» »

Pomoč pri sestavljenu pc

Pomoč pri sestavljenu pc

jurd7677 ::

Pozdravljeni odločil sem se da bom menjal komponente v računalniku https://www.mimovrste.com/racunalniki-i... trenutno imam to v računalniku do 500€ nekje hvala.

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jurd7677 ::

Pač katere komponente mi priporočate imam enak pc kot je v linku mogoče je kaj uporabnega v njem.

Han ::

Menjaj celo kišto.

TheBlueOne ::

Verjetno res nima nekih posebnih sans. Zadeva deluje dokaj uravnotezeno.

Delam malo monitoring. Ce je kaj premalo obremenjeno moras menjati tadrugo zadevo. Ce ti recimo CPU deluje na 50% imas verjetno presvoh GPU itn.

rebra ::

Ne splača se ti nadgrajevati. Sestavi vse nanovo...
V tem sistemu bi mogoče menjal samo rame za 2x8, ostalo bi potegnilo za sabo tudi napajalnik. Os. plošča, procesor bi pa tako moral v kompletu menjati.
Če hočeš malo prihraniti, vzami ven diska in ju prestavi v nov sistem. Trenutno best buy bi bil kakšen ryzen 3600 + b450 plata, 16gb rama, 550w napajalnik pa imaš mir za nekaj let...

jimmb0 ::

Zdravo !

Evo, zdaj pa še jaz vprašam...
Imam računalnik z naslednjimi specifikacijami:
Matična: SABERTOOTH P67
Procesor: Intel(R) Core™ i7-2600K CPU @ 3.40GHz, 3401 MHz, št. jeder: 4, št. logičnih procesorjev: 8
Grafična: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
RAM: G. SKILL Sniper 2x4 GB 1600 MHz
Diski: HD WDC WD5000AAKS-07YGA0, Samsung SSD 850 EVO 250GB, Samsung SSD 860 EVO 500GB.

A, bi se dalo kako pohitriti sistem z kako nadgradnjo, kakih RAM-ov ali kaj podobnega ali naj kar razmišljam o nakupu novega računalnika.

Namen ja igranje FPS iger (rainbow six siege), kaki World of warships itd...malo uporabljam za autocad in sestavljanjanje filmčkov.

Hvala lepa za odgovore in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimmb0 ()

hojnikb ::

kaj vec od grafike se tu notr ne splaca dajat. najbolje da zamenjas platformo (obdrzis diske, napajalnik, ohisje) ostalo menjas, seveda glede na budget.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Tole še ni za odstrel. Jaz bi dodal 2x8Gb rama za skupnih 24Gb, pa eno novo grafo ranga 3060Ti/3070/6700/6700XT, ko bodo na voljo po normalnih cenah čez dva meseca.

Pa seveda potencialno zamenjaš še najpomembnejšo komponento - monitor.. 30+ col, kakšen 1440p, 144Hz, priporočljivo ultrawide.

Tole bo dost za 2 leti, takrat pa zamenjaš cpu+plata+ram, ko bo zunaj že DDR5.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

144hz pa 9 generacij star i7... ti pa si za hece :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Dovolj bo dober. Neka 3060Ti na 3440x1440 dosega ~120 fps v povprečju, tko da proc ne bi smel dost bremzat.. Verjetno bi imel okrog 90-100 fps, odvisno od igre.

Če pa vzame 4k monitor, bo pa se še manj poznalo, a ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

te zadeve ze kazejo zobe. to se lepo vidi v frame consistency-u. after all, to je platforma, ki je stara ze skoraj 10 let!!

js bi to prodal, dokler je se kaj vredno in kupis b550 combo. nebo ddr5, ampak se vseeno dovolj za future 16 jedernik.
#brezpodpisa

jimmb0 ::

DarwiN je izjavil:

Tole še ni za odstrel. Jaz bi dodal 2x8Gb rama za skupnih 24Gb, pa eno novo grafo ranga 3060Ti/3070/6700/6700XT, ko bodo na voljo po normalnih cenah čez dva meseca.

Pa seveda potencialno zamenjaš še najpomembnejšo komponento - monitor.. 30+ col, kakšen 1440p, 144Hz, priporočljivo ultrawide.

Tole bo dost za 2 leti, takrat pa zamenjaš cpu+plata+ram, ko bo zunaj že DDR5.


Bi pomagalo če bi dodal še RAMe, a morajo rami biti enaki ali kak se to gleda ?

