» »

Telemach dont buy.

Telemach dont buy.

Divja Svinja ::

Če koga probajo zvabiti na telemach naj ne pade na razne akcije. Kakovost mobilnega omrežja je katastrofalna in na prehodu od telekoma ne morem verjet, da 40% časa v svoji spalnici (v mestu in ne na vasi) ne morem odpreti niti FBja, kaj šele gledati kakšen visokoločljivostni posnetek in nasplošno kakovost mobilnega omrežja zaradi povzročenih frustracij tudi zastonj ni vredna uporabe. Pred leti so pa bili OK če me spomin preveč ne vara.

shadeX ::

Vemo. Je tega blo že dost na tem forumu. Si imel kakšno posebno izkušnjo (kot razen to da je slab signal)? Kaj pravi podpora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

chucki ::

V Lj je katastrofa. V zgradbe ne lovi........s21 ultra
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Scaramouche ::

Malo prej klical!

Kupili so Skyline in potem vzeli dostop preko kabla, doili smo kartico, imam vsak dan kockast tv...

Resnično katastrofa!

Divja Svinja ::

shadeX je izjavil:

Vemo. Je tega blo že dost na tem forumu. Si imel kakšno posebno izkušnjo (kot razen to da je slab signal)? Kaj pravi podpora?


Nisem zgubljal časa s podporo. V planu je kupiti wifi ojačevalec, da bom imel vsaj uporaben wifi v spalnici. Ostalo bom potrpel 2 leti, ker imam pol leta zastonj potem pa 15,16 eur na mesec.

ombre ::

Hja, mel sem telemach 2 leti... Pa nekako dela, ni pa primerjave s Telekomom, vsaj pri meni...
Zdaj sem pa na t-2 - gostujem pa v telekom omrežju. Pooocen. 20 GB prenosa za 5€ mesec če se vežeš za 2 leti pa preneseš telefonsko od drugje.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Divja Svinja ::

Veliko zavajanje potrošnikov ko delajo reklame, da so prvo mobilno omrežje v slo. Ali neki v tem stilu.
Potem še konstantno nadlegovanje od njihovih osebkov iz telefonske prodaje. Vse kar prodajo je nateg. Zdaj imam svojo dolgoletni številko vezano tu nadalne 2 leti.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Men dela pa strašno BP. Je kak konec kjer je slab signal, recimo en del Krvavca, but all in all ni težav skoraj nikjer. Pa sem veliko po gozdovih in hribih. Tudi TV in domači internet je BP. V Ljubljani moraš imeti veliko smolo, da si v kakem kotu, kjer je slab sprejem.

Xserces ::

Tudi jaz imam signal BP pa sem ogromno po sloveniji. so kakšni kotički ampak zanemarljivo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

__Devil__ ::

Na Telemachu sem bil 5 let, povprečno je bil signal 3-4 črtice. Sem pa zamenjal in šel na A1 zaradi neomejenega prenosa podatkov, tik preden je tudi telemach to uvedel. Sedaj mi je kar malo žal, ker imam z A1 tak problem, da signal neprestano prekinja iz 1-4 črtice ter prekpaplja med 2G in 4G signalom. Nevem zakaj, preklaplja med baznimi postajami? Na Poco X3 in iPhone 8+ dela isto. Programi "force 4G lte" ne delujejo. Nastavljeno imam primarno 4G. Rešitve še nimam. Je pa res, da sem doma bolj na vasi, kjer so sami hribi okrog. Signal dela oz. je stabilen (dokaj), če imam telefon višje v prostoru.. Sem že gledal, če bi obstajale kakšne 4G antene za telefone, pa tega ni :D. Razen neke fake antenske nalepke (1$), ki pa najbrž ne delujejo.

Sploh nebi rabil preklopit, ker niti ne morem s tako slabo povezavo porabit več kot 30-40gb mesečno, na Telemachu je poraba šla hitro gor, ker je vse hitreje naložilo, zdaj pa čakaš, da ne "reconnecta" ali pa uporabljam wifi, ki je še počasnejši čez dan, kateri je isto vezan na A1¸mobilni modem 4G 3 črtice signala. Upam, da najdemo rešitev ali popravijo bazne postaje/ jih ojačajo?

