» »

pršut

pršut

xsum1 ::

Evo nekaj me zanima. Ko kupiš pršut v trgovini npr. Te slanine so prekajene in pečene ne?

No in potem smo kupili pršut v kosu vakuumsko pakiran v sparu , piše na njem sušena mesnina. Se to kuha? Oz. Kako narediti da bo podoben okus tej kupljeni slanini. Ga popeči na ponvi? Ker po kuhanju 1 uro je nastal rjavkast kot normalno meso

Ker je pa drugačen okus kot te slanine. Mehak, zelo slan in skoraj surov okus
  • spremenilo: xsum1 ()

šernk ::

imaš 4 vrste pršuta (osnovne pol je pa še milijon dodatkov):

naravno sušen,
prekajen,
kuhan,
pečen.

in vse štiri pršute se lahko kupi v trgovini. Podobnega okusa med naravno sušečim in prekajenim pa ne boš naredil nikoli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

xsum1 ::

Sern če piše sušena mesnina se lahko pol jé ali moraš kuhat?

Heavy ::

Pomisli: a suho salamo greš kuhat?

xsum1 ::

Heavy jasno da ne ampak kot pravim ta ima res čuden okus. Kot da je napol surov.

Če ga kuhaš je še potem užiten?

Heavy ::

Kje pa si kupil oz kakšno znamko?

xsum1 ::

V šparu. Od pršutarne lokev piše.

zuz3k ::

sušen pršut kuhat? še dobro da veš, da krava ni vijoličasta kot američani

ja seveda ima slab okus, če je uvožen iz špara pujsek je pa pitan s krmili, kupi domačga pa bo kvaliteta
mi ga vsako leto prodamo, pa je čisto drugi okus kot tisti iz špara, ki je 3x bolj slan
Life is a psychological game.

Magic1 ::

Haha.
Npr Kras pršuti, imaš par vrst sušenih pršutov(seveda vsi surovi):
-Kraški pršut, načejoma dobro posušen
-pršut, srednje sušen, kar mehek
-praznični pršut, če mene vprašaš surov, še čisto mehek
Cena se odraža glede na čas trajanja sušenja in tako je tudi pri zgoraj naštetih.
Magic

videc ::

Eni so sušeni bolj, drugi manj. Se pa suši surov. Tule imaš postopek, da ti bo jasno, kaj sploh je pršut.
Najboljši je tak, ki se stopi, ko ga daš v usta. Da je tako mehek. Zadjič sem jedel pravi pršut iz Parme, sveže narezan, ne pa tako kot dobiš pri nas, narezanega in starega par dni... To je bila poezija.
Vakumirani kosi so vakumirani zato, da se ne izsušijo.

Kuhan je sicer užiten (verjetno), ampak kdo bo jedel tak pršut...

Pršut narežeš kot suho salamco, vendar zelo tanko, malo sira zraven, kakšen kozarček dobrega vina...

Potem imaš pa še ti. pečen pršut, ki je v resnici kuhana šunka ... Včasih dajo takega na pico namesto pizza šunke.

šernk ::

Potem imaš pa še ti. pečen pršut, ki je v resnici kuhana šunka ... Včasih dajo takega na pico namesto pizza šunke.

pečen pršut je prav pečen pršut. morda je prej še skuhan no ni pa nobena šunka. vsaj če ti dajo seveda pravo stvar, ker v marsikateri trgovini ti podtaknejo drugo zadevo.

Sern če piše sušena mesnina se lahko pol jé ali moraš kuhat?

je užitno, umrl ne boš.

-Kraški pršut, načejoma dobro posušen
-pršut, srednje sušen, kar mehek
-praznični pršut, če mene vprašaš surov, še čisto mehek

za prazničnega pa še nisem slišal. se vidi da sem ljubitelj dobro sušenega, srednje sušen je sušen 12mesecev, dobro sušen je pa sušen 18 mesecev...ceno ima pa še bolj posušeno ta :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

xsum1 je izjavil:

V šparu. Od pršutarne lokev piše.


