» »

Ali se splača kupovati v tujini?

Ali se splača kupovati v tujini?

solorajder ::

Živjo

Zanima me če se splača kupovati računalniške komponente v tujini (Italija, Avstrija, Nemčija) in kje so cene najboljše?

LP

Bregci

kos1 ::

se vprasas?Ce imas moznost izkoristi jo.
Nemcija je bolj poceni od Avstrije. Avstrija je ca 40 % cenejsa od Slovenije.Ce naletis na akcijo se vec!! Tu upostevam Netto cene in da prepeljes preko meje brez dajatev, kar pri teh malih skatlicah ja ni problem.Edino, ce kaj crkne se pac peljes na izlet.
Izkoristi guzvo pred vstopom SLO v EU, potem bo še "samo" 20 % ceneje kot v SLO.

Pravkar sestavljam masino iz "neslovenskih" komponent manjkajo mi se rami.
(V Grazu je bil HD Seagate Baracuda /133/120G,8M/ za 74 EUR.-dobrih 17.000 SIT).

DjTonic ::

kos1 kam to hodi v Graz kupovat? Metro, Mediamarkt, Peluga,...?

flipflop ::

Bom kar tukaj vprašal: a po vstopu slovenije v EU,si bomo lahko naročili kakšno stvar iz Nemčije po pošti in ne bo treba plačati carine al pa kakšnih posebnih davkov?

glinik ::

Peluga

Red_Mamba ::

se vam ne zdi da bojo po vstopu v EU cene v avstiji samo 5% nižje :D zakaj? ker bodo pri nas padle da bodo konkurenčni, drugače tko al tko bo ves folk spet v avstriji kupoval ko akrat ko je bil tolar:šiling=1:1 :D

Vsaj po moje bodo vse cene, ki so višje kot v EU padle zaradi konkurence. Tko se ti ne bo treba v Avstrijo (tujino) vlačit.

flipflop ::

Ja kaj pa davki pa carine pa to?

Red_Mamba ::

Davek boš plačal državi v kateri boš kupil produkt, carine pa itak da ne bo.

OldSkul ::

To se pravi če jaz nekaj naročim iz Nemčije za 30.000 SIT potem moram plačat samo še poštnino in nič drugega???

Lp

Red_Mamba ::

ja samo še poštnino prišteješ ceni

OldSkul ::

No, to je super.Zdej treba samo počakat do 1 maja!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene po 1.5.04 ?

Oddelek: Kaj kupiti
463589 (2248) Nevron
»

Cene strojne opreme v Sloveniji sedaj in v EU

Oddelek: Loža
325721 (4666) Caligula
»

Kupovanje pri Pelugi

Oddelek: Kaj kupiti
301866 (1333) overman
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395552 (4439) mlav
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453885 (2886) b0j3

Več podobnih tem