» »

Matične plošče: Asus P5K vs Abit IP35-E 775

Matične plošče: Asus P5K vs Abit IP35-E 775

Jedi Master Yoda ::

V osnovi iste plošče z istim čipsetom, samo različna proizvajalca. Zanima me kako se kaj obneseta pri navijanu dualcore procesorjev, abitka je cenejša in zato tudi mikavnješa za nakup.

DJ MartiNi ::

Abit IP35-E. Kera je boljša pa tudi mene zanima.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Jedi Master Yoda ::

Boljša je ASUS P5K, razlika v ceni je cca 14 €. Abit IP35-E 775 je precej okleščena, čeprav chipset mata isti. Sem se pa lastne oči prepričal in sem se potem raje za Asusko odločil, ma tudi boljši sistem hlajenja chipseta. Na Asuski brez problemov naviješ proc E6420 iz 2100 Mhz na 3200 (kar za 50%) in to brez višanja voltaže.

Zgodovina sprememb…

Grimlord ::

Sam bi se verjetno odločil za Abit. Glede na zadnje izkušnje z Abit ploščami, se je kvaliteta le teh izboljšala strmo navzgor.

Plus tega pa je P5K bljak rumene barve. Kje so to najdli v času vseh živih barv plat... :\
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DJ MartiNi ::

Barva Asuske se pa tudi meni čisto nič ne dopade, je Abitka kar se tega tiče precej lepša. Vendar pa bi rajši vzel Asusko, ker je, kot je že Jedi Master Yoda omenil, Abitka precej okleščena. Pa še malce me skrbi do kje gre FSB pr tejle Abitki. Sicer pa niti ne vem do kje gre pri Asuski, tako da če ima kdo izkušnje s tem, naj napiše. V eno ali pa drugo bi pa spravil 6320, kateri ma faktor le 7 (če se ne motim), zato se mi gre za čim višji FSB.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Husqvarna ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho... seveda ne gre vsaka toliko...

TheoryX ::

mislim da tole precej pove:
http://www.oc-lab2.com/novice.php?n=326
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

dolenc ::

Tema o abitki, baje leti do 480fsbja brez modov. Jst sem jo mislil uzet, sam k nima zvočne ki jo jst rabim(oziroma saj nikjer nisem našel da jo ma)

Grimlord ::

On board 7.1 CH HD Audio CODEC, Supports auto jack sensing and optical S/PDIF Out, HDMI ready header (SPDIF header)


Seveda da jo ma. Katera plata pa dandanes še pride brez zvočne? Tiste boljše imajo poseben modul z izhodi, tako da jo lahko opcijsko "priklopiš". Plato dobit brez zvočne je pa tak kot da bi bla brez... mrežne :)

Abit anyone? >:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Tac20 ::

barva plate je res ogabna, kot so že povedali rumena, je pa asuska P5KC zapeljive črne barve, no pa sej ni lih tko da bi ves čas buljil v matično da bi barva tako motila:) bolj pomembno kaj da od sebe

Grimlord ::

Ampak je boljše če te v garaži čaka metalik moder BMW kot pa samo navadno moder BMW... ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DJ MartiNi ::

Bayte...a si ti sprodbaval navijat tole svojo konfiguracijo? Se zna zgodit, da bom mel nekej podobnega tudi jaz (če ne celo točno tako). Ne vem še točno ali se bom odločil za intel ali ne. Odvisno za koliko se bodo kej procesorji pocenili po 22.7. P5KC je pa sexy platka, sam cena pa ni tako sexy. Še najraje kar P5K pa je, navklub barvi. Bom že kaj sčaral, da se skozi pleksi ne bo videlo preveč plate8-).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dolenc ::

Grimlord, rabim zvočno ki kodira v dolby digital live, ker drugače mam bol crap zvok k mam prek optike prkloplen zvočnike, to pa mislim da nima. Drugače pa res zgleda huda plata, pa še za abit je znano da majo zlo kvalitetno to napajalno vezje okol proca (al karkol že).

