» »

Logitech Z906, Asus Xonar DGX

Logitech Z906, Asus Xonar DGX

akulp ::

Živjo.

Kupil sem omenjene zvočnike, čakam nov TV in bi rad razjasnil par zadev.

Zamislil sem si povezavo PC--HDMI--TV--SPDIF--zvočniki.

Trenutno imam samo PC in zvočnike, tako da testiram, kako se sploh obnašajo ob predvajanju različnih virov in imam par vprašanj za tiste, ki ste bolj domači v tem. Zame so tole namreč prvi zvočniki, ki omogočajo DTS in SPDIF.

ANALOGNI, 3.5 priklop

1. Če priklopim PC--zvočnike na 3.5 analogne izhode lahko reguliram glasnost vsakega zvočnika posebej, kar je v mojem primeru nujno, saj je, zaradi postavitve zadev v prostoru, levi zadnji zvočnik precej bližje ušesom, kot desni.

2. Je kakorkoli možno DTS/DD spraviti do zvočnikov brez, da so povezani s SPDIF kablom? Verjetno bi v tem primeru potreboval zvočno, ki to podpira. XOnar DXG, kakor vidim, nima decodinga.

-------

SPDIF priklop

1. Če prav razumem, gre v tem primeru signal iz zvočne do dekoderja na zvočnikih in se ga zvočna "ne dotakne"? Zato tudi verjetno ne morem regulirati glasnosti posameznega zvočnika, ampak lahko to počnem samo prek dekoderja zvočnikov, kjer pa očitno lahko nastavljaš glasnost zvočnikov le v paru

--------

Z906 DECODER in filmi.

Videl sem, da mi filme v formatu Dolby Digital AC3/DTS 5.1 dekoder zazna in predvaja v 5.1 načinu. Potem pa so tukaj DTS/DD filmi v 2.1 forumatu, ki ga dekoder prav tako zazna.

V primeru, ko je decoding na Z906 vklopljen, pa ni možno spreminjati formata (gumb effects) 3D/4.1/2.1.
Obstaja varianta, da bi zvočnike, v primeru, ko je film posnet v 2.1, prislil v predvajanje 4.1?

Hvala.
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
476261 (5046) Bearrorist
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33049482 (17976) Matej_K
»

Težave z Logitech z906

Oddelek: Zvok in slika
212145 (1878) r3dkv1c4
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142396 (1933) Zako

Več podobnih tem