» »

Konec posodobitev za moj telefon - menjava?

Konec posodobitev za moj telefon - menjava?

1
2
»

ripmork ::

@A-242: V vsem času nisem nikoli občutil, da bi me Apple kakorkoli omejeval, tako da ne razumem, kaj naj bi pomenilo imet “popolno kontrolo”. Ajd, ne morem si bilokaterega zvoka nastavit za zvonjenje, to je pa to. Meni osebno je važno, da so moji podatki varno shranjeni in backupirani na telefonu / cloudu (inskripcija), preko iCloud-a imam pa kadarkoli možnost na daljavo telefon zaklenit / zbrisat dol podatke, v primeru da bi slučajno rabil (kraja/izguba telefona npr). Ne vem, kako “find my phone” funkcija deluje na Androidu, ampak mi je pakrat prišla izjemno prav, zlata vredna malenkost. Mi je tudi všeč, da je sistem zaprt in da je kontrola nad Appstore-om - ponudbe gor je pa itak toliko, da v vseh letih enkrat nisem pomislil na zafrkavanje z Jailbreak-om. Če bi bil nek tajni agent ali kaj podobnega bi bil sumničav, tako pa ne mislim obsesirat glede podatkov. Važno, da je za podatke neka inskripcija in zaklep s kodo, good enough za večino userjev.

Nasplošno pa za ubadanje s tehnikalijami nimam nikakršnega interesa - še ko sem bil še na PC-u sem se pa zelo nerad in izključno, kadar sem bil prisiljen v to (ko kaj ni delovalo kot treba). Hvalabogu imam že dolgo mir s tem…

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Skylord ::

Očiten primer fijakarskega konja.
Najbolj so mi zanimivi modeli, ki spljuvajo določeno znamko zaradi svojega neznanja.

Kekokekič ::

No hvala vsem za pomoč. Zaenkrat še ostanem na mojem P20pro bom pa videl kaj bo drugo leto prišlo ven in če pride kakšen pameten Redmi za normalno ceno ga znam vzet :)

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

boš šel na custom ROM


To je ena rešitev ampak zlo pomanjkljiva - na tem fonu ne smeš met nobenih third party appov (ali vsaj takih, ki potrebujejo kakršnakoli dovoljenja, pa google servise, ter seveda uporabljat Google, Youtube in druge googlove storitve). In potem pridemo do točke, kjer je bolje imeti dumb phone oz. kakšno staro Nokio.

Pa seveda ne pozabimo še na najbolj sporen del; 4G modem. Glede na to da so to blackbox rešitve, ki jo nemorš zaobit niti z najbolj FOSS romom...
#brezpodpisa

ripmork ::

Skylord je izjavil:

Očiten primer fijakarskega konja.
Najbolj so mi zanimivi modeli, ki spljuvajo določeno znamko zaradi svojega neznanja.

Meni so pa npr. zanimivi modeli, ki jim je užitek konstantno prčkat hardver/softver in so šokirani, ker ne delimo vsi te strasti. Jebiga, pač raje svoj čas in energijo vlagam v kaj meni bolj interesantnega.
20 let sem preživel na Windowsih, pa se naučil živet z njimi in marsikaj porihtat sam (tudi še komu pomagal) in bi še naprej lahko to fural. Dandanes precej bolj cenim dober UX kot sem ga nekoč, M$ je na tem področju IMO pač zaostal. Nobena znamka ni perfektna/poden; vsak naj izbere, kar mu bolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

legolas ::

Živjo,
bom kar tukaj vprašal. Imam Huawei P8 Lite z Androidom 5.0.1. Zaradi aplikacije Moj@SKB bi moral nadgraditi Android na vsaj 6.x.x. Zanima me, ali je to mogoče? Prek nastavitev v telefonu nisem prišel do te opcije, prav tako ne z HiSuite.

lp Janez

P.S. Verjetno za poznavalce moje vprašanje izpade precej butasto:D

shadeX ::

Izgleda da se da ta telefon da preko OTA nadgraditi na Android 6.0. Sledi tem navodilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mtosev ::

Pri NKBM se rabi vsaj android 7.1. Očitno je konec podpore za outdated phone.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

legolas ::

@shadeX koliko pa je to varno in zanesljivo? Je že kdo tukaj poizkušal? Res ne bi rad pokvaril telefona...

