» »

Redno zaposlen, popoldanska dejavnost

Redno zaposlen, popoldanska dejavnost

«
1
2

FireSnake ::

Prebral sem prve tri strani pa nisem našel ustrezne teme.

Na bistvo:
sem redno zaposlen in bi rad delal še popoldne.
Ker bi za opravljeno delo rad izstavil tudi račun, da bo vse uradno, me zanima kaj se zame najbolj splača.

Zneski računov bodo nekje od 750 do 1000€ mesečno. Torej 12 000 letno.
Tip dejavnosti ne bi razkril (če ni potrebno).

Bral sem o različnih variantah, vendar se jaz v to ne spoznam, ker se mi nikoli ni bilo treba s tem ukvarjati.

Hvala za info že vnaprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Likalnik ::

Popoldanski S.P....mislim, da je samo 27EUR na mesec za plačevati(nisem 100%)....kakorkoli to je najcenejša varianta za ob delu....in najmanj komplikacij
tudi sam ga bom odprl, ko bo turizem zopet malo zaživel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

fikus_ ::

Normiran "popoldanski" sp (pod 50k€/leto), strošek okrog 65€/mesec.

FireSnake ::

Nekaj sem bral, da glede normiranega SP do določene vsote ni davka.
Kako je pa z dohodnino? Jaz sem zaposlen, verjetno se potem to šteje tja.
Nekaj moram dati državi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

sunshine403 ::

Ja "popoldanski" sp, prispekov je pa zares priblizno 75eur/mesec (37eur pavsalnih prispekov, in 37eur prispekov za PIZ).

Zgodovina sprememb…

pwn3rrr ::

Za normiran SP je davčne osnove 20% letnih prihodkov, od tega se plača 20% davka.
Se pravi v tvojem primeru (12 000€ prometa) je davčne osnove 2400€ (20%) in od tega boš plačal 480€ davka/dohodnine (20% od 20%) + računaj še te mesečne prispevke, ki so jih že predhodniki omenili.

UganiKdo ::

FireSnake je izjavil:

Nekaj sem bral, da glede normiranega SP do določene vsote ni davka.
Kako je pa z dohodnino? Jaz sem zaposlen, verjetno se potem to šteje tja.
Nekaj moram dati državi.


normiran SP je obdavčen kot je napisal pwn3rrr.

V grobem pa si lažje predstavljaš tako, da boš plačal 4% od vsega kar boš zaslužil kot "popoldanski s.p.". Torej 4% od vseh računov, ki jih boš izdal. Pomembno pa je da ta znesek NE gre v dohodnino.

FireSnake ::

pwn3rrr: OK, zdaj je že malo bolj jasno.

Potem je pa tu verjetno še to, da padeš v višji dohodninski razred, pa te še tam malo priškrnejo.
Je tako?
Ali ta zadeva nima vpliva na dohodnino pri moji plači?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

UganiKdo ::

Potem je pa tu verjetno še to, da padeš v višji dohodninski razred, pa te še tam malo priškrnejo.
Je tako?


ni tako, to je ključna prednost normiranca.

Ali ta zadeva nima vpliva na dohodnino pri moji plači?

Tako je.

FireSnake ::

Hvala.
To je zelo pomembno, da je zadeva ločena. Ker tako imam lažji nadzor nad stroški.

Govorimo o normiran SP, ali je še kašna druga varianta?

Ali pa se to priporoča, ker je za tako nizek znesek zaslužka to najbolje?

Tako, da je končni scenarija zame:

pwn3rrr je izjavil:


Se pravi v tvojem primeru (12 000EUR prometa) je davčne osnove 2400EUR (20%) in od tega boš plačal 480EUR davka/dohodnine (20% od 20%) + računaj še te mesečne prispevke, ki so jih že predhodniki omenili.


Plačam 2880EUR + mesečni prispevki (888) = 3.768.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Reaper ::

Če jaz prav razumem boš plačal 480 EUR (20 % od osnove za obdavčitev, ki znaša 20 % prihodkov) + 900 EUR (12 x 75 EUR) se pravi okoli 1400 EUR na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Invictus ::

FireSnake je izjavil:

Hvala.
To je zelo pomembno, da je zadeva ločena. Ker tako imam lažji nadzor nad stroški.

Govorimo o normiran SP, ali je še kašna druga varianta?

Ali pa se to priporoča, ker je za tako nizek znesek zaslužka to najbolje?

Druge variante ni.

Celo davčne oaze so dražje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Invictus: jaz mam rad vse po reglcih. Hvala za info ;)

OK, upam, da je res tako, kot si rekel ti Reaper, ker v nasprotnem primeru se mi skorajda ne splača delati :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mike_Rotch ::

Je tako. Normirani s.p. je v tvojem primeru najboljša opcija. Poleg tega, da je obdavčitev nesramno nizka, je vodenje računov zelo poenostavljeno.

