» »

Najboljši price/preformance gaming računalnik za 600evrov.

Najboljši price/preformance gaming računalnik za 600evrov.

1 2
3
»

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem kako delajo poceni napajalniki. V bistvu me niti ne zanima, ker vedno kupim tiste bolj priznane, ki si sicer kr orenk dražji. Ampak tukaj, v tej temi iščete najcenejše zadeve, da pridete pod 600€.

Čim boš pa šel kupovat kvalitetno robo, boš pa samo s procom in plato nad 300€ tako pri intelu kot pri amd-ju, ostale komponente so pa kolikor toliko iste, samo da pri intelu ni treba pazit toliko na hitrost rama, kot pri AMD-ju.

Sam osebno bi raje kupil vsak mesec kako komponento za do 200€ (na mesec), pa bi v parih mesecih imel orenk mašino. Grafika na koncu, vmes pa proc z grafiko, da lahko kaj delaš na računalniku.

zato je bolje, da se drzis sestavljanja dragis masin, budget pa prepustis drugim. Ker ze 20e je lahki pri napajalcu razlika med pozarno nevarnostjo ali cisto decent zadevo.


Zato pa sem tudi predlagal xeona in orenk zadeve. Da mu bodo služile še vsaj par let, ne nek AMD, ki ga bo moral čez 2 leti vreč v kanto, ker ga rabljenega noben ne bo hotel.

hojnikb ::

ja? plate iz kitajske in rabljeni proci, ki so bli gnani 24/7? In to bi naj blo bolse k amd?

dajsmo si ze zabit v glavo, da rabljeni odsluzeni xeoni niso odgovor na gamerski build.imajo svoje mesto, ampak tukaj ne.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

jp, eno orenk hedt low clockano robo s 16+ jedri...to je to, kar rabi OP za gaming

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

ja? plate iz kitajske in rabljeni proci, ki so bli gnani 24/7? In to bi naj blo bolse k amd?

dajsmo si ze zabit v glavo, da rabljeni odsluzeni xeoni niso odgovor na gamerski build.imajo svoje mesto, ampak tukaj ne.


kakšne rabljene plate iz kitajske? Kje si to pobral? Od kdaj so idelki Supermicro, asrock in asus kitajska roba? Jaz sem plato tukaj kupil. Pri mlacomu. Je še vedno v garanciji (36 mesecev je garancije na to plato, še vedno imam račun. Stala je pa 226€ pred dvemi leti). Samo proc je ES. Še vedno pa povozi vse proce, ki jih dobiš za do 130€ nove v štacuni.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

To je seveda druga zgodba, ampak z tako plato to ni več budget alternativa, ampak predrag option za gamerja. Zakaj bi kupo supermicro plato za 200-300e in potem nek rabljen xeon, če dobiš hitrejši kombo z cenejšo plato in am4 procom za manj? Oz. v tem kontekstu si že v rangu threadripperjov, ki so spet, bolša opcija long term.

ti aliexpress kiti imajo vsaj nekaj smisla za content creatorje na budgetu, ker je cel kit pocen, ampak se ideja hitr podre k prideš do iger. Enostavo so nove consumer rešitve dost pocen.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WizzardOfOZ ::

Bila bi opcija, če bi dobil za 50 do 100€ tako rabljeno X99 plato, da daš tam okoli 200€ za proc in plato. Ostalo je tako ali tako ista cena za amd ali pa za intel platformo. Včeraj sem eno tako plato našel na ebay.de za 60€ (asrock X99 extreme6), samo je danes na žalost ni več.

problem je da na X99 plato pašejo še I7 proci s podnožjem 2011-3, ki jih pa ljudje v sloveniji pri prodaji še vedno cenijo, kot da so zlati:
https://www.bolha.com/intel-core-i7/int...
In zato se tudi plate prodajajo za tako ceno da dol padeš:
https://www.bolha.com/za-intel-procesor...

Za 470€, kot bi v sloveniji dal za to dvoje, dobiš intel I5-10400F 166€, Asrock Z490 extreme4 193€, 4x 8GB 103€

hojnikb ::

vrag je, ker so te rabljene plate loterija. Zgradiš platformo okol te plate, ti odleti v roku leta, potem pa ugotoviš da so cene šle še gor...
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Jaz sem dal v Mlacomu za novo plato manj, kot s danes prodajajo rabljene.

xeon E5 2699 V4 ES proc z 22 jedri / 44 nitmi te pride iz kitajske za okol 400EUR do 600EUR. Tak proc dela preverjeno na asrock X99 extreme 4 ali extreme 6 ter na asusovih X99 platah, pa na supermicro X10SRA tudi. Na slednji dela tudi 28 jedrni proc na 2011-3, ki te pride pa s kitajske okoli 800EUR.
Zato se te plate še vedno prodajajo za med.
Meni sicer supermicro X10SRA ni všeč zaradi čipseta (C612), zato sem plato tudi zamenjal za asrockovo. Pa dobil sem M.2 port, ki ga supermicro X10 nima.

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Tukaj je govora o igrah. Nobenega ubistvu ne zanimajo 16c in več procesorji. Ni še igre ki bi koristila kaj več od 8c. Bistvo je kot je rekel hojnikb, v hitrosti posameznega jedra..

Blinder ::

Ali mislite, da je vreden tega denarja? (Rabljen, od pravne osebe) 7 2700 za 135 €
https://www.bolha.com/ostali-amd-proces...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri sestavljenu pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
281175 (652) WizzardOfOZ
»

Render workstation konfiguracija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12417643 (12183) Machete

Več podobnih tem