» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
9 / 79
»»

FlyingBee ::

4090 bo 650w.

Wrop je izjavil:

Poraba je itak absurdna. Ampak v resnici, pa kaj? Kaj se bo zgodilo? Ravno tako bo velik naval na kartice. Kupci bi lahko kartam nad 300 W večinsko rekli ne, pa se to ni zgodilo.

Pa vendar, kišta je imela 350W porabe na vtičnici pa je v sobi z 20 stopinj naredila štalo po 1 urni igralni sesiji, sama kišta pa itak vroča pa je bil večje ohišje bequiet 800. Zdaj pa 450w samo grafična, če nič ne tweakaš?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Bojo že letos? Spodobilo bi se, ker paše pred prazniki nov GPU kot krvavice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pegasus ::

Serverski lovelace bo šele drugo leto. Tudi hopper bo letos samo pcie, sxm drugo leto.

yayo ::

Po kmečko, kakšen napajalnik za 4080?

tikitoki ::

3000 W in obvezna klica cez poletje.

killer86 ::

Kupujem nov PC in razmišljam o nabavi 4080 ko bo na voljo. Zdaj me pa zanima če bo Corsair TX850M prešvoh napajalnik?

DarwiN ::

Seveda ne bo prešvoh.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Sheteentz ::

ne moreš vedeti. kaj, če bodo kakšni power spikei zahtevali kilovatni napajalnik?

MetalLord ::

Mogoče pa kdo naredi kartico za katero bi bilo dejansko največ zanimanja, performans med 3070 in 3080, 12 ali 16GB, poraba 200-250W.
Intel Arc A750, A770 in A780 bodo že izpolnjevale te pogoje. Nvidia in AMD pa ne verjamem da bosta naredila 16GB verzijo Navi 33 in 4060, nekako mi ne paše zraven samo 128-bit vodila.
Sicer je pa tudi 8GB še za silo za ene 2 leti, samo naj bo cena temu primerna, 300€, ne pa 500€ ali celo 600€ kolikor bodo hoteli zanje.
Mogoče se proti koncu celo pocenijo 6800 in 6800 XT. Pa MSRP ne vem če bi bil dovolj, bi moralo iti še ene 20% pod.

DarwiN ::

Sheteentz je izjavil:

ne moreš vedeti. kaj, če bodo kakšni power spikei zahtevali kilovatni napajalnik?

Neko preprosto nepisano pravilo je, da lahko za GPU porabiš vse razpoložljive 8-pinske PCIE priključke od napajalnika. TX850M ima 4x8 pin, 4080 pa zagotovo ne bo potrebovala toliko, pač pa 2 ali 3.. 4090 bi naj potrebovala 3x8 pin oz. bo zraven tak adapter:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MetalLord ::

Sem povsem zabredel v izračune, na koncu sem dobil da bodo 4070/4080/4090, če bodo imele 350/450/600W, za 40% bolj učinkovite od trenutno dveh najbolj učinkovitih Nvidia kartic - 3070 in 3060 Ti. Pa to mislim da je skrajna meja za Watte pri vseh treh, kar bo manj bo še toliko bolje.
Pa če se bo enako kot pri 3070 in 3080 dalo undervoltati do 40% preden začneš izgubljati več kot 10% performansa, bodo v bistvu samo 210/270/360W, to se pa ne sliši več tako hudo.
Cene morajo biti 800/1000/1400EUR, če bi dobil novo 3080 za 600EUR (seveda boš še rabljeno težko za tolk, ampak to je vedno ko izide nova generacija, da se starih ne splača več kupovat). Ampak bodo verjetno 800/1200/2000EUR, ker pač high end kartice nimajo nikoli tako dobrega P/P kot mid range.
Eno 4080, prosim.

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Ajde, jeseni kupim 3080 za pecto evrov. Če ima kdo tukaj kakšno 3080, in ne ve, kam bi z njo jeseni, naj me kontaktira. Kot rečeno, pecto in roka.

FlyingBee ::

Šetsto ali pa nič.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Mi bi blaginjo, ne draginje, lepa vam hvala.

klinker ::

MetalLord je izjavil:

Pa če se bo enako kot pri 3070 in 3080 dalo undervoltati do 40% preden začneš izgubljati več kot 10% performansa, bodo v bistvu samo 210/270/360W, to se pa ne sliši več tako hudo.


Vcasih smo navijali....danes pa undervoltamo :))

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4060 reportedly consumes more power than RTX 3070 (220W)

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

meho7 ::

Ce bo res tako bo verjetno tudi performance uplift taksen?
4060 = 3080? :P

tikitoki ::

Kolk ste dolgocasni s temi govoricami.

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

Kolk ste dolgocasni s temi govoricami.


Bo držalo.
3 strani samih natolcevanj.
Pa sploh govorice niso, ampak je 3/4 blodenj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

d3mon3 ::

Standard te slo-shit greznice??????

FlyingBee ::

Kopite7kimi in Graymon na Twitterju sta kat točna.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

MetalLord ::

FireSnake je izjavil:

Bo držalo.
3 strani samih natolcevanj.
Pa sploh govorice niso, ampak je 3/4 blodenj.