O marija. Tega sem ravno jaz danes kupil, pa v Hoferju. Upam, da ne bo zanič, ker če ne me doma fentajo. Sicer so ga imeli več vrst. Ta je bil 9.99€/kg.

šernk ::

od pršutarne Lokev je manj sušen kot tisti od špara in tudi manj slan večinoma. to je pa vsa razlika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::



Je tak?

m0LN4r ::

Vzemte ta pršut mal ven iz folije pa ga obeste na mraz (ne na sonce) za dva dni pa bo kul.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Ta pršut bo čez dva dni že v kanalizaciji.. rofl :))

#000000 ::

vsi pršuti ki niso zorjeni po načelih naših starih kmetov, Beri SO pospešeno industrijsko zorjeni, imajo vonj po uscanem, tak pršut spoznaš da se vleče ko čigumi in ga ne moreš narezat kot treba čeprav ge daš malo v zmrzovalnik, vedno se vleče, in seveda so smešno pocenim napram kitarcam ki se sušijo od 18-30 mesecev

Kuhat pršut je pa itak lepljenka iz več kosov mesa, prešana in kuhana v modelu, tako da to nima niti veze s pršutom razen imena.

xsum1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

#000000 ::

Jah nič, dobu boš drisko, skor gotovo.

xsum1 ::

Ha @000000 ce zgleja ko da je surov okus pa tud tak

Ne vem ce delajo slike. Na dropbox so nalozene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

#000000 ::

to so tvoje slike na DB

xsum1 ::

 prsut

prsut



 prsut 2

prsut 2



Zdej mora delat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

#000000 ::

Ma glej, suhih zadev se ponavadi toplotno ne obdeluje, razen da ga daš na pico recimo, da ga kuhaš je skor absurd, ker voda bo sprala okus in pol si v bistvu neradu nič, če pa take stvari ne poješ takoj (mislm kuhane al morda tudi pečene na pici) si v riti, ker se začnejo razvijat mikroorganizmi, katere suhost in sol prej blokirata, ko pa ga skuhaš, jim daš zeleno luč za start, zdej če tako stvar použiješ takoj pomojem ni problema, da bi pa jo pacu ene par dni v hladilniku (razen če je v frižideru konstantno 4 stopinje) si pa v bistvu začel proces ki se ga ne da ustavit, in rezultat je proljiv 100%

xsum1 ::

no v glavnem pol tale prsut k smo ga kupli je zan?c okusa. kuhan je pa zej ko navadno rdece meso. okus je boljsi sam zej je ko navadno rdece kuhano meso. da pa rezine samo popeces na ponvi je tud prebavlj?v ampak v glavnem sranje

zee ::

Prvo kot prvo, prsut ni enako slanina/panceta (ne v Sloveniji ne kje drugje).

Drugo kot drugo, prsuta in salam se nikoli ne kuha (ne v Sloveniji ne kje drugje), klobase (ne hrenovke) so druga zgodba.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dexterboy ::

#000000 je izjavil:

vsi pršuti ki niso zorjeni po načelih naših starih kmetov, Beri SO pospešeno industrijsko zorjeni, imajo vonj po uscanem, tak pršut spoznaš da se vleče ko čigumi in ga ne moreš narezat kot treba čeprav ge daš malo v zmrzovalnik, vedno se vleče, in seveda so smešno pocenim napram kitarcam ki se sušijo od 18-30 mesecev

Kuhat pršut je pa itak lepljenka iz več kosov mesa, prešana in kuhana v modelu, tako da to nima niti veze s pršutom razen imena.

