» »

Dilema

Dilema

qwertyy ::

Sorodniku sem posodil stvar v vrednosti cca 200e, ki sicer v času izposoje ni delovala. Je rekel, da si jo bo sposodil, zrihtal in uporabljal. Ni problema, posodim ker je ne rabim, šenkal pa ne bi, ker bi jo v prihodnosti še kdaj uporabljal, pa tudi ker je stala pač 200e.

Po kakšnem letu sem pri njemu in stvar leži nekje v kotu, več kot očitno je ne uporablja. Načnem temo, da bi mogoče zadevo počasi imel nazaj in če jo ima namen vrnit. Pa pravi, da mu dam 60e, ker je toliko pač stalo popravilo.

Zdaj pa nevem kdo ima prav. Na nek način se mi zdi fer, da mu vrnem teh 60e za popravilo, ker je stvar pač moja in jo imam namen tudi v prihodnosti obdržati. Po drugi strani se mi pa glupo zdi, da sem mu stvar posodil in jo je veselo uporabljal par mesecev, zdaj me pa na nek način izsiljuje, da mi je ne bo vrnil, dokler mu ne dam denarja za popravilo. Čeprav je stvar moja in je takrat vedel, da ne dela ter jo je bil sam pripravljen "zrihtat".

Vem, da se ne gre za velik denar in stvar bova rešila, ampak se mi je pa porodilo vprašanje kaj je v taki situaciji dejansko najbolj fer in kako bi zadevo rešili drugi.

genesiss ::

Plačaj in se mu zahvali za popravilo

Utk ::

Plačaj, drugič pa temu več ničesar ne posodi.

DarwiN ::

HA! Meni bi bilo nerodno zahtevat karkoli, ko pa vendar gre za sorodnika. Mogoče bi samo omenil in če bi človek sam ponudil denar, bi pristal na polovičko.. Maybe?

Zdaj ko ti je pa tako direktno vrgel teh 60€ pod nos, pa bi se jaz vprašal, koliko je napihnil to številko.. 15€ material in 45€ delo? Vprašaj ga za račun. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::



Tole še spada sem..

To sceno morata odigrat s sorodnikom..

Tu maš... zaj pa spi*di. :|8-):(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MIHAc27 ::

Naj ti da 140€ pa je njegovo? Oz neko pravično ceno.

Popravljeno je, to je res. Sedaj če je uporabljal, nekaj tega popravila pade tudi nanj. Če je bila cela cena popravila 60€, bi moral on plačati do polovice tega po mojem mnenju.

NoFear85 ::

Posodil si zadevo, ki je nova stala 200eur. V casu "posoje" je bila zadeva nauporabna/nefunkcionalna, torej vredna malo vec kot nic in uporabnega vidika. Ti bi pa tako zadevo kasneje uporabljal, le kako ce ni v delujocem stanju. Zdej vprasanje, kaksen je bil vajin dogovor? Je bila izposoja, je bilo dano, saj ni delovalo,...

Sam bi tako zadevo, ce bi jo smatral kot uporabno in rentabilno popravil, sele nato "posojal". Ce bi jo dal na tak nacin v rento, bi se v zacetku dogovoril o stroskih ali pa jo celo podaril, ali dal za 6pack naprej.

Sedaj v tvojem primeru, bi se pa probal pogovorit in poiskat neko srednjo pot. Sedaj placat 60eur za nekaj, kar niti ne ves kako je popravljeno. Zadeva rabljena, morda niti original in delujoca ni toliko vredna. Odvisno za kaksno zadevo gre. V najboljsem ali najslabsem primeru, odvisno od pogleda na stvar, bi mi to pokazalo, komu se kdaj kaj posoditi.

mojsterleo ::

Kot je bilo zgoraj povedano ... je odvisno kakšen je bil dogovor ob izposoji naprave oz. za kakšno napravo sploh gre. Če je bil dogovor o izposoji narejen na podlagi dobre volje in flaše pira, potem tudi vračilo ne bi smelo biti kaj več od tega. Razen da je tvoj sorodnik dejansko naredil na napravi znatno investicijo ki napravo naredi uporabno (npr. menjava baterije / ekrana na mobitelu).

cortez ::

Za kakšno zadevo pa sploh gre ?

