» »

Kateri Pršut?

Kateri Pršut?

1
2
3 4 5

fikus_ ::

Nekateri pa odžirate živalim travo >:D

s/off

hipertija ::

Višek kulinarike je lahko kar koli, če je pripravljeno na pravi način in da se ga lotiš v pravih količinah, mejah.

Meni je pršut dober, pa nisem fan svinjine. Nimam izkušenj, ampak sem enkrat naletel na s budgetovga od lokev na krasu, je bil fini, ker ni bil presuh, ker se mi itak še dodatno izsuši, če ga dam malo v hladilnik ;) pa seveda cena nižja.
Letos čakam na dobavitelja, da mi ga prinese :) :), če ne ga bom pa kupil jbg.
Prekle za kurnk

zmaugy ::

Gagatronix je izjavil:

Ah nekateri se vedno castite prasetino kot visek kulinarike... Saj vas bo srecala pamet.


Svinjsko meso je okolju precej bolj prijazno od govedine, saj se pri pridelavi slednje emitira cca 5x več topologrednih plinov kot pri pridelavi svinjine.
Hkrati je večina svinjskega mesa boljšega okusa od govedine, tudi glede zdravja nisem prepričan, da je govedina kaj bistveno bolj zdrava od svinjine. Sem pa odprt za nove informacije.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Gagatronix je izjavil:

Ah nekateri se vedno castite prasetino kot visek kulinarike... Saj vas bo srecala pamet.



Seveda, kralj živali je najboljši. Veliko boljši od vse vegetacije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

FireSnake ::

Se lahko, prosim, držimo teme.
Pa vegeterjanci, to ni tema za vas, če še niste opazili.
Ne bodite nestrpni in objavljajte v svoji temi.
Imate več, kot samo eno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

showsover ::

Ja, brez E-jev, samo sušen in soljen, je malo dražji ampak je vreden, fajn za družbo (ki rada pride na kakpšne narezke), fajn tudi individualno, kruha sploh ni potrebno :-) Včasih za pokušino vzameš kak drug hec, drugače pa K*** (ne bom delal brezplačne reklame, kvj*, ali pa mi dajte kakšno četrtinko ekstra ;-)... Žal ne režem sušene tace (bi se dal poinštruirati, ja), je to lepa spretnost, pa itak ne pojemo cele, toliko obiskov nimamo. No, v nekaj mesecih morda...

jest10 ::

Sol je tudi "E"

showsover ::

Ja, E je E, sol pa je NaCl, se mi zdi :-)

Map ::

Se pravi, Ščuka so dobri in se jih splača v tem času vzet zase in za kako darilo? Celega pakiranega ali mogoče katerega od paketov?

Comandante ::

Evo, po priporocilih tukaj narocil darilni paket od Scuke, pet razlicnih mesnin (prsuti in panceta). Mamo jim vidim za postnino (skoraj 6€), ampak ok, ker ni druge moznosti. Se ze veselim!

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA je izjavil:

Da malo lušte naredim za španski pršut. Zelo dober članek.

Prašičji raj v Andaluziji, kjer proizvajajo najdražji pršut na svetu
https://www.rtvslo.si/tureavanture/kuli...

Od danes v Mercatorju tudi ta pršut. Sem ga zasledil v katalogu od 9.12. do 31.12. :D

Jamon de Bellota - Pata Negra - 36 mesecev zorjen - cena: 70g za 7€ (vakumsko pakiran). Definitivno si grem po 2-3 pakete, čeprav je drago kot žafran. Ampak enkrat se živi in občasno lahko tudi malo dražjo hrano jem.

kamiKaZaA je izjavil:

Sem nor na pršute. Bil 2x v Španiji. Enkrat v Andaluziji, enkrat v Cantabria. Tisti pršuti v Andaluziji so mi bili boljši. Drugače pa ni ga čez španski pršut, kateri pa je drag kot žafran. Jamon Serrano se mu reče.

Drugače pa sem v Sloveniji že vse probal in Kras je dober. Sam pa kupujem v Lidlu Lokavski pršut iz Krasa vakumsko pakiran po 100g za 2€. Je zelo podoben tistemu iz Krasa, a cenejši, ter tudi dober. Španski pa so mi najboljši. Včasih se dobijo pri nas. Je pa cena 5€ - 8€ za 100g vakumsko pakiranje.