Enkrat letno oddaš obračun vseh izdanih računov -https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

Ker se dejanskih stroškov ne ugotavlja ampak so določeni pavšalno, ti ni treba knjižiti prejetih računov. Skratka, idealno za nekoga, ki ima zraven službe en side hustle pa se ne želi ukvarjati s papirji.

fikus_ ::

Najbolj pomembno/najboljše pa je, da ti prihodki od normiranega sp ne gredo v davčno osnovo prihodkov od redne zaposlitve.

FireSnake ::

Mike_Rotch je izjavil:

Je tako. Normirani s.p. je v tvojem primeru najboljša opcija. Poleg tega, da je obdavčitev nesramno nizka, je vodenje računov zelo poenostavljeno.

Enkrat letno oddaš obračun vseh izdanih računov -https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

Ker se dejanskih stroškov ne ugotavlja ampak so določeni pavšalno, ti ni treba knjižiti prejetih računov. Skratka, idealno za nekoga, ki ima zraven službe en side hustle pa se ne želi ukvarjati s papirji.


Odlično!
Torej tudi računovodje ne bi rabil, ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

FireSnake je izjavil:


Odlično!
Torej tudi računovodje ne bi rabil, ne?

Samo, če si res ekstra zabit.

Drugače ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Odlično!
Torej tudi računovodje ne bi rabil, ne?

Samo, če si res ekstra zabit.

Drugače ne...


Invictus je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Odlično!
Torej tudi računovodje ne bi rabil, ne?

Samo, če si res ekstra zabit.

Drugače ne...


Super, zadeva bo dokaj preprosta, ja.
Račun enkrat na mesec, pa je to to.

Vprašal sem zato, ker sem bral, da je za nekatere dejavnosti računovodja obvezen.
Za 12 000 so torej stroški:
12 000€ prometa: davčna osnova 2400€ (20%)
Od tega plačam 20% = 480€
+ dajatve 888 (37eur pavsalnih prispekov, in 37eur prispekov za PIZ x 12 mesecev).

Skupaj:
480 + 888 = 1.368

To bi naj zdaj držalo, ne?

Sem prepričan, da bo še komu prav prišlo.
Najlepša hvala vsem (razen tistim, ki ste politiko sem vlačili).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mike_Rotch ::

Ce se ne motim je normiran sp nastal v casu Janseve vlade.


Normiran s.p. v resnici obstaja že od kar obstaja s.p. 1.1.2013 so normirane stroške povišali iz 20% na 30%, leta 2015 na iz 70% na 80%.

Torej tudi računovodje ne bi rabil, ne?


Izračun je pravilen. Kar se računovodje tiče pa po želji. Meni obračun vseeno dela računovodja. Dam 100 eur pa mi vse skupaj preveri in odda. Ampak načeloma ni noben problem to narediti sam.

FireSnake ::

Najlepša hvala.
Da vem, da ni zakonsko določeno.
Da bo vse OK, bom dal še računovodji nekaj zaslužit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

UganiKdo ::

Dam 100 eur pa mi vse skupaj preveri in odda.

100 EUR, za excell tabelo s seznamom izdanih računov? damn, dober posel.

Mike_Rotch ::

Ne. 100 EUR za miren spanec, ker vem, da me davčna ne bo lovila, ker sem pozabil obkljukati eno brezvezno polje. Vredno vsakega centa.

Invictus ::

Davčna ni problem. Tako ali tako ima vse cifre, te pokliče in pove, da popravi.

Če ne ignoriraš, se lahko naučiš vsega in več kot ve povprečen računovodja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jakan123 ::

Če kaj ne štima dobiš klic od davčne in ti pomagajo urediti.In prišparaš 100EUR... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

Invictus ::

Poleg tega računovodja ni garancija, da si varen pred davčno, če je karkoli narobe. Čeprav računovodja zajebe, si še vedno ti odgovoren.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

Če ne ignoriraš, se lahko naučiš vsega in več kot ve povprečen računovodja...


Ignoriram. Nimam želje vedeti več kot povprečen računovodja.

Invictus ::

Povej, ko boš plačal par jurjev za napako računovodje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

Zakaj bi plačal? A ni tako, da te davčna pokliče in pomaga urediti? Bodo pač klicali njo namesto mene.

Btw, bi me zanimala statistika koliko kazni plačajo espeji zaradi napake računovodje in koliko zaradi svojih napak oz. nevednosti. Glede na to, da poznaš področje verjetno imaš številke pri roki?

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne. 100 EUR za miren spanec, ker vem, da me davčna ne bo lovila, ker sem pozabil obkljukati eno brezvezno polje. Vredno vsakega centa.


Se popolnoma strinjam!