Meni bo pa zanimivo potem pogledat koliko tega je bilo res. Jaz samo dajem skupaj kar je bilo do sedaj na voljo informacij. Na šihtu je še kul, doma pa priznam da je škoda časa se s tem ukvarjat.
Če se za Nvidio še približno ve kje bomo, pa začuda ni nič novih informacij glede AMD.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

AMD bo ratal boljši p/W, upajmo, da jim to vsaj 33% market share prinese.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Ja vešda bo povprečni kupec gledal performance/watt. Njemu je pomemben samo performance/€, v primerjavi s konkurenco.

pegasus ::

Ja, to je najbolj žalostno ... zaradi tega bo propadla civilizacija, kot jo poznamo.

Sheteentz ::

Ampak saj vsaka nova generacija prinese boljši perfomance/watt napram prejšnji. 3060 ima boljši p/w v primerjavi z 2060, ki ima boljši v primerjavi z 1060.

Wrop ::

FlyingBee je izjavil:

4090 bo 650w.

Wrop je izjavil:

Poraba je itak absurdna. Ampak v resnici, pa kaj? Kaj se bo zgodilo? Ravno tako bo velik naval na kartice. Kupci bi lahko kartam nad 300 W večinsko rekli ne, pa se to ni zgodilo.

Pa vendar, kišta je imela 350W porabe na vtičnici pa je v sobi z 20 stopinj naredila štalo po 1 urni igralni sesiji, sama kišta pa itak vroča pa je bil večje ohišje bequiet 800. Zdaj pa 450w samo grafična, če nič ne tweakaš?


Bodo nekateri še na svoji koži občutili kaj pomeni 450+ W porabe. 600+ W iz vtičnice za cel sistem. Poleti brez klime v isti sobi ne bo šlo. Sem imel sistem s 900 W in pozimi sem precej malo dogreval za 60 m2 veliko stanovanje. Poleti pa to pomeni v sobi po spominu cca 35 °C pri stalno na V odprtem oknu. Sobna vrata je zaradi temperaturnih razlik kar zvijalo :)).

Sheteentz ::

če se pozimi ogrevate s centralno, potem se boste pa poleti še hladili s klimo, pa saj ne živimo v srednjem veku.

tikitoki ::

pegasus je izjavil:

Ja, to je najbolj žalostno ... zaradi tega bo propadla civilizacija, kot jo poznamo.


Ocitno civilizacija, kot jo poznamo ne deluje dobro. Zalostno zgolj, da jo bo verjetno nasledilo se kaj slabsega.

Wrop ::

Saj to itak delamo. Samo tudi, če imaš klimo in je v prostoru kjer je klima 22 °c, v sobi s PC pa komot 24+ °C. Pri 600 W PC, pa je to potem lahko hitro 28 °C.

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Bo držalo.
3 strani samih natolcevanj.
Pa sploh govorice niso, ampak je 3/4 blodenj.

Meni bo pa zanimivo potem pogledat koliko tega je bilo res. Jaz samo dajem skupaj kar je bilo do sedaj na voljo informacij. Na šihtu je še kul, doma pa priznam da je škoda časa se s tem ukvarjat.
Če se za Nvidio še približno ve kje bomo, pa začuda ni nič novih informacij glede AMD.

Blodenj je toliko in so v takem razponu, da je nemogoče, da nekaj ne bi zadelo.
Po drugi strani oa bi si bilo dobro zadevo zacahniti, da bi se ob izidu malo nakrohotali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hujsk1999 ::

RTX 4090 - 2800€ - november 2022
RTX 4080 - 1600€ - december 2022
RTX 4070 - 1200€ - maj 2023
RTX 4060 Ti - 900€ - september 2023

Ja stroški v proizvonji so šli over the top. To je to v najboljšem primeru. Lahko da bo cena še višja, če bo nafta šla gor.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

DamijanD ::

LOL

MetalLord ::

Od vseh teh Wattov me počasi po enem mesecu spet najbolj interesira 7600 XT 8GB. Že 6600 je ok, ker dela tudi na 80W skoraj enako hitro kot na 130W, ampak ta bo pa še 2x hitrejša, poraba bo pa prej 1,5x kot pa 2x.
Sicer 4070 12GB in 7700 XT 12GB sta še vedno v igri.