No Pata Negra je cena 10€ za 100g. Uffff.

kamiKaZaA ::

Še slika:

hr_natakar ::

Solatko, zanimivo to, ko pravis, da tvoji znanci pridelujejo ze stoletja prsut. Pa da imajo ze stoletja doloceno dedno bolezen in ne smejo jest prsuta. Sem malo razmisljal o karmi. Nekaterim pac nikol ne potegne, da delajo nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

hr_natakar - nisem zdravnik in zame je zadosti, če mi poda informacijo, tudi detektiv namreč nisem, ni pa vegan, ker piščančje, teletino in konjsko pa je, menda tudi govedino.
Nekateri imajo alergije na pike, drugi na antibiotike, tretji na določeno vrsto hrane, tako pač je in, ker ne muči mene, se pač s takimi stvarmi ne obremenjujem.
V petek mu grem zrihtat dva računalnika in me letošnja nogica že čaka.
Imam pa za njega nekaj, kar se tudi ne dobi tako lahko.
Delo krepa človeka

hr_natakar ::

Se strinjam vsak ima izbiro odlocanja. Tudi sam sem vcasih pojedel kaksen govej prsut. Ampak dokzano ni prevec zdravo. Saj lahko sami preizkusite. Ko pojeste vsak dan prsut, se poglejte v ogledalo, predvsem oci. Potem pa scasoma zamenjajte dieto in preizkusite jest vsak dan presno bio rastlinsko hrano. Potem spet pojdite pred ogledalo in poglejte v oci. Preverite, kdaj imate bolj iskrive oci. Oziroma sijaj v oceh. Kje se nahaja vec fotonov v prehrani ni tezko ugotovit.

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Iskrive oči. :)) Dobro, da nisi predlagal pregled iskric v dreku, tablete si spet pozabil vzet.

solatko ::

hr_natakar - Od nečesa moraš umrt. Moj zdravnik je dejal takole - imel sem dva pacienta, ki sta umrla stara 80let, eden si je privoščil vse, alko, sek, odlično hrano, kadil,..., drugi pa je bil asket. Razlika med njima je bila v tem, da je bil asket lepše truplo.:'(
Delo krepa človeka

Uizi ::

Natakar bo zdrav umrl, prvi na svetu. :D

hr_natakar ::

solatko je izjavil:

hr_natakar - Od nečesa moraš umrt. Moj zdravnik je dejal takole - imel sem dva pacienta, ki sta umrla stara 80let, eden si je privoščil vse, alko, sek, odlično hrano, kadil,..., drugi pa je bil asket. Razlika med njima je bila v tem, da je bil asket lepše truplo.:'(

Ni ravno tako. boljsi odogovor se glasi, da bi redni kadilec, ki je umrl pri devedesetih letih, verjetno zivel dlje, morda celo 100 let, ce ne bi kadil. Tako da taksna primerjava je zavajanje. Kao moj dedek je zivel 90 let pa je cel lajf kadil kot turek. Ja, ampak ce ne bi kadil, bi verjetno umrl zdrav pri 95 ali 100 letih. Drugac pa to je samo izgovor, da je od necesa potrebno umret. Velika razlika je, ce zivis zivljenje v optimalnem telesu in dusevnem stanju kot pa v neoptimalnem. Za razmislek.

P.s. se mi zdi nepredstavljivo, da zdravniki zagovarjajo taksno miselnost

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

hr_natakar je izjavil:

Se strinjam vsak ima izbiro odlocanja. Tudi sam sem vcasih pojedel kaksen govej prsut. Ampak dokzano ni prevec zdravo. Saj lahko sami preizkusite. Ko pojeste vsak dan prsut, se poglejte v ogledalo, predvsem oci. Potem pa scasoma zamenjajte dieto in preizkusite jest vsak dan presno bio rastlinsko hrano. Potem spet pojdite pred ogledalo in poglejte v oci. Preverite, kdaj imate bolj iskrive oci. Oziroma sijaj v oceh. Kje se nahaja vec fotonov v prehrani ni tezko ugotovit.


