» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
2 / 78
»»

Skyman ::

Vse te novice poberes skupaj pa nakoncu ugotovis da je vsaj 20% resnice notri.Isto gled raznih leakov iger,sem ze aprila vedel marsikaj vec kar je bilo dejansko ob uradni naznanitvi res.

FireSnack ::

Nič, pripravite 999€ za vstopne modele, 1499€ za srednji rang in 2499€ za highend.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Skyman ::

NVIDIA Next Generation Ada Lovelace GPUs Will Use TSMC's 5nm Process Instead Of Samsung's
https://wccftech.com/nvidia-next-genera...

FlyingBee ::

TSMC Raises Chip Prices by Up To 20 Percent as Chip Shortages Continue
https://www.techpowerup.com/285999/tsmc...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Razkrite cene prihajajočih grafičnih kartic Nvidia družine GeForce RTX 4000!

Najnovejše spletne govorice kažejo na to, da naj bi podjetje Nvidia skupno ponudilo v prodajo kar osem modelov novih grafičnih kartic družine GeForce RTX 4000. Za manj zahtevne ljubitelje računalniških iger bodo na voljo grafične kartice GeForce RTX 4050 in GeForce RTX 4050 Ti. Ta naj bi bile v Združenih državah Amerike vrednotene na okoli preračunanih 236 evrov oziroma 279 evrov.

Za nekoliko zahtevnejše uporabnike pa bodo na voljo grafične kartice GeForce RTX 4060, GeForce RTX 4060 Ti in GeForce RTX 4070. Te bodo vrednotene na preračunanih 340 evrov, preračunanih 423 evrov in preračunanih 677 evrov. Najzmogljivejše grafične kartice GeForce RTX 4080, GeForce RTX 4080 Ti in GeForce RTX 4090 pa bodo vse prej kot poceni. Zanje bo namreč v Združenih državah Amerike treba odšteti okoli preračunanih 1.015 evrov, preračunanih 1.692 evrov oziroma 2.539 evrov. Če bodo te priljubljene pri rudarjih kriptovalut, pa bo zanje treba odšteti še nekoliko več.

https://racunalniske-novice.com/razkrit...

tikitoki ::

Dvomim, da zna kdo zanesljivo napovedati stanje čez dobro leto. Če se kriptomanja sesuje, lahko svi ja sanja kukuruz.

SumTingWong ::

Nvidia's next-gen RTX 40 series of graphics card aren't due for release in 2021 - but given the two-year gap between the RTX 20 series and RTX 30 series, that shouldn't come as much of a surprise.

According to Twitter leaker @Greymon55, the graphics cards will launch "no earlier than end of 2022" which aligns with previous Nvidia graphics card releases, which tend to appear towards the end of the year, although the leaker has also suggested that this could potentially slip into Q1 2023, which runs from January - March 2021.
----
Je še dolga do takrat.

FireSnake ::

Uf, to pa res.
Bo mogla bit serija 3000 še dobra za en čas.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Skyman ::

Sej kam se pa mudi jim? PC igre itak ni oz so v leto 22 oz 23 prestavljene,glede na to da vsaki kos graficne gre v parih minutah res ni neka potreba po 40 seriji.Vecina gejmerjev se potencial 30 serije ne izkoristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FireSnake ::

Saj ne gre za nas (nikoli ni šlo):
- manjši čipi pa več rezin na vafer
- posledični (še) več zaslužka.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

Cena 2060 12gb? 400-500€?

Silici ::

Hmm, lahko bi pospešili in nardil 4000 serijo s povdarkom na mining, tako bi se sprostila 3000 in ostali starejši modeli, koza cela volk sit.

Skyman ::

Samo kaj ko nebi nobeden 30 serijo pocenil,poglej na razne strani katere še vedno prodajo nove 2080TI za 1200€+zaloga! in ce bi prisla 40 serija bi bila zadeva 1400€ pa stara serija 1250€.

FlyingBee ::

Vmes bodo še 2060 12gb in Ampere v Super flavour. V začetku 2022, potem na koncu pa res 4000 serija na sweet 5nm tsmc. Godlike!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnack ::

Če bo kakšnih 60% boosta, bo lepo. Kje dam denar?