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

Na koliko watov ti pijetoplotna črpalka? Pa saj imaš sončno elektrano na strehi. Kaj vas toliko skrbi poraba za teh 500W. Na mesec meni računalnik ne spije več kot 50 kilovatnih ur in je 24/7 prižgan. Dober sistem idla pod 50W/100W.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Popravil
Dober sistem idla pod 5W/10W.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hujsk1999 ::

Nevem, eni ste ful šparovni pri napačnih stvareh. Greš malo v trgovino pri tej draginji in ne kupiš praktično nič in te stane kot da bi laufal highend kišto celo leto 24/7. Treba se je malo zamislit kje šparat in kje te lahko bolikurac.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FireSnake ::

Treba je gledati na planet.
Nekaj, za kar si ti, trol, prekratek.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

d3mon3 ::

Prekratek ne samo za to, za marsikaj drugega tudi

hujsk1999 ::

Revni okoljevarstveniki. Paradoks. Kupujete cunje, ki jih delajo sužnji, v tovarni ki proizvede verjetno več toplogrednih plinov kot celotna Slovenija.
Odpovedujete se Lambotu z 1200 konji zaradi podnebnih sprememb. Ali je to bolj zaradi plitvih žepov?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

Tocno to me zanima, kako velika firma mora biti, da jim je to financno upraviceno, ker pri nas (ni rendering nivo) build time ne predstavlja vecine porabljenega casa na projektu. Prakticno build time in celoten configuration management je mogoce 20% efforta, ki se ga zaracuna stranki.

Bugi, kolega frilensa sam. En projekt 10.000 renderjev oz. slik. Neke cevi, sraufi iz vseh smeri, Render traja ca. 3 sekunde. Za en render ca. 50-250$
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

@m0LN4r: Kul. Kako pa sam gleda na potencialni upgrade GPU-ja za zgolj eno novejso generacijo? To da bo narejeno hitreje ni dileme je pa vprasanje v kaksnih primerih se mu to res izplaca. Ce mu je vseeno ali mu cel projekt rendererira cez noc 8 ali pa 5 ur verjetno ne igra neke hude razlike. Ce ima pa natrpan urnik in kratke roke, pa verjetno ni vec tako mamljivo zadevo vmes se razstavljat, sprobavat ter tvegat kaksen problem, ki bi mu redno delo ustavilo za dlje casa (po Murphyju gre ponavad vse narobe ravno ko to najmanj pricakujes) ali pac? Ceprav tak zaseden freelancer ima verjetno tudi sekundarno (redundanca) masino, kjer tacas tudi dela...nwm

Skratka, jaz bi rekel - ne diraj lava dok spava, je pa res da teh racunic ne poznam ;)

Sheteentz ::

GPU zamenjat pa ja ni takšna znanost, oz. ne vzame cel teden

Rias Gremory ::

Če je govora o enem sistemu je zamenjava, kaj, 35 minut? Odpreš, zamenjaš, mogoče malo spihaš če nimaš filtrov, zapreš. Štel sem še 5 minut za Slo-Tech.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hujsk1999 ::

Tole bo verjetno boljše od Nvidia pečk:
https://www.pcgamer.com/amd-teases-its-...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FlyingBee ::

Upajmo, da ne bo spet samo na AMD prosojnicah ostal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

tko, k vse firme, predstavijo use čase, ki jim odgovarja.

Čase. Proklet autocorrect

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

Buggy je izjavil:

Tocno to me zanima, kako velika firma mora biti, da jim je to financno upraviceno, ker pri nas (ni rendering nivo) build time ne predstavlja vecine porabljenega casa na projektu. Prakticno build time in celoten configuration management je mogoce 20% efforta, ki se ga zaracuna stranki.

Bugi, kolega frilensa sam. En projekt 10.000 renderjev oz. slik. Neke cevi, sraufi iz vseh smeri, Render traja ca. 3 sekunde. Za en render ca. 50-250$


Pri treh sekundah se ne da veliko profitirati.
Če je pa razlika par minut na par sekund je pa velika razlika. In zadeva se odplača pri enem projektu. Pa še več se da narediti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

Na Tajvanu se pripravlja velika vojna. Jaz bi na vašem mestu držal kartice ker če poči se bo to prodajalo po 10x ceni.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

m0LN4r ::

FireSnake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Buggy je izjavil:

Tocno to me zanima, kako velika firma mora biti, da jim je to financno upraviceno, ker pri nas (ni rendering nivo) build time ne predstavlja vecine porabljenega casa na projektu. Prakticno build time in celoten configuration management je mogoce 20% efforta, ki se ga zaracuna stranki.

Bugi, kolega frilensa sam. En projekt 10.000 renderjev oz. slik. Neke cevi, sraufi iz vseh smeri, Render traja ca. 3 sekunde. Za en render ca. 50-250$


Pri treh sekundah se ne da veliko profitirati.
Če je pa razlika par minut na par sekund je pa velika razlika. In zadeva se odplača pri enem projektu. Pa še več se da narediti.

Skok iz pascala na 3090 je bil velik, iz ene 3090 na dve z nvlink za vecju vram pa se vecji.
Rekel je, da je dobil v nekaj dnevih nazaj.

Odvisno kaj pac delas, ce stranka lahko caka, ni deadlinov, cas ni denar, kasira se pa isto, se ne splaca nadgrajevat.

Ze da zrendriras vsak dan en YT prispevek, za zraven pa delas special epizode se vsaka sekunda izplaca. Vec lahko naredis, sprobas, visja kvaliteta itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
9 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559651 (6199) Mr.B
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019831 (5478) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789600 (6460) ziga1990

Več podobnih tem