudi C-like druzina jezikov pokriva prakticno vse pristope k programiranju. Sicer sintaksa ni bistvena pri programiranju , ampak uniformiranost se kako pomaga pri hitrem skeniranju in razumevanju kode sploh po kaksnih 6ih urah dela preklopit ni šala.

Skratka po mojem z skupino (c/c++, java/c#, javascript) dobis kompletno druzino jezikov in orodij za razresevanje cesarkoli.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

jao zdej spet neka debata o tem... v vseh od teh najbolj razširjenih jezikov se da narest kar ti srce poželi...

noraguta ::

tell me about it. kako v VB ju dostopas do globalnih hookov ali pa napises cross platform ali celo distribuirano alplikacijo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

v Delphiju tut ne morš direkt pisat cross platform programov

kaj si pa točno z "globalnimi hooki" mislu? v VBju lahko inline ASM uporabljaš recimo ki je dokaj low-level...

Zgodovina sprememb…

mile ::

Včeri sem po 3 urah mučenja prevedel svoj LogViewer pod Kylixom... dela super... kje si VB? :-D

darkolord ::

obstaja VB to C compiler (ime imam na koncu jezika - ne morem se ga spomnit)... par stvari je sicer treba spremenit itd ampak program deluje potem cisto normalno... :D

Zgodovina sprememb…

mile ::

v linuxu?

darkolord ::

ja d0h ce ga prevedes za linux deluje v linuxu... drgac pa so recimo progami, kot je recimo Phoenix (in še mnogo drugih), kjer pač pišeš normalno VB kodo, pol pa ta stvar prevede program da dela v Linuxu...

vse se da, če se hoče :D

mile ::

obstaja VB to C compiler


bilo je govora o prehodu iz VB na C ... d0h


pa si probal kaksen večji projekt prevest?

darkolord ::

ne nisem probal večjih projektov prevajat, ker če bi hotu cross-platform program narest, bi ga že od vsega začetka delal v kakem drugem jeziku... se pa da prevest večje projekte, pomoje so največji problemi pri APIjih in podobnih stvareh, ki jih ni v linuxu

mile ::

kaj si pa probal?:\

zakaj pa pol trdis, da je VB cist uporabno za multi-platform ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

darkolord ::

nism reku, da je čist uporabno... :\
reku sm, da SE DA... VB je pač namenjen pisanju win programov in se ga za to tudi uporablja...

Vesoljc ::

ne zamert miletu, ker je *nix junkie...
a ne milči? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

Lahko neham kadar hočem :)

Vesoljc ::

to vsi pravjo (pravmo?) :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

da pa ne gremo predaleč off topic...

mogoče ne bi bilo švoh, da si nadobudni programerji najprej ogledajo malce teorije (diagrami, algoritmi, itd...)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Chronoz ::

Ok, mene pa zanima kot na netu bi lah najdu tutorial ali neki tacga za delphi. Seceda v slovenščini. 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612486 (7410) Yacked2
»

Visual C++ oz. Basic ali Borland Deplhi 7?

Oddelek: Programiranje
382447 (1852) BBB
»

Delphi VS Visual C++

Oddelek: Programiranje
212129 (1807) webblod
»

Zakaj VB

Oddelek: Programiranje
61249 (1083) webblod
»

ucenje...

Oddelek: Programiranje
292886 (2422) JLP

Več podobnih tem