FlyingBee ::

Kam dam denar?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

NVIDIA Ada Lovelace AD102 GPU Rumored To Clock As High As 2.2 GHz & Feature 384-bit GDDR6X Bus, Over 80 TFLOPs on 5nm Process Node

https://wccftech.com/nvidia-ada-lovelac...

FireSnake ::

400-500W ???!!!???

Za mene je že 350W preveč :))

Samo, če mi namina 1x več kot 3090 jo bom vseeno vzel.
Številke so vsekakor impresivne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnack ::

A se splača sploh rudarit z eno kartico in takšno porabo pri tej ceni elektrike? Sem mislil da kaj takega delajo samo študenti/dijaki. Tam 2 dolarja na dan?

Machete ::

Itak da se ne splača obrabljat ventov in povzročat hrup v stanovanju za eno kavico z radensko na dan.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Kaj pa, če je vse res :))

Ob trenutnih cenah meni grafa naredi slabih 200EUR na mesec (pa jaz tega sploh ne gledam, jaz gledam samo koliko ETH pride notri).
Štroma je nekje 30EUR (bolje rečeno: slabih 30EUR).

Govorim o trenutnih cenah.

Drugače: do sedaj sem narudaril malo več, kot 0.6 ETH (s to kartico, prejšnje ne štejem).
Vse skupaj elektrike, če navzgor zaokrožim: 350EUR

Pa ni šans, da prodam zdaj, kripto se rudari na zalogo (pa še kupi se kaj zraven).

Pozimi dejansko gre za slabih 20EUR manj plina (energetsko učinkovita novogradnja) in to skorajda skompenzira elektriko.
Kar tisti zgornjo računico o elektriki MOČNO popravi.
Zadeva pa je zastavljena tako, da poleti klime (zaradi tega, ker se rudari) ne rabim.

Ja, pa se res ne plača :))
(če imaš zadevo na nočni omarici in te živcira, potem res)


P.S. Lahko bi rudaril tudi s procesorjem (ima toliko medpomnilnika, da se dejansko splača), ampak tisti pa naj kar lepo počiva.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

FireSnake je izjavil:

P.S. Lahko bi rudaril tudi s procesorjem (ima toliko medpomnilnika, da se dejansko splača)
?? Do tell ... da vem če se moram za milan-x epyce vnaprej zagrebst, preden jih rudarji pohopsajo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

FireSnake ::

Odgovor bo v temi o Ryzen seriji.

Pa zgoraj sem videl, da sem ZELO pretiraval s ceno elektrike (jaz sem računal 17 centov na KW/h, pa ni niti pol toliko).
Se mi je zdelo, da ne gre skupaj s položnicami.

Tako je izračun še veliko bolj ugoden.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

pegasus je izjavil:

FireSnake je izjavil:

P.S. Lahko bi rudaril tudi s procesorjem (ima toliko medpomnilnika, da se dejansko splača)
?? Do tell ... da vem če se moram za milan-x epyce vnaprej zagrebst, preden jih rudarji pohopsajo ...


noben kunst...tip je po vsej verjetnosti zapregel masino v fool-proof NiceHash in ce izberes da ti poleg GPU-ja uporablja se CPU, imas projekcijo se cca 0.5$ poleg narudarjenja s kartico. Seveda se ob tem neprimerno poveca temeratura clega sistema, predvsem pa neodzivnost tudi za YT/forum :P in zato taki mojstri, ki minajo z desktop masino tega pac ne pocejo ;)

...tukaj pa imas projekcije za CPU, ki se seveda spreminjajo na urni bazi.

https://www.nicehash.com/profitability-...

inzenir1337 ::

Pozabili ste še 25% davka in pa samoprijavo oz. če rudariš z malo več karticami in nakoplješ 10 ETH na leto verjamem da že kar dejavnost.

scipascapa ::

yea sure. noben ne dela.

FireSnake ::

Državi, kar je njenega, normlno. Še vseeno se splača.