Skylord ::

Meni so pa npr. zanimivi modeli, ki jim je težko dat eno normalno ceno za nek nov telefon po drugi strani bi pa radi uporabljali vse najnovejše aplikacije.
Svoj čas in energijo bi vlagali v kaj bolj interesantnega, samo potem pridejo jokat na forum da jim ne dela to in ono.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

legolas ::

@RokFeler moti me predvsem to, da bi moral strojno povsem delujoč telefon menjati, zato ker Halcom za SKB ni razvil aplikacije, ki bi delovala tudi na starejših Androidih.
Poleg tega SKB z 1.1. prehaja na nov sistem mobilnega plačevanja, pri katerem bo za kakršnokoli spletno plačevanje NUJNA taista aplikacija na mobilnem telefonu.

shadeX ::

zato ker Halcom za SKB ni razvil aplikacije, ki bi delovala tudi na starejših Androidih.


Ne splača se jim. 10% ljudi uporablja Android starejši od 6.0.

ripmork ::

Skylord je izjavil:

Meni so pa npr. zanimivi modeli, ki jim je težko dat eno normalno ceno za nek nov telefon po drugi strani bi pa radi uporabljali vse najnovejše aplikacije.
Svoj čas in energijo bi vlagali v kaj bolj interesantnega, samo potem pridejo jokat na forum da jim ne dela to in ono.

Se strinjam! Zato sam že cca osmo leto stavim na iPhone. V vsem tem času nobenega servisa ali spraševanja po forumih, menjava na približno 4 leta (pa še takrat lepo in bp delujejo). Težave pa tako redke in blage, da niso omembe vredne.

Skylord ::

ripmork je izjavil:

Skylord je izjavil:

Meni so pa npr. zanimivi modeli, ki jim je težko dat eno normalno ceno za nek nov telefon po drugi strani bi pa radi uporabljali vse najnovejše aplikacije.
Svoj čas in energijo bi vlagali v kaj bolj interesantnega, samo potem pridejo jokat na forum da jim ne dela to in ono.

Se strinjam! Zato sam že cca osmo leto stavim na iPhone. V vsem tem času nobenega servisa ali spraševanja po forumih, menjava na približno 4 leta (pa še takrat lepo in bp delujejo). Težave pa tako redke in blage, da niso omembe vredne.

Osebno to lahko trdim za Androida že 20 let.
Kot sam praviš torej težave SO pa tudi omenjaš jih:P čeprav ZA TE redke in blage:))
Vse ostalo je neznanje, kaj ne. Za nekatere je neznanje tudi to, da je zemlja ravna.

Skylord ::

legolas je izjavil:

@RokFeler moti me predvsem to, da bi moral strojno povsem delujoč telefon menjati, zato ker Halcom za SKB ni razvil aplikacije, ki bi delovala tudi na starejših Androidih.

Na žalost tako je. Tehnologija gre naprej in treba je it vštric z njo, če ne ostaneš preveč zadaj in ne moreš več dohajat.
Trenutno se ti ne zdi potrebno menjat, ker kao vse deluje ŠE v redu potem pa ko zamenjaš oziroma preizkusiš kaj boljšega novejšega pa šele vidiš v kakšni zmoti si.
Saj včasih tudi ni bilo potrebe po el. odpiranju stekel v avtomobilu, kaj šele kakšna klima...
Avto je bil "strojno povsem delujoč" tudi brez tega.

ripmork ::

Skylord je izjavil:


Kot sam praviš torej težave SO pa tudi omenjaš jih:P čeprav ZA TE redke in blage:))

Torej; kake 5x se je interface mal čudno začel obnašat, pa je izklop/vklop telefona rešil težavo. To je to. V osmih letih. :D
Sem imel pa tudi srečo s padci telefona, nikoli nič razbito.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fora iphona (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
958195 (6532) m0LN4r
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447240 (6178) m0LN4r
»

Apple pripravlja vlagatelje na nižjo prodajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9820233 (15776) AgiZ
»

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8011715 (9886) nokia6310
»

Kateri pametni telefon - kateri OS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7810805 (9304) MedusasPath

Več podobnih tem