» »

Nakup optičnega s/pdif optičnega vmestnika

Nakup optičnega s/pdif optičnega vmestnika

lukahrovat ::

Pozdravljeni,

Naročil sem zvočni sistem , ki ima Zvočni spdif vhod.
Na ta uhod bi se rad povezal s računalnikom, ki ima spdif support, kar pomeni, da imam na plati 3 pine, na katere se priključi razširitvena kartica
kamor lahko potem dejansko priključiš optical audio.
Plata je B365 M AORUS ELITE.
Gledal sem malo po netu, in našel zadevo, ki jo potrebujem.

Zanima me, če mogoče gdo ve, ali je možno razširitev dobiti v Sloveniji.

Hvala vsem za pomoč, Luka

PARTyZAN ::

Nisem šel preverjat, če imaš na matični plošči headerje, da lahko reč ki si ji nalinkal priklopiš. Dobiš pa stvar, ki je zagotovo kompatibilna na nemškem amazonu.

Klemen86 ::

A zvočni sistem pa nima HDMI vhoda? Če ima, bi uporabil zvok od grafične in kar s HDMI povezal ta zvočni sistem.

Machete ::

HDMI ni najboljša ideja, ker potem si avtomatsko v dual monitor načinu.

Jaz ne vem če bi vzel tisto linkano. Če ti ni prehudo vzemi raje: https://www.mimovrste.com/zvocne-kartic...

Moraš pa razumeti, da z spdif out povezavo kartica samo prepošlje signal na tvoj sistem in njen DAC dejansko nima veze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

lukahrovat ::

Hvala vsem za predloge.
Imam HDMI priklop, vendar sistem uporablja ARC tehnologijo, tako da mora biti televizija/ monitor kompatibilen s to tehnologijo. Kolikor sem bral, grafične te tehnologoje ne uporabljano, tako da to ne bo delovalo.
Verjetno da bom vzel kar zvočno, ki jo je pradlagal "Machette", ker je tako stvar še najlažje rešiti.
"PARTyZAN", takoje, na plati imam header, s tremi pini.

Hvala vsem za pomoč.

Bwaze6 ::

Če imaš headerje, se da naročiti "generični" SPDIF optical Out Back Plate Bracket.

In še en link: SPDIF Optical and RCA Out Plate Cable Holder Digital Audio Output for Gigabyte MSI Motherboard

Jaz sem se pri prejšnji Asus matični kar namučil, da sem dobil prav Asusovega, potem sem zvedel, da ti generični tudi delujejo.

Klemen86 ::

Če imaš na grafični prost še en HDMI bi mogoče delalo... To ne bi bil isti priklop kot na ekran.

lukahrovat ::

Hvala za pomoč, preko amazona sem že naročil TOLE, kakor je predlagal "Bwaze6".
Sem pa probal tud priklop HDMI. Na soundbaru imam 2, ARC in navaden HDMI. Na drugega sem priklopil
kabel, ter stvar funkcijonira preko TV vmestnika, in normalno predvaja zvok. Verjetno bo tudi preko računalnika delovalo OK.

Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino šel k vragu, ostali so mi dobri zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
403215 (1926) St235
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265719 (3559) ninjaxx
»

5.1 zvok iz PCja na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
212730 (2461) DarwiN
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018560 (10896) sash69
»

Matične plošče: Asus P5K vs Abit IP35-E 775

Oddelek: Strojna oprema
232460 (1531) Jedi Master Yoda

Več podobnih tem