» »

Dva procesorja

Dva procesorja

root987 ::

Zanima me, ali kdo ve koliko stanejo matične plošče, ki podpirajo dva procesorja - po možnosti tipa p3 ali p4, vendar tudi drugi niso napačni, ter, ali če imam to matično ploščo, lahko nanjo pritrdim normalne procesorje, ali so potrebni kakšni posebni "dual" procesorji. Matična plošča je lahko tudi rabljena...(če kdo prodaja...)

Hvala za vse odgovore!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zheegec ::

Plate so kar poceni. Naprimer;
TYAN S2880UGNR DDR +VGA+2GBL+SATA+SCSI 180.240
AMD OPTERON 246 (2.0GHz) BOX 258.960
AMD OPTERON 246 (2.0GHz) BOX 258.960
Poceni verzija dvoprocesorskega sistema :D Zakaj boš sploh to rabil? To ne deluje po principu:
hitrost CPU1 + hitrost CPU2 = hitrost dvoprocesorskega sistema :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

root987 ::

... Vem da ne gre po tem principu...O tem sem enkrat ze naredo debato...:D . A potem se danes dobi plate samo za Opetrone, za razne p3/p4 pa ni več? Ker Opterona si definitivno ne bom kupil.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

asPeteR ::

Fajn bi blo ce okvirno poves kaj nameravas pocet s sistemom ... Drugace je pa dobra alternativa DualCPU sistemu, Sistem P4 s HyperThreadingom ... Sploh cenovno in z vidika nadgradljivosti ...

8-)
http://blog.stegnar.com

Mr.B ::

Mislim da iščeš nakaj takega. Test je bil na anandtech-u.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

root987 ::

Na bolhi nekdo prodaja Abit BP6 matično ploščo in razmišljam da bi jo vzel. Imel bi pa sistem kot router/server oz. če bi se bolje odnesel(vsaj tako sem slišal) od trenutnega(amd athlon 2000+, 256mbpc 3200 rama), bi ga uporabljal za vsakdanjo rabo.

Aja, še to. BP6 podpira procesorje tipa socket 370(nekaj v rangu kar jaz iščem, a še nisem sure če je to res, pregledal), pa me zanima a je potem potrebno meti "posebne" procesorje ali so normalni(tisti, ki so namenjeni enoprocesiranju) v redu.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

dr.J ::

Danes dobiš dual AMD MP plate po ugodni ceni, procesorje pa prav tako. Plate so okoli 70 kSIT, procesorji pa od 40 - 80 kSIT/kom.

Za Xeon (ki je v bistvu P4 z omogočeno SMP podporo), so zadeve precej dražje (Supermicro plate).

V AMD dual plate gredo navadni procesorji, a dela le eden. Z malo dela okoli L2 mostičev se menda to da urediti... Xeon pa ima drugo podnožje.

Od socketa 370 ne vem, kaj boš še sploh dobil. Če kje uspeš izbrskati dual Tualatin plate in procesorje.

Opteron pa tudi ni tako slaba varianta (edino cena je malo visoka) , in sicer zato, ker je izredno skalabilen. Vse AMD/Intel dvoprocesorske konfiguracije imajo _skupno_ spominsko vodilo, kar pomeni, da si enako pasovno širino delita dva procesorja. Pri opteronih ima vsak procesor na voljo lastno avtocesto do spomina.

Za domačo rabo ali desktop odsvetujem - sistemi so glasni, ne glede na tipe hladilnikov. Eden logičnih razlogov je razvoj ustreznih programov, za kar je dovolj najskromnejša dual konfiguracija ali pa P4 HT z ustreznim prevajalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

večprocesorska delovna postaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
121140 (916) zee
»

64-bit CPU

Oddelek: Strojna oprema
422124 (1416) stryk
»

Nov računalnik_ Kaj pravite?

Oddelek: Kaj kupiti
121336 (1076) Zheegec
»

sistem z opteron 2xx

Oddelek: Kaj kupiti
181269 (1010) Vesoljc
»

Dvojno Procesiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
352549 (1940) cRaZY

Več podobnih tem