Je krota od FireSnack-a mislila, da ne vemo, da je inzenir1337 isti pajac z drugim računom.
(in ravno taisti, ki trola cene komponent brez davka)

Nalašč sem razložil, ker krota (ki je opletala s kakšno strojno opremo vse je razpolagala) takih graf še od daleč ni videla.
Če bi, ne bi takih spraševal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

inzenir1337 je izjavil:

Pozabili ste še 25% davka in pa samoprijavo oz. če rudariš z malo več karticami in nakoplješ 10 ETH na leto verjamem da že kar dejavnost.

Se strinjam. Ampak jaz nisem nikoli plačeval davka ko sem rudaril. Vedel sem da me bo država prisilno cepila in zato sem šel v državljansko nepokorščino.
Najboljše je rudarit tako na srednje veliko da si še neviden, po drugi strani pa se splača. Tam okoli 1GH/s je že lepo in prodajaš sproti na lokalnih maksimumih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FlyingBee ::

Grdo ste zasmetili Ada Lovelace temo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnack ::

FlyingBee je izjavil:

Grdo ste zasmetili Ada Lovelace temo.

Ta Firesnake skos nabija od rudarjenja, a pol šele dojameš da tip ima samo eno grafičko.

Nyana ::

inzenir1337 aka FireSnack,
ti pa zmagaš s tem, ko sam sebi odgovajaš v tej temi :)) //double facepalm

FlyingBee ::

Skyman je izjavil:

NVIDIA Ada Lovelace AD102 GPU Rumored To Clock As High As 2.2 GHz & Feature 384-bit GDDR6X Bus, Over 80 TFLOPs on 5nm Process Node

https://wccftech.com/nvidia-ada-lovelac...

Sem mislil, da je 250w že veliko in da bo 300W neka zgornja meja za grafične najvišjega ranga ATX form factorja, ampak zdaj pa kar že 450W, a so nori, kam gre vse skupaj, v maloro.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Wrop ::

Delajo tisto, kar si želi trg. 450 W kartice in 300 W procesorje. Moj limit je cca 300 W za vse skupaj.

FireSnack ::

Moj limit je no limit. Gremo počasi na 8K OLED televizorje in 8K ločljivost s 120Hz kot zlati standard. PC naj pije 1200W.

Buggy ::

Se zdej se mi smeji ko so pred leti govorili kako je 500W napajlnik ze overkill, ker bojo grafe samo se manj pozresne :))

Ce zelis performance je normalno da bo sla poraba nekako z roko v roki temu. Torej 500W high end grafika cez 4 leta...zakaj pa ne ce bo performance glede na trneutnih 300W 4 kratni. Podpisem!

Silici ::

Posredno se mogoče celo da prebrat čez teste razmerje porabe energije in kvalitete grafike čez leta, lahko bi razširili teste na merjenje porabe na lock FPS 60Hz 1080p, 75Hz 1440p.. To bi dalo sliko dogajanja grafika vs GPU. Čez palec bi lahko rekli da 1440p in ~75Hz vzame že lep čas okoli 250W, se pravi je napovedana poraba ~500W skoraj sigurno namenjena 4k s spodobnim osveževanjem.

FireSnake ::

Silici je izjavil:

Posredno se mogoče celo da prebrat čez teste razmerje porabe energije in kvalitete grafike...



Prosim???!!!???
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

500w v 50 litrski kišti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Buggy je izjavil:

Se zdej se mi smeji ko so pred leti govorili kako je 500W napajlnik ze overkill, ker bojo grafe samo se manj pozresne :))

Sem bil med njimi.. Kvaliteten 550W polna kapa.. Ampak to še danes drži za sth like ~95% vseh uporabnikov.. Zaradi trenutnih cen verjetno kar 99%.. 600W+ napajalnik namreč potrebuješ za kartice od RTX3080 naprej, torej 1200€+++ kartice.
Ja, 4090/7900XT znata morda res požret 450W, ampak bosta ~2000€ kartici, torej spet ~1% uporabnikov. Za navadne Janeze bodo tukaj še vedno ~200W modeli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

Ce upostevas da je optimalno obmocje delovanja napajalnika nekje 40-60% obremenitve, jaz pod 800W-850W zdej za nslednjih 5-7let ali vec ne bi kupoval.
Meni ze 5600X in prastara 1080ti na strom merilcu pri obremenitvi vlece iz zida skoraj 400W. Sicer pa kakor komu. Kvaliteten napajalnik in ohisje sta pri meni namrec komponenti, ki jih imam najdlje.

scipascapa ::

Tudi meni je žal, da sem vzel samo 550w, moral bi 750w....10-20€ razlike v ceni.