Hvala za odgovore vsem.

hojnikb ::

kaj veliko ti dodaten ram nebo pomagal, sploh pri tej konfiguraciji. se najvec haska bo od grafike.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

hojnikb je izjavil:

te zadeve ze kazejo zobe. to se lepo vidi v frame consistency-u. after all, to je platforma, ki je stara ze skoraj 10 let!!

js bi to prodal, dokler je se kaj vredno in kupis b550 combo. nebo ddr5, ampak se vseeno dovolj za future 16 jedernik.

Jah, če je denar, bo absolutno še boljše kupit novo.. Tko kot vedno. :) Ampak ja, potem čez par mesecev, ker danes kupovat procesorje in grafe na tem sestradanem trgu je blaznost..

Bi pomagalo če bi dodal še RAMe, a morajo rami biti enaki ali kak se to gleda ?

Ram ne bi bil neka huda nadgradnja, ampak če se že odločiš obdržat in nadgradit sistem, potem se doda ram že samo zaradi tega, ker je danes ram hudo poceni... 16Gb te stane dobrih 50EUR v Nemčiji. In cene rama vedno skačejo v valovih. Lahk da bo čez leto dni stal 100EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

res bolje prodat. se se najde kak entuzijast za 1155 platformo, ki bo to pripravljen preplacat. kaksnih 150e se iztrzis, to je pa ze nova plata in ram :)
#brezpodpisa

jimmb0 ::

Po pravici povedano sem pričakoval take odgovore. Zdaj za nov PC bi rad še počakal v smislu cen trenutno in drugih potrebnih investicij. Imate mogoče občutek, kdaj bi cene kaj padale oz. kdaj bi se splačalo vzeti nov PC(Cenovni rang 1400-1600EUR)?

Sem pa mislil vzeti te: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... in bi potem te moral dat v primarne slote za RAMe (a je kaka finta, ko sta 2 x 2 iste barve slota ? A ni bolje vzeti iste RAMe kot jih imam?

Hvala

hojnikb ::

istih ramov k jih mas, nebos vec nasel. pocakaj da bo bolsa dobavljivost komponent in takrat nabavi vse.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Top tier rame g. skill rip jaws dobiš vsepovsod. Razen na funtech-u, očitno veliko povpraševanje.

DarwiN ::

Rame dobiš na Amazonu za 70€ z dostavo, ampak kot rečeno, ram ne bo naredil neke uber hude razlike.

Cene pa bi morale past najkasneje do februarja-marca. Takrat bi naj tudi intel izdal nove procesorje, tko da bo končno nek pritisk na AMDjeve cene.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Filip144 ::

Jaz kopujem računalnik, ki bi bil laufal vse na 1080p 144hz pa sem mislil ce kdo ve kaksen dober prebuilt al pa posebej komponente.
Hvala
LP

jimmb0 ::

Oooo, to sem čakal, če bo Intel kaj odgovoril, bo verjetno tudi cena za minimum padla.

Še enkrat hvala vam vsem za odgovore in lep pozdrav !

jurd7677 ::

Razmišljam da bi nekega v tem stilu vzel je za kaj https://www.mimovrste.com/namizni-racun...

IL_DIAVOLO ::

Novoletne zabave in z njimi povezani klub efekti odpadejo.

WizzardOfOZ ::

jurd7677 je izjavil:

Razmišljam da bi nekega v tem stilu vzel je za kaj https://www.mimovrste.com/namizni-racun...


pctrgovina
Podoben računalnik 100€ ceneje
https://pctrgovina.com/p/racunalniski-s...

jurd7677 ::

Škoda da nima 16 GB rama pa kista mi ni najbolj všeč

WizzardOfOZ ::

Dodaš še 8GB rama. To je 30€.

Kišta je itak pod mizo, tako da je ne gledaš.

hojnikb ::

tale sestava je precej mimo. 1650 danes ne sodi v gaming pc.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Se strinjam.

Ampak zdej bi kr vsi imeli radi gaming pc za med 500EUR in 600EUR

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je medion ok? Grafično oblikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1289316 (6003) solatko
»

Nov računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
271694 (1292) DeeCoy
»

Upgrade računalnika v letu 2019

Oddelek: Strojna oprema
283167 (2329) ziga1990
»

I5 4690K + R9 290 ali i7 4770K + 770 GTX

Oddelek: Kaj kupiti
444152 (3409) next3steps

Več podobnih tem