Invictus je izjavil:

Davčna ni problem. Tako ali tako ima vse cifre, te pokliče in pove, da popravi.

Če ne ignoriraš, se lahko naučiš vsega in več kot ve povprečen računovodja...


Tako prijazni so? Zanimivo.

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj bi plačal? A ni tako, da te davčna pokliče in pomaga urediti? Bodo pač klicali njo namesto mene.

Btw, bi me zanimala statistika koliko kazni plačajo espeji zaradi napake računovodje in koliko zaradi svojih napak oz. nevednosti. Glede na to, da poznaš področje verjetno imaš številke pri roki?


Tacajt, ko se jaz s prijaznimi gospodi/gospodičnami ukvarjam raje delam v svojem fohu :).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

UganiKdo ::

Pozabljaš edino, da ti bo to požrlo skoraj 10% dohodka. Sploh, ker ne glede na to koliko plačaš računovodji je na koncu odgovornost do FURS samo in le tvoja. In zato, če se hočeš it podjetništvo je dobro razumet osnove računovodstva pri čemer bolj osnovno kot normiranec ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Mike_Rotch ::

0,8% pa res.

UganiKdo ::

Imaš prav, napaka na moji strani. Ne spremeni pa to ostalega kar sem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

FireSnake ::

Državi je treba dati kar je njenega.
Zdaj, ko imam izračun tudi vidim, kako zadeve tečejo.

Hvala vsem za informacije.

Ko sem začel o tem brati nisem imel ideje kako zadeve potekajo, tukaj pa ste vse dobro pojasnili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

FireSnake je izjavil:


Tako prijazni so? Zanimivo.

Težko verjeti, ampak je res...

Naučile so me vseh DDV obrazcev in končnega obračuna :D.

Skratka, vse tisto kar rabim...

FireSnake je izjavil:


Ko sem začel o tem brati nisem imel ideje kako zadeve potekajo, tukaj pa ste vse dobro pojasnili.

To boš vedel šele, ko boš kreiral prvi dokument na eDavkih :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Ne razumem, placas nekaj jurijov kazni za napako racunovodje, ce sam naredis napako ti pa pomagajo.

Smells like typical Invictus bullshit.

V resnici te v obeh primerih "prijazno" opozorijo, samo v prvem primeru ni treba tebi se s tem ukvarjat, ampak tvojemu racunovodstvu. Sedaj, ce pa se splaca racunovodstvo najet je pa verjetno odvisno od velikosti prihodkov posameznika. Ce dobis 50€+ za uro dela, bos verjetno rajel najel racunovodstvo, drugace bos razmislil. Bi pa svetoval, da to naredite v vsakem primeru vsaj prvic zato, da vidite "recept" kako se naredi (drugace bo slo nekaj ur), naslednja leta je potem lazje (max. ura dela).

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Ne razumem, placas nekaj jurijov kazni za napako racunovodje, ce sam naredis napako ti pa pomagajo.

Si pa res idiot in neznalec.

Računovodjo pooblastiš za tvoj account na FURSu in kličejo njega. Če on to ignorira, dobiš ti kazen... Kaj ti ni jasno?!?!?

No ja, moj kolega je malo ignoriral FURS glede lastnega normiranca, fasal precejšnjo kazen, na koncu po posredovanju odvetnika plačal nekih 10k.

Noče povedati kako je zabluzil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

Zakaj bi računovodja ignoriral klice iz FURSa?

Smurf ::

Verjetno ima Invictus spet neko bizarno izkusnjo, ker je poskusal pretirano sparati.

Mislim, sej ni nic narobe, da poskusas prisparati tistih 50/100 na leto, ce zadevo poznas. Ampak marsikomu se pa ne splaca tega poceti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

MIHAc27 ::

Z FURSom se ni za hecat. Ne znajo tam vsi samo opozorit na napako, ampak znajo tudi najprej kazen dat, pa če ni ustrezno popravljena.. še enkrat kaznovat.

Se je zgodilo moji mami, ko je začela oddajati sobo. Dobila kazni za 4000€, pa toliko niti slučajno ni zaslužila v celem letu.

O prijaznosti uradnikov pa sploh ne bi govoril.... In potem se čudiš, zakaj eni oddajajo na črno (kazen, če te dobijo je 250-400€).

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj bi računovodja ignoriral klice iz FURSa?

Ker se mu ne da delati...

Poleg tega nima tega v pogodbi, pa se mu fučka. Plačaj posebej...

V Sloveniji za računovodjo ne rabiš posebnega izpita, zato je to lahko vsak, ki zna odpreti Excel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

UganiKdo ::

MIHAc27 je izjavil:

Z FURSom se ni za hecat. Ne znajo tam vsi samo opozorit na napako, ampak znajo tudi najprej kazen dat, pa če ni ustrezno popravljena.. še enkrat kaznovat.