O sranje, “fotoni v prehrani”...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hr_natakar ::

Lahko se samo zamislimo, kaksen sistem imamo, ce nam zdravniki, kot je od solatka, zagovarjajo taksna stalisca in razmisljanje. Jaz nisem zdravnik, ampak taksno stalisce je cist mimo. In kaj lahko preberes mimo vrstic, da zdravnik zagovarja? Saj to je Neverjetno kje zivimo.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

hr_natakar, vegani in vegetarjanci nimate v tej temi kej iskat. Spel se drugam vsiljevat svoje nazore.

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

solatko je izjavil:

hr_natakar - Od nečesa moraš umrt. Moj zdravnik je dejal takole - imel sem dva pacienta, ki sta umrla stara 80let, eden si je privoščil vse, alko, sek, odlično hrano, kadil,..., drugi pa je bil asket. Razlika med njima je bila v tem, da je bil asket lepše truplo.:'(

Ni ravno tako. boljsi odogovor se glasi, da bi redni kadilec, ki je umrl pri devedesetih letih, verjetno zivel dlje, morda celo 100 let, ce ne bi kadil. Tako da taksna primerjava je zavajanje. Kao moj dedek je zivel 90 let pa je cel lajf kadil kot turek. Ja, ampak ce ne bi kadil, bi verjetno umrl zdrav pri 95 ali 100 letih. Drugac pa to je samo izgovor, da je od necesa potrebno umret. Velika razlika je, ce zivis zivljenje v optimalnem telesu in dusevnem stanju kot pa v neoptimalnem. Za razmislek.

P.s. se mi zdi nepredstavljivo, da zdravniki zagovarjajo taksno miselnost

Optimalno duševno stanje je pri tebi precej vprašljiva stvar. Dedek je jedel meso pa 90 tebe bo pobralo po zelenjavi precej hitro.

Map ::

Zgleda se jim je od navala sesula stran :)

hr_natakar ::

Tukaj sem napisal svojo izkusnjo s prsutom. Pa dodatna debata o zdravju s solatkom. Potrolali ste ogromno strani pri veganskih temah in nikjer niste pisali mesojedcem, ki tam trolajo, naj se umaknejo iz teme.

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Odstrani se ali pa te bomo pojedli. Kdo ga bo narezal na tanko? Zimonem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Tukaj sem napisal svojo izkusnjo s prsutom. Pa dodatna debata o zdravju s solatkom. Potrolali ste ogromno strani pri veganskih temah in nikjer niste pisali mesojedcem, ki tam trolajo, naj se umaknejo iz teme.

Ja samo ti si genetsko poškodovan. Ne moreš vleči paralel na čelo populacijo.

hr_natakar ::

Pojeste lahko kvecjemu telo. Zavesti pa ne morete.

Uizi ::

Seveda lahko, poješ še možgane. Na čebulci prepražene, njami!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

hr_natakar ::

lol, mozgani so del telesa, niso pa zavest. Zavest je dusa ali zduhec. In ja, ko clovek je meso zivali, dobi zraven se negativne energije, ki jih je zival dozivljala pred smrtjo. Evo ena resitev, da ne bos rabil tablet.

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Ok, pol tebe bolš da ne jemo, bomo še schizofrenijo staknili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

lol, mozgani so del telesa, niso pa zavest. Zavest je dusa ali zduhec. In ja, ko clovek je meso zivali, dobi zraven se negativne energije, ki jih je zival dozivljala pred smrtjo.

Kaj je to negativna energija? V katerih količinah se meri. S katerimi aparati?

showsover ::

Kakšna situacija je s to Ščuko? Se splača kupit od njih, it k njim na obisk na oglede, ko bo pn situacija dopuščala? Mi smo bolj preprosti, pač, saj nas patricijski intelektualci razumete, nas, navadne plebejce?

nergac ::

hr_natakar je izjavil:

lol, mozgani so del telesa, niso pa zavest. Zavest je dusa ali zduhec. In ja, ko clovek je meso zivali, dobi zraven se negativne energije, ki jih je zival dozivljala pred smrtjo. Evo ena resitev, da ne bos rabil tablet.


Wrong.

duša ni enako zduhec

hr_natakar ::

Z istimi aparati kot meris koliko te ima mama rada. :) Drugac pa prsut, zanimiva rec. Kot sem povedal, preizkusite sami, kako na vas ucinkuje prsut, ko ga jeste vsak dan. Ne recejo brezveze, da so oci ogledalo duse. Poglejte se v ogledalo.

nergac ::

Mišak, a si to ti?