Tac20 ::

DJ MartiNi:Sem tudi probal navijat, zdaj sem tist papir že zgubil ko sem imel napisan do koliko je šlo, ampak se je navilo komot brez povečanja voltaže stabilno za 40% (sem testiral z OCCT za pol ure) potem sem pa nehal ker imam stock cooler in so ble temperature zelo visoke, pa sobo imam pod streho tko da je vroče ko svina in rabim drug cooler, tako da sem vrnil frekvence na stock in vseeno vse dela super in hitro:) Lahko si pa prebereš reviewe uporabnikov na www.newegg.com in so povečini sami super reviewi...

DJ MartiNi ::

Bayte...hvala za info.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

cole-22 ::

No jst lahko povem, da sem stestiral Abitko in se super navija. Prišel sem na 3650MHz Orthos stable brez problema. P5K je pa res ogabna na pogled. Da ne omenjam glupe postavitve...

xpolhecx ::

js sem pa zelo razočaran nad Asusovo p5k. Imam Creative-ov 7.1 zvočni sistem. Na starem računalniku nisem imel težav z zvokom, samo koaksialni kabel sem vtaknil v računalnik, kjer je bil SPDIF_OUT izhod. Na novem računalniku naredim isto, vendar mi delujeta samo sprednja dva zvočnika, zadnji ne delajo in tudi na dekoderju gori lučka stereo, ne morem prestavit na nič drugega. Če zvočnike povežem analogno, torej tiste barvne kable v zvočno kartico, mi deluje surround, vendar je zvok slabši zarad analogne povezave, poleg tega potem ne morem uporabljat daljinca, ki je zraven dekoderja in je vse skup neuporabno.

Pojma nimam kaj bi blo narobe, je možno da bi bla matična poškodovana pri SPDIF_OUT izhodu? prosim za pomoč :)

hvala

dukenukem ::

na nekaterih platah so jumperji za prestavt, da delajo na spidifu;) to poglej

xpolhecx ::

wau, sm le dobil majhno upanje.kolker se mi zdi, sta na plati sam dva jumperja (kao, neki za overclockanje). pa tud v navodilih nisem ničesar zasledil, pa sem jih celotne pregledal.

EDIT: ja, nisem se zmotu, sam dva modra jumperja sta, za FSB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xpolhecx ()

Jedi Master Yoda ::

Banalno vprašanje, a se da na asusko p5k priklopit 2 nvidia grafični kartici v sli? Sicer ma 2 pci-e x16 slota, vendar ati crossfire, tako da ne vem a je to križem kompatibilno, oz če se da na teh slotih vzpostavit sli z nvidia karticami, ali lahko samo atijeve corssfire kartice gor priklopiš?

Tac20 ::

Crossfire ima, se pravi samo ati kartice v dual načinu:)

Jedi Master Yoda ::

Se pravi nobena plata z intelovim čipovjem P35 nima možnosti za sli. Tega majo samo plate z nvidia nforce čipovjem. Škoda, sem mislu še enga 7800GT nabavit, pa ne bo nič iz tega. Bolje da še to prodam pa gremo veselo na 8800GTS.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Z neuradnimi gonilniki se da na CF matičnih laufat SLI, vendar niso najbolši rezultati!

Jedi Master Yoda ::

No kar se tiče navijanja asus P5K, sem brez višanja voltaže lepo navil procesor E6420 iz 2100 na 3200 mhz, torej za 50 % z bus speed na 400 in s tem rated fsb na 1600. Gre pa gotovo še več z višanjem voltaže, ampak niti na rabim, temperature so okrog 40 stopinj na default coolerju z zmanjšanimi obrati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit IP35 Pro

Oddelek: Navijanje
342694 (1328) kmetek
»

Maticna Asus vs gigabyte

Oddelek: Kaj kupiti
92025 (1629) franci
»

E6750 + katera plošča?

Oddelek: Kaj kupiti
61029 (788) polde66
»

kero matično za intla

Oddelek: Kaj kupiti
211954 (1423) dukenukem
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Kaj kupiti
253286 (2660) MEDENA

Več podobnih tem