Se je zgodilo moji mami, ko je začela oddajati sobo. Dobila kazni za 4000€, pa toliko niti slučajno ni zaslužila v celem letu.

O prijaznosti uradnikov pa sploh ne bi govoril.... In potem se čudiš, zakaj eni oddajajo na črno (kazen, če te dobijo je 250-400€).


ne prodajaj megle. kaj misliš da ko te dobijo da si oddajal na črno, da ti napišejo 250€ in je zgodba zaključena?

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj bi računovodja ignoriral klice iz FURSa?

Ker se mu ne da delati...

Zdejle si zivo predstavljam, kako nek CEO sam oddaja racunovodske obrazce, zato ker ga je strah, da se racunovodji ne da delati :).

Haha.

Invictus ::

Daj Smurf, preberi si malo zakonodajo...

Preden nabijaš...

Ker nimaš pojma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Daj Smurf, preberi si malo zakonodajo...

Preden nabijaš...

Ker nimaš pojma...

Mislim, da tvoj problem ni povezan z zakonodajo ;).

Mike_Rotch ::

Invictus je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj bi računovodja ignoriral klice iz FURSa?

Ker se mu ne da delati...

Poleg tega nima tega v pogodbi, pa se mu fučka. Plačaj posebej...

V Sloveniji za računovodjo ne rabiš posebnega izpita, zato je to lahko vsak, ki zna odpreti Excel...


Ne se hecat no.

Kako nima v pogodbi, če ga najameš za točno določeno zadevo in za to tudi plačaš.

Poleg tega računovodja oz. servis s podpisom pooblastil in pogodbe prevzame določeno odgovornost in za napake tudi odgovarja, v večini (mogoče celo v vseh, nisem prepričan, če je obvezno ali ne?) primerih imajo rač. servisi odgovornost zavarovano.

To, da je lahko računovodja vsak, nima veze. Tudi izpit za avto lahko dobi vsak, pa to še ne pomeni, da ne odgovarjaš, če voziš pijan 150kmh po naselju. Obstaja kup predpisov, ki se jih morajo rač. servisi držati.

Sicer pa bravo. En enostaven letni obračun pri normirancu si uspel zakomplicirati, kot, da gre za merger dveh milijardnih korporacij.

showsover ::

Sama excel/e-davki opravila verjetno res ne zahtevajo posebnega znanja, ko vse normalno poteka in imaš denarni tok ranga Niagara ali hujše! Je pa mogoče vseeno imeti dobro kakšnega znanca (ali računovodski servis) že za kakšne nasvete ob bolj robnih primerih. Tistih nekaj eur mesečno se splača porabiti za takšno 'zavezništvo'. Je pa spet res, da je pametno poiskati (formalno) potrditev za vsak nasvet, zaenkrat ni človeka, ki ne dela napak.

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:


Poleg tega računovodja oz. servis s podpisom pooblastil in pogodbe prevzame določeno odgovornost in za napake tudi odgovarja, v večini (mogoče celo v vseh, nisem prepričan, če je obvezno ali ne?) primerih imajo rač. servisi odgovornost zavarovano.

Nope, odgovarja lastnik s.p., podjetja, oz prokurist. računovodjo pa lahko civilno tožiš...

Mike_Rotch je izjavil:


Sicer pa bravo. En enostaven letni obračun pri normirancu si uspel zakomplicirati, kot, da gre za merger dveh milijardnih korporacij.

Če je enostaven, zakaj rabiš računovodjo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mike_Rotch ::

Nope, odgovarja lastnik s.p., podjetja, oz prokurist. računovodjo pa lahko civilno tožiš...


Torej odgovarja, a ne?

Če je enostaven, zakaj rabiš računovodjo?


Ker sem len.

St235 ::

Torej odgovarja, a ne?

odgovornost ni nekaj tako enoznačnega. Prekrškovna/kazenska odgovornost je na tebi. Tudi odškodninska v odnosu do FURS. Lahko pa poskusiš tožit računvodjo in mogoče lahko dosežeš da deloma odškodninsko odgovarja. Če razlike med tem ne razumeš, si živ dokaz tega zakaj je treba imet vsaj bazične zadeve razčiščene in se ne zanašat na to, da 100 EUR karkoli reši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Nope, odgovarja lastnik s.p., podjetja, oz prokurist. računovodjo pa lahko civilno tožiš...


Torej odgovarja, a ne?

Ti ne razumeš razlike med kazensko odgovornostjo in civilno tožbo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145153 (8937) fikus_
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016812 (14496) čuhalev
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915191 (13811) BlaY0
»

Enostavno knjigovodstvo za popoldanski sp in ostale obveznosti

Oddelek: Loža
2615993 (15276) St235

Več podobnih tem