» »

Teac problem

Teac problem

YdoIPonU ::

Imam Teaca 52/24/52 Atapi/IDE. Ravno teden dni nazaj sem si kupil seržer (25cdjev) firme Goldin. Najprej mi je lepo pekel na 32x (toliko so zmožni Goldin) potem pa po enem 15 cdju začel štrajkat. Buffer level skos meče dol od 50% do 8%, več sploh noče it. Zelo je moteče, ker mi je prej peklo Cd 3,5 min na tej hitrosti, sedaj pa 6,5 min. Včeraj sem kupil tudi Princota, pri katerem dela isto. Ali kdo ve kaj bi bilo to? Mam mogoče kej v Nerotu narobe nastavljen?
Hvala za odgovore!

Tattoo- ::

To ni odvisno od tega katere CD-je pečeš. Vključiti moraš DMA!

Pojdi v Control panel =>System (zavihek Hardware)=>Device Manager=>IDE ATA/ATAPI označi na katerem kanalu imaš CD-RW => vklopi DMA!

YdoIPonU ::

Bom probal. hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

YdoIPonU ::

Nič ni boljše! Kot pravim, najprej je lepo snemal (prvih 15 Cdjev), sedaj pa skos meče buffer level dol. Mam mogoče kej v Nerotu narobe naštiman? Al so mogoče Cdji krivi?

bboyspin ::

tud jest sm mel te probleme, sicer se na starem 16x pekacu :) Najprej sem porabil 5min/CD potem pa tudi to 15min?!? Problema nisem nikoli resil, mi pa sedaj na novi plati in mocnejsem procesorju spet zelo lepo dela ... pa DMA nikakor nism mogu vklopt ker mi je pol narobe peku cd-je ...

Spin

YdoIPonU ::

A pol ziher ni RW pokvarjen?
Torej je problem v plati in procesorju. Sej na to sem že pomislu.

Tattoo- ::

Jest sm 90% prepričan, da je nekej z DMA narobe! Sam sem tud imel take probleme, da je buffer skoz tako skakal od 5% - 70% pa proc je bil full obremenjen k sm pekel...ker nism imel DMA vklopljeno. In ko sem firmware upgradal se je vklopil DMA in problemi so se odpravili - probej še to možnost! Zdej buffer ne pade po 94% niti za sekundo

Druge razlage jest ne vem ;(

keworkian ::

Updati firm ware in vklopi DMA imas pa isto RW ka jst zato sm 100%

YdoIPonU ::

Ka DMA ti sam vklopi, ko ti updata? Ker js v Xpjih ne najdem, kje se vklop DMA. Najnovejši firmware je 1.09?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

Slowenc ::

Pa kaj si ti slep?
:\ :\ :\
Pa sej ti je Tattoo v prvem postu napisal kako ga vključiš!
Skiny gate.

YdoIPonU ::

Ja, lahk daš tist DMA if available. Sam mi nč ne nuca, ker mi je transfer mode še vedno PIO. Al je kaka druga finta?

Tattoo- ::

@YdoIPonU:

Najprej probej updatat firmware...pejd na Teac-ovo stran pa si potegn dol update pa preber si kako to narediš če še ne veš...mogoče se ti bo problem sam od sebe potem odpravil (pri meni je že bilo tako) :\

Če pa bo problem ostal...pa pejd spet tja kjer se DMA vklaplja (kot sem zgorej napisal) in označi kanal kjer imaš CD-RW ter dej UNINSTALL. Potem pa ponovno installiraš nazaj - tako da mašina sama zazna DMA.

Če ti pa še vseen ni jasno...pa tukej na Slo-Techu poišči v zvezi z DMA...ker je bilo kar nekaj podobnih tem - vem, da je v tem DMA problem in nikjer drugje!

YdoIPonU ::

Zle sem ravno enega zapeku in nč ni metal dol.. Drugače sn pa že prej na secondary IDE channelu dal DMA if available, vendar mi je dal na DMA samo enega - napačnega. Upam da je to to. Ej, najlepša ti hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je normalno da na DVD pekaču neprestalno ko peče skače buffer?

Oddelek: Strojna oprema
371591 (1149) mtosev
»

Pekač problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
321014 (801) S-Master
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644825 (4334) Hux
»

Yamaha16/10/40...zakaj mi takoj požre ves buffer?

Oddelek: Strojna oprema
81418 (1227) [Some1Else]
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151450 (1211) dynamite

Več podobnih tem