Kako pa vam, ki imate Telekom vleče signal oz. koliko črtic imate, tisti, ki se na vasi predvsem? Upam, da najdemo rešitev :D

V-i-p ::

Brez zamere, ampak zakaj eni kar na blef nekaj vzamete? Smo ja v dobi, ko simko operaterja dobiš za ceno kave. Reskiraš par €, naložiš in testiraš na svoji, pravi lokaciji hitrost, signal po bajti in se pol odločiš. Jaz imam na eni lokaciji Hotmobil, 200gb na mesec za 14,90€, hitrost 20/5 za 2€ doplačila pa 50/10 in predno sem vzel, sem stestiral prej vse.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mr_chai ::

tudi meni dela telemach katastrofalno, grem na telekom

Rias Gremory ::

ne morem odpreti niti FBja

Tukaj ti delajo uslugo. :)

Lepo da si delil z nami. Mi smo na T-2 in super zadovoljni.

P.S.: dober nick
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

FoxKnox ::

Vsi , ki imate slab mobilni signal in vam preklaplja od 4g do 2g, ali se vam to dogaja v zgradbah, hišah ali raznih centrih?
Ker meni na t2 v službi, kjer je sam
beton in železo dela 4g za en klinc, kar glede na zgradbe ni niti presenetljivo pa je oddajnik na drugi strani bajte

one-half ::

FoxKnox je izjavil:

Vsi , ki imate slab mobilni signal in vam preklaplja od 4g do 2g, ali se vam to dogaja v zgradbah, hišah ali raznih centrih?
Ker meni na t2 v službi, kjer je sam
beton in železo dela 4g za en klinc, kar glede na zgradbe ni niti presenetljivo pa je oddajnik na drugi strani bajte


Preklopi na telekom roaming. Ima t-2 sklenjeno pogodbo, dela pa precej bolje kot t-2 omrezje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FoxKnox ::

one-half je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Vsi , ki imate slab mobilni signal in vam preklaplja od 4g do 2g, ali se vam to dogaja v zgradbah, hišah ali raznih centrih?
Ker meni na t2 v službi, kjer je sam
beton in železo dela 4g za en klinc, kar glede na zgradbe ni niti presenetljivo pa je oddajnik na drugi strani bajte


Preklopi na telekom roaming. Ima t-2 sklenjeno pogodbo, dela pa precej bolje kot t-2 omrezje.


Ja, avtomatsko mi preklopi iz Telekoma na t2 omrežje, kjer je lokalno bolši signal.Če imam ročno na Telekom sem brez signala.Govorim za sprejem v stavbah.

__Devil__ ::

Težave s preklaplanjem signala so predvsem v hiši. (Beton). Strop pa je lesen. Zunaj dela boljše, ampak vseeno isto prekinja občasno..

GrX ::

Zopet Telemach, nič novega...

one-half ::

FoxKnox je izjavil:

one-half je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Vsi , ki imate slab mobilni signal in vam preklaplja od 4g do 2g, ali se vam to dogaja v zgradbah, hišah ali raznih centrih?
Ker meni na t2 v službi, kjer je sam
beton in železo dela 4g za en klinc, kar glede na zgradbe ni niti presenetljivo pa je oddajnik na drugi strani bajte


Preklopi na telekom roaming. Ima t-2 sklenjeno pogodbo, dela pa precej bolje kot t-2 omrezje.


Ja, avtomatsko mi preklopi iz Telekoma na t2 omrežje, kjer je lokalno bolši signal.Če imam ročno na Telekom sem brez signala.Govorim za sprejem v stavbah.


Jah, jaz ga lahko fiksiram samo na enega providerja, android mislim, da te moznosti nima. Pac ne kupuj android/apple telefonov oz. jih flashaj na rom, ki ni namenjen zahebavanju uporabnikov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

ViperR ::

Greš na Telekom, plačaš 2€ več, in imaš dejansko delujočo zadevo.

__Devil__ ::

To mogoče niti ni slaba ideja! Da "rootaš" android telefon in naložiš gor en custom ROM, ki je zelo stabilen in popularen oz. po možnosti najdeš enega, ki ima dobro optimizirane nastavitve za stabilno omrežje. Mogoče bi delovalo bolje? Edit: Mogoče mi ravno zato ne delujejo te aplikacije kot so "Force 4G LTE Only", ker se v vsaki aplikaciji nastavitev, ko jo izbereš ne shrani oz. se ponastavi vsakič, ko greš nazaj/zapreš app, mogoče, ker ni telefon rootan in nima dostopa do te komande? Ne smemo pa pozabit, da dela praktično enako na iPhone 8+, torej prekpaplja omrežje. Ali pa sta oba sistema tako narejena, da poskušata najt boljšo povezavo in se vseeno da kaj rešit z root-om.