DarwiN ::

Ni tak preprosto.. Dobra učinkovitost je nekje med 30-80%, najboljša pa res ~50%.. Ampak pozabljaš, da pa je učinkovitost naravnost katastrofalna pri ~10% porabi, torej v idle stanju. In z 800-850W napajalnikom je tvoj sistem ravno nekje pri 10% v idle.. S 550-600W napajalnikom bi bil v idle na ~15%, kjer je učinkovitost lahko tudi za 10-20% višja kot pri tvojem overkill napajalcu, saj tukaj učinkovitost strmo narašča.

In če imaš tko kot jaz računalnik prižgan 24/7, se ta idle učinkovitost verjetno bolj pozna..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Buggy ::

Nope...moj gaming racunalnik (trenutno z Gold 850W, pred casom na 1200W platinum - sta bile dve kartici v maisni) je prizgan zgolj ob uporabi. V idlu po merilcu vlece 80W, tako da za idle overhead 5% me ne skrbi.
V primeru, ko pa imas masino obremenjeno oz. ko v spilih prihaja do spikov s tem pa tezav pri podhranjenem napajalcu, bos pa hitro ugotovil, da sparanje ni bilo ravno smiselno.

Ko nabavim drugo leto nov GPU, gre pa 1200W platinum spet nazaj v sistem...napajalca se prakticno nikoli ne slisi. Pri enih je ravno napajalec najglasnejsa komponenta :P

FlyingBee ::

Ja, tudi v eri 550W bronze, sem navijal za vsaj 750W Gold, itak imajo nekateri 7 ali celo 10 let garancije in si miren.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

NVIDIA's Next-Gen Ada Lovelace 'GeForce RTX 40' GPUs Could Be Twice As Fast & Twice As Power Hungry Than Ampere
https://wccftech.com/nvidia-next-gen-ad...

FireSnack ::

Neverjetnih 250MH/s v rudarjenju Etra? Težko verjamem tudi za 400W.
Preprodajalec NFT umetnin

Buggy ::

Skyman je izjavil:

NVIDIA's Next-Gen Ada Lovelace 'GeForce RTX 40' GPUs Could Be Twice As Fast & Twice As Power Hungry Than Ampere
https://wccftech.com/nvidia-next-gen-ad...



yep, kvaliteten 850W+ napajalnik v gaming masini je (bil) preseravanje...tako so govorili se kako leto nazaj :))

DarwiN ::

Še vedno je preseravanje in vedno bo.

Prihaja obdobje multi-čip konfiguracij.. Kot je bil SLI/crossfire, ki pa se ni obnesel zaradi slabe učinkovitosti.. In tudi SLI je pil ++600W. Dve kartici po 300W.. Odslej bo pač ena kartica s ~600W. AMD gre že naslednje leto na multi-gpu rešitev, Nvidia pa menda šele generacijo kasneje. 4000 serijo bodo nekak še sfurali z monolitičnim dizajnom, ampak bo jedro najbrž rekordno veliko.

Ampak to nas ne rabi skrbet, ker bodo te high-end kartice ~2500€.. Če misliš toliko plačat za kartico, potem res super, da si investiral v kvaliteten +850W napajalnik. Za vse ostale bo pa 550-650W gold še naprej polna kapa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnack ::

Za naslednji konkreten desktop bo treba pripravit nič manj kot 5000€ in 1200W Platinum napajalc. Voda bo praktično obvezna. Mene ne moti dokler je dvojna hitrost.
Preprodajalec NFT umetnin

DarwiN ::

2023 - 5000€, 1200W Platinum
2025 - 10000€, 1800W Platinum
2027 - 20000€, 2500W platinum, ampak takrat bomo na srečo vsi na sončnih elektrarnah. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
2 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559395 (5943) Mr.B
»

Nvidia predstavila RTX 4070 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
657505 (2181) FlyingBee
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019609 (5256) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789427 (6287) ziga1990

Več podobnih tem