» »

Normiran s.p. in potni nalog - po moznosti blok

Normiran s.p. in potni nalog - po moznosti blok

Micko32 ::

Sem relativno nov popoldanski s.p., normiranec in nimam racunovodstva, ker ga ne rabim (no, ocitno bi mogoce ga...).

Ker sem normiran, ne vodim ne stroskov ne nic, posledicno si niti ne pisem potnih nalogov, ampak se odpljem do stranke s svojim avtom, in to "cez prst" vgradim v skupno ceno storitve. Vecino dela opravim tudi od doma ali iz redne sluzbe (delodajalec ve, ga ne moti, ker gre za tako naravo dela), tako da so ti izleti bolj "enkrat na dva tedna" deal. In to je vse ok in vse super.

Potem pa pridemo do 2020, corone in zaprtja regij, kjer pa jaz ne morem do stranke v drugi regiji, ce nimam dokazil, da grem tam sluzbeno, in iz MNZ so mi poslali, da rabim potni nalog, pa da ni problema. Problem je v tem, da moram na teren ob res cudnih momentih, tako da bi namesto printanja iz worda raje kupil en tisti "alea" blok, pa si vpisal voznjo kar v avtu (ce zatezijo, dokazovanje ni problem, mam maile od firme na katero grem, ali pa lahko tam potrdijo, da so me klicali).

A mi kdo zna razlozit, kater blok rabim? Oz. a ma kdo kak prazen template, da sprintam 50 komadov, pa da izpolnim pred startom? Problem je, da so vsi napisani v stilu "delavcu x odrejujeje oseba Y da gre tam in tam" (torej tukaj sam sebi odrejujem?), sa namenjeni za sluzbeno vozilo (kar moje ni)

hvala
  • spremenilo: Micko32 ()

MadMicka ::

Ne rabiš pisat potnih nalogov. Mas sabo izpis iz Ajpesa, da si s.p. in email od stranke, da te rabi. To bo za policaja dovolj.

Jerry000 ::

MadMicka je izjavil:

Ne rabiš pisat potnih nalogov. Mas sabo izpis iz Ajpesa, da si s.p. in email od stranke, da te rabi. To bo za policaja dovolj.

Sem ravno odpru svojo temo na enako vprašanje. Hvala za odgovor. Upam da je to res dovolj za policaja. Me pa zanima, kaj pa če ni emaila, če je to preko chata ker je poznana oseba? Mu moram cel chat pokazat ali je bolje da rečem naj email pošlje sam zato, da lahko policaju pokažem?

Miha 333 ::

Lahko si narediš obrazec v excelu, ni neka znanost. Imaš že narejenega na netu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Jerry000 ::

Obrazec me ne skrbi, bolj sprašujem če je potrebno imeti kaj o stranki, če to ni bilo preko maila ampak v chatu

mat xxl ::

Imaš na netu poišči zastonj program ki ti potne naloge vodi.

Miha 333 ::

Jerry000 je izjavil:

Obrazec me ne skrbi, bolj sprašujem če je potrebno imeti kaj o stranki, če to ni bilo preko maila ampak v chatu

Potni nalog je uradni dokument in zadostuje. Chat to ni (vejetno pa vseeno zadostuje).

Drugače pa, da, sam sebi odrejaš (ker si odgovorna oseba poslovnega subjekta - tehnično gre za sklep), pod vozilo napišeš "lastno vozilo", nepotrebno pustiš prazno. Obračuna ne izpolnjuješ, če ga ne rabiš.

Če vztrajaš, da mora biti blok, ga imajo v vsaki knjigarni oz. papirnici: https://www.dzs.si/artikel/27N21329++++...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Jerry000 ::

je kdo med vikendi se fural? So res poostreni nadzori? Ob kateri uri je najbolje iti za lj-mb?



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod občin

Oddelek: Loža
202791 (1439) Jerry000

Javno objavljanje slik iz sosednjih občin in globa

Oddelek: Loža
393634 (1708) Furbo
»

Avto na podjetjo in alkohol

Oddelek: Na cesti
155661 (4717) jb_j
»

Potni nalogi

Oddelek: Loža
255009 (2589) Map
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818833 (16498) Pacient

Več podobnih tem