NuMaN ::

To tudi mene zanima :)

eventyrer ::

Lahko da si se ti trapasto zmenil takrat v smislu, da ti je on rekel da bo napravo popravil da jo bo lahko uporabljal in si mu ti pritrdil da naj to stori....nisi pa rekel da popravila nisi pripravljen plačati.
Če je tako...si pač zajebal ti s slabo komunikacijo.

Če pa je zapravil 60 EUR da je napravo usposobil brez tvoje vednosti pa bi moral prej preveriti če si mu pripravljen ta strošek povrniti. V primeru da bi ga ti takrat zavrnil bi se on lahko odločil da naprave ne bo popravil ali pa da pač on plača popravilo ker napravo nujno rabi.
To, da jo je popravil in zdaj od tebe terja denar se mi zdi bedno....s takim človekom jaz ne bi želel imeti več nobenega opravka in mu ne bi nikdar več nič posodil.

Tistih 60 EUR bi mu pač vrnil, njegovo telefonsko pa izbrisal iz imenika.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

qwertyy je izjavil:

kako bi zadevo rešili drugi.


odvisno kaj ti je pomembneje...tvoj ponos ali tvoj sorodnik.

kuall ::

60€ je že sama najemnina za 1 leto. tak da to mu reci, če pa bo vztrajal, da ni res pa se bo zacementiral kot budalo. pol pa odvisno, kako ti je važno dobit tisti peace of sheet nazaj in glede na to mu plačaš ali pa ne in ne dobiš.

Horas ::

pa maš soordnika, zdaj veš kako dober je in požrešn. kdaj se boste ljudje naučili da se ne posoja ama nič! pa krvna vez gor dol

vse se začne in konča pri denarju
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

TheUnderd0g ::

genesiss je izjavil:

Plačaj in se mu zahvali za popravilo

Tole. V vsakem primeru bi te nekaj stalo, če bi sam popravil/dal popravljat. Za naslednjič pa vedi, s kakšnim človekom imaš opravka, ker bi bilo tudi z njegove strani fer, da se odpove temu znesku (ali vsaj delno), ker mu ni bilo potrebno dajat 200EUR za neko zadevo.

Zgodovina sprememb…

Unilseptij ::

Ce sta se dogovorila, da gre za izposojo, potem vrnitve stvari ne more pogojevati s povracilom stroskov, ki jih je imel s popravilom, razen ce sta se prej izrecno dogovorila drugace. Ce bi slo za frenda, bi mu rekel, ajde pol-pol, pa mir... sorodnika bi pa verjetno poslal nekam :D.

Zgodovina sprememb…

NuMaN ::

Poleg tega je poprapvljal OP-ovo stvar brez OP-ove izrecne privolitve.
Tehnično gledano mu ni dolžan 0.

Praktično pa ... Ne glede na vrnjeni oziroma nevrnjeni znesek, bi bilo dobro prekiniti stike s tako osebo, sorodstvo gor ali dol, posebej ker ni v bližnjem kolenu.

Gagatronix ::

Babe pa avta se ne posoja, ce pa mesas zlahto pa denar si pa naravnost isces probleme.

ginekk ::

qwertyy je izjavil:





Zdaj pa nevem kdo ima prav. Na nek način se mi zdi fer, da mu vrnem teh 60e za popravilo, ker je stvar pač moja in jo imam namen tudi v prihodnosti obdržati. Po drugi strani se mi pa glupo zdi, da sem mu stvar posodil in jo je veselo uporabljal par mesecev, zdaj me pa na nek način izsiljuje, da mi je ne bo vrnil, dokler mu ne dam denarja za popravilo. Čeprav je stvar moja in je takrat vedel, da ne dela ter jo je bil sam pripravljen "zrihtat".


Če se ne moreta dogovorit, naj ti vrne v takem stanju kot jo je prejel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114171 (4986) bambam20
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633461 (14490) Roadkill
»

Posojanje avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9315690 (14228) Mesar
»

PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
477668 (6204) borutz

Več podobnih tem