Evo, vse, kar morate vedeti...
Če greš na Primorsko kupiti pršuti, ki SO naravno sušeni, boš dal 20 evrov za kilo. V štacuni dobiš pršut za 10 ojrov kilo. Ki se, kot že napisano, ne da rezati, je čigumi in podobno.
Bolje kupiti kilo drugega mesa (govedine, konjskega...) pa tisto pojesti, pršut pa par rezin in da veš, da je TO pravi pršut 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

maco-maco ::

Pa pri ta pravih je dodana samo sol, pri poceni instant pa so dodani konzervansi.
Kaj?

borut_p ::

Nehajte šparat in kupujte 'ta prave' izdelke - kmečki narezek ali pršut od Krasa. Vse ostalo je približek

radmannsdorf ::

pršuta se ne kuha. reži in jej. no, zdaj sm pa lačen. grem na pršut.

LeQuack ::

Jaz največkrat kupim iz Spara domače zorjeno stegno, mislim da je v originalu tudi od Krasa samo nisem 100%. Mi je boljši od pršuta, ker je malo bolj suh in trd.

Kaj je sploh razlika?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

KuntaKinte ::

če ti ni dovolj suh za jest surovega,ga speči z jajci,naredi mineštro....

šernk ::

borut_p je izjavil:

Nehajte šparat in kupujte 'ta prave' izdelke - kmečki narezek ali pršut od Krasa. Vse ostalo je približek


od krasa je le dober približek pravemu pršutu. pač najboljše kar lahko kupiš v trgovini. za vse ostalo je pa domača klet :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

piromanček ::

pa pozna kdo pri nas kako kmetijo, kjer prodajajo res dober pršut? tapravi kraški bi se reklo

Aston_11 ::

LeQuack je izjavil:

iz Spara domače zorjeno stegno,
Prelepo, da bi bilo res.

piromanček je izjavil:

pa pozna kdo pri nas kako kmetijo, kjer prodajajo res dober pršut? tapravi kraški bi se reklo
Po mojem bo težko, ker dobro robo držijo zase. Ampak ta je res prva liga, svetlobno leto od trgovin.
Nič ne bi imel proti tudi temu, da bi dobil surovo stegno direkt s kolin. To sem ob eni priliki že naredil, kupil gor nad MB prasca, stegno peljal domov v NG, tam je šel na obdelavo v sol, poper, česen in nato v sušenje. Dobro je ratalo, dobro. Ne pomaga, če je čudno hranjeno prase, moje je bilo še cca 14 dni pri enem mesarju, ker tam na štajerskem tudi znajo, da ne bodo ta boljše robe v prasca metali, če je za prodajo. Gor ga sicer ne znajo niti prav odrezati od prasca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pac-Man ::

xsum1 je izjavil:

Takle je


En del sva skuhala. Bova vidla kak je.



WTF?



Kdo ne ve, da se (sušen) pršut je surov?

LeQuack ::

Aston_11 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

iz Spara domače zorjeno stegno,
Prelepo, da bi bilo res.



Tako pač piše na paketu gor: "Domače zorjeno stegno". Sigurno ga ne proizvaja Spar sam ane, od nekje mora prit. Mene bolj zanima razlika med tem in pršutom, ker okus je več ali manj isti.
Quack !

dexterboy ::

piromanček je izjavil:

pa pozna kdo pri nas kako kmetijo, kjer prodajajo res dober pršut? tapravi kraški bi se reklo

Jaz kupujem pri takšnem, tapravem domačem. Ampak, odkar mu je bratranec zagnal kmečki turizem, ima dela čez glavo in mu dostikrat zmanjka :|
Italijani, ki pridejo na obisk, že vejo, kaj je treba naročit, ojštja' 8-)

Ampak PRAVI problem na slovenskem ni v pršutu, ampak v pridelavi svinjskega mesa, ker ga pridelamo PREMALO in ga moramo posledično UVAŽATI.
Pri uvoženem 'prascu' pa nisi nikoli siguren, s čim so ga futrali...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pršut

Oddelek: Loža
162973 (1400) fikus_
»

Vaši priljubljeni prehranski nakupi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557072 (4872) #000000
»

"pokvarjeno" meso

Oddelek: Loža
165631 (4646) turist1
»

Pršut?!?!

Oddelek: Loža
61840 (1299) Engineer_
»

Predelani mesni izdelki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5913094 (4168) Gladi

Več podobnih tem