Obstaja človek, ki pije samo vodo in se hrani s svetlobo skozi zenice.

P.S. Vklopi RedShift

Se opravičujem. Znašel sem se pomotoma v napačne temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Uizi ::

Jaz se tudi hranim prek sonca, zdaj sem že 5 dan lačen. Sem probal jesti vlago, a ima premalo kalorij. Jutri grem na 2k, da se nažrem, nevem kje imam dereze in cepin, pizda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

nergac ::

2K, zakaj 2K.

1,67K je dovolj.

Uizi ::

Bližje bom soncu? Večji izkoristek, gor je mraz..

Zimonem ::

Pejo raj na narezek.

Uizi ::

A si že narezal? Pejmo, itak je nevarnost plazov 4 stopnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Zimonem ::

Prenesem suhe klobase pa sir, a natakar prinese kruh?

Kdo bo olive pa pršut?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

hr_natakar ::

Ena skrivnost, ki vam jo bom razkril, ker vidim da se skupina trolov muci ze leta in leta. Skrivnost je v tem, da lahko kvantno realnost spreminjajo najbolj tisti posamezniki, ki imajo zarece oci. Iskrive oci. Sijaj v oceh. To samo kaze, da imajo mocno energijo v sebi. Tega pa ne vem ce dobis s prsutom, negativno energijo, napadanjem drugace mislecih, zbadljivkami in zalitvami. Mislim, da je potrebno pocet ravno obratno. Srecno.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Pismo, a bi pasalo zdaj, a, da kakšno rečeno (ne preveč politično), ampak kakšno splošno covid-ovsko, gremo malo na vodo (tako ali drugače, a!) pa malo piknemo vmes. Hr-ju bi že tisto sojo narezali ali kaj mara? >:D

Zimonem ::

Natakar naj prinese še skledo solate in skledo prane.

Uizi ::

Jaz mam biftek pa toast načez.

showsover ::

Zim, ti si ta prava faca. Upam, da bo kakšna prilika, da v živo kaj rečemo... In narežemo... Pa naj bo okoli kakšnega otoka kje ali kaj :)

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Ena skrivnost, ki vam jo bom razkril, ker vidim da se skupina trolov muci ze leta in leta. Skrivnost je v tem, da lahko kvantno realnost spreminjajo najbolj tisti posamezniki, ki imajo zarece oci. Iskrive oci. Sijaj v oceh. To samo kaze, da imajo mocno energijo v sebi. Tega pa ne vem ce dobis s prsutom, negativno energijo, napadanjem drugace mislecih, zbadljivkami in zalitvami. Mislim, da je potrebno pocet ravno obratno. Srecno.

Prid na zakusko pa prnesi tiste svoje dobrote , da se omolastimo.

#000000 ::

mat xxl je izjavil:

Zeleno jamo, kak naslov mesarije ali ime, sicer imaš veliko tega pa ceneje od Krušiča Pri Petrinu mesarija v Zupančičevi jami.



Mesarstvo krušič, Bezenškova ulica 11, 1000 Ljubljana.

Petrin mesarje poznam osebno vsaj 20 let, super in kvaliteto držijo, zraven imaš čez trg v župančičevi jami tudi gostilno Petrinka, kjer delajo samo iz mesom iz domače mesnice. NISO pa nikoli bili poceni, tako da se ve, je pa pri njih VSO meso obrezano, ni zrezkov alo kosa mesa ki se ga drži špeh-loj ipd (razen pri kosih kjer mastni del mora bit)

NO ja majo pa ubijalske cene kar se tiče dry age mesa, no to treba tud razumet, če veš kaj dry age dejansko JE.

showsover ::

Bi morda šlo bolj konkretno? Ubijalsko ni ravno nekaj posebej skvantificiranega ;-)
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

salame in mesni izdelki, hofer/lidl/eurospin vs mercator/špar/tuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511356 (5320) c3p0
»

Pršut

Oddelek: Loža
162987 (1414) fikus_
»

pršut

Oddelek: Loža
367307 (6410) dexterboy
»

"pokvarjeno" meso

Oddelek: Loža
165647 (4662) turist1
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28465841 (59915) ...:TOMI:...

Več podobnih tem