Sicer pa je tudi telekom dobra rešitev, če je le res tako kot pravite, da je znan po dobrem signalu, tudi na vasi? :D

Zgodovina sprememb…

harvey ::

__Devil__ je izjavil:

To mogoče niti ni slaba ideja! Da "rootaš" android telefon in naložiš gor en custom ROM, ki je zelo stabilen in popularen oz. po možnosti najdeš enega, ki ima dobro optimizirane nastavitve za stabilno omrežje. Mogoče bi delovalo bolje? Edit: Mogoče mi ravno zato ne delujejo te aplikacije kot so "Force 4G LTE Only", ker se v vsaki aplikaciji nastavitev, ko jo izbereš ne shrani oz. se ponastavi vsakič, ko greš nazaj/zapreš app, mogoče, ker ni telefon rootan in nima dostopa do te komande? Ne smemo pa pozabit, da dela praktično enako na iPhone 8+, torej prekpaplja omrežje. Ali pa sta oba sistema tako narejena, da poskušata najt boljšo povezavo in se vseeno da kaj rešit z root-om.

Sicer pa je tudi telekom dobra rešitev, če je le res tako kot pravite, da je znan po dobrem signalu, tudi na vasi? :D

Format in root ni panacea za vsako motnjo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mat xxl ::

Vse zavisi od mikro lokacije. Jaz imam Telemach za KATV za mobi pa Telekom, pa ja jih nekaj poznam na Telemachu, pa se pohvalijo.....

Kot zanimivost v neki veliki Lj soseski tudi Telemach v stavbah nikjer ni delal LTE, morda 1 ali 2 črtici notri v stavbi, zunaj je pa delal LTE.

Po ne vem koliko pritožbah, so le postavili nov oddajnik, sedaj dela LTE celo v garaži pod stavbo......

Valvoline ::

Najboljse nastavit na 3g+, hdspa, wcdma itn, izboljsan 3g al kak je ze. Se baterija bo hvalezna. Drgac pa telemachov predplacniski revolucija 10.000 enot za 7e pa mini revolucija 500 enot za 4e je brez konkurence, ce nabavis vrednostnice z 50% popustom. Torej 3.5e za 10.000 enot, 2e za 500 enot. kak mesec nazaj so mel akcijo sim kartico z prednalozeno mesecno revolucijo za 1e, lol. Nabavil 10 simk pa jih menjam vsak mesec v sim2 za dodatni net.
:D

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

Jaz ne vem zakaj se ne pozanimate koliko je signala v vašem domu / stanovanju ? Je tako težko kupiti predplačniško kartico pa probati ali povabiti kolega ki ima tam naročnino da proba pri vas doma ? A avto kar kupite brez testne vožnje ? NOBEN operater ni popoln.

Valvoline ::

Na 3g+ so hitrosti 2-3mbs vsepovsod, nic ne steka lovi bp, tudi v vukojebinah kjer je slab signal. Mam vedno na 3g+ ker baterija od oka zdrzi vsaj 50% vec.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Jaz ne vem zakaj se ne pozanimate koliko je signala v vašem domu / stanovanju ? Je tako težko kupiti predplačniško kartico pa probati ali povabiti kolega ki ima tam naročnino da proba pri vas doma ? A avto kar kupite brez testne vožnje ? NOBEN operater ni popoln.


Kakšno omrežje je to, da mobilnika ne more uporabljati niti kot stacionaren telefon? Če prehajaš od podnudnika z normalno mrežo, potem o tem niti ne razmišljaš.

hyuga ::

EON trga gate koliko sem videl.

telekom nima šans

za drugo pa ne vem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 - mobilna telefonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5313281 (5415) broken/link
»

MMS problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6215900 (11989) mojsterleo
»

GSM ojačevalnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
183892 (3395) starfotr
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918636 (10638) PunkDude
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337709 (4472) krneki0001

Več podobnih tem